19 maja 2019, 17:23:24 - dyrovski
Drużyna Rafała Gikiewicza w barażach o awans do Bundesligi

1.FC Union Berlin, którego barwy reprezentuje Rafał Gikiewicz, zremisował 2-2 (0-1) z VfL Bochum 1848 w meczu 34. kolejki 2. Bundesligi. W innym spotkaniu ostatniej serii gier SC Paderborn 07 przegrał z SG Dynamo Dresden tylko 1-3 (1-2), co oznacza, iż drużyna Polaka straciła szanse na bezpośredni awans na najwyższy poziom rozgrywkowy w Niemczech i zagra w barażach.

19 maja 2019, 15:30 - Bochum (Vonovia Ruhrstadion)
VfL Bochum 1848 2-2 1.FC Union Berlin
Anthony Losilla 24, Silvère Ganvoula 49 (k) - Grischa Prömel 83, Joshua Mees 86

żółte kartki: Manuel Riemann, Silvère Ganvoula, Anthony Losilla - Florian Hübner, Grischa Prömel, Ken Reichel.
czerwona kartka: Silvère Ganvoula (72. minuta, Bochum, za drugą żółtą).

sędziował: Harm Osmers (Dolna Saksonia).
widzów: 24 500.

Gikiewicz, który rozegrał całe spotkanie, w zakończonym już sezonie wystąpił we wszystkich 34 meczach i strzelił jednego gola.

Union Berlin zajął trzecie miejsce z 57 punktami na koncie. W barażach zagra z 16. drużyną Bundesligi - VfB Stuttgart 1893, której zawodnikiem jest David Kopacz. Mecze barażowe odbędą się 23 i 27 maja. Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane w Stuttgarcie.

Kolo - 19 maja 2019, 17:29:10 - *.centertel.pl
W 80. minucie wyłączyłem... No, ale przynajmniej nie było rozczarowanie, bo ten ten remis i tak nic nie dawał. Union dołącza do grupy frajerów. No chyba, że awansują po barażach, co w Niemczech zdarza się rzadko w ostatnich latach. Wtedy wszystko pójdzie w zapomnienie. Powodzenia, Rafał!

Perejro - 19 maja 2019, 18:18:08 - *.215.35.175
Nie skreślałbym ich w barażach ze Stuttgartem. VfB to z pewnością nie ta drużyna, która w 2007 zdobyła mistrza a potem regularnie walczyła o europejskie puchary. W ostatnich latach grają padakę, podobnie jak niegdyś równie mocne HSV. Zaś Union od wielu sezonów jest mocnym punktem 2.Bundesligi i zawsze plasuje się w górnej części tabeli. Także nie nazwałbym ich frajerami skazanymi na porażkę.

Wielgopase - 19 maja 2019, 18:44:27 - *.centertel.pl
To są wieczni outsidery,na co im Bundesliga

cool - 19 maja 2019, 18:55:10 - *.adsl.inetia.pl
Nie oszukujmy sie ale Gikiewicz przerasta ten klub i tą ligę o głowę

Papagol - 19 maja 2019, 19:46:04 - *.ssp.dialog.net.pl
Taka okazja, sensacyjna porażka Paderborn, a im nie udało się tego wykorzystać? ...

fritz - 20 maja 2019, 8:57:52 - *.hsi5.kabel-badenwuerttemberg.de
Outsider? Jeden z najbardziej kultowych klubów tego kraju? Poszukaj na YT "Eisern Union" i obejrzyj, jak 20.000 gardel i krtani drze sie w kilkaset km oddalonym Dortmundzie. Union ma w tym roku super druzyne i jest dla mnie faworytem tego duelu z mamrawo grajacymi Szwabami ze Stuttgartu. Sama kasa nie gra. Union walczy. I taka pilke chce sie ogladac.
Rafal zrobil super krok, przechodzac z Freiburga do Berlina. I zycze mu szczerze tego awansu, bo na niego zapracowal.
Rafale: SC Freiburg pamieta! Powodzenia

LEON - 20 maja 2019, 17:45:29 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl