[ Strona główna ]


Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2018/2019 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!
90minut.pl
 CLJ
 PZPN
RSSSF

 


29 listopada 2017, 22:50:14 - dyrovski
PP: Wylosowano pary 1/2 finału

Po rozegraniu ostatniego meczu 1/4 finału Pucharu Polski na Stadionie Miejskim Arenie Kielc wylosowano pary półfinałowe rozgrywek.

1/2 finału - 28 marca i 18 kwietnia

Górnik Zabrze - Legia Warszawa
Korona Kielce - Arka Gdynia

Gospodarzami pierwszych meczów są drużyny wymienione jako pierwsze.

Finał Pucharu Polski zostanie rozegrany 2 maja na PGE Narodowym w Warszawie.

Puchar Polski 2017/2018

tomek - 29 listopada 2017, 22:51:19 - *.dynamic.gprs.plus.pl
mysle ze byly cieple/zimne kulki.

Ciekawski - 29 listopada 2017, 22:51:58 - *.tktelekom.pl
Kapitalnie Lettieri wylosowales tylko wolałem Koronę wpierw na wyjeździe w Gdyni ale super ze Górnik z Legia Korona o krok od finału 😊

kita - 29 listopada 2017, 22:52:10 - *.dynamic.chello.pl
WARSZAWA!!!!!!!!
CO???
KORONA PRZYBYWA !!!!!!

Bilko - 29 listopada 2017, 22:53:13 - *.146.177.242.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
tomek... sam jesteś cieply

CK73 - 29 listopada 2017, 22:53:18 - *.dynamic-ra-10.vectranet.pl
super że Leszek Ojrzyński ponownie zawita do CK!!

Ciekawski - 29 listopada 2017, 22:53:27 - *.tktelekom.pl
Wreszcie nie oszukali w losowaniu bo Legia by Arkę trafiła 😊

siemaszko - 29 listopada 2017, 22:53:46 - *.dynamic.mm.pl
No piszcie, piszcie koroniarze jaki łatwy finał macie. Tylko żebyście sie nie zdziwili jak Arka drugi raz rzędu zmaleduje się 2go maja na narodowym

borr - 29 listopada 2017, 22:53:51 - *.dynamic.kabel-deutschland.de
kulki byly cieple i zimne, cieple byly losowane na poczatku (coby nie wystygly), dodatkowo mozna bylo zobaczyc jakie problemy z otwarciem dwoch pierwszych kulek mial trener Letieri, ktory owe kulki losowal!!

dzl - 29 listopada 2017, 22:53:54 - *.dynamic.mm.pl
Arka znowu w finale!! Super Arka Gdynia!!

Wzll - 29 listopada 2017, 22:53:56 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Gornik-Korona super by był finał

Fifi - 29 listopada 2017, 22:54:42 - *.dynamic.gprs.plus.pl
maskotka Żabolek ty wiesz co?Legia przyjeżdża rób swoje

Tilu - 29 listopada 2017, 22:55:11 - *.dynamic.chello.pl
Górnik-Legia finał w półfinale. Finał Górnik - Arka

Arkowiec - 29 listopada 2017, 22:55:42 - *.146.192.48.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Zagramy finał z Górnikiem. ARKA Gdynia !

borr - 29 listopada 2017, 22:55:47 - *.dynamic.kabel-deutschland.de
no a problemy z otwarciem mial dlatego bo poprzez ogrzanie, material sie powiekszyl

Wzll - 29 listopada 2017, 22:55:53 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Nigdzie ta wasza Arka nie awansuje Ojrzyński ma rodzinę w Kielcach i on sam tu jeszcze wróci na trenera do Koronki ma gdzieś wasza arke

Gdynia - 29 listopada 2017, 22:56:53 - *.dynamic.chello.pl
To my bronimy Pucharu niech się inni NAS boją!!!

Hulk - 29 listopada 2017, 22:58:13 - *.dynamic.chello.pl
Finał: ARKA-Górnik

el jefe - 29 listopada 2017, 22:58:56 - *.75.78.170.baehost.com
Górnik Zabrze - Legia Warszawa 1:3 i 3:0 (6:1 w dwumeczu dla Legii)
Korona Kielce - Arka Gdynia 2:1 i 1:1 (awans Korony)
Finał Korona - Legia (2:0 dla Legii)

jjo - 29 listopada 2017, 22:59:48 - *.net.hawetelekom.pl
fajnie , Korona obecnie najlepsza. Wczorajsze mecze a dziś to dwa światy. Zagłębie miało pcha że trafiło na Koronę bo to druga drużyna w tych ćwierćfinałach. Ale takie są puchary. Na papierze para Górnik Legia wyglada na mocniejszą (miejsca w tabeli). Ale na wiosnę wszystko może być inaczej. Jeżeli Korona będzie tak kopać to widzę w niej zdobywcę pucharu w 2018 r

cl18 - 29 listopada 2017, 23:00:03 - *.30.17.3
4 druzyny 3 trenerow Korony :D

KSG - 29 listopada 2017, 23:02:09 - *.dynamic-zab-01.vectranet.pl
Klepniemy Legie. Ostatnich latach dwa razy ogrywaliśmy w pucharze stołeczny klub. Puchar dla Zabrza.

www - 29 listopada 2017, 23:02:34 - *.146.194.190.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Oby tylko nie Korona w finale bo bedzie frekwencyjna padaka

abc - 29 listopada 2017, 23:05:06 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Górnik - Legia 2-0
Legia - Górnik 1-1

MZKS - 29 listopada 2017, 23:05:15 - *.play-internet.pl
No i elegancko

Tg - 29 listopada 2017, 23:10:22 - *.146.102.153.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Jak w rewanzu Gornik bedzie jechal z korzystnym wynikiem to pojedzie w sile kilku tysiecy fanow. Ogien bedzie

TAG - 29 listopada 2017, 23:10:53 - *.gdynia.smnet.pl
Tak, tak koronka cieszcie się, że "łatwy" finał ;) Lech i Legia też się cieszyli ;) HAHA!
Legia to zza płotu będzie mogła sobie popatrzeć jak Arka z Górnikiem gra finał PP.
A potem powtórka w SUPERPUCHARZE ;)
Pozdro 600 ;)

ky2p - 29 listopada 2017, 23:11:28 - *.centertel.pl
Za ponad 4 miechy to będą inne składy więc bez podnietek dzieci netu....

greg - 29 listopada 2017, 23:12:21 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
I tak wygra Legia

13sektor - 29 listopada 2017, 23:18:27 - *.proxnet.pl
Wiele osób sugerowało, że w finale zapewne zagra Górnik Zabrze z Legią Warszawa. Jednak los skojarzył oba zespoły już w półfinale. Zapowiada się niezwykle interesujący dwumecz,który otworzy drogę do finału.
Spotkania odbędą się dopiero w przyszłym roku, więc nie wiadomo w jakiej formie będą poszczególne zespoły. Na tą chwilę każda z drużyn ma 25% szansy na zdobycie Pucharu Polski.
Ja będę trzymał kciuki za moją ukochaną drużynę Górnik Zabrze! Pozdrawiam wszystkich sympatyków ''Trójkolorowych''!

jarock - 29 listopada 2017, 23:21:49 - *.free.aero2.net.pl
Finał Arka- Górnik.

Ślonzok - 29 listopada 2017, 23:24:37 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
No i kicha. Legia z pucharem po raz 19.

konopa - 29 listopada 2017, 23:25:15 - *.inglobus.pl
Finał Górnik- Korona. Legia za słaba na finał.

LEO - 29 listopada 2017, 23:25:58 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Górnik - Legia 2:0
Legia - Górnik 3:1 karne: 13-11
Arka - Korona 1:1
Korona - Arka 0:1
finał: Górnik - Arka 3:2!!!
brawo Górnik!

red - 29 listopada 2017, 23:26:19 - *.itvmedia.pl
Powinna byc DRABINKA tak jak np we Włoszech, wtedy sprawa jasna kto na kogo moze trafic ,a nie głupie losowanie po kazdej rundzie.

Tony - 29 listopada 2017, 23:32:12 - *.res.bhn.net
Tylko Gornik!!!!

Klimek - 29 listopada 2017, 23:40:19 - *.31-7-45.tkchopin.pl
Jak by półfinały grane były w tym roku to finał Górnik -Korona.Ale że będą grane w 2018 to rozsądek podpowiada mi że będzie Legia-Arka choć jako kibic Arki wolał bym pojechac na Górnik -Arka.z kibicowskim pozdrowieniem 😊

staryKibic - 29 listopada 2017, 23:41:16 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Finał Górnik-ARKA. Będzie okazja ze starymi znajomymi (jak za dawnych lat) razem coś wypić 😀

mądry face - 29 listopada 2017, 23:45:39 - *.clubnet.pl (*.168.0.79)
znów Legia wylosowała najsłabszego przeciwnika,,,to już się robi nudne

Spid - 29 listopada 2017, 23:49:32 - *.play-internet.pl
Górnik ~ legia 7:1
Legia ~ górnik 6:0
Awans : Legia
Korona ~ arka 5:5
Arka ~ korona 5:5 k1:0
Awans :arka

Knur - 29 listopada 2017, 23:55:46 - *.play-internet.pl
Górnik faworytem PP.Losowanie dobre do puknięcia słabi wojskowi i koronka.Ten puchar będzie zabrski😯

als - 30 listopada 2017, 0:05:33 - *.140.220.27.ip.softpro2.pl
w czasie gdy będą grane polfinaly w Zabrzu już kilku zawodnikow nie będzie i Gornik powoli będzie zblizal się do dolnej osemki ;P

Pewneinfo - 30 listopada 2017, 0:11:48 - *.dynamic-ra-07.vectranet.pl
KORONA - LEGIA w finale

tommy - 30 listopada 2017, 0:13:35 - *.centertel.pl
Waleczne serce, Korona Kielce, życzę im zwycięstwa w tej edycji PP. Jako jedyni z tego grona, jeszcze nie mają żadnego trofeum.

Zajmon Leg - 30 listopada 2017, 1:32:54 - *.146.166.254.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Składy drużyn pewnie będą inne niż teraz ale mimo wszystko Legia Arka na narodowym w finale.

MaKS - 30 listopada 2017, 2:14:10 - *.internetia.net.pl
Finał Górnik Zabrze - Korona Kielce 3:2

Royberpaka - 30 listopada 2017, 6:20:33 - *.212.44.58-internet.zabrze.debacom.pl
No i gitara. W dwóch meczach Nos niy przekryncom. Finał Górnik- Korona.
Jadymy durś.
P.S. Górnik nikogo niy sprzedo...weta?!
Pozdrawiam Davida i jego żone Natalke ze Staszica.

1.2.3 - 30 listopada 2017, 6:42:36 - *.146.168.171.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Leo w twoim przypadku przy takich wynikach legii nie ma mowy o karnych. Awans Górnika

mkda - 30 listopada 2017, 7:30:11 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Liczę na finał Legia - Korona, ale podejrzewam, że znów Górnikowi sędziowie pomogą.

hajkus - 30 listopada 2017, 7:54:09 - *.dynamic.mm.pl
na wiosnę Korona będzie zwykłą szarą drużyną więc na pewno w finale nie zagra puchar zdobędzie Górnik lub Legia

JRKolejorz - 30 listopada 2017, 8:49:32 - *.business.static.vectranet.pl
Mam jedno marzenie: Górnik Zabrze w finale PP!

bolo - 30 listopada 2017, 8:55:05 - *.protonet.pl
oby gornikowi znowu sedziowie nie pomogli jak bedzie czysto final legia korona

ROW - 30 listopada 2017, 9:31:27 - *.play-internet.pl
Finał Korona i ?

DEGOL - 30 listopada 2017, 9:52:36 - *.dynamic-zab-01.vectranet.pl
Proponuję , aby w Zabrzu sędziował p. Lasyk , a w Warszawie Sędzia Międzynarodowy Pan Paweł Raczkowski. Ciekawe będzie kto kogo przebije na rzuty karne i na czerwone kartki.
Teraz na poważnie to jeżeli Górnik nie osłabi się w przerwie zimowej, a chodzą słuchy że być może się wzmocni to mecz ze względu na frekwencję należy zrobić na Stadionie Śląskim . Puchar dla Górnika !!!

Nora - 30 listopada 2017, 10:08:32 - *.146.229.80.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Proste, finał: Legia - Korona.

BKS - 30 listopada 2017, 10:12:11 - *.7bulls.com
Ciekawy jestem czy tak fajna gra Korony w tej rundzie to nie jednorazowy wyskok czy może wrócą do dawnej drwalskiej tradycji. Jeżeli stanie się to ostatnie to będziemy mieć prawdziwy pojedynek DRWALI prze duże D a to oznacza że w finale będzie Arka, bo to większe drwale.

fajne loso - 30 listopada 2017, 10:23:03 - *.7bulls.com
W Zabrzu się cieszą po ost. przeszli Legię.
W Warszawie się cieszą że ominęli Arkę bo z nimi mecze twarde i mogą być kontuzje oraz sporo mikro urazów przed kolejną kolejką ligowa, poza tym Legia wygrała ost. mecz 1-0 ale Górnik nie stanowił żadnego zagrożenia dla Legii.
W Kielcach się cieszą bo trafili najniżej notowany zespół z całej trójki.
W Gdyni się cieszą bo tez trafili najsłabszy zespół z możliwych i wiedza że na grząskich wiosennych boiskach rozniosą koroniarzy podobnie jak to zrobili z Sandecją.

Mee - 30 listopada 2017, 10:27:03 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Koroniarze wy się tak nie podniecajcie,bo po drodze jest zima,Górnicy tak samo.

Kiki - 30 listopada 2017, 11:45:14 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Korona co?Dwa spalone i mecz wygrany z Legią.Var wita was.Wita was Var.Var wita was.

Szeryf - 30 listopada 2017, 11:54:10 - *.ssp.dialog.net.pl
Hahahahaha i po legii

JohnyKSG - 30 listopada 2017, 12:05:16 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Finał:GÓrnik-Korona!

Pielgrzym - 30 listopada 2017, 12:16:33 - *.adsl.inetia.pl
Finał Górnik -Korona.Wygra Górnik Zabrze.

JohnyKSG - 30 listopada 2017, 12:20:40 - *.dynamic.gprs.plus.pl
do mkda-a kiedy Górnikowi sedziowie pomogli? Chyba ci sie z Lagła pomyliło..Raczkowski zabrał juz nam w lidze 4 pewne punkty! Ten Witkowski z Warszawy 2 w meczu ze Slaskiem.Policycie sobie ile pryewagi byloby teraz..

olek - 30 listopada 2017, 12:51:21 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Finał: Legia Warszawa - Korona Kielce

ZL - 30 listopada 2017, 13:10:40 - *.dynamic.chello.pl
finał: Korona Górnik. Oby

dino - 30 listopada 2017, 13:16:21 - *.173.108.201
Johny KSG, widzisz tylko na jedno zabrzańskie oko, mecz z Sandecją sobie obejrzyj :-)
Ewidentny karny dla Sandecji niepodyktowany, ewidentne czerwo (2. żółta) dla gracza KSG :-)

do Kiki - 30 listopada 2017, 13:44:28 - *.static.ip.netia.com.pl
Nie jestem z Kielc, to na wstępie, gdzie Ty te dwa spalone widziałeś ? Jednego nie było a drugi był tak minimalny że sędzia mógł mieć wątpliwości bo na VArze nie można rysować linii (zobacz sobie jeszcze teorię Pana Sławka z NC+- jego zdaniem spalonego nie było). Cofnij się sezon wcześniej do meczy z 34 kolejki, Korona- przegrała z Legią 0-1, i nie została uznana prawidłowa bramka dla Korony (potwierdził to Pan Sławek z NC+), na a jak by było 1-1 to Mistrzem Polski nie byłaby Legia. Warto o tym pamiętać zwłaszcza w klubie który jest symbolem korupcji w Polsce.

xxx - 30 listopada 2017, 14:56:33 - *.136.255.159
Gornik 2:1 Legia
Legia 1:1 Gornik
Korona 2:0 Arka
Arka 1:2 Korona
Gornik 1:1 Korona pk. 4:3

CWKS - 30 listopada 2017, 15:26:12 - *.multimo.pl
Finał Legia-Arka

Kibic - 30 listopada 2017, 15:27:38 - *.bielsko.dialog.net.pl
Oby tylko Arka awansowała do finału. To finał fajny kibicowsko się zapowiada, bo korona to słabo stoi z kibicami i chyba najsłabiej w województwie Świętokrzyskim, mało fanów w Polsce, więcej ma do powiedzenia tam Widzew i kszo.

IreQ - 30 listopada 2017, 16:07:11 - *.bas512.cwt.btireland.net
Optymalne losowanie, bo przed pierwszym polfinalem Korona gra z Gornikiem, a po, Arka z Legia.

xwrz - 30 listopada 2017, 16:20:36 - *.play-internet.pl
mimo, że nie kibicuję żadnej drużynie byłoby ciekawie gdyby finał był: Korona - Górnik.
Jednak obstawiam, że finał będzie Legia-Arka :D

Piotr - 30 listopada 2017, 16:29:16 - *.90.120.50
I znowu jakas Korona albo Arka zagra w LE? Masakra . Jak my mamy cos osiagnac w pucharach jak nas takie zospoly jak Arka, Zaglebie czy Piast beda reprezentowac ?

Ff - 30 listopada 2017, 16:50:09 - *.206.204.21
Arka znowu ma szansę być w finale zawsze dobrze sobie radzimy w pucharze Polski.

ll - 30 listopada 2017, 16:52:17 - *.play-internet.pl
Siekierezada najpierw łomot w Kielcach,potem łomot w Gdyni

barole - 30 listopada 2017, 16:59:23 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Arka się tak się cieszy, że Korona, Korona, że Arka... każdy kibic pewny zwycięstwa i gry w finale. Co to się będzie działo!? Z terminarza wychodzi, że Korona będzie miała łatwiej przed i po pierwszym meczu gra u siebie i nie będzie spędzać niepotrzebnych godzin podróżując po Polsce.

Do Kibic - prawda, że w województwie Świętokrzyskim Widzew ma sporo kibiców ale z kszo to wyobraźnią poleciałeś...

TakBędzie - 30 listopada 2017, 17:15:19 - *.devs.futuro.pl
1/2 finału:
Górnik - Legia 2:2 i 0:3
Korona - Arka 2:0 i 1:1
Finał:
Korona - Legia 3:2 po dogrywce.

kargo - 30 listopada 2017, 17:57:12 - *.175.230.178.maxnet.net.pl
Arka już tylko 3 mecze od obrony tytułu
Jestem dumny, że mogę tak napisać.
kibice lechii muszę poczekać do roku 2020, żeby w ogóle mogli o tym myśleć ;) Choć patrząc na historię ich spotkań w PP...Limanovie i inne tuzy polskiego futbolu, to wątpie czy i w 2050 roku osiągną taki sukces.

marek - 30 listopada 2017, 18:04:59 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Finał Górnik - Korona !

Jaro_KSG - 30 listopada 2017, 19:10:59 - *.dynamic-zab-03.vectranet.pl
@marek i tak bedzie!Puchar dla Zabrza!!!

Jaro_KSG - 30 listopada 2017, 19:18:36 - *.dynamic-zab-03.vectranet.pl
@kibic Ty chyba nigdy nie byles w swietokrzyskim nawet gdyby Kszo sie polaczylo z tymi niby kibicami widzewa to i tak nie maja startu do Korony wiec nie siej fermentu.

Staszek - 30 listopada 2017, 20:00:16 - *.centertel.pl
@kibic troszkę cię poniosło co do Widzewa w Świętokrzyskim. To fakt że mają tu kibiców ale tzw boom na Widzewa dawno minął, (sam w latach 90-tych trzymałem za nich kciuki bo bliżej było do Widzewa jak do przereklamowanej i napompowanej Legii, poza tym Widzew miał charakter, oczywiście Korona była numerem 1 nawet gdy kopała w III lidze) a młodzi kibicują Koronie. Widzewowi kibicują częściowo w powiatach koneckim tak 65 do 35% na korzyść Korony,skarżyskim i starachowickim,tu tak mniej więcej 50 na 50 a KSZO poza Ostrowcem i powiatem ostrowieckim nie istnieje, reszta województwa i niektóre powiaty z Mazowieckiego lipski, zwoleński i częściowo powiaty zawierciański i częstochowski w województwie Śląskim to Korona. Małe wyjątki gdzie są fan kluby i kibicuje się miejscowym z okolic Staszowa to Pogoń i FC Ruchu i miasto Sandomierz tu rządzi miejscowa Wisła.

kibice - 30 listopada 2017, 20:00:45 - *.play-internet.pl
korona kibicowsko to cienkie bolki a krupnioki beda finale

Gostek - 30 listopada 2017, 20:29:31 - *.internetdsl.tpnet.pl
I pomyśleć, że moje Wigry Suwałki jeszcze tak niedawno w I lidze ogrywały Arkę (w tym raz w PP), remisowały ze słynnym Górnikiem, a teraz i jedni i drudzy stoją tak wysoko. Moje gratulacje.

halt - 1 grudnia 2017, 13:09:35 - *.centertel.pl
w dzisiejszym losowaniu mundialu niby nikt nie chce grac z Niemcami, Francja, Portugalia itp grupy ,
ale zeby Polska ~ Brazylia mecz (przed mistrzostwami)) to chetnie tylko nie rzeczywiscie

Korona mis - 1 grudnia 2017, 19:29:00 - *.centertel.pl
Korona zagra w finale...spójrzcie na tabele ligową...Arka daaaleko za Koroną

kierowca - 1 grudnia 2017, 20:09:13 - *.dynamic.chello.pl
Idealne losowanie. Finał Legia Warszawa - Korona Kielce.

Omo - 1 grudnia 2017, 21:22:52 - *.play-internet.pl
Górnik Legia 6:6 i 2:1
Korona Arka 1:1 i 0:2
Final Górnik Arka 0:1
Puchar dla Wisloki Debica bo tak powie Petru

andi - 2 grudnia 2017, 8:02:41 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Optymista Polska-Senegal 3-0z Kolumbią 2-0 na koniac kitajcom 3-jajo i marsz po majstra

CK_Silnica - 2 grudnia 2017, 15:39:03 - *.adsl.inetia.pl
Ciężkie mecze przed Koroną i Górnikiem ale mam nadzieje że spotkamy się w finale i przy głośnym dopingu obydwu ekip kibicowskich wygrają lepsi;) pozdro Kielce & Zabrze

cz 99' - 3 grudnia 2017, 5:01:09 - *.tsm.tarnobrzeg.pl
Górnik na Majstra i Puchara. PZDR dla mojego zmarłego wujka Wernera z Rozwellta. Do zobaczenia po drugiej stronie chrzestny

Piotr Z mü - 5 grudnia 2017, 19:34:23 - *.dip0.t-ipconnect.de
Ale jaja Gornik dwarazy do warszawy !!!!

Pseudonim (max 10 znaków):

E-mail:

Redakcja 90minut.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie 90minut.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników lub całe sieci.

 

Napisz do nas