22 grudnia 2016, 9:29:26 - koofel
Ranking FIFA: Polska na 15. miejscu

Reprezentacja Polski zajmuje 15. miejsce w najnowszym rankingu Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej.

W porównaniu z poprzednim notowaniem Polacy nie zmienili swojej pozycji. Prowadzi Argentyna przed Brazylią i Niemcami. Kolejny ranking zostanie opublikowany w styczniu.

98.  Kazachstan    354    -1     0*

Kolejno: pozycja, reprezentacja, liczba punktów rankingowych, różnica miejsc i punktów w porównaniu z poprzednim notowaniem

* - rywale Polski w eliminacjach mistrzostw świata 2018

hivision - 22 grudnia 2016, 10:20:22 - *.dip0.t-ipconnect.de
-2 za karę od FIFA?

nie-wiem - 22 grudnia 2016, 10:32:47 - *.adsl.inetia.pl
Lata mijają, a ja wciąż nie wiem na czym polega ten dziwny ranking

wonss - 22 grudnia 2016, 10:41:45 - *.199.251.1 (*.20.219.49)
Ranking polega na tym żeby być pierwszym;p

qb - 22 grudnia 2016, 11:21:04 - *.cirow.pl (*.5.112.63)
@hivision to Rumuni musieliby miec z -5, a nie mają

Airforce1 - 22 grudnia 2016, 11:21:31 - *.play-internet.pl
@nie-wiem, to wynika z różnych takich działań...

asdssa - 22 grudnia 2016, 11:37:51 - *.nat.student.pw.edu.pl
Odjeły sie punkty z miesiaca poprzedzajacego miesiac od ktorego liczono aktualny ranking.

olo - 22 grudnia 2016, 12:15:46 - *.dynamic.mm.pl
Mistrz Europy na 8 miejscu?
Niżej od Belgii?!

sfsdf - 22 grudnia 2016, 12:29:56 - *.metro-networks.pl
Tu nie chodzi o to, że Potugalia jest mistrzem Europy ale o całokształt w jakimś obrębie czasu. Jeśli Euro wygrała by Albania to niekoniecznie wskoczyła by do pierwszej 15, rozumiesz? Akurat mogła mieć 6 meczów zwycięskich na EURO ale przed i po znowu grać piach.

ryhu - 22 grudnia 2016, 12:46:36 - *.adsl.inetia.pl
Ktoś wie za co te -2 punkty? Przecież ani teraz anie 4 lata temu nie graliśmy o tej porze roku więc nie miało się co przedawnić.

Lędzic - 22 grudnia 2016, 13:16:19 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ryhu W 2012 graliśmy w grudniu z Macedonią (4:1).

olek - 22 grudnia 2016, 13:19:45 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Do pierwszej 10 tracimy naprawdę niewiele punktów. Fajnie byłoby tam awansować.

fkk - 22 grudnia 2016, 14:06:23 - *.internetia.net.pl
ciężko będzie dostać do 10tki bo tam mocne drużyny które nie stracą raczej więcej punktów od nas w następnym roku. 15 miejsce (na świecie!) jest jak najbardziej ok. wiele innych rankingów daje nam miejsce w top20

marco - 22 grudnia 2016, 17:28:28 - *.dynamic.gprs.plus.pl
ale tak poważnie, to za co te -2 pkt.? ;)

LEO - 22 grudnia 2016, 18:34:03 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Kończymy rok na plusie
I Tak trzymać

Mądry - 22 grudnia 2016, 20:44:35 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Mamy takich piłkarzy że trzeba walczyć o MEDAL na MŚ2018 !!!
Jeżeli nie teraz to kiedy...jest kilku piłkarzy dla których rok 2018 to ostatnia okazja by zrobić coś naprawdę WIELKIEGO dla rep.Polski.

JWP87 - 23 grudnia 2016, 4:01:52 - *.9.175.12.ng.pl
WIELKA POLSKA !!!!!!! JWP87

do sfsdf - 23 grudnia 2016, 8:30:43 - *.dynamic.chello.pl
Albania nie mogła by wygrywać tylko na EURO, bo przegrywając eliminacje na euro by nie zagrała

zaja - 24 grudnia 2016, 19:49:24 - *.237.224.134

w 10 5 z Europy i 5 z Ameryki.

zaja - 24 grudnia 2016, 19:51:25 - *.237.224.134
Myślicie że cwierćfinał MS dałby nam miejsce w 10?

kift - 26 grudnia 2016, 17:42:00 - *.dynamic.mm.pl
zaja a w pierwszej 600 są wszystkie reprezentacje z europy. TO JEST MOC

Meteor - 27 grudnia 2016, 12:00:55 - *.dynamic.chello.pl
Jak liczy się punkty do rankingu:
Na punkty za każdy mecz składają się cztery czynniki:
M - liczba punktów za rozegrany mecz (3 pkt za zwycięstwo, 2 pkt za zwycięstwo po rzutach karnych, 1 pkt za remis i porażkę po rzutach karnych, 0 pkt za porażkę),
I - waga (1 - mecz towarzyski, 2,5 - kwalifikacje do MŚ i ME, 3 - mistrzostwa kontynentalne, 4 - mistrzostwa świata),
T - siła rywala (1. miejsce w rankingu = 200, miejsca 2-149. = 200 - lokata rywala, miejsce 150. i kolejne = 50)
C - konfederacja (1 - Ameryka Południowa, 0,99 - Europa, 0,85 - pozostałe).
Aby uzyskać ostateczny wynik, należy wykonać równanie: P = M * I * T * C.
Należy również wziąć pod uwagę to, że im starszy jest wynik, tym mniej znaczy w rankingu.

goral - 29 grudnia 2016, 11:12:24 - *.1-3.cable.virginm.net