23 października 2014, 10:05:59 - bartek_58
13. kolejka T-Mobile Ekstraklasy - obsada sędziowska

Polski Związek Piłki Nożnej wyznaczył sędziów do prowadzenia meczów 13. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, które zostaną rozegrane w dniach 24-27 października.

24 października (piątek):

GKS Bełchatów - Górnik Zabrze, godz. 18:00, sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola).
Wisła Kraków - Podbeskidzie Bielsko-Biała, godz. 20:30, sędzia: Marcin Borski (Warszawa).

25 października (sobota):

Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław, godz. 15:30, sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń).
Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok, godz. 15:30, sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa).
Pogoń Szczecin - Cracovia, godz. 18:00, sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).

26 października (niedziela):

Lech Poznań - Górnik Łęczna, godz. 15:30, sędzia: Szymon Marciniak (Płock).
Zawisza Bydgoszcz - Legia Warszawa, godz. 18:00, sędzia: Tomasz Musiał (Kraków).

27 października (poniedziałek):

Ruch Chorzów - Korona Kielce, godz. 18:00, sędzia: Paweł Gil (Lublin).

źródło: własne / PZPN

kibic - 23 października 2014, 10:11:23 - *.szczecin.mm.pl
Zaraz kibice z Wronek beda pisac, ze Plock to prawie Warszawa i beda weszyc spisek...

jancker - 23 października 2014, 10:13:46 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
polowe spotkan sedziuja z mazowieckiego , przypadek ?

Świnia - 23 października 2014, 10:30:56 - *.internetia.net.pl
Raczkowski 2 mecze z rzędu dla Jagi.

Illuminat - 23 października 2014, 11:06:48 - *.dynamic.chello.pl
a Legii koniecznie musiał Musiał sędziować?

:) - 23 października 2014, 11:24:37 - *.173.12.173.tesatnet.pl
LKWQ ostatnio tez im gwizdał i skończyło się 5-0 i teraz liczę na powtórkę wyniku ale tym razem dla gości

berti - 23 października 2014, 11:25:25 - *.police.vectranet.pl
Wiśle oczywiście warszawiak, bo za grożna dla DRUKARZ W-wa

Taiczo - 23 października 2014, 11:32:25 - *.dynamic.chello.pl
Dlaczego musiał sędziuje mecz Legii przecież ma zakaz prowadzenia jej spotkań po tym jak w tamtym sezonie doprowadził do kilku skandali jak wiadomo musiał to syn pracownika wisły, więc konflikt oczywisty co pokazał zeszły sezon. Mam nadzieję, ze Legia zaprotestuje i zmienią tego nie udacznego sędziego, którego nie stać w meczach Legii na przyzwoitość.

observer - 23 października 2014, 11:53:24 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
@Taiczo, a ta przyzwoitość w meczach DRUKARZA WARSZAWA to drukowanie na jego korzyść?
Żenujący klubik i jego kibole.

mike400514 - 23 października 2014, 12:14:27 - *.95.235.67
jak widzę podniósł się wrzask dot. sędziego p. Musiała , najlepszego polskiego sędziego.
To jeden który "odważył się" sędziować uczciwie mecz Legii , bez karnych i bramek "z kapelusza" i dlatego odsunięto go , na jakiś czas, od prowadzenia meczów Ekstraklasy. Mam nadzieję, że nie przetrącono mu kręgosłupa i mecz z Zawiszą , "naszej" Legii będzie, od niepamiętnych czasów, poprowadzony ZGODNIE Z PRZEPISAMI gry w piłkę nożną .

Zks - 23 października 2014, 12:36:25 - *.wspiz.edu.pl (*.3.10.104)
Plock to zaraz warszawa? 120 km to blisko? Jeszcze moze napisz, ze tak jak Wy w Szczecinie lubimy legie? Niech ktos sprobuje w Plocku przejsc sie w szaliku legii, to ciekawe co sie z nim stanie ;)

ck18 - 23 października 2014, 13:16:36 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Tego się właśnie spodziewałem...
Złotek sędziuje Górnikowi, a pierwsza litera jego nazwiska brzmi dokładnie tak samo jak pierwsza litera nazwy miasta Górników.
Tradycyjnie wiśle sędziuje Warszawiak a Legii Wiślak,
Piast Gliwice - sędzia z Warszawy, a nie od dziś wiadomo, że Zdzisław ma wtyki w Wawie, a Warszawiacy tłuką na trybunach ale i na boisku Białostoczan.
Pogoni sędziuje z Warszawy - a przecież tyle lat mieli zgodę- niby Cracovia ma z Polonią, ale tamta zgoda była mocniejsza - tak pisali w Bravo Sport.
Łęcznej sędziuje Szymon z Płocka a w Płocku jest petrochemia, w łęcznej kopalnia państwowa więc kombinat - wszystko zostaje w gospodarce.
Frankowski - Lechii a przecież w Lechii gra Frankowski.. przypadek? nie sondze.
No i na Koniec Gil. Kapitanem Korony jest Paweł Golański - inicjały PG, sędzia też PG. Wszystko ustawione

papier - 23 października 2014, 13:26:10 - *.opera-mini.net (*.158.219.81)
No ładnie "poustawiali"ładnie:-/

ns - 23 października 2014, 13:45:26 - *.play-internet.pl
hahahaha. Wiśle znowu sędziuje człowiek z Warszawy. To już jest śmieszne kochany PZPNie

ig - 23 października 2014, 13:52:59 - *.static.ip.netia.com.pl
a marciniak ma imie takie jak pawlowski!czyli Lech ma juz przed meczem z gorki.

kibol - 23 października 2014, 14:34:19 - *.cable.net-inotel.pl
Dla nie douczonych czas wrócić do mapy Wojewódzkich związków Piłki Nożnej i Płock to jest Mazowiecki Zwiazek i Basta.

Spodzieja - 23 października 2014, 14:52:14 - *.hsd1.il.comcast.net (*.116.36.79)
Ruch Chorzów - Korona Kielce 0:1

umberto - 23 października 2014, 16:27:31 - *.139.190.226 (*.0.0.1)

Ruch - Korona 2-0
Możecie spokojnie obstawiać mecze w ten sposób dziękuję.

sikor - 23 października 2014, 17:17:17 - *.google.com (*.185.17.16)
No i Gilu pewnie znów wydrukuje karnego dla niebieskich!

12 grudnia 2013: Lechia - Legia 2:0
1. Już na początku meczu nie widzi faulu w sytuacji, której Pazio w niezwykle brutalny sposób atakuje na wślizgu wyprostowaną nogą niemal leżącego na boisku Kucharczyka, który jakimś cudem uniknął złamania nogi.
2. W 35 minucie wyrzuca z boiska Wawrzyniaka, co w normalnych okolicznościach byłoby prawidłową decyzją. Jednak kilkanaście sekund wcześniej Kostrzewa odbiera ostrym faulem piłkę w okolicy środka pola Vrdoljakowi, kończąc udział kapitana Legii w tym meczu i powodując kontuzję wyłączającą go z gry do końca rundy jesiennej.
3. W 70 minucie dyktuje rzut karny po faulu Bereszyńskiego na Matsuim... dobre półtora metra przed linią pola karnego.
25 września 2013: Jagiellonia - Legia 2:3
1. Kilkanaście minut przed faulem Tosika, które praktycznie zakończyło karierę Marka Saganowskiego, Musiał nie dostrzega faulu Gajosa na skaczącym do główki "Saganie", mającym przed sobą pół pustej bramki. Faul taktyczny (Gajos był w tej sytuacji ostatnim broniącym zawodnikiem). Okolicznością łagodzącą nie jest fakt, że Saganowski nie dosięgnąłby lecącej piłki (przepisy gry w piłkę nożną).
2. Około 70 minuty, na oczach Musiała Tosik kosi Saganowskiego i zrywa mu więzadła w kolanie. Decyzja sędziego - czyste wejście, brak faulu.

kks - 23 października 2014, 23:29:25 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
GKS Bełchatów 1-0 Górnik Zabrze
Wisła Kraków 3-0 Podbeskidzie Bielsko-Biała
Lechia Gdańsk 1-1 Śląsk Wrocław
Piast Gliwice 2-1 Jagiellonia Białystok
Pogoń Szczecin 0-2 Cracovia
Lech Poznań 3-0 Górnik Łęczna
Zawisza Bydgoszcz 2-2 Legia Warszawa