[ Strona główna ]


Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2018/2019 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!
90minut.pl
 CLJ
 PZPN
RSSSF

 


4 grudnia 2018, 22:15:32 - maciejko
FIFA podzieliła środki między kluby za MŚ 2018

FIFA opublikowała listę wypłat dla klubów za występy ich piłkarzy w finałach mistrzostw świata 2018.

FIFA do podziału przeznaczyła 209 mln dolarów, które trafią do 416 klubów z 63 federacji. Łącznie pięć polskich klubów otrzyma 1 314 535 dolarów (ok. 4 mln 932 tys. zł).

Wypłaty dla polskich klubów

Legia Warszawa         550 435 dolarów (ok. 2 mln 65 tys. zł)
Górnik Zabrze          254 700 dolarów (ok. 956 tys. zł)
Lechia Gdańsk          254 700 dolarów (ok. 956 tys. zł)
Lech Poznań            169 800 dolarów (ok. 637 tys. zł)
Jagiellonia Białystok   84 900 dolarów (ok. 319 tys. zł)


źródło: własne / FIFA

eustahy66 - 4 grudnia 2018, 22:25:46 - *.178.011.pools.vodafone-ip.de
Czy to są pieniądze których wartość kluby dopiero co poznały i dopiero co trafią na konta czy może kluby znały już dużo wcześniej ustalone kwoty i brały je pod uwagę w prognozach finansowych ?

kalbaro74 - 4 grudnia 2018, 22:30:22 - *.dynamic.chello.pl
Dobry zastrzyk dla Legii.

ja - 4 grudnia 2018, 22:31:21 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Znały. Wszystkie oprócz Górnika. Bo tam nie robią prognoz finansowych, żeby się nie denerwować.

fansport - 4 grudnia 2018, 22:33:46 - *.dynamic.chello.pl
my mamy najwięcej, bo jesteśmy najlepsi.

Tony - 4 grudnia 2018, 22:38:03 - *.58.175.193
Czemu tylko 5 klubow dostalo a reszta nie ?

somsiad - 4 grudnia 2018, 22:39:06 - *.cm-22.dynamic.ziggo.nl
do fansport: Luxemburg mowi ci to cos?

BastiFanta - 4 grudnia 2018, 22:54:26 - *.dynamic.mm.pl
do Tony: Jak 5 klubów? Jak 416

Nick - 4 grudnia 2018, 22:54:55 - *.2.34.162 (*.203.4.101)
Gdyby sie ktos jeszcze zastanawial, dlaczego w reprezentacji PZPNu zawsze znajdzie sie miejsce dla zawodnikow Legii...

Lol - 4 grudnia 2018, 22:55:02 - *.play-internet.pl
A za co inni mają dostać?

futbolista - 4 grudnia 2018, 23:05:09 - *.bois.qwest.net
bo o to chodzi w polskim mysleniu, takze z przynaleznoscia do UE, ze
liczy sie kasa a nie jaki sie bedzie. dlatego Legia bedzie czaly czas czynila wszystko [ nadal tzw. podbieraniem graczy innym. a jest to zgodne z kapitalistycznym podejsciem do zycia ], by zdobywac mistrza i puchar i zgarniac innym z przed nosa kaske. takze dajac grajkow reprezentacji.modre i cwane !

fansport - 4 grudnia 2018, 23:21:35 - *.dynamic.chello.pl
jakim kapitalistycznym ? przecież mówiliście, że jest komunistycznym klubem, jedno drugie wyklucza.

futbolista - 4 grudnia 2018, 23:25:11 - *.bois.qwest.net
tu mowa o kapitalistycznym podejsciu do zycia, a nie za kogo ma sie klub !
Borubar by rozumial pod swym imieniem !

fansport - 4 grudnia 2018, 23:35:40 - *.dynamic.chello.pl
kapitalistyczne podejście może mieć kapitalistyczny klub, a nie komunistyczny.

futbolista - 4 grudnia 2018, 23:50:44 - *.bois.qwest.net
grubo sie mylisz mundralu. popatrz na Chiny, nadal komuna a gospodarka=kapitalizm.kasa nie smierdzi, bez wzgledu na poglady !
i tak Legio trzymaj !

BI - 5 grudnia 2018, 0:35:09 - *.centertel.pl
Opłacało się parodystę Jędrzejczyka upychać niczym g. w przerębel.
Gdyby inni prezesi mieli taką siłę przebicia u Lewego odnośnie ustalania składu co Pudel...

_L_ - 5 grudnia 2018, 5:55:45 - *.116.107.61
jagiellonia dostala na waciki. legia teraz odjedzie reszcie klubow beda pieniadze na powazne wzmocnienia skladu aby zdobyc mistrza w tym roku i godnie nas reprezentowac w LM.

wikiadax - 5 grudnia 2018, 7:14:40 - *.dynamic.gprs.plus.pl
FIFA rozdaje kasę, UEFA - 3ci puchar wprowadza...Jak ostatnio porównałem współczesny profesjonalny football do spekulacyjnej GPW to mi gadali, że "się szaleju najadłem" tak samo jest z tymi wszystkimi licencjami. Jako piknikowy sympatyk Rakowa chciałbym się przejść po tylu latach na Ex znowu. Tymczasem w klubie wydaje się grube miliony na budynek dla VIP'ów, żeby mogli sobie pogadać w przerwie mecxu a przecież za tą kasę mogliby tą podgrzewaną murawę i zadaszenie

kibol - 5 grudnia 2018, 7:14:57 - *.17.130.197
Znów pod Legie

Nubian - 5 grudnia 2018, 7:42:48 - *.dynamic.chello.pl
Pieniądze hańby.
Te kwoty to nic innego jak nagroda za wypromowanie beznadziejnych kopaczy, którzy pokpili sprawę na tym nieszczęsnym mundialu.
Kluby, jeśli ludzie w nich mają honor, powinni od razu przekazać te dotacje na cele charytatywne.

goral - 5 grudnia 2018, 8:03:01 - *.1-3.cable.virginm.net
A gdzie Termalika?

BOT - 5 grudnia 2018, 8:55:36 - *.146.166.99.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
@wikiadax Nie martw się chłopie. Świerczewski powiedział, że licencja będzie, to będzie. To nie jest jakiś Wojciechowski, czy inny Ptak. To człowiek, któremu zależy. Budynek dla VIPów jest potrzebny, żeby uzgodnić pewne rzeczy z kim trzeba. W biznesie czasem trzeba zabrać kogoś na drogi obiad, żeby dostać jakiś kontrakt, czy gwarancje. Nie bój żaby. Raków da sobie radę!

Domingos - 5 grudnia 2018, 9:10:45 - *.internetdsl.tpnet.pl
Pazdan, Jędrzejczyk, Peszko, Kurzawa... 4 polaków z polskiej ligi zostało powołanych do kadry. Kim byli pozostali zawodnicy?

oli - 5 grudnia 2018, 9:31:23 - *.dynamic.chello.pl
to już wiadomo dlaczego graliśmy kichę, bo wszystko było pod legię

wikiadax - 5 grudnia 2018, 9:35:59 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@BOT mam głęboką nadzieję, że będzie tak jak mówisz i p. Marek traktuje Raków nie tylko jako profesjonalny business plan. Z drugiej strony po prostu ja "nie ogarniam tej kuwety" i drażniący jest ten lament nad brakiem środków na podgrzewaną murawę, zadaszenie, 500 miejsc i mocniejsze żarówki a "szklany dom" VIPów o wiele więcej kosztował. Ponadto fajową nowiutką sztuczną murawę dopiero co położono a w sumie bardziej SKRZE by się przydała bo mają fakt beton

Phoenix(L) - 5 grudnia 2018, 9:44:21 - *.181.188.226
@futbolista: podaj przykład JEDNEGO piłkarza podebranego z innego klubu przez Legię...
A następnie wyjaśnij, czemu żaden inny klub nie mógł tego zrobić...

Stan - 5 grudnia 2018, 9:57:38 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@Phoenix(L) a niejaki Kasper Woldemar Hämäläinen, który nie chciał dłużej grać w Lechu, argumentował iż musi wrócić w rodzinne strony aby pomieszkać z rodziną. Nagle ni z tego z owego ląduje w Legii

a - 5 grudnia 2018, 10:10:46 - *.suwalki.vectranet.pl
Starczy na Novikovasa i Haraslina? Hahaha.. taak..nawet nie starczy by zasypać tę dziurę co niby Legia miała grać w pucharach

Phoenix(L) - 5 grudnia 2018, 10:48:33 - *.181.188.226
@Stan:
A teraz wyjaśnij, dlaczego żaden inny klub nie mógł dać zawodnikowi bez kontraktu odpowiedniej pensji... Niech zgadnę - prezesi innych klubów chcieli, ale od razu dostali wezwanie przed oblicze miłościwie ówcześnie panującego, który od razu wyjaśnił, że tylko Legia może ściągać do siebie takich piłkarzy??
Jeśli zaś chodziło tylko o kasę - w takiej sytuacji mamy do czynienia nie z podbieraniem, a zwykłym ściągnięciem zawodnika - jakich to sytuacji co pół roku są dziesiątki...

Kw2 - 5 grudnia 2018, 11:13:47 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Obecny system podziału powoduje ze bogatsi się bogacą jeszcze bardziej a biedni dostają ochłapy.

jedrzej201 - 5 grudnia 2018, 21:51:28 - *.smgr.pl
Najwięcej dostanie Tottenham.

futbolista - 6 grudnia 2018, 22:29:23 - *.boid.qwest.net
czy podbieranie czy " sciaganie ",to jeden pies. inni chcieliby wszystko na KRZYSIA, bo kasy nie pelne. to jest dlaczego Legia mysla
kapitalizmu, lazy do majstra i do dawania swych grajkow reprze, by potem z tego korzystac. nawet z marnych wystepow w pucharach. ale grosz jak wplywa tak wplywa. i to sie liczy, a kibolstwo niech se kwiczy !! i jest Waldziu...........gitara !!!

Phoenix(L) - 7 grudnia 2018, 7:28:46 - *.181.188.226
@futbolista - a teraz odpowiedz na moje poprzednie pytania przykładem, a nie laniem wody i odwracaniem kota ogonem...

Pseudonim (max 10 znaków):

E-mail:

Redakcja 90minut.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie 90minut.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników lub całe sieci.

 

Napisz do nas