9 maja 2024, 17:24:03 - bartekwr9
ME U-17 kobiet: Hiszpania 1-0 Polska

Prowadzona przez selekcjonera Marcina Kasprowicza reprezentacja Polski do lat 17 kobiet przegrała 0-1 (0-0) z Hiszpanią w meczu 2. kolejki grupy B mistrzostw Europy, które są rozgrywane w Szwecji. W ostatnim meczu grupowym Polki zmierzą się z Portugalią (12 maja, 15:30, Malmö).

9 maja 2024, 15:30 - Lund (Klostergårdens IP)
Hiszpania 1-0 Polska
Ainoa Gómez 87

Hiszpania: 1. Laia - 2. Martina González, 3. Nerea Carmona, 5. Amaya, 12. Aiara Aguirrezabala (75, 15. Silvia Fernández) - 7. Noa Ortega (63, 20. Natalia Escot), 11. Irune Dorado (63, 17. Emma Moreno), 8. Folgado (46, 6. Lorena Cubo), 10. Ainoa Gómez, 14. Lua Calo (46, 19. Alba Cerrato) - 9. Celia Segura.

Polska: 1. Julia Woźniak - 6. Iga Witkowska, 18. Martyna Bartczak, 4. Magda Piekarska - 7. Krystyna Flis (90, 7. Aleksandra Kuśmierczyk), 2. Oliwia Lapinska, 20. Lena Marczak (82, 16. Małgorzata Rogus), 15. Weronika Araśniewicz (90, 8. Zuzanna Witek), 11. Julia Ostrowska (90, 13. Zofia Pągowska), 9. Anna Skrzypczyk - 14. Oliwia Związek (60, 19. Kinga Wyrwas).

żółte kartki: Calo, Amaya.

sędziowała: Oxana Cruc (Mołdawia).
widzów: 341.

W drugim dzisiejszym meczu grupowym Portugalia wygrała 1-0 (0-0) z Belgią.

Tabela:

1. Hiszpania   2  6  4- 0
2. Polska      2  3  1- 1
3. Portugalia  2  3  1- 3
4. Belgia      2  0  0- 2

Awans do półfinałów, które odbędą się 15 maja, wywalczą dwa najlepsze zespoły każdej z grup. Finał oraz mecz o trzecie miejsce zaplanowano na 18 maja. Finaliści oraz zwycięzca meczu o trzecie miejsce awansują do mistrzostw świata, które zostaną rozegrane w dniach 16 października - 3 listopada w Dominikanie.

Przemek - 9 maja 2024, 17:53:30 - *.204.9.77.mobile.internet.t-mobile.pl
i tak przegrały awans na mistrzostwa świata, wystarczyło 3 minuty utrzymać remis

luk - 9 maja 2024, 18:22:04 - *.dynamic.chello.pl
Oczywiście, że awansu nie przegrały na ten moment! Trzy najlepsze jadą na MŚ, a do awansu do półfinału wystarczy remis!!!

Yul - 9 maja 2024, 21:01:36 - *.sanok.biz
Bramkarkę mamy super. Julka Woźniak zasługuje na specjalne traktowanie aby takiego talentu nie zmarnować.

lzs - 9 maja 2024, 21:19:30 - *.109.149.102