21 września 2015, 21:15:15 - euzi
Ligowe zwycięstwo Belenenses

CF "Os Belenenses" wygrał u siebie 2-0 (2-0) w meczu 5. kolejki portugalskiej ekstraklasy przeciwko Moreirense FC. Gospodarzy 26 listopada czeka rewanżowy mecz fazy grupowej Ligi Europy z Lechem Poznań.

21 września 2015, 19:00 - Lizbona (Estádio do Restelo)
CF "Os Belenenses" 2-0 Moreirense FC
Luís Leal 9, Miguel Rosa 23

Belenenses: 24. Hugo Ventura - 19. André Geraldes, 4. Tonel, 28. Gonçalo Brandão, 20. Filipe Ferreira - 12. Kuca, 6. Rúben Pinto, 8. André Sousa (74, 37. Gonçalo Silva), 22. Carlos Martins (64, 17. Fábio Sturgeon), 7. Miguel Rosa - 99. Luís Leal (88, 9. Tiago Caeiro).

żółte kartki: André Sousa, Miguel Rosa - Rodrigo Battaglia, Danielson, Ramón Cardozo, Marcelo Oliveira.

sędziował: Duarte Nuno Pereira Gomes (Lizbona).
widzów: 2045.

W 37. minucie Carlos Martins (Belenenses) nie wykorzystał rzutu karnego (Igor Stefanović obronił).
W 82. minucie mecz został przerwany na 18 minut z powodu awarii oświetlenia.

W 82. minucie w barwach Moreirense za Vítora Gomesa na boisko wszedł Luís Carlos (w przeszłości Zawisza Bydgoszcz i Korona Kielce), a na ławce rezerwowych pozostał André Micael (ostatnio Zawisza Bydgoszcz). Belenenses jest na 14. miejscu w tabeli z sześcioma punktami po pięciu meczach.

Lenin - 21 września 2015, 21:37:52 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
jak Lech nie wygrał z tymi amatorami to ja nie rozumiem do dziś - co za amatorszczyzna.... awarie oświetlenia a frekwencja jak u nas w 4 lidze - szkoda że nie przerwali meczu z powodu wbiegnięcia krowy z pastwiska na boisko - jak Lech w rewanżu nie wygra to lecę na księżyc

x - 21 września 2015, 21:40:16 - *.icpnet.pl
Lenin możesz już dzis bukować bilety.Jako kibic Lecha to piszę

lvl - 21 września 2015, 22:53:53 - *.adsl.inetia.pl
A ciekawe ile ma być tych kibiców skoro w Lizbonie jest już Sporting i Benfica.
To tak jakbyś się śmiał, że mało ludzi chodzi na Ursus Warszawa nawet gdyby byli w ekstraklasie.
Trochę znajomości tematu...

maruda - 21 września 2015, 23:12:58 - *.sileman.net.pl
oprócz Benfici i Sportingu jest jeszcze Boavista. Belenenses dopiero czwarte w Lizbonie.

Leon - 21 września 2015, 23:24:23 - *.239.125.190
Bele nie jest takie słabe - skoro wyeliminowało IFK Goeteborg (pogromca Śląska) - drużynę lepszą od Malmoe FF (uczestnika ligi mistrzów).

Zielony - 21 września 2015, 23:46:29 - *.eimperium.pl
Boavista jest z miasta Porto!

maruda - 22 września 2015, 1:09:29 - *.sileman.net.pl
@ Zielony
ok, mój błąd ;)

typowapyra - 22 września 2015, 1:44:11 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
O krowie i pastwisku nie może być mowy. Stadion leży z 300 metrów od perły architektury portugalskiej - Klasztoru Hieronimitów i dużego Centrum Kultury Belem (stąd nazwa klubu). To leży trochę na obrzeżach Lizbony, stąd klub nie budzi aż takich emocji jak bardziej centralnie położone Benfica i Sporting. Tyle lechici skorzystają, że zwiedzą piękne miejsca. Bo że gospodarze im nastrzelają, to raczej przesądzone.

pkb - 22 września 2015, 8:50:25 - *.dynamic.chello.pl
Luis Carlos wszedł i zgasło światło? ;)
~Lenin: 2tys. to czasem i w naszej Ekstraklasie nie było... Patrz: mecze w Bydgoszczy w poprzednim sezonie. A w 1. Lidze, to tylko parę klubów ma więcej. Także nie przesadzaj z tą 4. ligą.

gureww - 22 września 2015, 10:04:46 - *.play-internet.pl
Lenin milego pobytu na ksiezycu my juz tam jestesmy. Armia Radziecka z Toba od dziecka.

wkszbdg - 22 września 2015, 12:21:31 - *.play-internet.pl
Że nikt nie wziął z naszej ekstraklasy Andre Micaela był gościu bez kontraktu a był według mnie najlepszym stoperem ligi.

DIEGO - 22 września 2015, 17:40:12 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl