Jedyny w swoim rodzaju Skarb I ligi - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb II ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2005/2006 - od V ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!
Akademia Linuksa
statystyki www stat.pl

W 120 meczach zdobyto 314 goli, co daje średnią 2,617 goli na mecz. Gospodarze zdobyli 184 gole (59%), a goście 130 goli (41%). W I połowach meczów strzelono 145 goli (46%), a w II połowach 169 goli (54%)

Gospodarze wygrali 53 mecze (44%), padły 42 remisy (35%), a goście wygrali 25 meczów (21%).

Częstość wyników:

1-1 - 20 razy, 0-0 - 14 razy, 1-0 - 13 razy, 2-0 - 10 razy, 2-1 - 9 razy, 2-2 - 7 razy, 1-2 - 5 razy, 3-2 - 5 razy, 0-1 - 4 razy, 1-3 - 4 razy, 0-2 - 4 razy, 3-0 - 4 razy, 0-3 - 3 razy, 2-4 - 2 razy, 3-1 - 2 razy, 4-0 - 2 razy, 5-0 - 2 razy, 5-1 - 2 razy, 3-4 - 1 raz, 0-4 - 1 raz, 3-3 - 1 raz, 1-5 - 1 raz, 4-1 - 1 raz, 4-2 - 1 raz, 4-3 - 1 raz, 6-0 - 1 raz,

sobota - 78 razy (65%) - średnio 6000 widzów

W rozgrywkach wystąpiło 358 zawodników w tym 84 obcokrajowców, co stanowi 23%.

W rozgrywkach sędziowało 20 sędziów.

W rozgrywkach pokazano 546 żółtych kartek i 27 czerwonych kartek. Daje to średnią 4,55 żółtej i 0,225 czerwonej kartki na mecz.

W rozgrywkach podyktowano 24 karne, z których wykorzystano 20, co daje skuteczność 83%.

Spotkania obejrzało 807921 widzów, co daje średnią 6800 widzów na mecz.

Średni wiek zawodnika: 26 lat, 192 dni. Średni wiek strzelca: 26 lat, 249 dni.

Zawodnicy wchodzący z ławki:

10 razy - SEBASTIAN KĘSKA, ŁUKASZ MIERZEJEWSKI, PRZEMYSŁAW PITRY
9 razy - Dawid Bartos, Piotr Klepczarek I, Dariusz Zjawiński
8 razy - Kamil Grosicki, Ilijan Micanski, Grzegorz Niciński, Grzegorz Pilch
7 razy - Piotr Brożek, Élton, Karol Gregorek, Dawid Jarka, Michał Karwan, Tomasz Kiełbowicz, Grzegorz Kmiecik, Łukasz Piszczek, Dariusz Stachowiak, Marcin Truszkowski, Marcin Wachowicz, Marcin Zając

Zawodnicy schodzący przed końcem meczu (nie wliczono czerwonych kartek):

13 razy - TOMASZ JARZĘBOWSKI
10 razy - Jakub Wilk
9 razy - Michał Chałbiński, Tomáš Došek, Tomasz Łuczywek
8 razy - Élton, Dawid Janczyk, Szymon Kaźmierowski
7 razy - Vahan Gevorgyan, Ireneusz Kowalski, Lilo, Dariusz Pawlusiński, Łukasz Piszczek, Jacek Popek, Artur Prokop, Radosław Wróblewski, Marek Zieńczuk

Strzelcy bez karnych:

8 goli - MARCIN CHMIEST, RADOSŁAW MATUSIAK
7 goli - Michał Chałbiński
6 goli - Janusz Dziedzic, Piotr Reiss, Zbigniew Zakrzewski
5 goli - Ensar Arifović, Piotr Giza, Maciej Kowalczyk, Tomasz Moskała, Mariusz Ujek, Marcin Wasilewski
4 gole - Arkadiusz Aleksander, Paweł Brożek, Łukasz Garguła, Bartłomiej Grzelak, Dawid Janczyk, Tomasz Moskal, Olgierd Moskalewicz, Łukasz Piszczek, Henry Edson Quinteros Sánchez, Miroslav Radović, Marcin Robak, Adrian Sikora, Krzysztof Sokalski, Sebastian Szałachowski

Strzelcy karnych:

3 gole - CLÉBER, ROGER, MARIUSZ ZGANIACZ
2 gole - Andradina, Artur Prokop
1 gol - Aleksandar Bajevski, Cezary Czpak, Janusz Dziedzic, Bartosz Iwan, Paweł Magdoń, Radosław Matusiak, Rafał Niżnik

Zmarnowane karne:

1 raz - MARCIN BOJARSKI, JACEK DEMBIŃSKI, ÉDSON, MACIEJ IWAŃSKI

Strzelcy w I połowach meczów:

6 goli - RADOSŁAW MATUSIAK
5 goli - Janusz Dziedzic
4 gole - Ensar Arifović, Mariusz Ujek, Zbigniew Zakrzewski
3 gole - Michał Chałbiński, Cléber, Piotr Giza, Dawid Janczyk, Maciej Kowalczyk, Tomasz Moskała, Mariusz Zganiacz
2 gole - Arkadiusz Aleksander, Andradina, Marcin Chmiest, Dickson Choto, Élton, Bartłomiej Grzelak, Marcin Kaczmarek, Łukasz Madej, Olgierd Moskalewicz, Stefano Napoleoni, Dariusz Pawlusiński, Łukasz Piszczek, Jacek Popek, Artur Prokop, Henry Edson Quinteros Sánchez, Błażej Radler, Marcin Robak, Piotr Rocki, Adrian Sikora, Błażej Telichowski

Strzelcy w II połowach meczów:

6 goli - MARCIN CHMIEST
5 goli - Piotr Reiss
4 gole - Michał Chałbiński, Miroslav Radović, Sebastian Szałachowski, Marcin Wasilewski
3 gole - Paweł Brożek, Łukasz Garguła, Paweł Kryszałowicz, Paweł Magdoń, Radosław Matusiak, Tomasz Moskal, Roger, Krzysztof Sokalski
2 gole - Arkadiusz Aleksander, Arkadiusz Bąk, Jakub Błaszczykowski, Piotr Brożek, Cléber, Janusz Dziedzic, Piotr Giza, Michał Goliński, Kamil Grosicki, Bartłomiej Grzelak, Maciej Iwański, Maciej Kowalczyk, Tomáš Michálek, Olgierd Moskalewicz, Tomasz Moskała, Rafał Niżnik, Dariusz Pietrasiak, Łukasz Piszczek, Artur Prokop, Henry Edson Quinteros Sánchez, Branko Radovanović, Marcin Robak, Adrian Sikora, Tomasz Wróbel, Marcin Zając, Zbigniew Zakrzewski, Mariusz Zganiacz

Strzelcy u siebie:

5 goli - Ensar Arifović, Cléber, Janusz Dziedzic
4 gole - Michał Chałbiński, Radosław Matusiak, Miroslav Radović, Marcin Wasilewski, Zbigniew Zakrzewski, Mariusz Zganiacz
3 gole - Élton, Łukasz Garguła, Dawid Janczyk, Marcin Kaczmarek, Maciej Kowalczyk, Rafał Niżnik, Łukasz Piszczek, Artur Prokop, Branko Radovanović, Piotr Reiss, Sebastian Szałachowski, Mariusz Ujek

Strzelcy na wyjeździe:

5 goli - RADOSŁAW MATUSIAK
4 gole - Bartłomiej Grzelak
3 gole - Arkadiusz Aleksander, Andradina, Michał Chałbiński, Piotr Giza, Olgierd Moskalewicz, Tomasz Moskała, Henry Edson Quinteros Sánchez, Piotr Reiss, Adrian Sikora
2 gole - Arkadiusz Bąk, Paweł Brożek, Marcin Chmiest, Janusz Dziedzic, Maciej Iwański, Tomasz Jarzębowski, Maciej Kowalczyk, Łukasz Madej, Paweł Magdoń, Tomasz Moskal, Dariusz Pawlusiński, Błażej Radler, Marcin Robak, Piotr Rocki, Roger, Krzysztof Sokalski, Mariusz Ujek, Tomasz Wróbel, Zbigniew Zakrzewski

Strzelcy jesienią:

9 goli - RADOSŁAW MATUSIAK
8 goli - Marcin Chmiest
7 goli - Michał Chałbiński, Janusz Dziedzic
6 goli - Piotr Reiss, Zbigniew Zakrzewski
5 goli - Ensar Arifović, Cléber, Piotr Giza, Maciej Kowalczyk, Tomasz Moskała, Mariusz Ujek, Marcin Wasilewski, Mariusz Zganiacz

Strzelcy wiosną:

Strzelcy w przeliczeniu na minuty (przynajmniej 2 gole, decyduje średnia minut gry przypadająca na jedną bramkę):

117 minut - MICHAŁ GOLIŃSKI
122 minuty - Paweł Kryszałowicz
129 minut - Arkadiusz Bąk
140 minut - Branko Radovanović
143 minuty - Radosław Matusiak

Minuty na boisku:

1350 minut - DARIUSZ DUDEK, GRZEGORZ FONFARA, JULCIMAR, MACIEJ MIELCARZ, RAFAŁ MURAWSKI, DARIUSZ PIETRASIAK, SEBASTIAN PRZYBYSZEWSKI, TOMASZ SOKOŁOWSKI II, NORBERT WITKOWSKI, BOGUSŁAW WYPARŁO

6 kartek - Nikola Mijailović, Veljko Nikitović, Marcin Nowak, Jakub Rzeźniczak
5 kartek - Vidas Alunderis, Arkadiusz Baran, Marcin Dymkowski, Tomasz Hajto, Mate Lacić, Michał Łabędzki, Paweł Magdoń, Tomasz Prasnal, Miroslav Radović, Lumír Sedláček, Krzysztof Sobieraj, Łukasz Surma, Łukasz Trałka, Tomislav Višević

Czerwone kartki:

2 kartki - PIOTR JAWNY
1 kartka - Piotr Bania, Batata, Daniel, Élton, Robert Gubiec, Júnior, Michał Karwan, Marcin Krysiński, Lilo, Michał Łabędzki, Paweł Magdoń, Manuel Arboleda, Nikola Mijailović, Mariusz Mowlik, Veljko Nikitović, Marcin Rogowski, Dariusz Romuzga, Jakub Rzeźniczak, Maciej Scherfchen, Krzysztof Sobieraj, Sławomir Szary, David Topolski, Mariusz Ujek, Mariusz Zganiacz, Dariusz Zjawiński

Liczba zawodników w barwach klubów:

29 zawodników - GÓRNIK ŁĘCZNA
26 zawodników - Wisła Kraków
25 zawodników - Widzew Łódź
23 zawodników - Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski, Legia Warszawa, Pogoń Szczecin, Wisła Płock
22 zawodników - Arka Gdynia, Cracovia, Korona Kielce
21 zawodników - Górnik Zabrze, Lech Poznań, Odra Wodzisław Śląski
20 zawodników - GKS Bełchatów, Zagłębie Lubin
19 zawodników - Łódzki KS

Jokerzy - zawodnicy wchodzący z ławki i strzelający przynajmniej jedną bramkę (podano liczbę takich występów):

2 razy - KAMIL GROSICKI, PAWEŁ KRYSZAŁOWICZ, MARCIN ZAJĄC
1 raz - Piotr Bagnicki, Piotr Bania, Batata, Arkadiusz Bąk, Piotr Bronowicki, Piotr Brożek, Danilo, Élton, Łukasz Garguła, Michał Goliński, Andrij Hryszczenko, Júnior, Tomasz Kiełbowicz, Andrzej Kubica, Tomasz Łuczywek, Tomáš Michálek, Łukasz Mierzejewski, Grzegorz Niciński, Grzegorz Pilch, Łukasz Piszczek, Artur Prokop, Adrian Sikora, Krzysztof Sokalski, Dariusz Stachowiak, Grzegorz Szymanek, Adrian Świątek, Marcin Truszkowski, Marcin Wachowicz