[ Strona główna ]


Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2018/2019 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!
90minut.pl
 CLJ
 PZPN
RSSSF

 


6 grudnia 2018, 11:22:27 - huberts
18. kolejka Lotto Ekstraklasy - obsada sędziowska

Polski Związek Piłki Nożnej wyznaczył sędziów do prowadzenia meczów 18. kolejki Lotto Ekstraklasy, które zostaną rozegrane w dniach 7-10 grudnia.

7 grudnia (piątek):

Zagłębie Lubin - Piast Gliwice, godz. 18:00, sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz).
Lech Poznań - Śląsk Wrocław, godz. 20:30, sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń).

8 grudnia (sobota):

Pogoń Szczecin - Zagłębie Sosnowiec, godz. 15:30, sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa).
Korona Kielce - Wisła Płock, godz. 18:00, sędzia: Dominik Sulikowski (Gdańsk).
Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok, godz. 20:30, sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).

9 grudnia (niedziela):

Górnik Zabrze - Miedź Legnica, godz. 15:30, sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce).
Lechia Gdańsk - Legia Warszawa, godz. 18:00, sędzia: Szymon Marciniak (Płock).

10 grudnia (poniedziałek):

Arka Gdynia - Cracovia, godz. 18:00, sędzia: Piotr Lasyk (Bytom).


źródło: własne / PZPN

Korona - 6 grudnia 2018, 11:25:16 - *.centertel.pl
Musiał - zasłużony odpoczynek.

wieju - 6 grudnia 2018, 11:28:41 - *.proflink.pl
Marciniak dlatego zeby odrobili strate do Lechii :D:D

M. - 6 grudnia 2018, 11:31:05 - *.play-internet.pl
Nie no, to są jakieś jaja. Dlaczego kibic legii sędziuje mecz tej drużyny, na dodatek z obecnym liderem. Bez sensu jest kibicowanie w tym kraju, wszystko ustawione, bez sensu doprawdy.

Wierny - 6 grudnia 2018, 11:34:08 - *.limes.com.pl
Na taki mecz powinien być sędzia z zagranicy.

Wierny - 6 grudnia 2018, 11:35:23 - *.limes.com.pl
Poza tym jak Lechia zagra na swoim poziomie to żaden Marciniak nie pomoże.

xxx - 6 grudnia 2018, 11:40:55 - *.opera-mini.net (*.146.16.42)
Hahahaha :D Marciniak w meczu Lechii z Legią, przecież to są jaja naprawdę. Mam nadzieję, że Gdańszczanie będą w tym meczu wyraźnie lepsi, żeby żaden Marciniak nie pomógł.

dino(L) - 6 grudnia 2018, 11:48:32 - *.173.108.201
Panie Szymonie, niech Pan nie zapomina, że jest coś takego jak VAR

Sędzia - 6 grudnia 2018, 11:54:36 - *.mf.gov.pl
Marciniak z Płocka a Wiśle P. sędziuje sędzia z Gdańska, nie dadzą zrobic Lechii krzywdy, reka reke myje.

dino(L) - 6 grudnia 2018, 11:59:29 - *.173.108.201
Sedzia, siedz w tym Ministerstwie i nie jątrz, zresztą ty pewnie z PiSu to nic dziwnego

Ja - 6 grudnia 2018, 12:21:00 - *.hsd1.il.comcast.net
Lechia- Legia 2-0

obiektywny - 6 grudnia 2018, 12:24:23 - *.8.101.103
Niby Marciniak jest "ze stajni Legii" ale mecz ze Śląskiem w Gdańsku wypaczył....czyli wszystko jest możliwe w polskiej lidze

JaworznoZS - 6 grudnia 2018, 12:24:31 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Raczkowski kibic poloni warszawa sedziuje nam mecz ze szczecinkami to bedzie ciezko.
Zagłebie i Legia Bracia na Zawsze!

pan piotr - 6 grudnia 2018, 12:35:49 - *.dynamic.gprs.plus.pl
No tak, Korona goni Lechię, to sędzia musi być z Gdańska.

lin - 6 grudnia 2018, 12:40:12 - *.centertel.pl
Ale jaja! Ile razy Legia goni lidera, tyle razy mecz sędziuje M.! Tak jest i tym razem
Kabaretu ciąg dalszy.

dino(L) - 6 grudnia 2018, 12:45:59 - *.173.108.201
@lin gonimy lidera od 17 kolejek, Marciniak sędziuje nam po raz 1szy, kabaret fakt

Rekin - 6 grudnia 2018, 12:55:28 - *.136.136.61
Kwiatkowski to sędzia co nie dyktuje ewidentnych karnych przy użyciu Var i jak i jak siedzi przy Var-e , Legnica

ZS Olkusz - 6 grudnia 2018, 12:56:09 - *.play-internet.pl
W sobote najazd na szczecin BB ZSH
Wiara Ktora Prztrwała

Kalu - 6 grudnia 2018, 13:05:04 - *.centertel.pl
Musial od wczoraj juz nie bedzie sedziowal to co bylo na meczu termaliki i lechii totalne dno zepsul cale widowisko.

spider - 6 grudnia 2018, 13:33:34 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
To było pewne jak w.....PZPNie. Jak trwoga to do Marciniaka. Mam nadzieję, że "gwiazda" nie zechce byc pierwszoplanowa postacią tego meczu. Dosyć już naoszukiwał w lidze, teraz już i w europie maja go dosyć.
Zagłębie Lubin-Piast 1-1
Lech-Śląsk 2-1
Pogoń-Zagłębie 1-0
Korona Wisła Płock 2-0
Wisła Kraków-Jagiellonia 1-2
Górnik-Miedź 1-0
Lechia-Legia 2-0
Arka-Cracovia 1-1

Max - 6 grudnia 2018, 13:43:36 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Zapomnieliście, że jest jeszcze var i tam w nagrodę zasiądzie arbiter Musiał

Bart - 6 grudnia 2018, 13:45:17 - *.hsd1.il.comcast.net
Zagłębie-Piast 1-1
Lech-Śląsk 1-1
Pogoń-Zagłębie S 2-1
Korona-Wisła P 2-1
Wisła K-Jagiellonia 0-0
Górnik-Miedź 1-0
Lechia-Legia 2-0
Arka-Cracovia 1-3

jerry - 6 grudnia 2018, 14:01:30 - *.static.ip.netia.com.pl
Najlepiej aby mecz Lechia - Legia odbył się bez sędziów i Var-u. Wtedy nikt nie powie, że sędzia był za jakąkolwiek drużyną.

obiektywny - 6 grudnia 2018, 14:09:57 - *.8.101.103
Marciniak w tym sezonie wypaczył wynik meczu Lechia- Śląsk więc teraz zabierze to co dał.....albo będzie zgrywał twardziela tak jak dwa sezony temu kiedy najpierw przekręcił Jagę w Warszawie (za co miał odwagę przerosić) a później dostał jej mecz z Cracovią gdzie gwizdnął niesłusznego karnego dla gospodarzy.

op - 6 grudnia 2018, 14:13:33 - *.icpnet.pl
jak zwykle kiedy legia ma kłopoty pojawia się marciniak

Robercik - 6 grudnia 2018, 14:25:17 - *.dynamic.gprs.plus.pl
U buka można w ciemno stawiać czerwoną kartkę dla Lechii i zwycięstwo Legii.

Mike - 6 grudnia 2018, 14:34:47 - *.40.248.107.threembb.co.uk
Czemu Legia kupuje mecze?

Pepe - 6 grudnia 2018, 14:55:31 - *.turners-distribution.com
Tylu sedziow dostepnych. To dadza Marciniaka na mecz kolejki. Szczegolnie po tym ile juz bylo z nim I Legia kontowersji. Zero przypadku.

Marek - 6 grudnia 2018, 15:16:50 - *.10.209.107
Najsprawiedliwiej byłoby gdyby mecze Lechii sędziował Sulikowski

Zajmon Leg - 6 grudnia 2018, 15:20:15 - *.146.107.80.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Dobry dobór sędziów. Pan Marciniak i Kwiatkowski gwarantują poziom. A pan Musiał pewnie pojechal z Gilem do Arabii sedziowac.

Xxx - 6 grudnia 2018, 18:05:07 - *.centertel.pl
No dla Was najlepiej jakby wszystkie mecze Legii sędziowali kibice drużyny rzeciwnej, wtedy na pewno było by sprawiedliwie ...
Boli Was d..., że Legia w ostatnich latach po prostu jest najmocniejsza, co potwierdza w kolejnych sezonach, ale zawiść musi być ...

zibi - 6 grudnia 2018, 18:15:49 - *.dynamic-ra-12.vectranet.pl
Zagłębie-Piast 2-1
Lech-Śląsk 2-1
Pogoń-Zagłębie S 2-1
Korona-Wisła P 2-1
Wisła K-Jagiellonia 2-1
Górnik-Miedź 1-0
Lechia-Legia 2-1
Arka-Cracovia 1-3

BBB - 6 grudnia 2018, 18:19:46 - *.127.24.77
Zagłębie Lubin - Piast 2:1
Lech - Śląsk 2:1
Pogoń - Zagłębie Sosnowiec 3:0
Korona - Wisła Płock 2:2
Wisła Kraków - Jagiellonia 1:1
Górnik Zabrze - Miedż 3:2
Lechia - Legia 1:0
Arka - Cracovia 0:1

Erxes - 6 grudnia 2018, 18:55:33 - *.dynamic.chello.pl
Lechia Gdańsk - Legia Warszawa,Marciniak.. dla pewności powinni dać jeszcze Gila na VAR.

Mupet - 6 grudnia 2018, 19:56:09 - *.dynamic.chello.pl
Zagłębie jest jedno, ZAGŁĘBIE LUBIN!

przybysz - 6 grudnia 2018, 20:44:09 - *.dynamic.chello.pl
@Xxx ale Wam nie trzeba pomagać. Wasi zawodnicy naprawdę potrafią dobrze grać w piłkę i te fory z Marciniakiem z Mazowsza są zbędne. Rezultat znany już przed meczem. Sezon 2016/17 był już absolutnym przegięciem.

xxx - 6 grudnia 2018, 21:32:05 - *.152.50.33
przecież obojętnie jaki sędzia zostanie przypisany do meczu Legii, to zaraz jest szczekanie, że sędzia pod Legię, a prawda jest taka, że wielu sędziów obawiając się plotek o sędziowaniu pod Legię celowo robi dokładnie na odwrót, czyli zamiast sędziować neutralnie, to z automatu podejmuje większość decyzji na niekorzyść Legii, choćby pozwalając na ostrzejszą grę w jedną stronę, a jak zdarzy się sędzia, który w meczu zaczynać gwizdać takie faule, to zaraz jest larum, że niby pomaga Legii
niestety telewizyjni komentatorzy (jak choćby Węgrzyn) swoimi dziwnymi opiniami (niezgodnymi z przepisami) tylko podkręcają nastrój - jak choćby pokazana czerwona kartka za faul taktyczny dla obrońcy przy wychodzeniu Kucharczyka sam na sam z bramkarzem - czerwona z automatu, ... ale dla komentatorów to faul na żółtą, ewentualnie "pomarańczową" - sorry przepisy to przepisy, albo gramy w piłkę nożną albo w rugby

xxx - 6 grudnia 2018, 21:44:25 - *.152.50.33
dodatkowo:
Sędzia Szymon Marciniak z Płocka będzie rozjemcą niedzielnego spotkania Legii z Lechią Gdańsk. Arbiter w bieżących rozgrywkach Ekstraklasy nie sędziował jeszcze żadnego meczu z udziałem legionistów.
Czyli jak to niby ma się to teorii, że znów Legii sędziuje Marciniak?

duet - 6 grudnia 2018, 23:15:49 - *.dynamic.chello.pl
Jakubik i Frankowski na VAR
Frankowski i Jakubik na VAR
Duet Wspaniały a mecz spiep..ony

By$ztu - 6 grudnia 2018, 23:39:52 - *.96.184.36.ipv4.supernova.orange.pl
Moje typy to:
Zagłębie Lubin vs. Piast Gliwice 2-2
Lech Poznań vs. Śląsk Wrocław 3-0
Pogoń Szczecin vs. Zagłębie Sosnowiec 3-1
Korona Kielce vs. Wisła Płock 1-1
Wisła Kraków vs. Jagiellonia Białystok 0-1
Górnik Zabrze vs. Miedź Legnica 2-0
Lechia Gdańsk vs. Legia Warszawa 1-1
I dla czegóż to w meczu Arki z Cracovią padłby wynik korzystny dla Pasów, ja akurat to sądzę, że tak nie będzie i padnie oto taki wynik:
Arka Gdynia vs. Cracovia PANY 4-2


Phoenix(L) - 7 grudnia 2018, 7:26:15 - *.181.188.226
@Mike: z dowodami do prokuratury - inaczej zatajasz przestępstwo, a zatem też jesteś winny

obiektywny - 7 grudnia 2018, 8:43:38 - *.8.101.103
dwa pierwsze przykłady z brzegu gdzie Marciniak był w roli głównej.
Mecz Legia-Jagiellonia 1-1 (1 kolejka 2016/2017)- Góralski wycięty w polu karnym, ewidentna 11 !!! (Marcinia później w szatni przeprasza zawodników gości)
Mecz Legia-Lech (ten sam sezon) gol dla Legii uznany w doliczonym czasie gry po prawie metrowym spalony.....
Dla odmiany 1 kolejka tego sezonu, mecz Lechia- Sląsk i 3 !!!! decyzje krzywdzące drużynę z Wrocławia.
Pytanie: Kto promuje tego sędziego ?????

Arkowiec - 7 grudnia 2018, 11:38:59 - *.dynamic.mm.pl
Ale macie w większości kompleksy do tej Legii .
Legia sobie poradzi w Gdańsku i zmniejszy dystans do lechii na 2 punkty .
lechia nie będzie nawet w pierwszej trójce na koniec

dobranasza - 8 grudnia 2018, 15:45:47 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Zagłębie Lubin-Piast 2-2
Lech-Śląsk 2-0
Pogoń-Zagłębie 1-0
Korona Wisła Płock 2-0
Wisła Kraków-Jagiellonia 0-2
Górnik-Miedź 1-0
Lechia-Legia 2-0
Arka-Cracovia 0-1

Kix - 8 grudnia 2018, 15:58:41 - *.147.38.107.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Taki dobry i sprawiedliwy był Musiał w męczy Legii z Koroną i odpoczywa w tej kolejce ?? Dali mu PP na wsi w Niecieczy....

CKM - 8 grudnia 2018, 16:05:07 - *.147.38.107.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
@xxx, w tym rzecz, że w myśl aktualnych przepisów Kucharczyk nie wychodził sam na sam ponieważ nie był w świetle bramki a piłkę "dziubnal" sobie do boku a była też Asekuracja nadlatywal Diaw a on sądzi duże susy..., Żółta i to wszystko....no cóż Musiał w 18 kolejce nie sedziuje bo był bardzo sprawiedliwy w ostatnim meczu....

dino(L) - 14 grudnia 2018, 13:16:03 - *.173.108.201
Czerwo w meczu Legia-Korona NIE było za sam na sam Kucharczyka a za wyjątkowoą złośliwość faulu (uniesione nogi, sanki w Kucharczyka bez chęci wybicia piłki)

Pseudonim (max 10 znaków):

E-mail:

Redakcja 90minut.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie 90minut.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników lub całe sieci.

 

Napisz do nas