[ Strona główna ]


Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2025/2026 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!
90minut.pl
 CLJ
 PZPN
RSSSF

 


9 maja 2026, 22:13:16 - emdzi
Przerwana passa Górnika

Zagłębie Lubin wygrało 2-0 (0-0) z Górnikiem Zabrze w sobotnim meczu 32. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy. Pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobył Jakub Kolan strzałem sprzed pola karnego, a w 74. minucie podwyższył prowadzenie rezerwowy Levente Szabó. Ten wynik oznacza, że Górnik przerwał passę siedmiu ligowych meczów bez porażki.

9 maja 2026, 20:15 - Zabrze (Arena Zabrze)
Górnik Zabrze 0-2 Zagłębie Lubin
Jakub Kolan 63, Levente Szabó 74

Górnik: 1. Marcel Łubik - 61. Michal Sáček (40, 16. Paweł Olkowski), 26. Rafał Janicki, 4. Paweł Bochniewicz, 64. Erik Janža (76, 17. Kamil Lukoszek) - 7. Yvan Ikia Dimi (46, 67. Ondřej Zmrzlý), 18. Lukáš Ambros, 8. Patrik Hellebrand, 14. Jarosław Kubicki (46, 36. Michał Rakoczy), 33. Maksym Chłań - 23. Sondre Liseth (76, 10. Lukas Podolski).

Zagłębie: 1. Jasmin Burić - 13. Mateusz Grzybek, 25. Michał Nalepa, 4. Damian Michalski, 16. Josip Ćorluka - 44. Marcel Reguła (74, 20. Mateusz Dziewiatowski), 39. Filip Kocaba, 26. Jakub Kolan (85, 6. Tomasz Makowski), 8. Damian Dąbrowski (85, 35. Luka Lučić), 18. Adam Radwański (74, 19. Jakub Sypek) - 9. Michális Kossídis (59, 17. Levente Szabó).

żółta kartka: Szabó.

sędziował: Szymon Marciniak (Płock).
widzów: 26 487.

Zemsta - 9 maja 2026, 22:13:52 - *.datapacket.com
Jak można było zyebac mecz z takimi hoojakici wieśniakami ???
Polonia Bytom będzie wracać ttamaeajem 5 wiecie co macie zrobić. Utraciliśmy mistrza i wicemistrza cała złość i zemstwa na nich skierujcie.
Niech żadna koorva w poloni Bytom nie wyjdzie z tego o własnych siłach.Z

Jean - 9 maja 2026, 22:15:27 - *.warszawa.vectranet.pl
Zemsta@: jest na to paragraf w kk

aa - 9 maja 2026, 22:15:28 - *.233.101.216
5 druzyn walczy o vice-mistrza, a 8 o unikniecie 16 miejsca...

TRSL - 9 maja 2026, 22:16:17 - *.26.211.100
Rozyebcie Polonię Bytom na ostro wyślijcie każdego kto dzisiaj przyjechał na ostry dyżur do Piekar śląskich

koneser - 9 maja 2026, 22:16:49 - *.dynamic.jkns.pl
A cóż to się stanęło, że lubinkom się zachciało grać? Dobry wynik dla GieKSy.

sziszi - 9 maja 2026, 22:17:58 - *.cgnat.inetia.pl
@kolejarz Jeszcze 2 mecze. Tylko spokój!

NowySezon - 9 maja 2026, 22:18:09 - *.siedlce.domtel.com.pl
Logiką tego sezonu można było spodziewać się triumfu Miedziowych.

Bytuś - 9 maja 2026, 22:18:51 - *.25.13.10.ipv4.supernova.orange.pl
Zdobyli PP ,puchary europejskie przed nimi i zabalowali ostro.

bolo - 9 maja 2026, 22:19:01 - *.231.32.204
gornik jesteście daremni .Wygrali puchar gdzie 3/4 drużyn go odpuszcza.Ludzie tego pucharu nawet zabardzo nie szanują bo to kaszana.Mistrz sie liczy !!!!!!!!!!!!!

Piotr - 9 maja 2026, 22:19:02 - *.dynamic-2-waw-k-4-1-0.vectranet.pl
Górnik jest za słaby na mistrza i podejrzewam, że również na wicemistrza. W środę mecz Jaga-Raków wyłoni najprawdopodobniej drugi zespół, który zagra w el. LM. Górnik w el. LE jako zdobywca PP, a przegrany meczu Raków-Jaga i GKS/Zagłębie w el. LK.

mojo jojo - 9 maja 2026, 22:21:54 - *.24.74.153.ipv4.supernova.orange.pl
ale frajery :D puchar im starczy!max co mogli zdobyć!

KLasyk - 9 maja 2026, 22:26:23 - *.30.42.220.mobile.internet.t-mobile.pl
Lech jeszcze niczego nie wygrał. Możliwa jest spektakularna wywrotka.
Zabrze zabalowało po PP i są efekty.

TheSaw - 9 maja 2026, 22:29:45 - *.88.86.55
Polonia BYTOM ZA TO zapalci…

Gruby Pulp - 9 maja 2026, 22:34:48 - *.play-internet.pl
No cóż, szkoda.
Ale przynajmniej Puchar Polski wrócił po 33 latach na Śląsk.
Trzeba było na niego czekać o 3 lata dłużej niż na mistrzostwo Polski.
Niech teraz jeszcze się Giełda zakwalifikuje do LK to już będzie super

c6743 - 9 maja 2026, 22:40:14 - *.252.133.125
To już Mioduski wyleczony z walki o europejskie puchary

jan - 9 maja 2026, 22:45:50 - *.dynamic.mm.pl
Taka "niespodzianka" a już się widzie w Lidze Mistrzów.

Ja - 9 maja 2026, 22:50:14 - *.24.173.81.ipv4.supernova.orange.pl
Można było się domyśleć, po świętowaniu pucharu ciężko później wrócić w ciągu tygodnia do 100procent formy

Raffaello - 9 maja 2026, 22:52:17 - *.telico.pl.209.106.193.in-addr.arpa
Z kim i z czym na puchary europejskie??? Górnik Zabrze zawali całkowicie punkty w rankingu!!!

Kolejarz. - 9 maja 2026, 23:05:29 - *.clients.gthost.com
Lech jest mistrzem Polski i obronił tytuł brawo. Górnik medal plus Puchar Polski też niezły sezon w wykonaniu ekipy Gasparika. Lech w końcu nie popełnił błędów drugiego sezonu po zdobyciu tytułu i w końcu zagrał jak na mistrza przystało. Mamy 10 tytuł dla Lecha.

Merva - 9 maja 2026, 23:45:17 - *.98.57.209
Cudowny sezon, który pokazuje jak słaba jest to liga. „Mistrz Polski” dostaje oklep tydzień po zdobyciu pucharu. Wszyscy są jednakowo słabi.

mazurski - 9 maja 2026, 23:51:40 - *.4.126.141.neoplus.adsl.tpnet.pl
@Raffaello z kim i z czym powiadasz? może z tymi zawodnikami z którymi wygrał Puchar Polski i ciągle walczy o mistrzostwo? łapiesz?

w-wa - 10 maja 2026, 0:19:53 - *.136.23.25
26k Ruch mial 55k w 1 lidze z czym do luda

Wawa - 10 maja 2026, 0:31:44 - *.clients.gthost.com
Na ruch chodzi maks 10k czyli trzy razy mniej niż na Górnika reszta to puste miejsca i kibice Wisły

Szpajza - 10 maja 2026, 0:43:41 - *.jmdi.pl
Nikt nie chce zdobyć mistrzostwa? Lech remis że słabiutką Arką, Górnik bez ambicji z bardzo przeciętnym Zagłębiem. Czym wy chcecie podbijać europę? Ktokolwiek zostanie mistrzem, będzie to najsłabszy mistrz w historii Polskiej ligi. Lech nawet jak wygra 2 ostatnie mecze, to będzie mieć 62 punkty, czyli średnio 1,82 punktu na mecz. Jeszcze nigdy mistrz Polski nie miał tak niskiej średniej.

Iryston - 10 maja 2026, 0:45:22 - *.udp26.4.com
Ten mecz potwierdził, że ta drużyna nie zasłużyła na mistrzostwo. Kolejny raz w Zabrzu to Górnik grał, a rywal strzelał. Tak było w meczach z Niecieczą, Motorem, Pogonią, a do tego głupio zgubione punkty w Łodzi, Niecieczy, Lubinie, Lublinie i Krakowie. Chociaż tyle dobrze że w meczach z Jagą i Rakowem zdobyliśmy 12 punktów, bo to może na koniec decydować o wicemistrzowie i grze w LM.

wrc - 10 maja 2026, 0:57:08 - *.cgnat.inetia.pl
Zagrał.....

a - 10 maja 2026, 2:06:06 - *.22.17.154.ipv4.supernova.orange.pl
W Polsce nie ma drużyn mocnych na "autokar", dlatego takie Górniki z nim przegrywają, a punkty zdobywają na tych, którzy chcą coś grać.
A poza tym gospodarze ponoć przegrali dlatego, że ich Ojrzyński zębami oślepiał. Takie sobie zrobił, że wygląda jak podświetlony lampą UV.

ArekCesar - 10 maja 2026, 3:04:20 - *.play-internet.pl
Szpajza widzę, że nie może zdzierżyć, że jego ekipa nie wygrała ligi i ma średnią poniżej 1,5 pkt. No i żegnajcie puchary.

tristan07 - 10 maja 2026, 3:15:39 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ale to był dobry mecz. Górnik powinien prowadzić co najmniej 2:0 do 60 minuty, potem jeden strzał życia, druga kontra (piłka między nogami Bochniewicza) i mamy wynik niezasłużony. Szkoda dwóch porażek z Zagłębiem i nie wiadomo czy ciągnięcie za uszy Zagłębia do pucharów ma sens. Górnik w tym sezonie w żadnym momencie w mistrza nie celował.

Jontek - 10 maja 2026, 4:57:16 - *.centertel.pl
Górniczku nic się nie stało ... jadymy durś.

Zxv - 10 maja 2026, 6:30:24 - *.sanok.biz
Więcej Polaków w Zagłębiu niż w Górniku. I o to chodzi.

Ostry - 10 maja 2026, 9:06:08 - *.146.44.145.mobile.internet.t-mobile.pl
Górnik zmęczony po PP i miał mało czasu na odpoczynek

Krzysztof - 10 maja 2026, 9:27:36 - *.play-internet.pl
Jesteście po prostu słabi piłkarsko

pgks - 10 maja 2026, 9:30:12 - *.176.86.43
Dobrze mi się spało i sen miałem pozytywny. Zagłębie Lubin jest dobrym terapeutą hehehe. Górniczku nic sie nie stało - za 50 lat przyjdzie znowu taki ładny sezon hehehe.

Marek - 10 maja 2026, 10:14:43 - *.cgnat.inetia.pl
Górnik wystraszył się mistrzostwa czy zadowolił się Pucharem Polski?

szkoda - 10 maja 2026, 10:16:14 - *.146.156.115.mobile.internet.t-mobile.pl
No cóż, Górnik przegrał z drużyną ,która w przyszłym sezonie pewnie spadnie z ligi.... Tym samym stracił szanse by choć trochę postraszyć Lecha w walce o mistrza.... Szkoda. Przegrywając ze słabą nie oszukujmy się drużyną (miejsce w tabeli to w ich wypadku iluzja którą zweryfikuje przyszły sezon) wypisali się z szansy na mistrza.

Obserwator - 10 maja 2026, 12:04:04 - *.30.44.23.mobile.internet.t-mobile.pl
Meczyk meczykiem.Nic nowego pod słońcem- jak Górnik prawie zawsze leje RAKÓW,tak ZAGŁĘBIE leje Górniczka.Są takie meczyki jak piosenka Są takie dni w Tygodniu.

Kozlgora - 10 maja 2026, 12:59:48 - *.centertel.pl
Górnik, zero ambicji wczoraj, można było postraszyć Lecha który tylko zremisował ale pokazaliście że kibiców macie gdzieś
Przerzucam się na gwarka

Tom - 10 maja 2026, 14:25:32 - *.interkonekt.pl
To kto piąty zagra w pucharach. Lech Górnik Jagiellonia i Raków już zagraja. Kto piąty.
Lubin Płock czy GKS. A jak zagra obojętnie kto to czy potraktuje to poważnie czy treningowo.

obiektywny - 10 maja 2026, 16:39:08 - *.play-internet.pl
Walka o 5 miejsce pomiędzy GKS i Zagłębiem zapowiada się równie ciekawie jak Rakowa z Jagą o eliminacje LM.
Lech i Górnik mają już raczej luzik i wakacje.

tristan07 - 11 maja 2026, 4:47:15 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Teoretycznie obie drużyny GKS i Zagłębie mogą zagrać w pucharach, ale jest to najmniej prawdopodobne. Co ciekawe obie drużyny ostatnie mecze zagrają z Pogonią i Jagiellonią. Zagłębie ma ciekawy skład, stawia na Polaków. Zresztą podobnie jak GKS.

Pseudonim (max 10 znaków):

E-mail:

Redakcja 90minut.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie 90minut.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników lub całe sieci.

 

Napisz do nas