26 marca 2024, 19:51:29 - kamil_
Występy zawodników polskich klubów w meczu Finlandia - Estonia

Finowie Arttu Hoskonen i Benjamin Källman (Cracovia) oraz Estończycy Märten Kuusk (GKS Katowice) i Artur Pikk (Odra Opole) zagrali w barwach swoich reprezentacji w meczu towarzyskim wygranym przez Finlandię 2-1 (2-0).

26 marca 2024, 18:00 - Helsinki (Helsingin olympiastadion)
Finlandia 2-1 Estonia
Fredrik Jensen 30, Karl Jakob Hein 38 (s) - Alex Matthias Tamm 62

żółte kartki: Joel Pohjanpalo - Märten Kuusk.

sędziował: Mads-Kristoffer Kristoffersen (Dania).
widzów: 15 000.

W 30. minucie Fredrik Jensen (Finlandia) nie wykorzystał rzutu karnego (Karl Jakob Hein obronił).

Hoskonen i Kuusk rozegrali całe spotkanie, Pikk grał do 69. minuty, gdy zmienił go Vlasiy Sinyavskiy, a Källman opuścił boisko w 76. minucie, gdy pojawił się na nim Teemu Pukki.

W obu reprezentacjach znaleźli się także byli zawodnicy polskich klubów. W drużynie gospodarzy pełny mecz rozegrał Richard Jensen (Górnik Zabrze), a na ławce rezerwowych pozostał Robert Ivanov (Warta Poznań). W drużynie gości Konstantin Vassiljev (Piast Gliwice, Jagiellonia Białystok) wszedł na boisko w 88. minucie, gdy zszedł z niego Markus Soomets, a na ławce rezerwowych mecz spędzili Matvei Igonen (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Ken Kallaste (Górnik Zabrze, Korona Kielce, GKS Tychy) oraz Joonas Tamm (Korona Kielce).

MaD - 27 marca 2024, 7:19:25 - *.27.48.125.ipv4.supernova.orange.pl