16 listopada 2019, 22:52:05 - bartekwr9
Wypowiedzi po meczu Izrael - Polska

Jerzy Brzęczek (selekcjoner reprezentacji Polski): - W pierwszej połowie graliśmy bardzo dobre spotkanie. W końcówce Izraelczycy zmienili system gry. Nie zamknęliśmy spotkania w pierwszej połowie, nie wykorzystaliśmy sytuacji, ale na pewno było to bardzo dobre spotkanie w naszym wykonaniu. Cieszę się, że Krzysiek Piątek strzelił bramkę. To była bardzo ważna bramka dla niego i dla nas. Później wprowadziliśmy Lewandowskiego, ale widząc co się dzieje, woleliśmy wzmocnić środkową strefę - stąd zmiana Mateusza Klicha za Piątka. Ten dzisiejszy mecz pokazał, jaka piłka jest zmienna. Graliśmy na wyjeździe z bardzo dobrą drużyną. Ja osobiście jestem bardzo zadowolony. Będziemy wyciągać wnioski na przyszłość.

- Nie mieliśmy w naszej grupie topowych drużyn jak Hiszpania i Belgia, ale była to nieprzyjemna grupa. Trzeba mieć świadomość, że po mistrzostwach świata w Rosji nie było łatwo, gdy rozczarowanie w całym kraju było bardzo duże. Potrzebowaliśmy czasu, by wejść z powrotem na odpowiedni poziom, ale cały czas mamy pokorę i świadomość, że dużo pracy przed nami.

Andreas Herzog (selekcjoner reprezentacji Izraela): - Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była bardzo słaba. Mieliśmy problem z utrzymaniem się przy piłce. Nie byliśmy wystarczająco agresywni i aktywni. Po zmianie stron graliśmy lepiej, ale co z tego, skoro znów straciliśmy gola po stałym fragmencie gry. Trzeba pamiętać, że graliśmy z Polską, która ma w swoim zespole sporo jakości. Mieliśmy sporo problemów z wygrywaniem pojedynków. Cieszę się, że zarówno trener Polaków, jak i sami zawodnicy po incydencie w końcówce stwierdzili, że nic wielkiego się nie stało i chcą grać dalej.

Grzegorz Krychowiak: - Niepotrzebnie straciliśmy gola, ale najważniejsze są, wydaje mi się, że zasłużone trzy punkty. Zagraliśmy dobry mecz. Dobrze utrzymywaliśmy się przy piłce, graliśmy w nią. Szkoda tylko niewykorzystanych sytuacji, powinniśmy strzelić więcej bramek. Musimy skupić się na tym elemencie i w przyszłości to poprawić. Jest to dla mnie bardzo dobry okres pod względem goli i mnie to cieszy.

Krzysztof Piątek: - Poczułem ulgę, bo strzeliłem dzisiaj bramkę. Jest jeszcze dużo meczów w tym sezonie, a nieważne jest to jak zaczynasz, a jak kończysz. W pierwszej połowie graliśmy bardzo dobry mecz, Izrael nie mógł sobie z nami poradzić. W drugiej połowie zmienili ustawienie i grali lepiej. Po drugiej bramce niepotrzebnie się cofnęliśmy, nie trzeba było tego robić. Był to też czas na przetestowanie kilku wariantów, bo przecież mamy już te mistrzostwa. Ostatecznie zdobyliśmy te trzy punkty i to jest najważniejsze.

Wojciech Szczęsny: - Troszkę szczęśliwa to była bramka (gol dla Izraela - przyp. red.), bo dobrze zblokowaliśmy strzał, ale piłka przypadkowo spadła na piąty metr i nie było szans na obronę. W pierwszej połowie zagraliśmy bardzo dobre spotkanie, także trochę dzięki ustawieniu przeciwników, które bardzo nam odpowiadało do kontrolowania gry. W drugiej połowie zmienili system i grali dużo bardziej agresywnie i było ciężej, ale ogólnie wyglądało to całkiem nieźle.

Krystian Bielik: - W drugiej połowie złapał mnie skurcz w obu łydkach, potrzebowałem rozciągnięcia. Ten incydent z kibicami mi pomógł, mogłem w tym czasie rozciągnąć łydki. Myślę, że w pierwszej połowie mecz mógłby się już zakończyć, gdybyśmy wykorzystali chociaż połowę okazji, które stworzyliśmy. W drugiej połowie Izrael zmienił ustawienie, sprawił nam trochę problemów, ale raczej do końca kontrolowaliśmy mecz. Uważam, że wykonaliśmy dobrą pracę, wykonaliśmy wszystkie założenia. Zdobyliśmy trzy punkty i teraz myślimy już tylko o regeneracji i kolejnym meczu ze Słowenią. Myślimy tylko o Słowenii, wracamy do domu i zagramy jak najlepiej potrafimy, by następne trzy punkty pozostały w Warszawie.

źródło: własne / TVP

Papagol - 16 listopada 2019, 23:01:15 - *.play-internet.pl
Panie Krzysztofie, jest dużo meczów.

fansport - 16 listopada 2019, 23:09:01 - *.dynamic.chello.pl
skuteczność kiepska, defensywa zwłaszcza w 2 połowie kiepska, na euro nie dadzą rady, skoro w tak słabej grupie się męczyli.

antyrudy - 16 listopada 2019, 23:20:31 - *.retsat1.com.pl
Zieliński po raz kolejny poniżej krytyki. Cały zespół na plus, oprócz tego zera

Zola - 16 listopada 2019, 23:35:37 - *.unknown.vectranet.pl
FrAnkowski dla mnie dzis sorry ale b klasa. Bielik Krycha Glik Bednarek World Klasa.

X - 17 listopada 2019, 0:54:17 - *.centertel.pl
@ fansport w tak słabej grupie twój Izrael zajmuje przedostatnie miejsce wyprzedza tylko Łotwę. Jak to skomentujesz?

Olo - 17 listopada 2019, 0:55:46 - *.internet.virginmobile.ca
I tu wychodzi,ze nie bylo reakcji odpowiedniej trenera....widzac ,ze zespol Izraela zmienil ustawienie nie zrobilismy nic by temu zapobiec i tutaj musimy popracowac by byc bardziej elastyczni w czasie meczu by zachowac ciaglosc jakosci gry

BeeSKa - 17 listopada 2019, 3:01:42 - *.adsl.inetia.pl
Wie ktoś może jakby to wyglądało gdyby np. w tej sytuacji Kędziora został kontuzjowany i musiał zejść z boiska, zmiany już wyczerpane a jest np. 70 minuta meczu? Ewidentna wina gospodarzy. Dostajemy walkower, dogrywamy mecz w innym dniu, kończymy w 70' czy gramy z przymusu w 10?

Bolo - 17 listopada 2019, 7:30:50 - *.play-internet.pl
Że Zieliński zagrał słabo? A ha! Rozumiem. Chyba inny mecz oglądałem.

Grosik - 17 listopada 2019, 8:13:28 - *.korbank.pl
Szkoda tego Grosickiego mógł wejść w 2 na ostatnie 15 min.. Dałby gazy w kontrę z Lewym. Pozdro

DJ - 17 listopada 2019, 8:47:09 - *.play-internet.pl
Bolo trzeba było nie pić w czasie meczu! Ja też uważam, że Zieliński najsłabszy wśród Polaków! Słabizna z głową w chmurach.

Tur Turek - 17 listopada 2019, 9:04:59 - *.net-system.pl
Trzeba chyba grać w bierki na co dzień i całkowicie nie pojmować piłki by pisać, że Zielu był słaby. Ten gracz znacznie podnosi poziom kadry, czy mu idzie czy nie.. Jako jedyny bierze ciężar gry, kiwa, rozgrywa, idzie do przodu. Reszta podaje do Glika i Bednarka. Cieszmy się, że mamy Ziela i testujmy warianty bez niego bo nam go dobrze pokryją to się spłaczemy z pierwszym lepszym średniakiem.

Kamil - 17 listopada 2019, 9:29:18 - *.dynamic.chello.pl
Czas chyba wyciągać wnioski i zastanowić się nad powoływaniem Zielińskiego, Milika, Frankowskiego, Bielika. Wczorajszy mecz pokazał też, że Lewandowski to żadne cudo i sam niczego nie jest w stanie zrobić w sensie jakości. Poza tym Zieliński pokazał, że z jego gry nic nie wynika oprócz jego samolubstwa i egoizmu. Zamiast do przerwy wygrywać minimum 3:0 to mecz kończy się prawie na dnie. Ponadto zmiany należy robić już z trenerem bo Brzęczek może w lidze coś potrafi (bo poziom to V liga europejska) ale reprezentacja to już dla niego kosmos.

fansport - 17 listopada 2019, 9:40:16 - *.dynamic.chello.pl
wczoraj, jak kosowa broniłem, to mówiłeś że są moi, a teraz że izrael jest mój ? musisz się zdecydować, bo popadasz w śmieszność.

Bolo - 17 listopada 2019, 10:14:39 - *.play-internet.pl
Wy sobie wszyscy możecie "uważać" i "wyciągać wnioski". Tyle waszego. Resztą zajmują się fachowcy.

Gks - 17 listopada 2019, 12:16:06 - *.96.53.183
Papagol@
Właśnie meczów, bo niby jak chciałeś to napisać, bądź powiedzieć??? 😂😂😂🤔🤔
300;

fansport - 17 listopada 2019, 13:22:12 - *.dynamic.chello.pl
tacy fachowcy z pzpn, to żadni fachowcy, oni od ponad 30 lat próbują wyciągać wnioski i robią to jak zwykle bezskutecznie.

vertus3 - 17 listopada 2019, 17:52:25 - *.dynamic.chello.pl
Wstyd dla takich grajków jak Zieliński, który 50-60% podań ma niecelnych, a strzały: siła i precyzja trampkarza. Dotyczy to również Frankowskiego, bo ilość niecelnych zagrań i nie w tempo ogromna. # okazje do gola i wsio w bramkarza.

Tur Turek - 17 listopada 2019, 20:12:51 - *.net-system.pl
@fansport bo ty wszystkie co lewackie łykasz to i Kosowo i Izrael wspierasz. A my charakterni ludzie wiemy, że Serbowie to dobrzy ludzie, nasi bracia. Palestyna też nam pomagała w cięższych chwilach ale jak wszystko się w kakao przyjmuje..

Maras70 - 17 listopada 2019, 20:54:00 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Frankowski z Polaków najgorszy, masa niecelnych podań, Zieliński z minuty na minutę coraz słabszy, co z tego, że kiwał,jak ostatnie podanie szło do nikogo?

Trener - 17 listopada 2019, 20:54:02 - *.unknown.vectranet.pl
Od czasu jak na boisku pojawił się stujkowy Lewandowski gra siadła wina trenera on mota nie zmieni za dobrego Szymańskiego powinien wstawić Grosika jak zmieniał Piątka Powinien wejść Kownacki i drugi napastnik lewy powinien zdjąć nie dokładnego psujacego dosrodkowania Frankowskiego bardzo dobrze grał Krychowiak i Bielik

Franulo - 18 listopada 2019, 9:10:55 - *.centertel.pl
Przy wypowiedziach w przerwie wspomnial mi sie sparing z mocna Hiszpania , a pozniej na Euro 2012 tylko 2 punkty .
Teraz Polska Brazylia bylaby extra , ale jak za wszelka cene i na wyjezdzie to zaden zysk .

shift alt - 18 listopada 2019, 13:49:34 - *.centertel.pl
Nie tak dawno byl przypominany Panu Prezesowi Bońkowi odświętnie przed meczem Polaków jak to strzelił Belgom na mistrzostwach .
Ale to co zrobił pan Janek Tomaszewski na Wembley , przecież wtedy Polska zdobyla gola , a on zatrzymał nie Peru , a legendarną Anglie z mistrzami świata. W 1982 tylko mecz z Framcją to było coś więcej jak kiedy Robert Lewandowski ogrywał Portugalie na euro . Później bramkarze puścili wszystkie karne . W tym czasie gdzieś w Gdańsku kto by pomyslał , że trener Lechii zostanie selekcjonerem obecnym .

shift alt - 18 listopada 2019, 13:59:04 - *.centertel.pl
Nie, to chyba Jakub Błaszczykowski trafił do siatki Portugalczykom . Aczkolwiek Pan Robert ograł z jedenastki

shift alt - 18 listopada 2019, 14:06:44 - *.centertel.pl
R.Lewandowski 2 razy jednak

JaroWaw - 18 listopada 2019, 17:50:20 - *.static.ip.netia.com.pl
Oglądałem mecz w TVP sport i dla mnie podsumowaniem jest wypowiedź komentatora J. Laskowskiego, że graliśmy z solidnym średniakiem. Ihaha, koń by się uśmiał. Trafiliśmy na leszcza i nie potrafiliśmy go dobić jak Anglia, Portugalia swoich rywali. Średniakiem To my jesteśmy mr Laskowski o czym dobitnie przekonamy się podczas mistrzostw.