9 listopada 2020, 9:39:37 - bartekwr9
LN: Przemysław Płacheta dodatkowo powołany na mecze z Ukrainą, Włochami i Holandią

Przemysław Płacheta (Norwich City FC, Anglia) został dodatkowo powołany do reprezentacji Polski na towarzyski mecz z Ukrainą oraz spotkania Ligi Narodów z Włochami i Holandią. Na zgrupowanie reprezentacji nie przyjadą z kolei Bartłomiej Drągowski (ACF Fiorentina, Włochy), Michał Karbownik (Legia Warszawa) oraz Damian Kądzior (SD Eibar, Hiszpania).

Po meczu z Ukrainą Płacheta dołączy do zgrupowania młodzieżowej reprezentacji Polski.

Decyzją włoskich władz sanitarnych Drągowski wraz z resztą drużyny Fiorentiny został wysłany na dziesięciodniową kwarantannę. Karbownik w zeszłym tygodniu uzyskał pozytywny wynik testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, co wyklucza jego udział w zgrupowaniu. Kądzior natomiast po konsultacji ze sztabem szkoleniowym reprezentacji zdecydował się na pozostanie w klubie i przygotowywanie się do kolejnych meczów ligowych.

Mecz z Ukrainą zostanie rozegrany 11 listopada o godz. 20:45 w Chorzowie. W ramach Ligi Narodów reprezentacja Polski 15 listopada o godz. 20:45 w Reggio Emilia zmierzy się z Włochami. Trzy dni później o godz. 20:45 w Chorzowie Polska zagra z Holandią.

źródło: PZPN

spec - 9 listopada 2020, 9:43:08 - *.231.62.81
Kądzior nie traci w tym momencie szansy na wyjazd? Jednak dziwna decyzja, ale za Płachetę plus, jeszcze Puchacz do pierwszej

Maradona - 9 listopada 2020, 10:18:49 - *.42.10.153.alfanet24.pl
Z Placheta dobra decyzja, ale potrzebny jeszcze ktoś na bok pomocy. Przecież wypadli Karbownik i Kamiński, Rybus niezdolny do gry, Grosicki pod formą, Kądzior nie przyjedzie, a Szymański to 10, a nie skrzydłowy. Na 3 mecze Brzęczek ma Jozwiaka, Plachete i niegrajacego Grosika z kondycją na jakieś półtora meczu łącznie.

kris - 9 listopada 2020, 10:21:24 - *.play-internet.pl
Czyli można powiedzieć,że Kądzior zrezygnował z występów w kadrze i walki o wyjazd na euro

Jgmj - 9 listopada 2020, 10:21:38 - *.opera-mini.net (*.248.213.82)
Puchacz do kadry? Przestancie musi jeszcze sie duzo nauczyc.

Frankfur - 9 listopada 2020, 10:28:05 - *.95.118.pool.telefonica.de
Puchacz wczoraj w lidze pokazał że są zakochani ilością meczów po 90 minut. On i Moder. Lech ma za wąska ławkę na taką ilość meczów dotego dojadę młodzi co jeżdżą na reprezetacje ...
Proponuje kupić Pirluo z ŁKS Łódź .. grali razem z Ramirezem i chlopak ma luzz w nogach nie przeciętna umiejętności... W tym sezonie ma bardzo dobre liczby i dużo bramek..

Frankfur - 9 listopada 2020, 10:35:55 - *.95.118.pool.telefonica.de
Puchacz musi odpocząć nie czas i miejsce.
J.BRZECZEK... i tak bierze piłkarzy na odbudowanie się (W klubie nie graja).
Ideologią reprezentacji się zmieniła, liczą się liczby i minuty na boisku....
Na dzień dzisiejszy brakuje wartościowych Ligowców. Połączyć 2 reprezentację u 21 z pierwszą sprawdzić wszystkich młodych . Ojciec Czesław Michniewicz zostawił ich z ręką w NOCNIKU

co do Kądz - 9 listopada 2020, 10:37:15 - *.internetdsl.tpnet.pl
Jeżeli chodzi o Kądziora to sytuacja jest taka, że jego trener w Eibar to ichniejszy Smuda - taki dziwak prawdziwek ze swoimi zasadami. Kądzior nie gra m.in. bo nie zna komunikatywnie języka hiszpańskiego, a w przerwach na kadrę jest właśnie na zgrupowaniu i nie ma go w klubie. A tam poza bramkarzem nikt nie jest powoływany do reprezentacji i przez to Kądzior traci. Najlepsze że jak czasami gra w lidze to prezentuje się naprawdę nieźle i nie popełnia błędów. Dlatego nie można powiedzieć, że zrezygnował z występów w kadrze i walki o wyjazd na Euro. Żeby mieć szansę na wyjazd na Euro to musi grać w klubie. Dlatego najpierw musi wywalczyć 1 skład w klubie, a jak to zrobi będzie miał szansę na grę w kadrze. Tam jest dziwna sytuacja w Eibarze. Kupili Kądziora za duży hajs i trener nie daje mu minut, a na prawym skrzydle gra za to boczny obrońca, co prezentuje się słabo.

cvg - 9 listopada 2020, 10:58:24 - *.101.142.50
Sprawa wygląda zgoła inaczej niż piszecie. Selekcjoner zna się dobrze z trenerem Eibar. Sam wywierał presję na nim, żeby ten nie stawiał na Kądziora. Przecież tak jak pisali przedmówcy, Eibar zapłaciło sporą sumę za Damiana. Co więcej, jak już gra to prezentuje się dobrze. To po prostu intryga. Kądzior jest poważnym kandydatem do zabrania miejsca Kubie.
W meczu z Rakowem Kuba praktycznie ciągnął Wisłe, bez niego pewnie przegraliby. Po tym meczu to on miał dostać dodatkowe powołanie w miejsce Kądziora, ale wszystko pokrzyżowała kontuzja.

Jarek - 9 listopada 2020, 11:01:38 - *.136.137.52
Szansę powinien dostać Cebula lub Wszołek .

Mdej - 9 listopada 2020, 11:54:29 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Tylko na ukraine , po meczu wraca do u-21

puchacz - 9 listopada 2020, 14:30:14 - *.147.103.196.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Puchacz wczoraj pokazal sie z bardzo slabej strony. zero akcji oskrzydlajacych, bledy, potkniecia w obronie. gol dla L na 2:1 to jego wina boczny obr powinien pilnowac tej strefy pola karnwgo, pierwszy gol zreszta tez posrednio bo pozwolil na dokladne dosrodkowanie. on jak widze nauczyl sie juz machać łapami na wzzystkich wkoło.... sodóweczka uderzyła już puchaczykowi :-/

ggg - 9 listopada 2020, 17:05:43 - *.lilonet.pl
Z Puchaczem to pompowanie balonika. Pseudo eksperci z Polsatu wpychają go na siłę do reprezentacji, jak kiedyś Patryka Małeckiego. Ileż ochów i achów miał nad nim Borek, a on się do kadry nigdy nie nadawał. Dajcie Puchaczowi zagrać dwa dobre sezony, nie mecze ,bo póki co cienki jak sik komara jest. Tyle w temacie.

antyPucha - 9 listopada 2020, 20:04:57 - *.centertel.pl
Puchacz jest cienki jak ruski barszcz...