[ Strona główna ]


Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2018/2019 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!
90minut.pl
 CLJ
 PZPN
RSSSF

 


25 lutego 2015, 7:24:35 - koofel
Arka otrzyma od miasta 1,8 mln zł

Arka otrzyma od miasta Gdynia blisko 1,8 mln zł z funduszu promocyjnego poprzez sport.

Jesienią w podobny sposób klub dofinansowano kwotą 1,2 mln zł.


źródło: własne / sport.trojmiasto.pl

jjo - 25 lutego 2015, 7:46:56 - *.bialapodlaska.vectranet.pl
Dla mnie jest niedopuszczalnym by finansować ze środków publicznych pensje piłkarzy - bo tak faktycznie jest. To jest chory system. Klub powinien utrzymywać się sam lub ze sponsoringu. Miasto finansuje obiekty sportowe, parkingi i infrastrukturę wokół sportową oraz winno dofinansowywać sport młodzieżowy i dziecięcy.

ueo - 25 lutego 2015, 8:02:09 - *.77.228.57
jjo to idz do bladych tam to masz publicznych pieniedzy pompowanych w hansa i donka klubik. Przy wrocławiu i gdansku to pikus te 1,8

@ - 25 lutego 2015, 8:04:16 - *.play-internet.pl
To wymień sponsora w Gdyni, która nie jest miejski ;)

kamionka - 25 lutego 2015, 8:34:36 - *.play-internet.pl
ciesze sie że Arka dostanie kasę z miasta bo klub cieńko przędzie od kilku lat ale kolega @jjo ma..... absolutną rację i sie z nim zgadzam. Dlaczego pzysłowiowy Kowalski, mieszkaniec gminy Gdynia zamiast placu zabaw dla dzieci , lepszej infrastruktury drogowej na swoim osiedlu itp,itd bedzie płacił swoje podatki które w części będą szły na np odprawy niechcianym graczom klubu lub płacił zobowiązania włodarzy żółto-niebieskich sprzed 2-3 lat gdzie było pełno pudeł transferowych albo kominów płacowych.... Oczywiście jest to chore i niech mi nikt nie gada że ta kasa pójdzie w nawet w 90% na młodzież w klubie bo to będzie nieprawdą.

ja - 25 lutego 2015, 8:41:11 - *.play-internet.pl
@jjo
Co roku place podatki, gdyby nie pity to nawet nie wiedzialbym ze az tyle. Co roku miasta daja miliardy na zlobki przedszkola szkoly sciezki rowerowe, domy kultury, opery teatry, straz miejska, komunikacje miejska, organizacje sylwestrow i innych imprez itd a ja z tego nie kozystam a musze placic a wszyscy dowalili sie do pilki noznej, zlikwidujcie podatki to sam bede placil na swoj klub

kamionka - 25 lutego 2015, 8:46:01 - *.play-internet.pl
każdy ma swoje racje kolego bo punkt widzenia zależy jak zwykle od punktu siedzenia. Ja się ciesze że dzięki tej dotacji klubowi bedzie łatwiej tylko mam nadzieje że kasa będzie należycie wydawana i pomalutku Arka odzyska swoją pozycję w polskiej piłce. pozdrawiam idę do roboty.

jack - 25 lutego 2015, 8:50:10 - *.ssp.dialog.net.pl
zgadzam się z Wami, tylko chyba tutaj chodzi raczej o umowę nie sponsorską, tylko promocyjną!, miasto promuje się poprzez klub!, Arka=Gdynia, takie ma być chyba skojarzenie i chyba tak jest...

krzysiek - 25 lutego 2015, 8:58:30 - *.b4b.net.pl
Oczywiście że miasta powinny współfinansować kluby. Otrzymują za to promocję, ale co jeszcze ważniejsze-dobra drużyna to zachęta dla dzieci i młodzieży do uprawiania sportu. Mnie tylko dziwi że Gdynia przeznacza tak mało na Arkę,w skali roku jest to dużo mniej niż np na Sylwester z Polsatem.

karolzhh - 25 lutego 2015, 9:07:31 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
ARKA,TO GDYNIA która promuje miasto,w najpopularniejszej dyscyplinie sportu i należy
nam wszystkim pomagać,patrzac również na rece zarządowi klubu,na co wydaja pieniądze.Arka musi wejść do extraklasy,potem grac w pucharach europejskich...jeżeli ktoś w to nie wierzy,niech da sobie spokoj i odejdzie z klubu.

y - 25 lutego 2015, 9:37:18 - *.internetdsl.tpnet.pl
Z innych źródeł do klubu wpływa 300 tys. złotych!! To oznacza, że miasto zabezpiecza ponad 85% budżetu. Rozumiem dofinansowanie szkolenia młodzieży, promocję miasta (w I lidze?), ale wydawanie takiej miejskiej kasy na wyżelowanych chłoptasiów, kasujących po 20 tys miesięcznie i bujających się potem w dyskotekach jest niedopuszczalne.

ja - 25 lutego 2015, 9:37:46 - *.play-internet.pl
@jjo
Co roku place podatki, gdyby nie pity to nawet nie wiedzialbym ze az tyle. Co roku miasta daja miliardy na zlobki przedszkola szkoly sciezki rowerowe, domy kultury, opery teatry, straz miejska, komunikacje miejska, organizacje sylwestrow i innych imprez itd a ja z tego nie kozystam a musze placic a wszyscy dowalili sie do pilki noznej, zlikwidujcie podatki to sam bede placil na swoj klub

LS - 25 lutego 2015, 9:49:52 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ueo bo przy Wrocławiu i Gdańsku, arka to mały pikuś.

max - 25 lutego 2015, 10:09:20 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Znawcy wydatków budzetowych Polskich miast a no budzet jest tak zrobiony ze czesc jest na szkoły szpitale itd
Jest tez w budzetach ujety sport
Buduje sie stadiony by młodziez miała gdzie sie szkolic płaci sie zawodnikom 1 druzyny by mieli od kogo sie uczyc co w tym wszystkim jest złego

fuj ara - 25 lutego 2015, 10:37:28 - *.play-internet.pl
@ja
Miliardy powiadasz?
1.8mln na pierwszoligowca to i tak za duzo...

SopotAG - 25 lutego 2015, 10:56:20 - *.static.ip.netia.com.pl
a dlaczego spółka skarbu państwa jakim jest Lotos sponsoruje klub z Gdańska ? Precież to firma państwowa ? I tak jest z wieloma klubami w Polsce m. in.w Bełchatowie. W że miasto promuję się przez finansowanie swojego miejskiego klubu, to tylko świadczy, że Gdynia dba o swój dobry wizerunek i dba o wszystkich. Dotowane są przecież wszystkie kluby w Gdyni. W Sopocie jest podobnie, może mniejsz kasa, ale jest. TAG

ja - 25 lutego 2015, 11:13:48 - *.adsl.inetia.pl
@fuj ara
tak miliardy polskich złotych wydają miasta w Polsce na wymienione przeze mnie rzeczy z których ja nie korzystam
Widzisz nawet nie jesteś tego świadomy.
taka Gdynia rocznie wydaje 1 325 396 003 zł(PLAN 2015r.) - słownie 1 miliard 325 milionów 396 tysięcy i 3zł !
Czyli na Arkę Gdynia przeznaczają 0,135% wydatków
A wy tak płaczecie.
Że żulom dają co miesiąc kartki żywnościowe o wartości 250zł każda to was nie boli

w.jarząbek - 25 lutego 2015, 11:29:35 - *.217-171-60.tkchopin.pl
Niech ten miejski sponsoring się skończy.
Niech miasta wezmą się lepiej za tworzenie miejsc pracy żeby ludziom się łatwiej żyło.

lokomotywa - 25 lutego 2015, 11:40:36 - *.olsztyn.vectranet.pl
Jeszcze żeby oni coś grali , Stomil jakby tyle dostał to Tme Nasza !

gyl - 25 lutego 2015, 12:47:10 - *.internetdsl.tpnet.pl
Jeśli się coś promuje, to istotne jest, w jakim celu. Np. czy w wyniku tego "promowania" miasta X przez klub piłkarski ABC S.A. do miasta przyjdą przedsiębiorcy, którzy zainwestują w mieście, stworzą nowe miejsca pracy, wpłyną na rozwój infrastruktury? itp itd
Jakoś nie widzę przełożenia "promowania" jakiegokolwiek polskiego miasta przez finansowanie spółek piłkarskich. Czy znacie jakiś odmienny przykład, gdzie rzeczywiście "promocja" doprowadziła do pozytywnych, ale realnych, mierzalnych efektów dla samorządu?
Ja nie znam, dlatego uważam, że to całe "promowanie" miast prze sport to jest zwykła hucpa i legalizowanie dopłacania z waszych pieniędzy do prywatnych biznesów - do pensji piłkarzy i prezesów. A wszystko po to, żeby ugrać przy wyborach trochę głosów kibiców, którzy będą głosować na takich dobrych wujków, którzy samorządowe pieniądze rozdają piłkarskim prywatnym spółkom.
Nie chodzi mi przy tym o Gdynię, ale co do zasady o każdy taki przypadek w Polsce.

do y - 25 lutego 2015, 13:15:39 - *.static.ip.netia.com.pl
Jak już piszesz to pisz prawdę a nie bzdury. To co daje MIASTO na Arkę na cały sezon to jakieś 55-60% budżetu. Nie wiem skąd wziąłeś jakieś 85% ale masz trefne dane.

Kaszeba - 25 lutego 2015, 14:22:54 - *.lublin.mm.pl
GDYNIA TO ARKA A ARKA TO GDYNIA. Te pieniądze są Nasze i lokujemy je tam gdzie chcemy. niemców z za miedzy uprasza się o milczenie, bo was budyń zaleje.

ver - 25 lutego 2015, 14:30:47 - *.warszawa.vectranet.pl
Do miasta powinno należeć wybudowanie porządnego stadionu (co już w Gdyni jest) oraz współsponsorowanie szkółek piłkarskich. Sponsoring poborów dla kopaczy powinien należeć do prywatnych firm i osób.

tellchar - 25 lutego 2015, 15:00:17 - *.futuroexito.pl (*.0.3.120)
Ja bym chciał zauważyć, że to Rada Miejska Gdyni podjęła decyzję, że da 1,8 mln zł na Arkę, a nie np. 1,8 mln zł na budowę drogi czy nagrody dla urzedników. To są pieniądze miasta i miasto może z nimi robić co chce, aby tylko zgodnie z prawem. I tylko mieszkańcy Gdyni mogą oceniać, czy decyzja słuszna, czy nie. Więc takie wpisy jak @jjo, @w.jarzabek czy @ver nie mają sensu

@ - 25 lutego 2015, 16:13:49 - *.gdynia.mm.pl
Do Kaszeba
Zdecydowanie lepiej być Niemcem niż kaszubem !!!!

... - 25 lutego 2015, 19:19:00 - *.185-18-141.tkchopin.pl
Widząc takie komentarze stwierdzam, że byłoby niezwykle pożytecznym, gdyby w serwisie 90minut.pl pojawił się przycisk raportuj komentarz.

kassi - 25 lutego 2015, 19:22:24 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Szkoda, że tak mało ale dobre i to. Arka Gdymoa chlubą Gdyni i Pomorza

Olimpia - 25 lutego 2015, 20:19:10 - *.smgr.pl
To dobrze. że Gdynia wspiera Arkę, podobnie jak Grudziądz Olimpię.

solo - 25 lutego 2015, 21:31:53 - *.dynamic.mm.pl
Jestem ciekaw ile Gdynia dała na Bałtyk ma ktoś info

DENIS - 25 lutego 2015, 21:40:54 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Nie jest to jakaś super kwota ale dobrze że jest grosz do gorsza i będzie coraz lepiej

Pseudonim (max 10 znaków):

E-mail:

Redakcja 90minut.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie 90minut.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników lub całe sieci.

 

Napisz do nas