[ Strona główna ]


Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2025/2026 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!
90minut.pl
 CLJ
 PZPN
RSSSF

 


13 maja 2026, 18:51:39 - dwieladek
Legia II w II lidze

Legia II Warszawa na trzy kolejki przed końcem sezonu zapewniła sobie mistrzostwo I grupy III ligi i awans na trzeci poziom rozgrywkowy. Stało się tak po zwycięstwie 2-0 (1-0) z GKS-em Wikielec w spotkaniu 31. kolejki Betclic III ligi.

13 maja 2026, 17:00 - Urszulin (Legia Training Center)
Legia II Warszawa 2-0 GKS Wikielec
Maciej Ruszkiewicz 9, Dawid Kiedrowicz 66

Legia II: 1. Kacper Tobiasz - 22. Karol Kosiorek (86, 26. Daniel Foks), 44. Łukasz Góra, 32. Mateusz Lauryn, 21. Filip Jania - 17. Dawid Kiedrowicz (76, 18. Jeremiah White IV), 30. Maciej Ruszkiewicz (67, 6. Aleksander Wyganowski), 14. Mateusz Możdżeń (76, 29. Filip Przybyłko), 8. Maciej Saletra (67, 15. Samuel Šarudi, 7. Cyprian Pchełka - 11. Adam Ryczkowski.

Wikielec: 12. Tadeusz Grabowski - 20. Kamil Górecki, 6. Jan Krupa, 3. Alexandre Bossé, 19. Hubert Leopold (46, 11. Jakub Romanik) - 33. Dominik Stolc (67, 23. Bartosz Dąbrowski), 8. Mateusz Jajkowski, 16. Mateusz Michasiewicz (76. 5. Saheed Animashaun), 7. Maddox Sobociński, 4. Adrian Rajski (73, 18. Marcel Bajko) - 21. Shōki Nagano (67, 17. Saidouna Condé).

żółte kartki: Jania - Górecki.

sędziował: Mikołaj Kujawski (Łódź).

Betclic III liga 2025/2026, grupa: I

AveSevilla - 13 maja 2026, 18:52:45 - *.26.110.106
Szkoda ze nie Legia I

Eddie - 13 maja 2026, 18:55:09 - *.dynamic.play.pl
no i brawo , panowie

Papagol - 13 maja 2026, 18:56:01 - *.slowianka.ds.uni.wroc.pl
Od zawsze uważam, że Mateusz Możdżeń powinien zostać przeniesiony do pierwszej drużyny Legii.
Swoją drogą - zaskakujące, gdzie musiał wylądować Kacper Tobiasz.

tt - 13 maja 2026, 19:01:28 - *.31.193.140.ipv4.supernova.orange.pl
Obcokrajowcy na 4 poziomie i do tego z całym szacunkiem, na peryferiach futbolu.

old 67 - 13 maja 2026, 19:06:41 - *.cgnat.inetia.pl
To teraz Legia sie pogubi kompletnie

No - 13 maja 2026, 19:32:15 - *.unknown.vectranet.pl
I tu jest miejsce Tobiasza. Sprzedajcie go szybko, póki jest coś wart. Podobno spada do Anglii

Urkel - 13 maja 2026, 20:09:56 - *.dynamic.play.pl
Pamiętam jak Ryczkowski był młody i obiecujący, a tu już prawie 30 na karku. Jak ten czas leci.

mietek - 13 maja 2026, 20:16:39 - *.27.113.148.ipv4.supernova.orange.pl
@No: Jego kontrakt wygasa 30 czerwca 2026, więc tak trochę się go sprzedać nie uda.

SmalecFan - 13 maja 2026, 20:30:12 - *.unknown.vectranet.pl
Leci ŁKS, wchodzi Legia i wszystko zostaje po staremu. Czy dla tych rezerw nie można by jakiejś oddzielnej ligi zrobić?

Arktos - 13 maja 2026, 20:31:25 - *.95.114.pool.telefonica.de
@tt
Co w tym dziwnego?Spora ilość obcokrajowców gra jeszcze niżej niż czwarta liga.Jest ich pełno w okregowkach,czy A klasie.

Klandar - 13 maja 2026, 20:49:50 - *.25.13.10.ipv4.supernova.orange.pl
Szkoda ,że nie ma w 2 lidze Olimpii Elbląg i Zagłębia Sosnowiec. Byłyby świetne mecze przyjaźni.

Klandar - 13 maja 2026, 20:50:52 - *.25.13.10.ipv4.supernova.orange.pl
Szkoda ,że nie ma w 2 lidze Olimpii Elbląg i Zagłębia Sosnowiec. Byłyby świetne mecze przyjaźni.

Bartaz - 13 maja 2026, 21:14:48 - *.centertel.pl
To jest temat na głównych portalach sportowych. Smutne. Zawsze Legia. Jak nie idzie w ekstraklasie, to Legia z 3 ligi. Jeszcze tydzień temu, mogło być tak:Legia-1 liga,Legia II -2 liga. Ale to Legia. Marciniaki i inne pzpn-y,nie dopuszczą do tego by Legii było za mało. Pozdro 600

Bartaz - 13 maja 2026, 21:15:51 - *.centertel.pl
To jest temat na głównych portalach sportowych. Smutne. Zawsze Legia. Jak nie idzie w ekstraklasie, to Legia z 3 ligi. Jeszcze tydzień temu, mogło być tak:Legia-1 liga,Legia II -2 liga. Ale to Legia. Marciniaki i inne pzpn-y,nie dopuszczą do tego by Legii było za mało. Pozdro 600

gogo - 13 maja 2026, 21:20:17 - *.205.201.124.ftth.dynamic.t-mobile.pl
czy dobrze pamiętam, że Legia II kiedyś wygrała III ligę, jak prowadził ją Dariusz Kubicki? czy to może była IV liga? jakoś koło 2001 roku

Graffiti - 13 maja 2026, 21:23:57 - *.31.48.19.mobile.internet.t-mobile.pl
Tobiasz już nigdy pewnego poziomu nie przeskoczy. W Legii grał tylko temu że nie miał zmiennika. To bardzo słaby bramkarz.

Leszcze - 13 maja 2026, 21:25:56 - *.231.32.208
Gdyby nie układy to legia I była by w I lidze

Parantrop - 13 maja 2026, 21:30:33 - *.toya.net.pl
Kiedyś młodzi i rywale do bramki Legii. Tobiasz i Miszta. Stawiali na Tobiasza a Miszta sobie teraz winko w Portugalii popija. Ani się nie zgrzeje ani się z niego nie leje a w Rio Ave pewne miejsce w bramce.

Mario - 13 maja 2026, 21:37:18 - *.30.35.12.mobile.internet.t-mobile.pl
Jeszcze tam ich brakuje ?

@Bartaz - 14 maja 2026, 5:32:57 - *.156.137.98
Widzisz, tak to już już jest z największymi i najpopularniejszymi klubami, wszyscy o nich piszą. W Niemczech piszą o Bayernie, w Hiszpanii o Realu i Barcelonie :-)

Obserwator - 14 maja 2026, 7:38:20 - *.cgnat.inetia.pl
Dobry wynik dla Zagłębia. Mogą teraz spokojnie spaść ligę niżej, nie muszą jużudawac że walczą o utrzymanie.

patryk - 14 maja 2026, 8:06:34 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Wreszice Tobiasz na odpowiednim dla swych umiejętności poziomie gra.

ada, - 14 maja 2026, 9:41:06 - *.96.52.53.geckonet.pl
Też pamiętam, że Legia wygrała III ligę, nie pamiętam kto był trenerem, ale wtedy rezerwy nie mogły awansować wyżej.

gogo - 14 maja 2026, 12:14:43 - *.centertel.pl
sprawdziłem. Dariusz Kubicki sezon 2000/01. W kolejnym sezonie Kubicki zdobył mistrzostwo Polski jako II trener u Okuki.

Hancock - 14 maja 2026, 14:16:52 - *.dynamic.play.pl
za Kubickiego wygrali (starą) Trzecią Ligę (swoją
grupę) i awansowali (ale był przepis że rezerwy nie mogą grać w Drugiej Lidze (starej wtedy-dziś Pierwsza Liga którą wygrała Wisła Kraków) a ekipa została w Trzeciej Lidze a w kolejnym spadli bo była reorganizacja ligowa
w zamian awansowała Jagiellonia tyle samo punktów miała Gwardia Warszawa (83) ale gorszy bilans bramkowy

Tom - 14 maja 2026, 19:13:24 - *.interkonekt.pl
A czy rezerwy moga awansować do I ligi

rr - 14 maja 2026, 22:39:03 - *.centertel.pl
tak, mogą obecnie. Też to zmieniono właśnie

POmyląLegi - 15 maja 2026, 5:35:54 - *.dynamic.play.pl
Mózg warszawski tego nie ogarnie...
Dwie Legie na poziomie centralnym za dużo dla nich.

Tom - 17 maja 2026, 9:19:03 - *.interkonekt.pl
A czy Gwardia Warszawa jeszcze istnieje.

Pseudonim (max 10 znaków):

E-mail:

Redakcja 90minut.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie 90minut.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników lub całe sieci.

 

Napisz do nas