[ Strona główna ]


Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2025/2026 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!
90minut.pl
 CLJ
 PZPN
RSSSF

 


13 maja 2026, 22:25:58 - gabrielba
"Jaga" bliżej Ligi Mistrzów

Jagiellonia Białystok wygrała 2-0 (1-0) w zaległym spotkaniu 31. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy z Rakowem Częstochowa. Bramki na wagę trzech punktów zdobyli Yūki Kobayashi i Kajetan Szmyt.

13 maja 2026, 20:30 - Częstochowa (zondacrypto Arena)
Raków Częstochowa 0-2 Jagiellonia Białystok
Yūki Kobayashi 34, Kajetan Szmyt 82

Raków: 1. Kacper Trelowski - 19. Michael Ameyaw (67, 10. Ivi López), 7. Fran Tudor, 25. Bogdan Racovițan, 4. Strátos Svárnas, 11. Adriano Amorim - 80. Lamine Diaby-Fadiga (11, 8. Tomasz Pieńko), 6. Oskar Repka, 5. Marko Bulat (79, 30. Władysław Koczerhin), 9. Patryk Makuch (67, 17. Leonardo Rocha) - 18. Jonatan Braut Brunes.

Jagiellonia: 50. Sławomir Abramowicz - 15. Norbert Wojtuszek, 13. Bernardo Vital (56, 44. Apóstolos Konstantópoulos), 4. Yūki Kobayashi, 23. Guilherme Montóia - 7. Alejandro Pozo (79, 85. Eryk Kozłowski), 6. Taras Romanczuk, 21. Sergio Lozano (56, 86. Bartosz Mazurek), 11. Jesús Imaz (79, 19. Nahuel Leiva), 77. Kajetan Szmyt (89, 27. Bartłomiej Wdowik) - 10. Afimico Pululu.

żółte kartki: Repka - Wojtuszek, Bernardo Vital, Konstantópoulos, Romanczuk.

sędziował: Szymon Marciniak (Płock).
widzów: 5500.

Michał - 13 maja 2026, 22:26:26 - *.centertel.pl
Na zaległe mecze dwa, rymowanka hopsasa:
13.05.2026
Żabole by wygrać nie mają pary, w głowie im już europejskie puchary
Jaga na wicelidera się wprasza, punkty pojadą w stronę Podlasia

M. - 13 maja 2026, 22:26:33 - *.49.195.134.ipv4.supernova.orange.pl
Lech jest już prawie mistrzem a na pewno zagra w el.LM. Raków wypisał się z mistrza tym słabym meczem z Jagą a możliwe że nawet z podium bo może skończyć sezon za Górnikiem i za Jagą. Jest jeszcze nawet opcją że odpadną z pierwszej piątki bo pucharów też jeszcze nie mają pewnych.

mixu - 13 maja 2026, 22:28:29 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brawo Jaga!

sebass85 - 13 maja 2026, 22:28:33 - *.cgnat.inetia.pl
To Lech potrzebuje 3 punkty by mieć majstra na pewno. Z drugiej strony czy Jaga wygra w Katowicach?

Piotr - 13 maja 2026, 22:29:09 - *.dynamic-2-waw-k-4-1-0.vectranet.pl
Czyli Lech i Jaga w el. LM a Raków nie będzie pewny do końca nawet LK.

G(L)iwice - 13 maja 2026, 22:29:18 - *.centertel.pl
Ważny krok ku mistrzostwu.
1. Jaga
2. Raków
3. Katowice
4. Połock
5. Gliwice

A.c.q. - 13 maja 2026, 22:29:26 - *.30.106.132
Nasze klasowe drużyny rozegrały świetny mecz na europejskim poziomie. Gratulacje dla Jagiellonii - jestem pewien, że jeśli utrzymają się na 2. miejscu, to będą walczyć jak równy z równym w niełatwej ścieżce nie mistrzowskiej Ligi Mistrzów.

Pafnucy - 13 maja 2026, 22:30:33 - *.play-internet.pl
Kobayashi?
Nie słyszałem.
Ale sąsiad ma Mitsubishi

Dla mnie s - 13 maja 2026, 22:33:56 - *.play-internet.pl
Pafnucy
Właśnie usłyszałeś i zapamiętasz😀

Czwa - 13 maja 2026, 22:37:30 - *.dynamic.play.pl
Trzeba pogratulować LM Jadze. Była lepsza, konkretniejsza i najważniejsze skuteczniejsza. Nam pozostaje walczyć o 3 miejsce z klubem widmo. Nie zapominam też o ZL. Klub widmo też w jakiejś nie jest rewelacyjnej formie. Tak więc zobaczymy. Świerczewski niech wykłada poważny geld na kolejny sezon. Trzeba wrócic na tron. Tak czy inaczej Raków jest obecnie na musiku w walce o puchary.

zazairini - 13 maja 2026, 22:45:54 - *.176.236.54
Stadion jeden wielki mem.

L - 13 maja 2026, 22:51:35 - *.centertel.pl
No i dobrze
DyktoArena nie bedzie nas reprezentować w elity LM

Bolek - 13 maja 2026, 22:56:52 - *.dynamic.play.pl
Patałachy to Raków!!! !5 okazji 0 bramek, goście 3 okazje 2 bramki. choroba Rakowa to nieskuteczność w ataku, brak organizacji w obronie, masa niecelnych podań do przodu, centry - do nikogo, Tudor, Repka, Ameyaw, Ivi, Makuch - to ludzie, którym już można podziękować. Gwiazda Iviego zgasła przed 2-ma laty, jest wolny, kiwa się traci piłkę niemal każdorazowo, centry też do bani. Zagrali niby lepiej, ale liczy się to co w sieci.

Bromcik - 13 maja 2026, 23:00:23 - *.elpos.net
Bez szans w el. LM, może udałoby się do LKE dostać. To samo Lech - mimo że ścieżka łatwiejsza pewnie miałby olbrzymie problemy w starciach z zespołami pokroju Genku, Crvenej Zvezdy czy Szachtara Donieck, a jak się marzy o LM to takie zespoły trzeba po prostu przechodzić. Brawo Jagiellonia za zwycięstwo i przede wszystkim za czyste konto. Wreszcie czyste konto.

as - 13 maja 2026, 23:05:49 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
tak po prostu? bez rymowanek?

Izutan - 13 maja 2026, 23:06:24 - *.dynamic.play.pl
Dziękuję, Jagiellonio! Teraz zaś fajnie będzie zobaczyć remis, ewentualnie zwycięstwo Dumy Podlasia w Katowicach. Do tego wygraną Lecha w Radomiu i Piasta w Gliwicach. Oczywiście w Lubinie również gospodarze powinni wygrać.

tomek_t@o2 - 14 maja 2026, 0:59:47 - *.play-internet.pl
Raków bez stadionu nic już więcej nie ugra, ich domowych meczy nie da sie oglądać, zaczyna się równia pochyła i może nie być żadnych pucharów.
Jeżeli w Częstochowie nikomu nie zależy na wykorzystaniu 5minut tego klubu to sponsor odejdzie a drugiego takiego już nie znajdą nigdy.

@czwa - 14 maja 2026, 1:13:33 - *.22.4.56.ipv4.supernova.orange.pl
Klubem widmo jest Raków to Raków przegrał z Gornikiem dwa razy w lidze i w finale pucharu Polski do tego i jest nizej w tabeli Raków zagra jesli wogóle zzagra to w gorszym pucharze niż Górnik.

Graffiti - 14 maja 2026, 1:15:43 - *.31.48.19.mobile.internet.t-mobile.pl
Raków dalej bez stadionu i bez trenera!!!

Kibic - 14 maja 2026, 1:16:50 - *.31.48.19.mobile.internet.t-mobile.pl
Tomczyk był lepszy na stanowisku trenera!!!

sd - 14 maja 2026, 6:38:27 - *.sanok.biz
Ilość piłkarzy zza granicy zniechęca do oglądania meczu. Polaków prawie nie ma. Tak nie może być.

Max - 14 maja 2026, 7:41:06 - *.play-internet.pl
Izutan poerdolisz jak potłuczony.

CPjś - 14 maja 2026, 8:59:15 - *.46.114.pool.telefonica.de
Czyli zmiana trenera u medalikow? Co do końcowych roztrzygnięć poczekajcie z werdyktem....Zaglebie pyknie babę Jagę jak to ma w zwyczaju już od kilku lat...I wszystko się wywróci do góry nogami...

Jk - 14 maja 2026, 9:08:20 - *.64.51.128
Dlaczego Raków zmienił dobrego trenera na przeciętnego czy znudziło się bycie w czołówce

Pupciok - 14 maja 2026, 9:11:27 - *.centertel.pl
Że im nie wstyd mieć taki stadion. Wszystkie pozostałe ekipy mają piękne stadiony ino w Częstochowie jeszcze epoka PRL-u

jAgA - 14 maja 2026, 9:34:30 - *.214.173.53
Jagusia w eLM. Najlepszy i najmocniejszy układ - Leszek, Jaga do eliminacji. Zabrze spuchło pod koniec sezonu, Raków zbyt słaby. O 3 miejsce słabeusze moga się bić.

Czwa - 14 maja 2026, 9:51:55 - *.dynamic.play.pl
Lech ma 6 porażek i jest liderem z przewagą 4 punktów. Liga Polska jest beznadziejnie daremna. Co sezon inny skład klubów walczących o puchary. Co tam Górnik, Lubin robi nie wiem. Nie ma stabiności, nie ma mocnych klubów. Mocna liga jest zamknięta dla mocarzy, a takie wydry-widma jak Górnik, ZL, GKS nie ma dla nich miejsca, chyba ze środek tabeli, albo i niżej. Lech, Jaga, Raków, Legia powinna zamknąć ligę na lata. Przedostają się widma jak Górnik, to o czym gadka.

Czwa - 14 maja 2026, 10:00:52 - *.dynamic.play.pl
Swierczewski teraz musi sięgnąć po miliony i zakupić odpowiednich ludzi do walki o tytuł MP. Wielkie kluby jak Raków muszą co sezon walczyć o zaszczyty.

@czwa - 14 maja 2026, 10:08:05 - *.22.4.56.ipv4.supernova.orange.pl
KLubem bez kibiców i bez stadionu jest właśnie Raków i to jest klub widmo bo gdyubny nie kasa od Świerczewskiego to by dawno już przepadł bo nie ma żadnego potencjału, na Giekse która gra lepszy futbol od Rakowa chodzi dwa razy więcej kibiców na Górnik ze 4 razy więcej niż na Raków takie są fakty.

Czwa - 14 maja 2026, 10:24:17 - *.dynamic.play.pl
Wielkie kluby nie liczy sie ilością kibiców. Liczy się osiągniętymi sukcesami. Górnik ma jedno trofeum ufundowane właśnie przez Raków. Ta 4ka co wymieniłem są Wielkimi klubami. Reszta powina być jako przystawka, jako dodatek i nic więcej.

czwa - 14 maja 2026, 10:38:06 - *.22.4.56.ipv4.supernova.orange.pl
Górnik 14 tytułów i 7 pucharów Polski Raków jeden przpypadkowy wieć skończ dziecko lepiej to Raków przegrał z Gornikiem dwa razy w lidze i w finale pucharu Polski do tego i jest nizej w tabeli Raków zagra jesli wogóle zagra to w gorszym pucharze niż Górnik. Uznaj wyższość Górnika i koniec dyskusji.

obiektywny - 14 maja 2026, 11:49:45 - *.8.101.90
6 punktów straconych z Termalicą lub tylko 4 zdobyte punkty w 4 kolejnych meczach u siebie.....to był klucz o utraty mistrzostwa. Lech na pewno 1 mecz wygra

Yanek - 14 maja 2026, 12:09:30 - *.146.44.101.mobile.internet.t-mobile.pl
Lepsza drużyna przegrała
Slaba skuteczność

xD - 14 maja 2026, 12:30:29 - *.static.glesys.net
Lepsza drużyna przegrała. Przestań śpać.

Widzew10 - 14 maja 2026, 12:54:50 - *.dynamic.play.pl
Karol Świderski w Widzewie. To będzie skład potęga w kolejnym sezonie oby mistrzowskim.

do Yanel - 14 maja 2026, 14:45:18 - *.8.101.90
W Białymstoku tez lepsza drużyna przegrała.

Pelagia - 14 maja 2026, 15:42:42 - *.cgnat.inetia.pl
Kiedy jakieś analizy dotyczące europejskich pucharów?

Statystyka - 14 maja 2026, 15:57:21 - *.sta.tvknaszapraca.pl
W zeszłym sezonie Raków stracił szanse na mistrzostwo po porażce z Jagiellonią u siebie, a teraz porażka z Jagą praktycznie zabrała szanse gry o medale... Pozostaje walka o LK z GKS-em i Zagłębiem. Trener Kroczek, żeby dorównać Papszunowi musi wygrać ostatnie dwa mecze...

Kaczy1902 - 14 maja 2026, 16:34:41 - *.dip0.t-ipconnect.de
Spokojnie. Niebawem Wisełka pogodzi wszystkich i będzie rządzić nie tylko w polskiej lidze!

taki4 - 14 maja 2026, 19:42:13 - *.cgnat.inetia.pl
@kaczy1902 wiesz może w jakiej jeszcze lidze może rządzić? Może w indonezyjskiej lub mongolskiej?

Kaczy1902 - 14 maja 2026, 21:37:45 - *.dip0.t-ipconnect.de
Taki4
Przekonasz się na własne oczy chyba, że siedzisz gdzieś w mongolski...

Tom - 17 maja 2026, 9:17:37 - *.interkonekt.pl
Gdzie był poprzedni stadion Rakowa jak Raków pierwszy raz grał w ekstraklasie. Na meczu było kilkanaście tysięcy kibiców

Tom - 17 maja 2026, 10:27:43 - *.interkonekt.pl
Ile rund musi przejść Jaga żeby zagrać w fazie grupowej. Chociaż LKE.

Pseudonim (max 10 znaków):

E-mail:

Redakcja 90minut.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie 90minut.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników lub całe sieci.

 

Napisz do nas