[ Strona główna ]


Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2018/2019 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!
90minut.pl
 CLJ
 PZPN
RSSSF

 


13 marca 2018, 18:01:38 - koofel
Górnik odwołał się od decyzji Komisji Ligi

Górnik Zabrze złożył odwołanie do Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN od decyzji Komisji Ligi Ekstraklasy SA po meczu 26. kolejki z Piastem Gliwice - informuje oficjalna strona klubu "GornikZabrze.pl".

Górnik został ukarany zakazem organizacji wyjazdu grupy kibiców gości na sześć kolejnych meczów i na dwa kolejne mecze z Piastem w Gliwicach oraz karą finansową w wysokości 40 tysięcy złotych. Kibice, którzy podczas meczu z Piastem znajdowali się w sektorze gości, nie będą mogli wejść na trzy kolejne mecze domowe Górnika. Dodatkowo Górnik został ukarany odjęciem trzech punktów.

Borubar - 13 marca 2018, 18:07:47 - *.146.47.218.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Niech ta śmieszna Komisja odda Górnikowi trzy należne punkty. Komisja pilnuje porządku, a sama łamie regulamin. To nie wina Górnika, że w Gliwicach nie potrafią zadbać o bezpieczeństwo. Komisja Legii odebrała punkty Górnikowi, ponieważ boi się że Górnik depcze Legii po piętach. Po drugie to Górnik jest lepszy w bezpośrednim meczu z drugą drużyną polskiej ligi.

Ruch - 13 marca 2018, 18:11:15 - *.dynamic.chello.pl
Ale żenada

qwe - 13 marca 2018, 18:11:51 - *.play-internet.pl
ciekawe co na to gruby Misiek z Radzionkowa?

Jontek - 13 marca 2018, 18:13:59 - *.na5.pl
To jakaś kpina jest.Nie potrafią grać przegrywają to szukają punktów przy stoliku!

adiKSG - 13 marca 2018, 18:20:48 - *.dynamic-ww-05.vectranet.pl
Borubar ja rozumiem, że mamy duzo punktów ale powiedz mi szczerze jak My depczemy legii po piętach? Gramy piach wiosną i te 3 pkt nie robi nam żadnej różnicy. Mistrza nie będzie i spadku nie będzie. A moim zdaniem takie mecze powinno się dokańczać lub rozgrywać od nowa na koszt winowajcy czyli piasta.

BeeSKa - 13 marca 2018, 18:20:51 - *.adsl.inetia.pl
Szanuje 90minut i za te idiotyzmy użytkownika z t-mobile'a powinni zbanować na amen. Decyzja komisji prawidłowa, nie będzie za frajer 3 punktów.

qwe - 13 marca 2018, 18:21:44 - *.play-internet.pl
Ale, że od czego się dokładnie odwołał? Od punktów przegrywając 0:1 bez cienia szansy na trafienie bramki przez ostatnie 10 minut, czy od kary finansowej i zakazu wyjazdów za spalenie flag i za haniebne zachowanie kibiców? Bo w sumie nie sprecyzowane.

... - 13 marca 2018, 18:23:09 - *.dynamic.chello.pl
Akurat Górnika nie było co się obawiać, to była tylko kwestia czasu kiedy odpadnie z rywalizacji, jest tak jak być miało, Legia, Lech i Jagiellonia w walce o MP.

AlcoKaspTe - 13 marca 2018, 18:26:23 - *.dynamic.chello.pl
Ciekawe czy Grzesiu K. był….
Czy już siedzi? :D :D :D

Zabol48 - 13 marca 2018, 18:31:40 - *.play-internet.pl
Brawo zarzad nie beda nam w twarz pluc. Gornik jest w posiadaniu materialow na ktorym widac ze to kibice piasta najpierw wylamaly plot a pozniej dopiero splonely szmaty wiec mowa o prowokacji jest nie ba miejscu . A co do wyniku to moglismy strzelic 2 gole w 10 minut gdyby nie bydlo z piasta.

obiektyw - 13 marca 2018, 18:43:14 - *.net.brewet.pl
żabolu 48 - 2 gole to w 10 minut mogliście strzelić tylko w toalecie, a nie w tym meczu. Bądź poważny dzieciaku.

qwe - 13 marca 2018, 18:44:23 - *.play-internet.pl
Zabol48 - w 10 moglibyście strzelić 2 bramki, to takie dywagacje jakby kibice Piasta napisali, że przez te same 10 minut strzeliliby 20 bramek i zostaliby wpisani do Księgi Rekordów Guinnessa.

BeeSKa - 13 marca 2018, 18:45:56 - *.adsl.inetia.pl
Od początku uważałem, że w takich sytuacjach powinno się rozpocząć mecz od minuty przerwania, na koszt zarządcy obiektu, plus kara pustych trybun. To byłoby najsprawiedliwsze, bo teraz jest gadanie o strzeleniu 2 bramek w 10 minut.itd... Tak samo Piast mógł wygrać 3-0 jak Górnik 2-1.. itd.. dograć 10 minut wiadomo, że to prawie jak rozgrzewka ale nie byłoby zbędnego gadania.

Do BeeSKa - 13 marca 2018, 18:47:44 - *.play-internet.pl
Ta a co najlepsze kibole Piasta palili swoje rodzime szaliki widać na nagraniu że byli pod wpływem jakiegoś narkotyku najprawdopodobniej tak zwanego reseta xd

Knur - 13 marca 2018, 18:52:35 - *.play-internet.pl
Na co liczy ten górnik?

tw.bolek - 13 marca 2018, 18:59:09 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Tak na prawdę ,to Piast oprócz walkowera powinien dodatkowo jak Górnik mieć odebrane 3pkt i będzie ok!!!

M. - 13 marca 2018, 19:05:44 - *.adsl.inetia.pl
Chodzi o to panowie, że Górnikowi została odebrana ta szansa. Nie ważne jak grali i czy wydaje się Wam, że nie strzeliliby. Gdyby tak było, że w piłce liczy się przeczucie co będzie to punkty rozdawałoby się przed meczem. Górnik grał słabo ale swoje szanse miał. Szansa na wyrównanie została mu zabrana przez błąd organizatora meczu. Komisja nie podała na jakiej podstawie i jakiego punktu regulaminu zabrała 3 punkty Górnikowi. Bo po prostu nie ma tego w regulaminie i zabrano te punkty na zasadzie widzimisię owej komisji. Tak jak powiedział Boniek - komisja jest od rozpatrywania regulaminu i jego prostych zasad a jej zadaniem nie jest rozpatrywanie kto ma jakie szanse wygrać ten czy inny mecz. Fakty są takie a nie inne - organizator ponosi odpowiedzialność za przerwanie meczu i niemożliwością jego dokończenia. To kibice klubu organizatora meczu poprzez wyłamanie płotu doprowadzili do tego, że meczu nie można było dokończyć. Regulamin mówi jasno - walkower. Nie mówi nic o żadnych minusowych punktach. Wszelkie inne kary są wzięte z dolnej części pleców więc Górnik ma pełne prawo się odwołać. Patrzcie na fakty, one nie kłamią. To wy dorabiacie sobie filozofie do sytuacji w stylu komisji która po tej absurdalnej decyzji powinna podjąć tym razem jedyną w tej sytuacji słuszną decyzję - mianowicie samorozwiązać się.

TRŚ - 13 marca 2018, 19:06:07 - *.dynamic-zab-06.vectranet.pl
Niech ktoś w końcu napisze jaki punkt regulaminu rozgrywek został naruszony przez kopaczy z Zabrza, że odjęli Górnikowi 3p.
Okazuje się, że regulamin jest z gumy i można go naciągać - szczególnie wtedy, gdy chodzi o śląski klub.
Pyrsk dla wszystkich Hanysów bez względu na barwy!

Stan - 13 marca 2018, 19:13:50 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Cidry Zabrskie, wiecie co ? Jesteście słabymi konfidentami !

mietek - 13 marca 2018, 19:20:35 - *.internetia.net.pl
Na tej samej zasadzie za mecz Legii z Jagiellonią Legia powinna była dostać karę walkowera (co się stało), zaś Jagiellonii powinni odebrać 2 punkty, bo przecież na boisku było 0:0. Komisja już się sama plącze w swych decyzjach.
I w sumie logiczne, że aż tyle im zajęło wymyślenie uzasadnienia dla ukaranych klubów.

LeWar - 13 marca 2018, 19:20:55 - *.150.142.214.internetia.net.pl
Jestem kibicem Legii ale uważam, że zabranie 3 pkt Górnikowi to zbyt surowa kara. Karanie za własnych kiboli na wyjeździe to przesada, gospodarz powinien zapewnić bezpieczeństwo. Najlepszym wyjściem byłoby dogranie tych 10 min już wtedy, ale policja dobra jest tylko przy ochranianiu miesięcznic. Jeśli nie radzą sobie z kibolami to mecz powinien być dokończony przy pustych trybunach.

rajmund - 13 marca 2018, 19:22:00 - *.dynamic.mm.pl
Ino Piast w Gliwicach!!

Michał - 13 marca 2018, 19:22:35 - *.unknown.vectranet.pl
Mają tupet hanysy. Przegrywali w momencie przerwania meczu w 81 minucie 0:1 i chcą 3 punktów za darmo. To niesprawiedliwe.

stalówka 1 - 13 marca 2018, 19:22:52 - *.tktelekom.pl
to nie wina Górnika lecz była z Piasta więc Górnik nie jest niczemu winnien

Marix - 13 marca 2018, 19:34:07 - *.syrion.pl
Górnik taka gra jaką prezentuje,to będzie max 8, a jak będzie mieć pecha to spadnie niżej,dlatego trzeba tych punktów szukać gdzie się da.

Phoenix(L) - 13 marca 2018, 19:43:47 - *.dynamic.chello.pl
@Borubar:
Jakie punkty zabrane Górnikowi, jeśli wynik meczu brzmiał 1:0 dla Piasta?

pep - 13 marca 2018, 19:56:29 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
a czy to nie Grzesiu Kasprzik sposcil Gornika z ligi broniąc barw Piasta ))

kibic. - 13 marca 2018, 20:03:58 - *.play-internet.pl
rabarbar to parowa szczecinska

Tomi - 13 marca 2018, 20:10:06 - *.elpos.net
Jakie pkt?? Przecierz Górnik przegrywał!!..ludzie bez honoru!!

Halka - 13 marca 2018, 20:14:08 - *.play-internet.pl
Spalili flagi Piastowi,przegrywali mecz a teraz domagają się 3 punktów????Żałosni jak mało kto.

klocek - 13 marca 2018, 20:16:23 - *.123.197.253
Baronowie ze Śląska trzęsą PZPN. Śląski związek tupnie nóżką, żeby zła Warszawa nie krzywdziła Górniczka i punkty zostaną przyznane KSG. To pewne. Komisja 'Legii' gdyby chciała uwalić Górnika i zrobić dobrze Legii, to nie orzekałaby walkowera tylko nakazała dokończenie spotkania. Z tym nie byłoby większych problemów. Dogranie 15 minut przez drużyny z tak bliskiej lokalizacji to żaden problem. Żadne przepisy KL do orzekania walkowera nie obligowały. Dobrze wiedzieli, że sami pod presją środowiska tę decyzję zmienią lub zmieni ją NKO PZPN. Ogólnie widać, że sufit mocno spadł na głowy w Zabrzu po udanym początku ligi. Ostatecznie nie wyszedł nawet z tego Piast Gliwice 2015/2016, ale nie przeszkadza to w urojeniach, że Zabrze zagraża Legii. Jeśli w jakiś sposób zagraża, to jedynie w taki, że komuś się podłoży w ostatnich kolejkach żeby uniemożliwić lub utrudnić Legii w zdobyciu mistrzostwa. O ile w ogóle będzie musiał się podkładać, bo w tej rundzie zagrozić może jedynie przegrywającej wszystko Niecieczy.

Borubar - 13 marca 2018, 20:21:20 - *.146.129.197.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
@adiKSG Górnik ma obecnie 42 punkty, Legia 51 pkt. Jednak mając na uwadze fakt, że ukradziono Górnikowi 3 punkty, automatycznie strata powinna wynosić 6 punktów. Gdyby Legia nie dostała prezentu w postaci rzutu karnego w meczu z Lechem, strata by wynosiła 4 punkty. Po podziale daje to 2 punkty, ale jak wiadomo podziału nie będzie, bo zakładano że Legia po 30 kolejkach zapewni sobie mistrza.....

M. - 13 marca 2018, 20:25:29 - *.adsl.inetia.pl
@Tomi
Ciekawe czy jeśli twojej drużynie kibice drużyny przeciwnej przerwaliby mecz i spowodowaliby że nie można by było go dograć i na dodatek dowaliliby wam -3 punkty to byś nie chciał się odwołać i nazywałbyś odwołanie niehonorowym. Nie, śpiewałbyś wtedy zupełnie inaczej. Nie potrafisz jednak się postawić w tej sytuacji bo nie lubisz Górnika. Nienawiść zasłania Ci widok na fakty. Ciekawe jest, że dziennikarze sportowi uważają decyzję komisji za bezzasadną względem Górnika tylko internetowi eksperci mają inne zdanie. Przegrywać niedokończony mecz (niedokończony z powodu winy przeciwnika) a przegrać to różnica.

marian0s - 13 marca 2018, 20:36:53 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jedyna sprawiedliwa kara to zamknięcie stadionu Piasta do końca sezonu, ale widać koledzy z PZPN nie chcą się podpaść Zdzisiowi Kręcinie, który ma sentyment do tego klubiku bez kibiców, bez przeszłości i bez przyszłości...

Jontek - 13 marca 2018, 20:56:39 - *.na5.pl
marian0s Stadionu Piasta nie trzeba zamykać.Ekstraklasa jest tak słaba że ludzie tam nie chodzą na byle co jak zresztą w większości normalnych miast !

KR - 13 marca 2018, 21:02:07 - *.play-internet.pl
Jak można cokolwiek palić na stadionie,decyzja komisji ligi jest słuszna. Gdzie przepisy ppoż , dodatkowo nie palili byle czego,tylko szaliki Piasta co wywołało zamieszki. Jak decyzja zostanie cofnięta to będzie sygnał że można palić byle co na stadionie bezkarnie. Kary dla obu klubów słuszne.

ziel, stol - 13 marca 2018, 21:10:25 - *.dynamic.chello.pl
bez honoru , jak się nie da na boisku to się zrobi na trybunach!

BatoRy - 13 marca 2018, 21:33:24 - *.inet-siec.pl
I bardzo dobrze, koniec z pluciem w twarz hanysom. Teraz R i G nie dają sie latwo splawic, trza walczyć o swoje i nie odpuszczać.

PIAST GLIW - 13 marca 2018, 21:40:07 - *.unknown.vectranet.pl
Wypad do 1 ligi sykory! Fajnie się po meczu przed nami klękało? TYLKO PIAST GLIWICE!!!!!!!

antyszczew - 13 marca 2018, 21:44:06 - *.eimperium.pl
Miasto bez drugiego peronu i bez rynku chce 3 pkt jak przegrywali mecz. Dygają nawet zaproponowac powtórki tylko odrazu na zielony stół po 3 pkt. Bleeeee. Wieś nie miasto , bo rynku brak

Honoru bra - 13 marca 2018, 21:50:26 - *.2.multiplay.pl
brak honory grac nie umiecie a punktów zadęcie ,mistrzostwo przy zielonym stoliku komuna sie skończyła

lloll - 13 marca 2018, 21:51:44 - *.centertel.pl
W ktorym miejscu Gornikowi zabrano 3 pkt?
Przed meczem mial 41 pkt i po decyzji dalej ma 41. Wiec za co niby zabrali? Za mecz ktory przegrywali?
Odwolac to sie moga za kary dla kibicow ale nie za mecz. Tu nie ma podstaw.

rynek - 13 marca 2018, 21:52:26 - *.2.multiplay.pl
dziewczyny z Zabrza znowy plączą

RRR - 13 marca 2018, 21:52:55 - *.71.116.134.mobile.tre.se
jedyna słuszna kara to zlikwidowanie komisji ligi.oddanie Górnikowi 3 punktów i przyznanie następnych 3 za zabranie poprzednich 3 razem do odbioru 6 punktów,oddanie Piastowi 3 punktów oraz przyznanie nagrody fair play za uatrakcyjnienie widowiska sportowego .Nałożenie kary i grzywny na policję za przerwanie meczu i obciążenie jej kosztami za brak zgody na dokończenie zawodów takie powinny być natychmiastowe sankcje !!!

JohnyKSG - 13 marca 2018, 21:53:01 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Brawo.Moim zdaniem sprawa jest ewidentna:walkower dla Górnika czyli 3 punity i 3-0 brami,cofnięcie bezsensownych kar dla kibicow Gornika,oraz kary finansowej.Ten najwiekszy SKANDAL w Naszej Ex od lat musi znależć sprawiedliwy finał.Nie ma innego wyjścia.Piast powinie dostać karę zamknięcia stadionu na rok,kare finansowa w wys.200 tys zła i minus 6 pktw tabeli minimum.Kary za...prowokacje..Cha,cha,na Legii co mecz pala szaliki i wysywaja,nie ma kar nigdy! kibice Piasta?
no cóZ,szwyscy stchórzyli-wyłamali SWÓJ plot na swoim stadionie i żaden nie ruszył na murawe,ani za płot!

do JohnyKS - 13 marca 2018, 22:09:14 - *.2.multiplay.pl
po twoich mądrych wypowiedziach nic mądrego nie można było sie spodziewać.Szkoda ze nie byleś taki wygadany jak Gronik rozwalał stadion Niecieczy no cóż dziewczyny z Zabrza jak zawsze nie winne tylko prowokują.Skandalem jest to ze kibice a nie piłkarze decydują o punktach .Legia to Legia tamto człowieku komuna sie skoczyła nic nie gracie a punktów zadacie.Piast chciał dograć mecz Górnik odmówił.No cóż ksywa zaboli nowa na Śląsku do dziewczyny cala POlska sie z was śmieje brak honoru

do borubar - 13 marca 2018, 22:10:24 - *.play-internet.pl
pierwszy raz przyznaję ci racje chłopie. widać że mądrzejesz...masz piwko jak Górnikowi wrócą punkty

do Borubar - 13 marca 2018, 22:12:25 - *.2.multiplay.pl
gdybanie Gdyby Agullo nie potknął się o swoje Górnik by nie wygrał z Piastem dlaczego tylko paczycie się na Legie

adiKSG - 13 marca 2018, 22:13:26 - *.dynamic-ww-05.vectranet.pl
Borubar jakim podziale punktów? Chłopie jak ty się piłką interesujesz?

adiKSG - 13 marca 2018, 22:15:20 - *.dynamic-ww-05.vectranet.pl
niedopczytałem o tym podziale ale to tylko świadczy że jednak fantazjujesz zejdzmy na ziemie 3 miejsc max a przy tej grze 6

Borubar - 13 marca 2018, 22:29:14 - *.146.96.62.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Górnikowi te 3 punkty należą się jak psu micha. Z tego co ogólnie wiadomo, to gospodarz jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo w czasie rozgrywania zawodów. Piast jako klub, tego bezpieczeństwa nie zapewnił i powinien ponieść wszelkie konsekwencje. Wyobraźmy sobie, że do takiej sytuacji dochodzi w meczu Piast- Legia. Co wtedy by zarządziła Komisja Legii?.....chyba odp jest jasna.

Rysiu - 13 marca 2018, 22:45:44 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wybitnie cieszą mnie wpisy Piastunek, takie mądre i honorowe, tylko po co było dewastować stadion i przerywać 'wygrany' mecz? ale to taka kresowa logika, jak dewastacja gliwickiego rynku po sukcesie Piasta kilka lat temu...

Phoenix(L) - 13 marca 2018, 23:11:22 - *.dynamic.chello.pl
@Borubar:
1) Jakie dzielnie punktów?
2) Legia jedzie do Gdyni, przegrywa w 80 minucie 1:0, prowokuje drobną (nie oszukujmy się - kibice Piasta byli w szoku, że płot padł) awanturę...
Jak rozumiem - też napiszesz, że te 3 punkty będą się Legii należały?

Borubar - 13 marca 2018, 23:33:39 - *.146.166.92.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
@Phoenix(L)
A czy ja powiedziałem, że w tym sezonie będzie podział punktów? ......
Powtarzam, że to gospodarz odpowiada za bezpieczeństwo, więc jeśli Piast o to nie zadbał, to punkty należą się Górnikowi. Jeśli doszłoby do analogicznego przypadku w przytoczonym przez Ciebie meczu Arka- Legia, to Komisja Ligi bez zastanowienia przydzieliła by 3 punkty Legii.

kibic - 13 marca 2018, 23:38:46 - *.unknown.vectranet.pl
Decyzja powinna być zachowana bo źle by to świadczyło o komisji ligi ale nie powinni ich karać od razu

Robo - 13 marca 2018, 23:49:05 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Zostawić wynik z boiska a skupić się na trzech ostatnich meczach w rundzie.Górnik nie ma szerokiego składu na walkę o podium a gra w pucharach może skończyć się spadkiem. Odwołać się od kar dla kibiców i kary pieniężnej. Punkty zdobywa się na boisku a nie jak w cymbergu na zielonym stoliku.

stefan - 14 marca 2018, 0:12:33 - *.adsl.inetia.pl
powtorzyc te zawody w gliwicach zaczynamy od stanu 1-0 dla piasta sedziuje marciniak ale wypoczety nie tak jak ostatnio ze w pare dni w emiratach wa-wie czy londynie a na var dalbym przybyla bo dla mnie to aktualnie najlepszy sedzia i to tyle.

stefan - 14 marca 2018, 0:15:28 - *.adsl.inetia.pl
zapomialem dodac mecz oczywiscie przy pustych trybunach no i o 12 zeby nagle ......swiatlo nie zgaslo

Gordon - 14 marca 2018, 0:42:12 - *.adsl.inetia.pl
Błąd KL. Ten mecz należało dograć. Kary finansowe i dyscyplinarne, a nie machloje z punktami.

Tomi - 14 marca 2018, 3:55:31 - *.14.112.198.static.alkom.info
Zapominacie o jednym - ani w dniu meczu, ani później Górnik NIE CHCIAŁ dograć meczu, a bez ich zgody takiej możliwości nie było. Od razu wykombinowali sobie "wywalczenie" 3 punktów przy zielonym stoliku. Piast zaproponował rozwiązanie polegające na dograniu meczu, komisja była za, Górnik - stanowczo - nie. Nawet na meczu hipokryci w sektorze gości krzyczeli "przerwij mecz". Piastowi niewątpliwie należy się kara finansowa, a skoro dziewczynom z Zabrza zabrakło odwagi na dogranie meczu to wynik powinien być utrzymany.

@Tomi - 14 marca 2018, 6:35:14 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jaki sens ma dogrywanie meczu?
Zostało 10 minut do końca, wynik 1-0.
Wypoczęty piast postawił by autobus na ostatnie 10 minut i tyle.
W normalnym meczu mogło się jeszcze wiele wydarzyć. 10 minut+doliczony czas gry to dużo. Tylko, że wtedy było już zmęczenie, Górnik w ostatnich 10 minutach miał przewagę, piast wymiękał.
A, że kibole PIASTA, a nie Górnika przerwali mecz to walkower należy się Górnikowi.
Za to ukaranie odjęciem 3 punktów jest niezgodne z prawem i regulaminem, więc na 100% zostaną te punkty Górnikowi zwrócone.

Phoenix(L) - 14 marca 2018, 7:38:31 - *.181.188.226
@Borubar:
1) Fakt - nie doczytałem do końca twoich żali, że brak podziału to decyzja pod Legię...
2) Innymi słowy uznajesz za słuszną metodę zdobywania punktów poza boiskiem... ok - z twojego powodu życzę Pogoni, by w ten właśnie sposób Termalica w ostatniej kolejce wyprzedziła ten klub...

Bolonia - 14 marca 2018, 7:42:04 - *.centertel.pl
3 punkty za porazke. Tylko w Polskiej lidze...

BYTOM - 14 marca 2018, 7:46:41 - *.25.227.197.static.3s.pl
Mecz mogl zostac dokonczony tylko torcida w bialych kaskach pod dowodctwem kibica zlodzieji grala celowo na czas czujac walkowra w powietrzu.

Hehe - 14 marca 2018, 8:09:16 - *.play-internet.pl
Zielony stoliczku nakryj się.

LuckyKSG - 14 marca 2018, 8:32:01 - *.sileman.net.pl
@piast gli-Powiedz Starszym żeby dawali ci do tornistra inne kanapki , bo ewidentnie te którymi cię karmią uciskają cię na główkę!

legiaaaa - 14 marca 2018, 8:50:42 - *.146.169.198.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Do borubar:
Według Ciebie górnik depcze po piętach Legii ?? Czyli z całym szacunkiem wisła płock też depcze Legii po piętech ?
Do wszystkich kibiców drużyn ESA:
Gdy wasza drużyna przegrywa na wyjeździe róbcie rozróbę - 3 pkt gwarantowane od borubara z 90 minut ;D

tommy - 14 marca 2018, 8:53:08 - *.centertel.pl
Pisałem już wcześniej o tej sprawie, na innych portalach też. Fakt, organizator nie zabezpieczył imprezy, byłem na trybunach widziałem, siedziałem z synem na sektorze rodzinnym. Pytam dlaczego ochrona i policja dopuściła do prowokacji. Kto pozwolił kibicom Górnika wnieść flagi Piasta, by je wywiesili odwrócone i spalili. To jak wpuścić kogoś do domu i pozwolić by mnie obrażał. Należało mecz dokończyć przy pustych trybunach. Nie rozumiem też jak wniesiono materiały pirotechniczne. W te sytuacji to nawet palacze nie powinni wnieść zapalniczki lub zapałek, ani niczego czym można rozpalić ogień. Teraz każda decyzja komisji będzie zła, bo ucierpią zawodnicy którzy grali naprawdę fajny mecz. Nie dostaną premii meczowych itd. Obciążyłbym kibiców wypłatą premii dla obu drużyn jak za wygrany mecz może zastanowiliby się następnym razem. Nie jestem fanatykiem, pozdrawiam normalnych niech zawsze wygra lepszy.

mmm - 14 marca 2018, 8:57:48 - *.centertel.pl
Pieniądze z kar powinni oddawać na cele charytatywne.Bo wychodzi na to ze Ekstraklasa tylko czeka aż się raca gdzie odpali.

Gleiwitz - 14 marca 2018, 9:04:48 - *.clubnet.pl
Zabrze:
Miasto z jednym peronem, miasto, w którym nie ma rynku i starówki, nawet McDonalda w Zabrzu zamknęli bo był nierentowny (!) Jedyna Rozrywką Zabrzan jest komunistyczny klub z Roosevelta, z pięknie niedokończonym stadionem, z trzema trybunami, który idealnie pasowałby to indyjskich rozgrywek krykieta.
Na dodatek, w momencie gdy ich drużyna gra padakę, a sen o wyimaginowanym mistrzostwie prysł, to oni płaczą, że "okradziono" ich, a jak przerwano mecz to wszyscy kopacze Górnika z Broszem na czele uciekli jak pi.deczki do szatni i zamknęli się na cztery spusty licząc na punkty przy stoliku a nie na boisku.

Borubar - 14 marca 2018, 9:46:36 - *.146.194.48.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
@legiaaaa
Górnik depcze Legii po piętach, ale różnego typu komisje i PZPN robią wszystko, aby nikt tej Legii nie dogonił. Nawet nie uznano Górnikowi gola w meczu Legia- Górnik...
Gdy trzeba podyktować karnego dla Legii to niepotrzebny jest VAR. Natomiast gdy Jagielloni należy się karny, to VAR analizowany jest kilka minut.....

adamus - 14 marca 2018, 11:34:52 - *.static.ssm.silesia.pl
Towarzysze z zabrza chcą żeby im jak za dawnych lat przy zielonym stoliku przyznali punkty a najlepiej mistrzostwo.
Zero ambicji i honoru. Takie klubiki powinny być rozwiązywane w ramach ustawy dekomunizacyjnej.

BatoRy - 14 marca 2018, 12:15:19 - *.inet-siec.pl
I bardzo dobrze, koniec z pluciem w twarz hanysom. Teraz R i G nie dają sie latwo splawic, trza walczyć o swoje i nie odpuszczać.

koko - 14 marca 2018, 12:33:15 - *.dynamic.chello.pl
a jakby KSG wygrywal to tez -3pkt.? za prowokacje?

fulko - 14 marca 2018, 12:38:18 - *.4web.pl
Brawo - słusznie
Punkty się \G/ należą - przecie wywalczyli je uczciwie na boisku, a i kibice się wzorowo zachowywali...

Phoenix(L) - 14 marca 2018, 12:52:09 - *.181.188.226
@Borubar:
Czemu nie dodałeś, że to PZPN zabronił Angulo strzelać? Gdyby nie ten zakaz - Górnik miałby same zwycięstwa...

Tomi - 14 marca 2018, 13:08:44 - *.internetdsl.tpnet.pl
Powtórzę jeszcze raz - Górnik zgodziłby się na dogranie - byłoby po sportowemu i temat byłby domknięty. Od samego początku (od przerwania meczu) postawili na zdobycie trzech punktów przy zielonym stoliku. Gdzie tu sport????

komisarzLi - 14 marca 2018, 13:14:44 - *.free.aero2.net.pl
Myślę że śmiało możemy już koronować Górnika na MP. Przecież do końca sezonu kibole Górnika będą palić flagi gospodarzy gdy w 85 minucie na tablicy wyników będzie niekorzystny wynik dla zabrzan. 3 punkty jak w banku a i może gospodarzom coś się jeszcze odejmie.

M. - 14 marca 2018, 15:56:43 - *.adsl.inetia.pl
Co ty bajdurzysz gościu? Ile razy flagi i szaliki były palone na stadionach i nikt nie dostał walkowera akurat za palenie czegokolwiek. Nie wystarczy palić flagi. Gdyby flagi spłonęły a idioci z Piasta zostali na swoich miejscach i nie wyłamali płotu nic by się nie stało i nie byłoby walkoweru dla Górnika. Za głupotę się płaci.

onuce - 14 marca 2018, 18:39:13 - *.centertel.pl
te w zabzu to wstydu nie mają!

maxc - 14 marca 2018, 19:35:19 - *.dynamic.chello.pl
Za co im te punty, jeśli w 80 minut nie strzelili gola, to w 10 minut tym bardziej.

zeno - 14 marca 2018, 23:18:32 - *.icpnet.pl
nie po to zabrali im punkty, zeby teraz oddawać, wszyscy wiedzą, że jedyna przyczyna odjęcia punktów to zbyt bliska odległość do ich pupilków z VARszawy, którzy grają ostatnio tak cienko, że bez pomocy sędzió g.. by ugrali

Ślunzok - 14 marca 2018, 23:51:10 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
40 tys. zł kary, zakazy wyjazdowe i odjęcie punktów Zabrzanom za spalenie flagi
żadnych konsekwencji dla Legii, która paliła flagę Sandecji
jeśli PZPN nie zmieni swojej decyzji to nikt nie będzie musiał ich ani kompromitować słowami, ani ośmieszać. Oni sami to zrobią, lepiej niż ktokolwiek inny

sep - 15 marca 2018, 0:44:34 - *.lightspeed.irvnca.sbcglobal.net
Nie moze byc tak ze grupa debili jezdzi na wyjazdy , rozrabia i chca potem walkowera dla zespolu gospodarzy............to jest typowe dla Gornika . Za czasow PRL robili co chcieli dzieki wladzom komunistycznym......zbijali kokosy na plecach gornikow . Teraz mamy na szczescie inne realia i niestety PRLu juz nie ma wiec nie ma kto I'm zalatwic xtra punktow.......Obrzydliwy klub , beznadziejni kibice........!!! Bravo za nie przyznanie punktow !!!!!!!

prawdziwyk - 15 marca 2018, 6:45:12 - *.dynamic.mm.pl
mieszkam na mazurach u nas nie ma wielkitej piłki ale ja czytam ze górnikowi zabrali 3 punkty to poszedłem do kibla sie wysmiać z tych twarzy co tak zdecydowali ,jeszcze pomyslałem ze trza górnikowi punkty zabrać bo legii rywal odpanie hhhaha

dycha - 15 marca 2018, 7:26:32 - *.62.197.82
to są jaja chyba nienormalni byli i pijani co te 3 punkty górnikowi zabrali ale jajaaaaaa

Max - 15 marca 2018, 7:49:50 - *.internetia.net.pl
jakie punkty Górnikowi zabrali? przecież na boisku ich nie zdobyli bo mecz przegrywali!!! jeśli już to Piast stracił 3 pkt. a żabole nic nie zdobyli!!!

dycha - 15 marca 2018, 8:04:05 - *.62.232.82
do Max przeciez prawie koniec meczu było górnik wygrywał a wina zawsze gospodarza meczu lub wyjątkowa sytuacja ale tam takiej nie było

Tomi - 15 marca 2018, 8:37:34 - *.play-internet.pl
Dycha - przecież Górnik przegrywał!

ŚLąski Kib - 15 marca 2018, 10:24:44 - *.proxnet.pl
Po pierwsze - brak paragrafu, który mówi o odbieraniu pkt za prowokacyjne zachowanie kibiców. Po drugie - Piastowi również należy odjąć 3pkt za prowokacyjne śpiewy "Wy jesteście k...... z Zabrza....."

Pseudonim (max 10 znaków):

E-mail:

Redakcja 90minut.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie 90minut.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników lub całe sieci.

 

Napisz do nas