23 czerwca 2026, 14:52:23 - dwieladek
Dawid Kurminowski odchodzi z Lechii
Dawid Kurminowski odchodzi z Lechii Gdańsk. Klub skorzystał z prawa do jednostronnego rozwiązania umowy w przypadku spadku drużyny do niższej klasy rozgrywkowej.
27-letni napastnik w ubiegłym sezonie rozegrał 23 spotkania i strzelił trzy bramki w PKO BP Ekstraklasie.
|
źródło: Lechia Gdańsk



Jan wrycza - 23 czerwca 2026, 15:01:54 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Jeszcze kłudka, weirauch , chodorkowski i będzie ok!!!

FK - 23 czerwca 2026, 15:14:04 - *.centertel.pl
W sam raz na takiego Piaścika Gliwice i większość klubów z 1 ligi

jatoja - 23 czerwca 2026, 15:14:25 - *.internetdsl.tpnet.pl
Na zawsze w naszej pamięci za zwycięską bramkę w derbach.

itALIEN - 23 czerwca 2026, 16:36:56 - *.191.248.235.ipv4.supernova.orange.pl
Treść oświadczenia Lechii: „Z uwagi na fakt, że Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) wyznaczył Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej termin na udzielenie odpowiedzi w sprawie odwołania się Lechii Gdańsk do dnia 29 czerwca 2026 r., należy przyjąć, że wyrok Trybunału w Lozannie nie zostanie wydany przed dniem 30 czerwca 2026 r. W konsekwencji Klub był zmuszony podjąć decyzję przed wydaniem rozstrzygnięcia w sprawie odwołania dotyczącego odjęcia pięciu punktów. W obecnych okolicznościach Klub nie mógł utrzymać kontraktu Dawida Kurminowskiego ze względu na wysokie wynagrodzenie oraz ryzyko finansowe, jakie wiązałoby się z dalszym obowiązywaniem umowy w przypadku, gdyby ostateczne rozstrzygnięcie Trybunału CAS nie było korzystne dla Lechii Gdańsk. W odpowiednim czasie Polski Związek Piłki Nożnej zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za nieodwracalną szkodę poniesioną przez Lechię Gdańsk w wyniku zastosowania bezprawnej pięciopunktowej sankcji.”

|