8 listopada 2015, 15:23:42 - koofel
Gol Mateusza Klicha

Mateusz Klich strzelił bramkę dla 1.FC Kaiserslautern w wygranym 2-0 (1-0) wyjazdowym meczu 14. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi z RB Leipzig. To pierwsze ligowe trafienie Polaka w tym sezonie. Klicha w 83. minucie na boisku zmienił Tino Schmidt.

8 listopada 2015, 13:30 - Lipsk (Red Bull Arena)
RB Leipzig 0-2 1.FC Kaiserslautern
Mateusz Klich 37, Maurice Deville 69

żółte kartki: Emil Forsberg - Stipe Vučur, Maurice Deville, Marius Müller, Lukas Görtler.

sędziował: Manuel Gräfe (Berlin).
widzów: 32 000.

W 76. minucie Kacpra Przybyłkę w barwach Kaiserslautern na boisku zastąpił były piłkarz Lechii Gdańsk Antonio Čolak. Na ławce rezerwowych gości mecz spędził grający w przeszłości w Śląsku Wrocław Róbert Pich. Poza kadrą drużyny przyjezdnej znalazł się Marcus Piossek.

Kaiserslautern z osiemnastoma punktami zajmuje 11. miejsce w tabeli.

Jatu - 8 listopada 2015, 15:53:52 - *.dynamic.chello.pl
Brawo! Cała kibicowska Europa: antyRedBull!

Franek Kim - 8 listopada 2015, 16:14:43 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@Jatu
Co to RedBull nie może mieć swojego klubu? Przecież nawet w naszym kraju były kluby zakładowe typu: Amica Wronki, Polar Wrocław, Ceramika Opoczno czy nawet obecnie Stomil Olsztyn...

Bart - 8 listopada 2015, 16:15:11 - *.231.4.12.koba.pl
Chyba Ty? A co niby PSG czy MCity to lepsze? zeby nie szejki tez by ie istnieli

bakubaku - 8 listopada 2015, 16:44:05 - *.232.140.202.ip.rudna-net.pl
Frekwencja jak w Lubinie

Mądry - 8 listopada 2015, 16:50:29 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Klicha i Gajosa brakuje mi w rep.Polski.
Jeden oby grał,strzelał,asystował...
Drugi na to zasługuje.
Wiem że nie można powołać WSZYSTKICH.
Ale te dwa nazwiska...po prostu powinni pojechać na ME.
W dobrej formie.

LEO - 8 listopada 2015, 16:51:57 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brawo Mati

hmm - 8 listopada 2015, 17:19:40 - *.dynamic-ww-3.vectranet.pl
Bruk-Bet?

Killua - 8 listopada 2015, 17:38:26 - *.instalnet.com.pl
Nie tak ostro z tym Klichem w kontekście reprezentacji, panie Mądry. To dopiero druga kolejka od bardzo, bardzo dawna, kiedy Klich wychodzi w podstawowym składzie. Wcześniej albo wchodził na końcówki (rzadko), albo siedział cały mecz na ławce (najczęściej), a bywało, że oglądał mecz z trybun. Też liczę, że się wreszcie odbuduje, ale dwa mecze to chyba jednak za mało, żeby już słać mu powołanie... z drugiej strony jeśli takie powołanie otrzymuje Mila...

Mądry - 8 listopada 2015, 17:47:44 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Tylko że tu nie chodzi o tego gola.
Klich jest doświadczonym piłkarzem,grał w Holandii.
Grał w rep.Polski,coś strzelił w niej.
Jest w dobrym wieku,ma przyzwoity wzrost.
Wiem że mało gra...dlatego powinien być powoływany do rep.aby grał więcej.
A że strzelił gola to dodatkowy plus.
Ja nie jestem ostry.

Killua - 8 listopada 2015, 18:01:16 - *.instalnet.com.pl
Mi też nie chodzi o gola. Osobiście jestem zdania, że dany piłkarz winien wykazać się nieco dłuższą, stabilną formą w swoim klubie, aby go powoływać i w przypadku Klicha jest jeszcze o kilka meczy za wcześnie. Mowa o doświadczeniu jak dla mnie równie dobrze sugeruje chęć powoływania za same zasługi i nazwisko. Coś, co jest dla mnie nie do przyjęcia w przypadku tego nieszczęsnego Mili.
To tylko mój punkt widzenia.

Mądry - 8 listopada 2015, 19:03:28 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Nie jest o kilka meczy za wcześnie.
Człowiek jest w najlepszym wieku dla piłkarza,25l.
Zdrowy,trenuje,dostaje szansę,strzela gola,wygrywają na wyjeździe.
Podobna sytuacja była z Milikiem.
Problemy w klubie a jednocześnie gol z Niemcami w pamiętnym meczu.

Mądry - 8 listopada 2015, 19:15:05 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Nie porównujmy Klicha z Milą.
Na ME Mila będzie miał 34 lata i jego forma może nie być za dobra.
Natomiast Klich 26 i za sobą dobry sezon na niemieckich boiskach.
A łatwo tam nie jest.Pich który pokazał się z dobrej strony w Śląsku też siedzi na ławce.

ss - 8 listopada 2015, 19:27:33 - *.dynamic-ww-3.vectranet.pl
Gajos za Peszke, Klich za Mile i Fojut/Salamon za Cionka

Mati - 8 listopada 2015, 19:45:13 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Przybyłko znów ma wiele sytuacji których nie potrafi wykorzystać...

Mądry - 8 listopada 2015, 20:41:49 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Fabiański-
Piszczek,Szukała,Glik,Rybus-
Błaszczykowski,KLICH,Krychowiak,Grosicki-
Milik,Lewandowski-
Mateusz Klich powinien być ogrywany w rep.tak by nadawał się na ME.

Bartt - 9 listopada 2015, 2:37:54 - *.biznes.mm.pl
Klich, Gajos i Lipski muszą być w kadrze. Przynajmniej sprawdzeni! Nie dając im szansy a bez przerwy powołując Milę i Peszkę których atuty i wady wszyscy dawno świetnie znają trener strzela sobie w stopę i pozbawia się alternatywy w razie kontuzji tych dwóch niewatpliwie wybitnych graczy! ;)

Mądry - 9 listopada 2015, 6:59:11 - *.dynamic.gprs.plus.pl