25 października 2014, 17:24:02 - mistico
Dla Śląska mała strata - Flávio strzela za brata

W meczu 13. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Śląsk Wrocław wygrał na wyjeździe z Lechią Gdańsk 4-1 (3-0). Trzy bramki dla gości zdobył Flávio Paixão, który miał także spory udział przy samobójczym trafieniu Tiago Valente. Honorową bramkę dla gospodarzy zdobył Kevin Friesenbichler. Lechia grała większość meczu w osłabieniu po czerwonej kartce Ariela Borysiuka w 10. minucie.

Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla gości. W 6. minucie Sebastian Mila zagrał na prawe skrzydło do Flávio Paixão. Portugalczyk minął Antonio Čolaka posyłając piłkę między jego nogami i wbiegł w pole karne, po czym zagrał futbolówkę wzdłuż bramki. Interweniujący Tiago Valente przeciął tor lotu piłki i skierował ją do własnej bramki obok zaskoczonego Mateusza Bąka. Cztery minuty później Tiago Valente stracił futbolówkę na własnej połowie i w konsekwencji tego Ariel Borysiuk sfaulował będącego w polu karnym Milę. Były zawodnik m.in. Legii Warszawa otrzymał czerwoną kartkę, a rzut karny pewnie wykorzystał Flávio Paixão.

Po dwudziestu trzech minutach gry Śląsk prowadził już 3-0. Krzysztof Danielewicz odzyskał piłkę w środkowej części boiska i zagrał do Róberta Picha, a ten odegrał do Dudu Paraíby. Brazylijczyk wstrzelił futbolówkę w pole karne, a Flávio Paixão uciekł obrońcom i strzelił swojego drugiego gola w tym meczu. Dziesięć minut później Bruno Nazário uderzył z dwudziestu metrów z rzutu wolnego, ale dobrze interweniował Mariusz Pawełek. Do piłki dopadł jeszcze Maciej Makuszewski, lecz został w ostatniej chwili zablokowany przez Tomasza Hołotę. Po chwili Dudu Paraíba zacentrował w pole karne, a Piotr Celeban w dobrej sytuacji główkował wprost w Bąka. W 45. minucie Tom Hateley zagrał do Flávio Paixão, który oddał mocny strzał. Bramkarz Lechii zdołał sparować to uderzenie na rzut rożny. Minutę później Flávio Paixão wbiegł w pole karne i wycofał do Pawła Zielińskiego, ale prawy obrońca Śląska przestrzelił.

Na początku drugiej połowy padł czwarty gol dla gości. Hołota spod własnej bramki zagrał piłkę na połowę Lechii, Nikola Leković zderzył się z Mavroudísem Bougaḯdisem i futbolówka padła łupem Flávio Paixão, który przelobował zza pola karnego Bąka i zdobył swoją trzecią bramkę w tym meczu. W 57. minucie Mateusz Machaj trafił w mur z rzutu wolnego, a przy próbie dobitki bardzo mocno przestrzelił. Siedem minut później do wykonania rzutu wolnego podszedł Hateley i z trzydziestu metrów uderzył minimalnie niecelnie. Po chwili goście zmarnowali doskonałą sytuację. Hateley zagrał do wybiegającego Kamila Dankowskiego, ale ten przegrał pojedynek z Bąkiem. Futbolówka trafiła do Mili, który natychmiast uderzył, lecz trafił w stojącego na linii bramkowej Bougaḯdisa. Akcję zakończył Machaj strzałem nad poprzeczką z pięciu metrów.

W 80. minucie wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Kevin Friesenbichler rozegrał dwójkową akcję z Danielem Łukasikiem zakończoną strzałem Austriaka z dwunastu metrów. Piłka odbiła się jeszcze od Zielińskiego i wpadła do bramki. Sześć minut później mocno z rzutu wolnego uderzył Dankowski. Futbolówka leciała tuż przy bliższym słupku, ale Bąk dobrze interweniował. W ostatniej akcji meczu strzał Dankowskiego został zablokowany, ale piłka trafiła jeszcze do Hateleya. Anglik uderzył z dwudziestu metrów, jednak bramkarz Lechii zdołał obronić.

25 października 2014, 15:30 - Gdańsk (PGE Arena Gdańsk)
Lechia Gdańsk 1-4 Śląsk Wrocław
Kevin Friesenbichler 80 - Tiago Valente 6 (s), Flávio Paixão 11 (k), 23, 50

Lechia: 24. Mateusz Bąk - 17. Marcin Pietrowski, 2. Rafał Janicki, 6. Tiago Valente (46, 13. Mavroudís Bougaḯdis), 33. Nikola Leković - 11. Maciej Makuszewski (79, 29. Kevin Friesenbichler), 16. Ariel Borysiuk, 8. Daniel Łukasik, 21. Stojan Vranješ (61, 14. Piotr Wiśniewski), 10. Bruno Nazário - 20. Antonio Čolak.

Śląsk: 33. Mariusz Pawełek - 23. Paweł Zieliński, 3. Piotr Celeban, 6. Tomasz Hołota, 12. Dudu Paraíba - 28. Flávio Paixão (88, 2. Krzysztof Ostrowski), 4. Tom Hateley, 5. Krzysztof Danielewicz, 11. Sebastian Mila, 10. Róbert Pich (66, 30. Kamil Dankowski) - 8. Mateusz Machaj (85, 20. Lukáš Droppa).

żółte kartki: Janicki, Vranješ, Wiśniewski, Friesenbichler - Dudu Paraíba.
czerwona kartka: Ariel Borysiuk (10. minuta, Lechia, za faul taktyczny).

sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń).
widzów: 13 966.

Legia - 25 października 2014, 17:25:00 - *.dynamic.chello.pl
nieźle

:) - 25 października 2014, 17:25:31 - *.wroclaw.mm.pl
brawo super Flavio , powołanie mu się należy

Giovanni - 25 października 2014, 17:25:35 - *.opera-mini.net (*.175.119.105)
Ale piknikowo było
Borysiuk wyleciał słusznie Lechia to cienkie bolki spadek pewny

- 25 października 2014, 17:25:39 - *.transminn.cz
w tym sezonie Śląsk jest ulubieńcem sędziów

Danielek - 25 października 2014, 17:27:17 - *.pools.cgn.spcsdns.net
Najpierw oklep w Gdyni, a teraz na boisku;))

klju - 25 października 2014, 17:27:17 - *.192.88.246
Lechia masakra. Walka o utrzymanie.

Baryłka - 25 października 2014, 17:28:37 - *.30.111.100.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Lechia niestety dramat w obronie,Śląsk mądrzej rozgrywał piłkę i konstruował akcje,Paixao wyśmienity mecz,na plus też młody Dankowski.Pozdrowienia z Poznania dla kibiców obu drużyn,bez spiny ;)

Opava - 25 października 2014, 17:28:55 - *.transminn.cz
Flavio 10 goli w tym 4 ze spalonego

LS - 25 października 2014, 17:28:55 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Śląsk jest Wielki ! Brawo WKS !

real - 25 października 2014, 17:31:02 - *.cpe.distributel.net
fajnie dobry mecz i 4 bramki flavio super!

janek - 25 października 2014, 17:31:55 - *.range86-177.btcentralplus.com
slask leci na majstra

@opava - 25 października 2014, 17:32:04 - *.wroclaw.mm.pl
tak jak połowa bramek legii w tym sezonie

elber - 25 października 2014, 17:32:06 - *.dynamic.kabel-deutschland.de
Masakra!Niestety ale na ta chwile Lechia jest bez trenera,obrony i bramkarza.Mozna mowic o 3 bramce ze spalonego dla Slaska o nie pokazanej czerwonej kartce dla Dudu,faktu to nie zmienia,ze gramy bez ladu i skladu.Nie mam pojecia kto na ta chwile jest w stanie ten balagan ogarnac.

Świnia - 25 października 2014, 17:32:23 - *.internetia.net.pl
Lechia coraz lepiej. Trenera brak, a Probierz ma lidera, hehe.

Bartek - 25 października 2014, 17:43:46 - *.nowysacz.vectranet.pl
Moim zdaniem trenerzy Tomasz Unton i Maciej Kalkowski powinni się podać do dymisji.

Steffen - 25 października 2014, 17:44:22 - *.adsl.inetia.pl
Trener Lechii jest (bez obrazy) jakiś nienormalny.
Jak można najlepszego swojego piłkarza - Piotra GRZELCZAKA trzymać cały mecz na ławce, zamiast dać mu grać i jeszcze myśleć o zdobyczy punktowej w meczach ligowych...?
Decyzje personalne w Lechii Danzig - dno, Grzelczak do I składu.
Co do Śląska, to oprócz koncertowego meczu Pajszana kolejny znakomity mecz zagrał też Dudu Paraiba. Słabiutko natomiast Mila.

kghm - 25 października 2014, 17:46:38 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
tak na moje oko pogon zwolniła niezłego trenera jakim jest Wdowczyk.lechia powinna sie tym zainteresowac i zatrudnic go.poprawił by troche gre lechi

hhyhh - 25 października 2014, 17:48:31 - *.dynamic.mm.pl
Lać lechie.brawo dla mojego śląska

dsd - 25 października 2014, 17:49:41 - *.dynamic.chello.pl
Kto się napręża na Legię, następny mecz przegrywa

mietek - 25 października 2014, 17:50:09 - *.ssp.dialog.net.pl
Znając możliwości "polskiej myśli szkoleniowej" jak wróci drugi Paixao, to pewnie się wszystko posypie, bo i jeden i drugi będzie chciał strzelać gole.

kierownik - 25 października 2014, 17:52:55 - *.centertel.pl
Pozdrowienia dla niespełnionego poety, który wymyśla nagłówki do artykułów. Nie możesz spróbować gdzieś indziej pracy?

wilkor_WW - 25 października 2014, 17:55:33 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@hhyhh - 25 października 2014, 17:48:31
Może dla twojego górnego śląska, bo ze Śląskiem Wrocław z pewnością nie masz niczego wspólnego.
TKWM-Śląsk-Wisełka-Lechia Gdańsk

Giovanni - 25 października 2014, 17:55:38 - *.opera-mini.net (*.175.119.105)
@ Janek : Śląsk mistrzem ??? hehehe nie rozsmieszaj mnie
Legia będzie mistrzem

titan - 25 października 2014, 17:57:03 - *.gdansk.vectranet.pl
W sumie jak się gra 80 minut 10 na 11 to trudno o dobry wynik

qwarc - 25 października 2014, 17:59:44 - *.centertel.pl
Lać wszystkich w tej lidze, włączając w to tak zwane "zgody". Ja na meczu NIGDY nie zaśpiewam (chodzę na mecze) Śląsk i Lechia lub Śląsk i Wisła gdyż zgody mnie nie obchodzą. TYLKO ŚLĄSK!!!

@Danielek - 25 października 2014, 18:00:07 - *.opera-mini.net (*.254.95.192)
Leki wzięte misiaczku? ♥

cPjŚ - 25 października 2014, 18:00:37 - *.4.5.121
a tym czasem w tygodniu Prokuratura Wrocławska rozpoczęła 2 procesy ws korupcji w Śląsku

wroc - 25 października 2014, 18:01:56 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Sląsk, Wisełka,Lechia Gdańsk
Trzej Królowie Wielkich Miast !
Cała Polska w Cieniu Śląska

kibic - 25 października 2014, 18:05:47 - *.bb.sky.com
Slask to jest najlepiej grajaca druzyna w Polskiej lidze.Jak beda tak dalej grali z taka finezja to zdobeda mistrzostwo Polski! Brawo Slask!!!

Krzyki_WKS - 25 października 2014, 18:15:31 - *.centertel.pl
Świetny mecz, Brawo Flavio :-)

witja - 25 października 2014, 18:17:25 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Cóż, sędzia nie pomagał na żywca tak jak z Cracovią to i punktów zdobyć się nie dało.
Gratulacje dla Śląska, ale w Amazonie długo nic nie kupię

KonradVale - 25 października 2014, 18:21:27 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Śląsk tylko proszę za tydzień wygrajcie z Lechem, błagam./

Bogdan - 25 października 2014, 18:23:57 - *.dynamic.chello.pl
Śląsk wygrał zasłużenie tak wysoko, ale pan sędzia Frankowski cały czas chciał się pokazać i wciąż używał gwizdka, kiedy nie było trzeba, a nie używał kiedy trzeba. Do tego swoje błędy naprawiał rozdawnictwem żółtych kartek. Żal było patrzeć na takie sędziowanie

Promień - 25 października 2014, 18:31:24 - *.ssp.dialog.net.pl
Razem prawie 1,1 mln. mieszkańców, odległość od siebie kilkaset km, mecz niby jakiejś przyjaźni (?), a na meczu 14k. Jeden drugiego szukał lornetką na tym molochu o liczbie mojej mieściny. Dramat.

LG - 25 października 2014, 18:52:45 - *.dynamic.mm.pl
Partyzantka z Cisowej ma jak zawsze najwiecej do powiedzenia.

kibic - 25 października 2014, 18:58:25 - *.wroclaw.vectranet.pl
Brawo Śląsk !!! olał przydupasów wisły !!!!

pyta - 25 października 2014, 19:00:55 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Za tydzień Chrobry & Stilon poprawią po Lechii i też skasują Arke ;-)

and5 - 25 października 2014, 19:05:41 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Lechia...jest stadion, sponsor, kibice...
k....a co sie dzieje, czy znów grupa cwaniaków
wyrabala i wpuściła sponsora w maliny...
Polonia, Widzew się kłania... taka jest
polska piłka.

mk - 25 października 2014, 19:06:47 - *.dynamic.chello.pl
widzów 13966 ha, ha , ha
przecież tam nawet 8 tysięcy nie było;
ja rozumiem, że przed każdym meczem rozdajecie 15000 biletów ale to nie oznacza, że tylu będzie widzów
oszuści !

LG - 25 października 2014, 19:19:04 - *.31.75.63.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Ta oklep w gdyni hehehe.Lechia wjechała kolejna brudną ścianę w gdyni wymalować, a że trafiła na pipki miejscowe trzeba było im dojechać, a jak wjechała policja to szparkowcy zaczęli się prężyć. Zadne chyba inne miasto nie ma u siebie tyle przestrzolonych grafów.hehehehhehehe

rafi - 25 października 2014, 19:37:09 - *.160.125.44
bardzo dobrze dla lechi za prezent dla legii w 87 minucie - świetnie Śląsk gratulacje

Slaughter - 25 października 2014, 19:40:40 - *.by.the.cthulhu
cała Lechia w cieniu Śląska

kibic - 25 października 2014, 20:19:49 - *.adsl.inetia.pl
i tu widać że pieniądze nie grają śląsk pozbył sie prawie całego pirwszego składu i co gra jak nigdy można ? można

dabo reape - 25 października 2014, 20:29:05 - *.dip0.t-ipconnect.de
jaga liderem... ja sie chyba zastrzele...

daboreaper - 25 października 2014, 20:32:39 - *.dip0.t-ipconnect.de
do juuutra do juuutra! , o zgrozo ta liga schodzi na... karły

Simo - 25 października 2014, 20:33:57 - *.internetia.net.pl
Donek wyjechał to się kończy era Lechii.... ;-)

REX - 25 października 2014, 20:45:57 - *.slupsk.vectranet.pl
LECHIA miała Probierza,ale nie dała mu popracować z młodzieżą LECHII !!!!Jestem przekonany,że teraz Lechia z nim byłaby w czubie!!!!!Tak szybko go zwolnili a teraz mają!!

Wisła K - 25 października 2014, 20:46:28 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
tylko po co ten motorek?

pafko - 25 października 2014, 21:18:04 - *.dynamic.chello.pl
TO lubie
Małe kluby spinają pośladki na mecz z MISTRZEM, a potem długo-długo dochodzą do siebie.
HEHHEHE

seba48 - 25 października 2014, 21:22:34 - *.swietochlowice.vectranet.pl
mistrz redaktor jak najlepszy poeta rymowanki nominować go do nagrody Wisławy Szymborskiej!!!!

SILESIA - 25 października 2014, 21:27:35 - *.31.18.89.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Raczej po co ta Wisła. Tylko Śląsk i Motor. ;)

sd - 25 października 2014, 21:29:20 - *.icpnet.pl
Lechia na dzień dzisiejszy wygląda tragicznie. Totalny brak ambicji i zaangazowania,wybijanie na oślep itd. Nie ma drużyny ani nawet kogoś kto by pociągnął gre.
@ Wisła K
Uwierz że Wisły kiedyś pewnie nie będzie ze Śląskiem a sztama z Motorem dalej będzie trwać.

Wałek - 25 października 2014, 22:41:31 - *.178.122.97
Bić Lechię! Brawo WKS, Pajszało, Dankowski i Celeban najlepsi na placu.

WKS - 25 października 2014, 22:46:01 - *.unknown.vectranet.pl
Jazda wiadomo z kim. Tylko Śląsk.

(L) - 25 października 2014, 23:05:48 - *.dynamic.chello.pl
Gdyby Legia wygrała w takich okolicznościach, to komentarzom o przekręcie nie byłoby końca.

BI - 25 października 2014, 23:22:02 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
TKWM - Narew, Rudnia, Pionier Brańsk

leon - 25 października 2014, 23:29:50 - *.85-237-170.tkchopin.pl
W 3-mieście brak klimatu na piłkę kopaną.
Napływowi kopacze doją kasę klubową i "korzystają" z życia na Monciaku.

Lechiauk - 26 października 2014, 2:33:16 - *.20-2.cable.virginm.net
Brawa dla porowokatorow i innych...
LECHIA TO MY, BKS-WKS PO ZYCIA KRES !!!!

LS - 26 października 2014, 7:59:44 - *.172.252.244
Prowokatorów ci tutaj dostatek, ale ich olejemy ! Gdańsk - Wrocław zawsze razem.

hrabia - 26 października 2014, 8:28:02 - *.unknown.vectranet.pl
Bolą co niektórych silne zgody. To mącą. A że potrafią tylko na internecie, to mamy wysyp troli.
Fajny mecz zgodowy, choć na boisku to był mecz walki. Dużo strzałów, dużo sytuacji, ładny dla oka. Śląsk wyrasta na niespodziewanego faworyta.

mx4 - 26 października 2014, 11:21:15 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Tusyk już wam nie pomoże Lechio

TLG - 26 października 2014, 11:57:56 - *.dynamic.chello.pl
Po meczu z Legia chwalono Lechie a teraz jest be obluda

qwarc - 26 października 2014, 12:14:04 - *.centertel.pl
Ja nie jestem żaden prowokator, olewam zgody ciepłym moczem, niepotrzebne mi przymierze, tylko jeden klub się liczy. WKS Śląsk

@silesia - 26 października 2014, 13:08:45 - *.devs.futuro.pl
no i ja też to mówie dzieki sd temu potwierdza !A qwarc to już przykład zupełny--POZDROWIENIA DLA BRACI Z GDAŃSKA!!!!

rafi - 26 października 2014, 14:07:04 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
jakis protest ze na meczu przyjazni pusty stadion?

@qwarc - 26 października 2014, 14:22:01 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
qwarc ty to jesteś marny i do tego debilny prowokator.

@rafi - 26 października 2014, 14:32:15 - *.dynamic.chello.pl
A co się dziwisz? Taki jest potencjał w Gdańsku. Pełny stadion to może zagwarantować Barca, Real, albo BVB, ewentualnie Legia prawie pełny

Radomiak R - 26 października 2014, 15:52:19 - *.radom.vectranet.pl
Pozdro Lechia z Radomiaka !

rafi - 26 października 2014, 17:22:55 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@rafi -ale np Poznaniu na byle mecz przyjdzie 15 tys a na hity 40- to po co taki stadion skoro mecze ogladaja krzeselka?

Bartek - 26 października 2014, 19:13:15 - *.nowysacz.vectranet.pl
Czesław Michniewicz powinien zostać trenerem Lechii Gdańsk.

manat - 26 października 2014, 20:42:15 - *.dynamic.chello.pl
Gdy Śląsk nie może, to sędzia pomoże (karny z kapelusza i bramka ze spalonego). Gdyby tak sędzia dał to innej drużynie to by było...

as - 26 października 2014, 20:46:27 - *.153.14.194
Spalonego przy bramce nie było, bo był rykoszet przy podaniu Mili. Dziwi mnie że w canal plus tego nie wyłapali, choć widać to dobrze przy powtórce z kamery zza bramki

TMLG - 26 października 2014, 22:05:46 - *.dynamic.chello.pl
Liczy się moment i kierunek podania. Rykoszet nie ma tu nic do rzeczy.

xs - 26 października 2014, 23:10:48 - *.dynamic.chello.pl
zgodzę się z as ponieważ rykoszet zmienia tor lotu piłki a w takowej sytuacji było widać na powtórce że rykoszet był tylko ze to podował Dudu nie Mila. TMLG skoro nie ma nic do rzeczy to dlaczego nie gwiżdze się spalonych jak zawodnik drużyny przeciwnej dotknie piłki a zawodnik wychodzący do piłki jest na spalonym ?

xs - 26 października 2014, 23:19:30 - *.dynamic.chello.pl
@manat jak dla Ciebie karnego nie było to chyba meczu nie oglądałes. Borysiuk wyprostowaną nogą wjechał w nogi Mili nie dotykając wgl piłki i sytuacja ze spalonym opisana wyzej. Nie ma co sie oszukiwać Lechia zagrała w tym meczu totalny piach

@xs - 27 października 2014, 2:57:04 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
właśnie, że się gwiżdże, znawco

bb - 27 października 2014, 9:31:18 - *.biotech.uni.wroc.pl
spalony oczywiście był, bo liczy się to, że w momencie podania zawodnik był na pozycji spalonej i odniósł z tego korzyść. Nawet jeśli rykoszety zmieniają tor lotu piłki o 90 stopni to spalone są odgwizdywane, bo zawsze liczy się moment podania i położenie napastnika. Nie ma mowy o spalonym tylko wtedy, gdy podanie wykonuje zawodnik drużyny przeciwnej. Karny też był, a i czerwona kartka dla dudu mogła się pojawić. Nie zmienia to faktu, że wszystkie te wydarzenia miały miejsce, gdy praktycznie mecz był rozstrzygnięty a skończyło sie 4:1 chyba tylko dzięki Mili bop spowalniał często akcje tak jakby nie chciał większej krzywdy swojej Lechii zrobić

Portowiec - 27 października 2014, 9:31:28 - *.opera-mini.net (*.254.144.112)
dobre te zgody macie skoro na takim meczu nie potraficie wypełnić choćbybw połowie tych stadionów,to się tyczy i Gdańska i Wrocławia. Jakoś jak zgoda Pogoni i Legii trwala to i w Szczecinie i Warszawie stadiony zawsze wypełnione a potem tygodniowe melanze. Legia się jeszcze otrzasnie ze śmiesznych golabkow i ich wafli z bielska. Więc jak już coś o jakiś zgodach mówicie to bierzcie przykład z P&L, Śląsk kibicowsko mocny ale Lechia to poziom 1 ligowy,słaby doping jedynie oprawy trafne.

miłosz1929 - 16 listopada 2014, 19:03:14 - *.lublin.mm.pl