[ Strona główna ]


Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2018/2019 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!
90minut.pl
 CLJ
 PZPN
RSSSF

 


12 czerwca 2019, 20:41:38 - dagazka
Walerian Gwilia piłkarzem Legii

Walerian Gwilia został nowym zawodnikiem Legii Warszawa. 25-letni gruziński pomocnik podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia - poinformowała oficjalna strona klubu "Legia.com".

Gwilia w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu grał w Górniku Zabrze, do którego był wypożyczony z FC Luzern. W zakończonych rozgrywkach Lotto Ekstraklasy wystąpił w 17 meczach i strzelił jednego gola.

Gruzin jest regularnym reprezentantem swojego kraju. Dotychczas wystąpił 23 razy w barwach narodowych, strzelając trzy gole.

W Legii będzie występował z numerem 8.

pebe - 12 czerwca 2019, 20:44:02 - *.dynamic.mm.pl
lewczuk i gwali?? drżyjcie europo

Rafa - 12 czerwca 2019, 20:44:25 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Pewnie szrot!będzie niewypałem

Boa - 12 czerwca 2019, 20:45:49 - *.centertel.pl
Ehh eksperci od Ekstraklasy, Gvilia to najlepszy zimowy transfer w tej lidze. W Górniku robił różnicę, 300 tys euro za niego to okazja i fajne uzupełnienie środkowych pomocników, bo takiego od liczb brakowało.

J77 - 12 czerwca 2019, 20:54:06 - *.hsd1.ct.comcast.net
Yes yes yes,pierwsza 8 zapewniona.

19Kowol04 - 12 czerwca 2019, 20:54:33 - *.224.215.24
Niy spodziywołech sie tego po nim.
Niych złomie szłapa we 35 miejscach i to jutro!!!

Cowboy - 12 czerwca 2019, 20:58:40 - *.opera-mini.net (*.156.129.178)
To są właśnie najemnicy. Fajny chłop, ale zły klub wybrał 😉.

Jondek - 12 czerwca 2019, 21:07:49 - *.na5.pl
To co na ekstraklase mogą chodzić tylko Ci co nie maja pojęcia o piłce noznej!

adam - 12 czerwca 2019, 21:10:31 - *.dynamic.mm.pl
ten slynny skauting Legii podkupywanie zawodnikow z biebniejszych polskich klubow Carlitos, Jose Kante, Hamalainen, Ciezniak itd... Skauting jak ta lala

Papagol - 12 czerwca 2019, 21:15:36 - *.play-internet.pl
Wiadomo, że po przejściu do Legii moja lekka sympatia do Gwilii stała się trochę lżejsza, ale i tak powodzenia!

Obrzydliwy - 12 czerwca 2019, 21:16:04 - *.play-internet.pl
auf wiedersehen. A żebyś sobie girę przetrącił zdrajco !

copypaste - 12 czerwca 2019, 21:16:22 - *.220.101.32
Czytam: Gwilia, myśle: o kurła, nie znam typa, ciekawe skąd. Kukam art a tu, że on od pół roku w Ex występuje. No to musi byc wybitnym talentem jeśli go nie kojarze.

xas - 12 czerwca 2019, 21:16:28 - *.dynamic.chello.pl
Dobry transfer i tyle w temacie

Kifol1948 - 12 czerwca 2019, 21:18:20 - *.146.231.214.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Adam dokładnie hahaha szopen kombinuje jak tu kogoś komuś ukraść i oslabic ekipe z naszej ligi. Czekam już na rozpoczęcie sezonu,nie mogę się doczekać miny Szopena jak Legia będzie zbierać baty od poczatku sezonu hahaha

Alojz - 12 czerwca 2019, 21:18:30 - *.51.110.195.multiplay.pl
A mówili że nie zagra w inny) Polsce w innym klubie niż w Górniku 😂😂😂

lahm - 12 czerwca 2019, 21:19:37 - *.dynamic.chello.pl
kolejny sprzedawczyk w legii. Co innego mowi a co innego robi

wislak - 12 czerwca 2019, 21:22:59 - *.centertel.pl
Drugi po Kante

Mike - 12 czerwca 2019, 21:23:59 - *.146.233.67.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
super transfery, Gwilia który w sezonie gra max 17 spotkań i dziadek Lewczuk, buahahah

adam - 12 czerwca 2019, 21:25:11 - *.dynamic.mm.pl
Hamalainen i Kante tez juz byli w samolocie do innego kraju

zzz - 12 czerwca 2019, 21:26:42 - *.136.137.156
Wykupili go ze Szwajcarii? Może być strzał w dychę chłop jest ostatnio w gazie a i do emerytury kopacza jeszcze mu sporo brakuje,wiec kto wie czy nie zarobią na nim jeszcze ze 3 razy tyle ile na niego wyłożyli.Ma kopyto!

mietek - 12 czerwca 2019, 21:29:30 - *.internetia.net.pl
@adam: Jak Wisła miała pieniądze i robiła to samo, to wtedy było dobrze, tak?

Żabol - 12 czerwca 2019, 21:36:06 - *.play-internet.pl
To będzie piękna fala nienawiści. Dawać go jak najszybciej do Zabrza na szpil!! Co za szmata!
Aha Płatek...honoru to ten Gruzin miał po ch.ju

Obrzydliwy - 12 czerwca 2019, 21:48:54 - *.play-internet.pl
copypaste//
I nie zdążysz go skojarzyć jak zagra przeciwko Górnikowi w pierwszych kolejkach. A tak w ogóle to dlaczego się wypowiadasz ? Podobno, żeby zarejestrować się na tym portalu musisz wymienić przynajmniej 224 zawodników ekstraklasy. Dotyczy goroli, bo Ci z reguły nie grzeszą inteligencją.

Egon - 12 czerwca 2019, 21:50:59 - *.dynamic.chello.pl
Grubo, widzę legie w finale ligi Europy

Masa - 12 czerwca 2019, 21:51:12 - *.play-internet.pl
Ale lysy dziadek!!!hehe same dziadtki orzechowe.Podobny do tralki!

Slabo - 12 czerwca 2019, 21:54:45 - *.255.153.194.static.ttnet.com.tr
Dało się w Doniecku dało się w Kijowie dało się w innych miastach Europy ale w nie w Warszawie . Czego Donieck ma scoutów którzy maga ściągać mega brazylijczyka a w Legii od Ljuboi, Dudy i Ofoe nie było nikogo ?

jn.KSG.32 - 12 czerwca 2019, 21:55:01 - *.static.reseler.com
Byłeś idolem a teraz będziesz gorolem!!!

zenada - 12 czerwca 2019, 22:00:21 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@Obrzydliwy Oj nie zadław się tym jadem "ynteligenty" folksdojczu.

żabol - 12 czerwca 2019, 22:02:25 - *.w90-21.abo.wanadoo.fr
Byłeś idolem, a teraz jesteś gorolem !!!!

Obrzydliwy - 12 czerwca 2019, 22:03:49 - *.play-internet.pl
Służby bezpieczeństwa go deportują. Nie zagra w Legii. A jak zagra, to ich problem, bo takimi transferami robią sobie sami pod górkę. Rywal będzie dodatkowo zmobilizowany. Ale czego oczekiwać po szkółce bez skautingu ?

lut - 12 czerwca 2019, 22:08:03 - *.dyn.telefonica.de
A kto to ten Gwilla??? Raczej nie wystarczy by uchronic sie przed spadkiem. By uchronic sie przed spadkiem CWKS Sedzia VARszawa potrzebuje nowych, kolejnych sedziow i czlonkow PZPN, ktorzy beda orzekac zawsze na korzysc CWKS Sedzia VARszawa.

gosc - 12 czerwca 2019, 22:16:39 - *.dynamic.chello.pl
Górnik to pudrowany przez miasto bankrut wiec nie mogło się to inaczej skończyć. Przerzucanie zadłużenia na miasto żeby fortelem wykpić się z wymagań licencyjnych ma krótkie nogi. Zadłużenie już 9 cyfrowe.

haparoiden - 12 czerwca 2019, 22:17:39 - *.dynamic.chello.pl
@Mike - a ile miał zagrać, skoro przyszedł w połowie sezonu?

zz - 12 czerwca 2019, 22:43:46 - *.unknown.vectranet.pl
gosc - chłopie, masz stare info, zadłużenie jest trzydziestosiedmiocyfrowe. Skąd się biorą tacy ludzie...

fansport - 12 czerwca 2019, 23:03:35 - *.dynamic.chello.pl
pewnie tak dobry jak gija guruli, pierwszy gruzin w historii polskiej ligi, który był kiedyś gwiazdą gks katowice.

chwilia - 13 czerwca 2019, 0:23:57 - *.saowifi.net
Nie jest krewnym borata bo przypomina mi go.

Olin - 13 czerwca 2019, 6:09:40 - *.via.etth.pl
Byłeś idolem zostałeś gorolem.

P - 13 czerwca 2019, 6:34:25 - *.136.20.133
Mr Gino niezły kinol

Skoku - 13 czerwca 2019, 7:41:43 - *.lubin.dialog.net.pl
Do Słabo:
Nikolic, Prijovic, Martins, Cafu?
Przecież nikt nie zabronił Górnikowi wykupić Gruzina od Szwajcarów, aaa zapomniałem nie macie tyle pieniędzy, a Szwajcarzy nie zgodzili się na kolejne darmowe wypożyczenie.

ja - 13 czerwca 2019, 8:23:30 - *.internetdsl.tpnet.pl
Dobrze, że nie wybrał numeru 88, bo afera by była.

Ktos - 13 czerwca 2019, 8:51:12 - *.centertel.pl
Hehe, Ale potomków żołnierzy Wermachtu boli ten transfer.

Hananek - 13 czerwca 2019, 9:06:12 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
@Ktos, ŚMIESZY! Bóg, Honor, Ojczyzna!
I tyle w temacie...
z tym drugim na pewno jest człowiek bakier

Ernest Poh - 13 czerwca 2019, 9:07:55 - *.ip.oxynet.pl
Po co piszecie coś czego tak naprawdę nie jesteście w 100% pewni? Górnik przedstawił bardzo dobrą ofertę kontraktu Gruzinowi i chcieli go wykupić bo 300 tyś. nie oszukujmy się nie są to ogromne pieniądze tym bardziej, że Górnik przecież sprzedał Żurkowskiego i nie piszcie tutaj o jakichś kosmicznych długach, które sami sobie wymyślacie bo co 2 klub w Polsce pewnie je ma i ciągle wynikają z tego jakieś nieprawidłowości (patrz licencje). Miał się chłop zastanowić i dać znać po meczach reprezentacji. Mówiono, że albo zostaje tutaj albo idzie za granicę bo honor.... bla bla bla. Jak widać były to słowa rzucone na wiatr przez tego gościa i okazał się być tylko zwykłym najemnikiem. Bo sorry jakby nie patrzeć w Szwajcarii grał ogony. Górnik wyciągnął do niego pomocną dłoń, grał tutaj wszystko, odbudował formę i co zrobił? Każdy wie. Legia podkrada zawodników bo sami oczywiście nikogo zbudować nie potrafią, z dołka wyciągnąć i też każdy o tym wie. Widziałem go raz na rynku w Gliwicach zamawiał żarcie i miałem podejść bo jestem z Podkarpacia i taka sytuacja nie często się zdarza ale myślę sobie poczekam bo taki pół roku ledwo u nas zobaczymy czy zostanie, nie został. Gruzin okazałeś się zwykłą ścierą i tyle. A kaską kusi Legia bo był ostatnio artykuł jak to wygląda jeśli chodzi o wynagrodzenia w stosunku do dochodów i Legia wypada najgorzej czyli doją ją tacy, a szopen im na to pozwala bo o tym zielonego pojęcia nie ma. Bez spiny i obrażania bo taka jest prawda. Kto trochę poczyta i obiektywnie na to patrzy podzieli zdanie, a kto chce się tylko ponapinać to pisze bzdury. Pozdro dla prawdziwych kibiców w Polsce i tych na banicji.

renegat - 13 czerwca 2019, 9:56:39 - *.8-4.cable.virginm.net
bardzo dobry transfer Legii. zastapili Szymanskiego naprawde swietnym zawodnikiem. tyle, ze nie lepszym. takim bylby wtedy transfer Valencii. ale poczekajmy. moze Gwilia jeszcze bardziej sie wybije.
.
swoja droga to takze Zarandia pasowalby do Legii. akurat Legia szuka skrzydlowego, a co by nie pisac Zarandia ma ogromny potencjal. potrzeba mu tylko moze lepszej druzyny do odkrycia calego potencjalu.
.
Lewczuk to dobre uzupelnienie skladu. na pewno gorszy od Astiza nie jest.

mexykanos - 13 czerwca 2019, 10:29:34 - *.leon.com.pl
Słuszna uwaga zero szacunku i godności dla tegiego zawodnika co perfidnie cisnie wazeline do jakiego to on klubu trafil.Oszukał dyrektora sportowego i Nas kibiców dla złodziejskiej legi.Ale wszystko co ze wschodu to wiadomo jakie.......Panie Walerin gdybyś miał godność to byś wybrał Szwajcarie czy inny klub zachodni i każdy by zrozumiał ale wybrałeś największego wroga Górnika zaraz po Ruchu i tego się nie wybacza!!!!

cyc - 13 czerwca 2019, 10:42:24 - *.dynamic.chello.pl
To raczej uzupełnienie składu a nie wzmocnienie.W Górniku też jego gra nie powalał na ziemię,na środkową pozycję w tabeli ligowej Legii może być.

polek - 13 czerwca 2019, 11:03:30 - *.dip0.t-ipconnect.de
Tego, kto nazywa Mioduskiego Szopenem, proszę, aby szybko udał się pod lodowaty prysznic!Jak można tak deprecjonować nazwisko największego kompozytora wszech czasów, nadając je jakiemuś "lalusiowi"? Szanujmy to, co nam jeszcze najcenniejszego w spuściźnie narodowej zostało.

BOT - 13 czerwca 2019, 11:20:15 - *.146.149.82.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Tamten to był Chopin, a Mioduski ma szopę na głowie, stąd ksywka "szopen". Nikt go nie łączy z żadnymi zdolnymi ludźmi!

kibic - 13 czerwca 2019, 12:19:11 - *.unknown.vectranet.pl
Szrot i tyle on na Legię jest za słaby wolałbym Kucharczyka tak jak Vamara i Kante skończy no i młody zdolny polak to on nie jest

polek - 13 czerwca 2019, 12:22:24 - *.dip0.t-ipconnect.de
do BOT:Wreszcie się uspokoiłem.Kiedyś przeczytałem tu Szopen z dużej litery, stąd moja reakcja.Od teraz sam będę go tak nazywać, ale pisząc wyłącznie "szopen".Pozdrawiam!

\G/ - 13 czerwca 2019, 12:24:13 - *.gl.digi.pl
wyp... judaszu. szmaciorz bez honoru

stankoL - 13 czerwca 2019, 12:48:00 - *.cust.netmar.net.pl
Gwilia przeszedł do Legii bo nie miał zamiaru grac znowu o utrzymanie a jesli kibice górnika pisze ze Legia podkrada zawodników to co robił Górnik za czasów komunistycznych?? Zapomnieliscie juz?

P - 13 czerwca 2019, 14:21:25 - *.163.c64.petrotel.pl
Na Furmana nie starczyło? A tak się kibice L cieszyli, że Dominik do nich dołączy po sezonie, a tu zapis o odstępnym w kontrakcie i nici z planów.

DEGOL - 13 czerwca 2019, 14:37:23 - *.dynamic-ww-04.vectranet.pl
...a kto "bogatemu" zabroni...
Efekt tego jest taki , że Górnik się znacznie osłabił , a Legia z tej transakcji korzyści mieć nie będzie.
Bezsprzecznie najlepszy piłkarz zeszłego sezonu po przejściu z Wisły do Legii miał obecny sezon , poza jednym meczem w Zabrzu , mniej niż przeciętny.
To samo będzie z Gruzinem , który w toksycznej atmosferze więcej przesiedzi na ławce rezerwowych niż pogra na boisku.

WHU - 13 czerwca 2019, 17:47:18 - *.71.190.229
17 meczy, 1 bramka, 4 asysty. No glowy nie urywa delikatnie mowiac. No ale tak zazwyczaj dziala "skauting" Legii - cos uslysza, zobacza, podjaraja sie i rzuca kasa. I to takie babskie judo - raz sie udo, raz nie udo.

JohnyKSG - 13 czerwca 2019, 19:36:10 - *.dynamic.gprs.plus.pl
W wawie sie zaszmacisz,a ludzie na Górnym Śląsku cie znienawidza,to pewne,lepiej tu nie przyjeżdżaj...Legia-Złodziejka! Jak zwykle!

LEON - 14 czerwca 2019, 1:40:19 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Witamy I Powodzenia

Olin73 - 14 czerwca 2019, 5:07:45 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Był idolem został gorolem

Don Vito - 14 czerwca 2019, 15:25:09 - *.215.194.38-internet.zabrze.debacom.pl
Był idolem --został zwykłym gorolem

Pseudonim (max 10 znaków):

E-mail:

Redakcja 90minut.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie 90minut.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników lub całe sieci.

 

Napisz do nas