[ Strona główna ]

REKLAMA

Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2016/2017 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!
90minut.pl
 MPJM
REKLAMA
 PZPN
RSSSF
REKLAMA

 


23 lipca 2009, 13:48:49 - Alkashpah
Motor Lublin otrzymał licencję na grę w I lidze

Dzisiaj Motor Lublin otrzymał licencję na występy w pierwszej lidze. Komisja do spraw licencji Polskiego Związku Piłki Nożnej będzie jednak uważnie śledzić sytuację lubelskiego klubu, jeżeli chodzi o sprawy finansowe i infrastrukturę.



źródło: Dziennik Wschodni

REKLAMA

pogrom - 23 lipca 2009, 13:51:00 - addr146.neoplus.adsl.tpnet.pl
znowu spadna to po co chca grac w 1 lidze???

sjz - 23 lipca 2009, 13:51:21 - aa237.netis.net.pl
gratulacje z Jastrzębia....

pancz - 23 lipca 2009, 13:51:38 - ofw-1-2-ext.anicasystem.com.pl
był, będzie, jest Motor RKS

Motorek - 23 lipca 2009, 13:52:02 - 213-238-73-134.adsl.inetia.pl
nareszcie bendziemy grać w pierszej lidze a nie jakieś głupie jastrzembie

REKLAMA

OBPNŚ - 23 lipca 2009, 13:52:03 - dp041.nj.pl
Na pocieszenie dobra ekipa za Nas w pierwszej lidze zostanie. W piątek ostateczna decyzja kto zagra.

zielin - 23 lipca 2009, 13:52:20 - 088156003167.olsztyn.vectranet.pl
Czyli licencja przyznana na wyrost? Jak nie są pewni, że Motor pociągnie bez kłopotu do końca sezonu, to po co im dali? Paranoja w tym kraju się dzieje...

jugend - 23 lipca 2009, 13:52:42 - bhr25.neoplus.adsl.tpnet.pl
Będzie kasa bedą wyniki i utrzymanie

pawelRKS - 23 lipca 2009, 13:53:05 - bjm238.neoplus.adsl.tpnet.pl
o tak
juz sie nie moge doczekac meczu z widzewem górnikiem łks

62 - 23 lipca 2009, 13:54:42 - bzw43.neoplus.adsl.tpnet.pl
Tylko pytanie, czy komisja nie mogłaby tego punktu:"Komisja do spraw licencji Polskiego Związku Piłki Nożnej będzie jednak uważnie śledzić sytuację lubelskiego klubu, jeżeli chodzi o sprawy finansowe i infrastrukturę." zastosować względem GKS Jastrzębie. Chociaż nie jestem człowiekiem, który wszędzie węszy spisek, ale normalnie zaczynam sądzić, że ktoś w PZPN nas nie chciał w 1. lidze.

ełksaforev - 23 lipca 2009, 13:55:45 - apn-77-114-124-253.dynamic.gprs.plus.pl
no i meczu z ŁKS-em się nie doczekasz. Skoro Motor dostał licencję na I ligę to ŁKS tym bardziej powinien otrzymać licencję na ekstraklasę!

62 - 23 lipca 2009, 13:56:37 - bzw43.neoplus.adsl.tpnet.pl
I powiększą ekstraklasę do 17 zespołów, żeby już nie wyrzucać Cracovii, a w miejsce ŁKS wejdzie GKS Jastrzębie

bart - 23 lipca 2009, 13:56:41 - inet20908na-0.nat.umts.dynamic.eranet.pl
Kiedy decyzja odnosnie widzewa ?

yoma - 23 lipca 2009, 13:56:46 - aedv160.neoplus.adsl.tpnet.pl
To są żarty!!! Przecież oni wiszą wszystkim piłkarzom, Kuźmie, ehhhh Polska

west - 23 lipca 2009, 13:57:03 - 212-102-29-78.adsl.inetia.pl
no cóż 1 liga to nie 2 można się cieszyć a i kasa jest większa i to o wiele choć szkoda mi Jastrzębia teraz czas na jakieś 2-3 wzmocnienia i trenera z licencją UEFA PRO na to czekam a resztę zweryfikuje liga tak więc do zobaczenia w Lublinie i na szlaku naszych wyjazdów!!! TYLKO MOTOR!!!

REKLAMA

cska - 23 lipca 2009, 13:57:40 - acoa162.neoplus.adsl.tpnet.pl
he, to motoru nie ma znowu w II lidze, dziś mamy czwartek!! za dwa dni rusza II liga, więc ktoś za motor musi wejść i grać, super.. dwa dni przed ligą - Stal z Poniatowa (czy tam Nida Pińczów), zamawiajcie busa na sobotę bo jedziecie do wolbromia!! PZPN, co wy robicie..

ełksaforev - 23 lipca 2009, 13:58:19 - apn-77-114-124-253.dynamic.gprs.plus.pl
Jastrzębie nie dostało licencji przy okazji braku licencji dla ŁKS, żeby to nikt nie mógł powiedzieć że tylko w przypadku ŁKS komsja była czujna i jakże sprawiedliwa...

edi1960 - 23 lipca 2009, 13:59:17 - asx175.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jak to się ma do prawa, do podręcznika licencyjnego.
Jednym można się przyglądać, a drugich się pozbawia dużej kasy i gry w ekstraklasie. Co na to pan Lewicki i jemu podobne oszołomy? czy to nie ta sama komisja?

adi - 23 lipca 2009, 14:00:27 - gvv122.internetdsl.tpnet.pl
wszystko jest mozliwe poco wogle grac spadek jest a itak zostaja w lidze .......tak jak inne druzynny,,,

west - 23 lipca 2009, 14:00:34 - 212-102-29-78.adsl.inetia.pl
Jastrzębie za Motor wnioskuje o grę w 2 lidze grupa wschodnia więc jest szansa na grę dla Jastrzębia w 2 lidze a nie zaczynania od C klasy

luar - 23 lipca 2009, 14:00:37 - aa237.netis.net.pl
"wg. nieoficjalnych informacji miejsce Motoru Lublin w II lidze zajmie GKS Jastrzębie, o ile w piątek przedstawi stosowny dokument z Urzędu Skarbowego"

PePe - 23 lipca 2009, 14:01:07 - chello087207188071.chello.pl
To kto w końcu zagra w II lidze wschodniej?

AVI Bytom - 23 lipca 2009, 14:02:10 - 235-175-251-94.net.stream.pl
Motor ma niezłą ekipę kibicowską - fajnie, ze będzie dalej w I Lidze. Teraz jeszcze niech pzpn wreszcie odda licencję ŁKSowi i będzie tak jak być powinno.
Trzymajcie się - piłka nożna dla kibiców!!! Precz z dziadami z Miodowej!!!
pozdrowienia z Bytomia

ełksaforev - 23 lipca 2009, 14:03:57 - apn-77-114-124-253.dynamic.gprs.plus.pl
Lewicki ma to już głęboko gdzieś, wziął odpowiednią kasę, odpalił trochę kolegom z komisji żeby się puszyli i wygrzewa już tyłek na wakacjach! Mało tego, zbiera pochwały od cracovii i jej sługusów jaki to nie on charakterny i sprawiedliwy!!! Kpina w żywą twarz!!!

gks - 23 lipca 2009, 14:05:55 - cc008.nj.pl
Przepraszam, a co oznacza "Komisja do spraw licencji Polskiego Związku Piłki Nożnej będzie jednak uważnie śledzić sytuację lubelskiego klubu, jeżeli chodzi o sprawy finansowe i infrastrukturę."? To z Jastrzębiem się tak nie dało? Śmiech na sali. Dziękujemy za zniszczenie piłki w Jastrzębiu przy zielonym stoliku.

on - 23 lipca 2009, 14:06:24 - 83.18.116.202
Według moich informacji Grupa wschodnia będzie miała 17 drużyn. Ani Poniatowa, ani Pińczów nie są zainteresowane licencją na 2 ligę.
Będą wolne terminy dla każdej drużyny.

pleban - 23 lipca 2009, 14:16:48 - ofw-1-2-ext.anicasystem.com.pl
Hmm, to bedzie niezle osiagniecie = 2 razy z rzedu spasc ligi... tej samej :-))))

jeziorak - 23 lipca 2009, 14:18:19 - host-89-228-81-119.olsztyn.mm.pl
To masz zle info.Do 2 ligi wschodniej dojdzie Hutnik Krakow,Huragan Morag lub Glks(czy jakos tak)Nadarzyn.

lok - 23 lipca 2009, 14:19:06 - 77-253-11-36.adsl.inetia.pl
Mam pytanie do ludzi z Lublina ( bez napinki) czy u was cos się będzie robiło z tym stadionem? Bo na obecną chwile jest tragedia, i czy dzięki temu ze zostaniecie w pierwszej lidze miasto da wam dodatkowa kasę a może jakiś sponsor tak z ciekawości pytam, bo pamiętam ze w zimie było nie ciekawie pzdr

Widzew - 23 lipca 2009, 14:19:20 - afin53.neoplus.adsl.tpnet.pl
Motorynki inwestować w jupitery !!!

REKLAMA

kks - 23 lipca 2009, 14:21:28 - abka234.neoplus.adsl.tpnet.pl
Sandecja was rozjedzie w Nowym Sączu

ewwe - 23 lipca 2009, 14:23:08 - ip-91-193-199-4.enterpol.pl
Co do stadiony to maja być tylko jakieś kosmetyczne zmiany w najbliższym czasie(ogrodzenie,troche krzesełek),jest planowana budowa nowego stadionu ale chyba nikt w Lublinie nie wie kiedy on powstanie.Co do finansów nie zapowiada sie na poprawe,ze względu na fatalnych działaczy.

PawełRKS - 23 lipca 2009, 14:23:25 - bjm238.neoplus.adsl.tpnet.pl
do Widzew
ciekaw jestem czy w tamtym sezonie byłes w lublinie czy tylko oglądałeś filmiki na youtube
i czy teraz przyjedziesz

rks - 23 lipca 2009, 14:26:15 - gw.um.lublin.pl
ełksforev jeszcze się łudzisz, że zagarcie w ekstraklasie??? Rozumiem, że upał niesamowity ale nawet głupota ma swoje granice. Mecz Motoru z twoim klubem odbędzie sie jak najbardziej i do tego podpowiem, ze nie jeden.
Szkoda, że kosztem Jastrzębia jedynego polskiego miasta na śląsku. Pozdrowienia dla GKSu.

KamiloRKS - 23 lipca 2009, 14:29:21 - bhl162.neoplus.adsl.tpnet.pl
do Widzew: a ty najpierw zainwestuj w badania swojej głowy, bo jak widać coś u ciebie z nią nie tak.
Wracając do tematu. Szkoda, że w taki a nie sportowy sposób zostajemy. Ale cieszę się dlatego, że pewnie znowu byśmy się tułali po niższych ligach z 10 lat.
Pozdrawia(M) normalnych.

PawełRKS - 23 lipca 2009, 14:34:36 - bjm238.neoplus.adsl.tpnet.pl
napewno bedzie ciekawie

z1946 - 23 lipca 2009, 14:39:00 - 87-205-75-247.adsl.inetia.pl
Te licencje sa bez sensu, przez to spadkowicze zostaja w ligach. Po wycofaniu druzyny lub jak ktos nie dostanie licencji to liga mniejsza o ta druzyne, a wnastepnym sezonie awans jednej wiecej. Tak to zawsze beda walki i zielony stolik bo jak licencja bedzie miala byc nie przyznana to zawsze sie da to zrobic. Drugi wariant to za brak licencji ujemnie punkty, odbija sie w sezonie i uporzadkuja sprawy, punkty ujemne beda zdjete. Nie uporzadkuja to takie -15pkt to i tak spadek, a miejsca w lidze sie zgadzaja, spadkowicze spadna, mistzowie wejda, a nie ze znowu sie komus upiecze czy to fuksem, czy z pomoca kolegi w licencjach.

szu - 23 lipca 2009, 14:49:51 - host-86-63-131-48.nplay.net.pl
I cały autobus śpiewa: la-la-la-la-lala-lala!

ozz - 23 lipca 2009, 14:57:53 - ipf59.internetdsl.tpnet.pl (192.168.0.10)
No to super i git Pozdro z CK

arto - 23 lipca 2009, 14:58:56 - 79.162.174.112
chociaż jestem kibicem Pogoni to urodziłem sie i wychowałem w lubelskim (południowe Mazowsze okolice Dęblina w owym czasie duże wpływy Legii)i dlatego gratuluje Motorowi gry w 1 lidze. zawsze to bliższa ciału koszula niż jakaś tam ślązka pipidowa. zapraszamy do Szczecina.

Motorowy - 23 lipca 2009, 15:10:58 - 79.97.249.199
ze stadionem jest tak ze sa 3 lokalizacje a pan prezydeny ze swoja klika 3 lata zastanawiaja sie co z tym fantem zrobic dla radnych najlepioej by bylo jakby zakopali stadion tak mowil pan ;/radny;/ piatek;/ jak zamknilei ulice na 10 minut zeby LKS moogl wejsc na stadion...to bardzo ise oburzyl jak on moze stac w korku....RKS RKS RKS

polarfan - 23 lipca 2009, 15:16:24 - bsh128.neoplus.adsl.tpnet.pl
No tak... szkoda że szkoda za motor powiina zagrać Ślęza!! ale tak to już jest
kilka lat temu gdy GKS Katwoice spadał do IV ligi szanse gry w ów czas 2 lidze mia POLAR WROCŁAW jednak pzpn przyznał licencje szczakowiance za wycofanie z sadu pozwu o wysokie odszkodowanie (rok po gdzy sz-czak-sa spała pozew wznowila w dzień spadku z 2 ligi!!!)
Wiec tak to sie zalatwia w pzpn...
szkoda że o ukłdzie tabeli nie decyduje forma tylko ciemne interesy panów z ulicy miodowej...

janek - 23 lipca 2009, 15:27:28 - 188.33.33.3
BRAWO MOTOREK pozdrowienia z Wa-wy

Motorowiec - 23 lipca 2009, 15:48:22 - apn-77-112-156-55.dynamic.gprs.plus.pl
do widzew:
zacznijcie zbierać pieniądze zeby sobie kupić awans.
Pozdro dla normalnych.
1 LIGA, 1 LIGA RKS!!!!!!!!!!!!1

Romek - 23 lipca 2009, 15:49:09 - bfa152.neoplus.adsl.tpnet.pl
To jest wszystko chore,jak taki bidny zadłużony po uszy klub,ktory nie zapłacil ani zlotówki swoim pilkarzom za tamten sezon i trenerowi też,może dostać licencję i grac w 1 lidze.To jest skandal na skale światową.Widać są równi i rowniejsi.Przecież Motor nawet nie ma żeby kupic piłki lub wodę na trening,nie mówiąc o wyplatach,kim będą grali juniorami?Kto będzie takim desperatem i zwiąże się z takim klubem ktory jest bankrutem.Długi w ZUS-ie i Skarbówce i oni maja licencję kary godne.Choć dobrze że klub z kibicami byl by w tej 1 lidze,to jednak pozostaje okropny niesmak.Sparwiedliwie to skoro JASTRZĘBIE nie moglo otzrymać licencji to Motor tym bardziej.Paranoja!!!!!!!!

taaaaaaa - 23 lipca 2009, 15:59:57 - ip-91-193-199-2.enterpol.pl
1 LIGA 1 LIGA RKS !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!! SLASK I MOTOR EEEOOO !!!!!!!!!!!!

LBN - 23 lipca 2009, 16:13:51 - beo177.neoplus.adsl.tpnet.pl
kali to idz sobie na politechnike lubelska obok wydziału zarządzania stan sobie i popatrz na tereny cukrowni tam je elegancko widać... czy tam powstaje stadion :D?? Weź nie piepsz bo mnie rozbawiłeś teraz :D

Bronek - 23 lipca 2009, 16:17:02 - host-86-63-136-46.nplay.net.pl
Po co są licencje??

syjo - 23 lipca 2009, 16:32:09 - gw-104.lublin.enterpol.pl
Motor znów pierwszoligowy!
Autor: Gość: tolek IP: *.lublin.enterpol.pl 23.07.09, 16:29Dodaj do ulubionych Skasujcie
Odpowiedz A dla kogo ta lig ? Panowie kibole czy będę mógł pzyjść z rodziną ?
Czy możecie się powstrzymać od bluzg i awantur ignorując
prowokacje ? Chyba wiecie że nic tak nie irytuje jak "totalna
olewka" więc wykorzystajcie to bez ujadania.Wiecie że jedyny sponsor
Motoru to kibice i to nie ci którzy "wchodzą z bramą" tylko ci co
kupują bilety więc ? Chyba pora to przemyśleć Panowie dowodzący
tą "ekipą"

olo1972 - 23 lipca 2009, 16:35:17 - chello084010075110.chello.pl
Ja również srednio się cieszę z tej 1 ligii.Trochę już żyje na tym swiecie i wiem,że takie''awanse''to nic dobrego,ale co zrobic??Na mecze będę chodził i pewnie kilka wyjazdów się zaliczy.Szkoda,że nie Jastrzębie,gdzie byłem 2 razy.Pozdro dla kumatych.

olo1972 - 23 lipca 2009, 16:39:02 - chello084010075110.chello.pl
Te Obserwator z Poznania!Co bys zrobił na naszym miejscu?Nie chodziłbys na mecze?Ja nikomu nie życzę takiej sytuacji,więc Ty też zastanów się co piszesz?Czyja to wina?Nasza?Wyluzuj...

Motorowiec - 23 lipca 2009, 16:46:45 - apn-77-112-156-55.dynamic.gprs.plus.pl
do ObserwATOR:
zapomniałeś o jeszcze jednym życzeniu mianowicie żeby twoja głowa a zwłaszcza to co się w niej znajduje (mózg) zaczął normalnie pracować chyba że tego nie potrafi. A co do wyników to wszystko się rozstrzygnie na boisku

fanatyk197 - 23 lipca 2009, 17:10:21 - ip-91-193-196-14.enterpol.pl
No a już obawiałem się, że nie będzie derbów z Motorem!

bvb - 23 lipca 2009, 17:45:20 - chello087206012083.chello.pl
Pozdroweinia z Wroławia

asw - 23 lipca 2009, 17:46:37 - abeh39.neoplus.adsl.tpnet.pl
SKANDAL tyle mozna tylko0 powiedzieć.Zarząd nie płacił nikomu (Szkutnik i Sadowski sobie płacili)ani trenerom ani zawodnikom ani za transport ani za sprzęt , Firmie Wójcika winni są ok. 50 tyś zł za koszulki dresy itp Kozłowski prowadził pół roku rezerwy i nie dostał złotówki i oni dostają licencję , a PZPN będzie się przyglądał toż to KOMEDIA I SKANDAL

62 - 23 lipca 2009, 17:54:53 - bzw43.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ze sportu śląskiego:
- Wysłałem pismo do Grzegorza Laty w sprawie rozmowy o ewentualnym przyznaniu nam licencji na grę w I lidze. Być może jutro pojadę do Warszawy - mówi Joachim Langer.
W Jastrzębiu nadal mają nadzieję, że otrzymają "papiery" na występy na zapleczu ekstraklasy. Dziś do klubu trafiły dokumenty z Urzędu Skarbowego, które zostały następnie wysłane do Warszawy. - Nie do końca takie, jakich oczekiwaliśmy, ale na pewno są zdecydowanie "mocniejsze" niż ostatnio. Poza tym, dostaliśmy dodatkowe pisma z różnych firm, które gwarantują nam pieniądze - podkreśla sternik GKS-u, Joachim Langer.
Wydawało się, że jego drużyna nie ma już żadnych szans na otrzymanie licencji uprawniającej do występów w I lidze, ale prezes próbuje wszelkich możliwych sposobów. - Wysłałem pismo do Grzegorza Laty. Chciałbym się jutro spotkać z nim w Warszawie i pokazać mu te wszystkie dokumenty. Dziś prezes PZPN-u jest zajęty i jutro z rana mam otrzymać odpowiedź, czy mnie przyjmie. Jeśli tak, ruszam od razu do stolicy - mówi Langer.
Gdyby do takiego spotkania nie doszło, to klub z Jastrzębia będzie się ubiegał o prawo gry w II lidze. - W sobotę zbiera się komisja i serdecznie zapraszamy. Jeżeli GKS spełni wszystkie wymogi, to przystąpi do rozgrywek II ligi grupy wschodniej. Żadnej taryfy ulgowej jednak nie będzie. Klub musi mieć na piśmie porozumienie z Urzędem Skarbowym, bo głównie o to chodzi - podkreśla przewodniczący Komisji ds. Licencji Klubowych II ligi, Krzysztof Smulski. - Różnicy w wymogach pomiędzy I i II ligą nie ma wcale. Dlatego próbuję wszystkiego, abyśmy wystartowali w I lidze. Chciałbym pojechać w piątek do Warszawy i wrócić z dobrą wiadomością. Jeśli jednak się nie uda, to stawię się tam również w sobotę - zapowiada prezes jastrzębian.

szoken - 23 lipca 2009, 18:38:05 - AMontsouris-551-1-14-242.w90-24.abo.wanadoo.fr
Mówiem wam , jeżeli tak wyglada przyznawanie licencji na gre w pierwszej lidze i graja jakies pipidówy- z podobną syuacja - to chyba czas albo zmienic dyscyplinę albo kraj. Żenada

las - 23 lipca 2009, 18:47:24 - 078088001094.bialystok.vectranet.pl
Pozdrowienia z Białegostoku.Dobrze,że Lublin ma I-szą ligę.Trzeba się sprężyć,żeby nie zmarnować tej szansy.Dlaczego władze miasta nie budują stadionu?Można wykorzystać pomoc unijną do połowy wartości obiektu.Pozdrawiam.

ML - 23 lipca 2009, 19:10:02 - chello089078014234.chello.pl
mimo 300tu zakazow :Jestesmy zawsze tam gdzie nasz MOTOR gra...Jastrzebie powodzenia

cziko - 23 lipca 2009, 19:28:30 - acop203.neoplus.adsl.tpnet.pl
Zawsze 1 liga z Motorkiem bedzie ciekawsza kibicowsko ;-)Pozdro i do zobaczenia na kibicowskim szlaku.

M - 23 lipca 2009, 19:36:26 - 83.238.201.26
na stadion UE dała 20 milonów euro a świta z PO mysli gdzie go wybudować od...3 lat....80 milonów złotych lezy na koncie wojewody i czeka...aż ktoś mądry wskaże teren

sss - 23 lipca 2009, 20:39:08 - 83.238.139.122 (10.2.2.125)
AVE Motor!

franz - 23 lipca 2009, 21:46:49 - public-gprs41691.centertel.pl
współczuje Jastrzębiu,sam na awans Motoru czekałem 13 lat i to była radość z awansu jak 3 lata z rzędu brakowało w tej 3 lidze przysłowiowej kropki nad "i",ale wszyscy teraz wiemy dlaczego.Taki awans to nie awans to wejście po spadku na przysłowiowy"krzywy ryj",to nie cieszy.

matimotorf - 26 lipca 2009, 17:21:19 - nat-52.nplay.net.pl
FRANZ to jak cie nie cieszy to idz na rezerwy kazdy woli hcyhba chodzic na 1 lige niz na 2

Pseudonim (max 10 znaków):

E-mail: