[ Strona główna ]


Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2018/2019 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!
90minut.pl
 CLJ
 PZPN
RSSSF

 


5 grudnia 2018, 12:55:13 - euzi
II liga: Mecz Siarka - Olimpia E. odwołany

Zaplanowany na dziś mecz 21. kolejki II ligi, w którym Siarka Tarnobrzeg miała zmierzyć się z Olimpią Elbląg, decyzją sędziów został ponownie odwołany z powodu złego stanu boiska - poinformował na Twitterze dziennikarz Sławomir Strzałka.

Pierwotnie zaplanowane na 1 grudnia spotkanie miało rozpocząć się dziś o godz. 13:00.

kobi - 5 grudnia 2018, 13:03:25 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Kabaret...

Smuda - 5 grudnia 2018, 13:05:23 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Niech przełożą znowu o 3 dni, na pewno się pogoda zmieni :D

mat224 - 5 grudnia 2018, 13:05:34 - *.toya.net.pl
Dobre łącznie 2080 km zrobiła już Olimpia na ten mecz a jeszcze trzeba będzie jechać ponownie więc łącznie 3120 km trzeba przejechać żeby rozegrać jeden mecz. Równie dobrze mogli jechać do Paryża i z powrotem i na to samo by wyszło

Adam - 5 grudnia 2018, 13:08:37 - *.62.129.41 (*.168.212.89)
To skandal, żeby w środku grudnia nie móc przygotować boiska

RR - 5 grudnia 2018, 13:17:35 - *.ostnet.pl
Ile Olipi w Tarnobrzegu

Polska - 5 grudnia 2018, 13:19:09 - *.leon.com.pl
I takie kluby jak Siarka m.in. dostają licencje

eustahy66 - 5 grudnia 2018, 13:24:21 - *.178.011.pools.vodafone-ip.de
Jak to jest możliwe że w Tarnobrzegu kolejny raz odwoływany jest mecz kiedy w tym samym czasie, 15 kilometrów dalej w Sandomierzu gdzie gra klub z niższej ligi mecz jakoś może odbywać się normalnie ?

jarson - 5 grudnia 2018, 13:30:48 - *.dynamic.chello.pl
Kij ma dwa końce . Elbląg dostał rykoszetem za odwołany mecz z Widzewem dzięki układom proboszcza z dziadkami w PZPN bo powinni dostać walkowera .
p

Pirat - 5 grudnia 2018, 13:31:31 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Widzew by się zapłakał jak miałby tak jeździć

864 - 5 grudnia 2018, 13:33:44 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Do Jarson. Widzew to już by o walkower w PZPNie wnioskował.

rafi - 5 grudnia 2018, 13:36:26 - *.tsm.tarnobrzeg.pl
decyzja delegata pzpn jakich mamy działaczy taką mamy piłke nożną w kraju,ręce opadają.Stan murawy jest jak najbardziej do gry ktoś musi za to beknąć.

Tbg - 5 grudnia 2018, 13:37:26 - *.play-internet.pl
Gospodarze i delegat chcieli grać, sędziowie i Elbląscy nie.

bk - 5 grudnia 2018, 13:40:06 - *.dynamic.mm.pl
Do trzech razy sztuka. Niech przeniosą do stolicy innowacji, na podgrzewaną murawę

Normalny - 5 grudnia 2018, 13:42:21 - *.centertel.pl
Ojoj prezesie chyba czas odejść takie wypadki to juz za dużo a drużyna na spatku i nie widać poprawy a co naj gorsze nie widac z Pana strony jakiegoś planu na wiosnę PJS TO NIE wszystko a i co najważniejsze calkowity brak relkamy i klubu z pana atrony marketingu klubu to jest jest równy zeru z pana wykonaniu

Siarka - 5 grudnia 2018, 13:43:01 - *.dynamic.chello.pl
Przecież jest ładna pogoda, dlaczego odwołali znowu? I czy bilety za 1 zł nadal pozostają aktualne, jeśli mecz zostanie przełożony na wiosnę?

Babiniec - 5 grudnia 2018, 13:44:29 - *.199.251.1 (*.30.55.110)
Piszesz brednie trollu. Gdyby delegat stwierdził że grać to by grali. To Siarka zrobiła unik a teraz na wiosnę dostanie oklep. A mogła spokojnie dzisiaj trzy punkty sobie dopisać.

Tbg - 5 grudnia 2018, 13:51:19 - *.play-internet.pl
Sam jesteś troll, Olimpia się zes&@$@ i wraca z wycieczki.

Nnb - 5 grudnia 2018, 13:56:00 - *.222.117.192
Olimpia siw ZZZ ..na wasza morawe ,ale grac chciala.,po to przyjechala! A wy za takie kombinacje na wiosne w papuche.

Widzew - 5 grudnia 2018, 13:58:41 - *.kpn-gprs.nl
Walkower, Walkower !!

Pietro - 5 grudnia 2018, 13:59:24 - *.248.59.235
W pobliskim Sandomierzu graja a w Tarnobrzegu mieście byłym wojewódzkim nie mogą 2 razy ogarnąć boiska kabaret jakiś

rafi - 5 grudnia 2018, 14:04:41 - *.tsm.tarnobrzeg.pl
boisko jak najbardziej w porządku a o co tu chodzi,ktoś sie przestraszył albo sędziowie albo olimpia choć stawiam na tych pierwszych zaj...any pzpn

Siarka - 5 grudnia 2018, 14:06:28 - *.dynamic.chello.pl
Jeszcze jedno - z regulaminu wynika że decyzję w sprawie rozegrania meczu podejmuje Departament Rozgrywek Krajowych, a wyjątkowo - Delegat PZPN. Czy może mi ktoś wskazać fragment, gdzie jest mowa o tym, że to sędziowie podejmują decyzję?
Jeśli nie ma takiego fragmentu, to pewnie uczynił to delegat, więc twierdzenia klubu Siarka byłyby fałszywe. Jeśli są jednak prawdziwe, to ciekawi mnie skąd wynika upoważnienie sędziów do podjęcia takiej decyzji.
Z góry dziękuję

M. - 5 grudnia 2018, 14:16:12 - *.play-internet.pl
Ciekawe czy OE dostanie od PZPN zwrot kosztów dojazdu chociaż za jazdę bez sensu.

tyuu - 5 grudnia 2018, 14:35:02 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Walkower dla gości za nie przygotowanie boiska przez siarę.....

@siarka - 5 grudnia 2018, 14:56:46 - *.opera-mini.net (*.41.107.30)
@siarka z tego co mi wiadomo decyzje podejmuje delegat ale na wniosek sedziow. Jesli sedziowie uznaja ze grac nie mozna to delegat tylko zatwierdza decyzje sędziow. Przeciez delegat nie chodzi i nie biega w czasie meczu po murawie. Rowniez tak samo jest w Uefa.

9 - 5 grudnia 2018, 14:56:49 - *.play-internet.pl
Widziałeś to boisko czy tak tylko mruczysz?

volt - 5 grudnia 2018, 15:02:49 - *.centertel.pl
864 nie pajacuj, tylko najpierw zaczekaj na dalszy rozwój sprawy. Kto wie, czy ci twoi nie zawnioskują o walkower. zresztą ich zachowanie wiele wskazuje na to, ze coś mogą szykować, bo praktycznie tylko im nie podobał się stan murawy.
Będą jaja, jak tego walkowera dostaną. Byłaby to wielka groteska, wobec faktu, że PZPN nie ukarał ich należnym walkowerem za cyrk z meczem z Widzewem.
Ale dla PZPN-u taka ewentualna groteska to nic wielkiego. oni już nie raz swoimi decyzjami zachowali się tak jakby dla nich raz trawa była zielona, a za chwilę czerwona.

OE,LW,Z S - 5 grudnia 2018, 15:17:41 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Uchwała nr IX/140 z dnia 3 i 7 lipca 2008 roku
Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej
w sprawie organizacji rozgrywek w piłkę nożną
(tekst jednolity)
Ta uchwała mówi wyraznie o przyznaniu walkowera.Mecz z Widzewem odwołało ciało rządowe (wojewoda ) do czego miał prawo.Mało tego to wsparł go samorząd(prezydent miasta) na którego terenie miał odbyc sie mecz.Powód brak zabezpieczenia meczu L4 policjantów Olimpia -Widzew.Takze hejterzy w sprawie meczu z Widzewem skąnczcie juz te wywody.Lepiej sie napijcie niegazoewanej wody

OE - 5 grudnia 2018, 15:27:14 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wykupiłem transmisję na tvcom i sprawozdawca wyraźnie powiedział , że delegat dopuszcza boisko do grania ale sędzia nie zgadza się na rozegranie meczu i sam nie rozumie tej decyzji . Pytanie samo nasuwa się : Po jaki gwint potrzebni delegaci ?

volt - 5 grudnia 2018, 15:45:54 - *.centertel.pl
OE,LW,Z S. Skoro z ciebie taki prawnik, to napisz, czy za odwołanie dzisiejszego meczu Olimpii należy się walkower, czy nie? Oczywiście uzasadnij to, jak próbowałeś uzasadniać, że wojewoda ma prawo odwoływać mecze.

sd - 5 grudnia 2018, 15:57:09 - *.dynamic.gprs.plus.pl
byłem na meczu którego nie było, sam grałem dość długo, murawa według mnie była OK, decyzję o odwołaniu meczu podjął DELEGAT - słyszałem wyraźnie.

Karol - 5 grudnia 2018, 16:05:37 - *.dynamic.mm.pl
mogli w Sandomierzu zagrać

Ajak bylo - 5 grudnia 2018, 17:05:04 - *.opera-mini.net (*.174.43.204)
A jak bylo w poprzednim sezonie na meczach Stomilu? Ile razy były przekładane z powodu murawy? I np Ruch Ch.domagał sie walkoweru i nikt nie dostał walkoweru a meczy Stomil miał przełozonych 4 czy 5 i to nawet z pazdziernika byly. A wojewoda nie ma prawa odwolac meczu. Mogl zakmnac trybuny jak nie bylo odpow.zabezpieczenia i tu w.o dla Widzewa jest ewidentny.

kj - 5 grudnia 2018, 18:11:43 - *.hsd1.pa.comcast.net
nie rozumiem w jakim celu gramy cztery kolejki wiosny w listopadzie skoro wiosne rozpoczynamy 2 marca. mozna spodziewac sie podobnego stanu boisk. no i konczymy rozgrywki w polowie maja. w maju to powinno byc 5 meczy.

@kj - 5 grudnia 2018, 18:37:42 - *.opera-mini.net (*.1.0.197)
@kj chcesz w maju w 18 dni rozegrac 5 meczy ligowe . ?? Wystarczy ze w marcu pare sie nie odbedzie to jak to wtedy nadrobic?

Siarka - 5 grudnia 2018, 20:42:48 - *.dynamic.chello.pl
@OE,LW,Z S:
Dzięki za podanie podstawy, rzeczywiście macie wszelkie podstawy do wnioskowania o walkower. Wynika to z § 7 ust. 6 pkt 3 Uchwały nr IX/140 z dnia 3 i 7 lipca 2008 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie organizacji rozgrywek w piłkę nożną, który to przepis stanowi:
"II. Zawody weryfikowane jako walkower
(...)
6. Zawody należy zweryfikować jako przegrane 0:3 na niekorzyść:
(...)
3) drużyny, która nie przygotowała boiska do gry stosownie do postanowień § 6 ust. 3 i 5 (...)".
Uważam, że nie byłoby w tym niczego złośliwego, gdyby Olimpia o taki walkower wystąpiła, zwłaszcza po przejechaniu tylu kilometrów i jeśli gra na tym boisku zagrażała życiu i zdrowiu zawodników.
Odrębną kwestią jest natomiast to jaki był rzeczywisty stan boiska. Nie podejmę się oceny, gdyż nie jestem ekspertem, ale jeśli decyzja o odwołaniu była zasadna, a Siarka zostałaby ukarana walkowerem, to Prezes powinien mieć honor i zrezygnować, bo jego działalność jest marnowaniem potencjału Siarki, o czym świadczą puste trybuny na stadionie. Niezależnie od tego, jak potoczy się sprawa, uważam za niezbędne minimum wydanie oficjalnego oświadczenia przez klub, również w kontekście ewentualnych zakupionych biletów na mecz za 1 zł (na wiosnę już pewnie będą ceny normalne i pytanie czy te osoby będą mogły wejść na stadion na podstawie takiego biletu).
Dużo niewiadomych, sytuacja co najmniej dziwna, może ktoś z internautów będzie wiedział więcej (również jestem ciekaw stanowiska Olimpii Elbląg) i dowiemy się PRAWDY.
Pozdrawiam wszystkich normalnych kibiców - zarówno Siarki, jak i Olimpii, a także innych klubów

GayEdek - 6 grudnia 2018, 14:43:34 - *.play-internet.pl
To jest kolejka wiosenna, na siłę przełożona przez PZPN na jesień, walkower byłby tak zasadny jak u kota buty.

Pseudonim (max 10 znaków):

E-mail:

Redakcja 90minut.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie 90minut.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników lub całe sieci.

 

Napisz do nas