4 maja 2021, 17:17:59 - Pawel97
Drużyna Jakuba Kiwiora i Dawida Kurminowskiego w finale Pucharu Słowacji

MŠK Žilina, którego zawodnikami są Jakub Kiwior i Dawid Kurminowski, wygrał 4-1 (3-1) z drugoligowym FC Košice w rewanżowym spotkaniu półfinału Pucharu Słowacji i awansował do finału. W pierwszym meczu Žilina wygrała 4-2.

4 maja 2021, 15:30 - Żylina (štadión MŠK Žilina)
MŠK Žilina 4-1 FC Košice
Dávid Ďuriš 2, Wahan Biczachczjan 12 (k), Patrik Myslovič 38, Ján Minárik 90 - Erik Pačinda 17

żółte kartki: Enis Fazlagić, Dávid Ďuriš (Žilina).

sędziował: Martin Dohál.

Mecz bez udziału publiczności.

Kiwior rozegrał całe spotkanie, a Kurminowski zszedł w 60. minucie, gdy zastąpił go Timotej Jambor. Trenerem gospodarzy jest były gracz Polonii Bytom, Jagiellonii Białystok, Korony Kielce, Podbeskidzia Bielsko-Biała i Bruk-Betu Termaliki Nieciecza Pavol Staňo. W drużynie gości cały mecz rozegrał Erik Pačinda (kiedyś Korona Kielce).

Finał pucharu zostanie rozegrany 19 maja w Bratysławie. Rywalem Žiliny będzie zwycięzca dwumeczu ŠK Slovan Bratysława - MFK Dukla Bańska Bystrzyca (w pierwszym spotkaniu Slovan wygrał 3-0).

@Egzpert - 4 maja 2021, 19:41:43 - *.dynamic.chello.pl
No właśnie tak się odmienia - MSK (miejski klub sportowy) rodzaj męski, Zilina rodzaj żeński. O podmocie w zdaniu uczą już w szkole podstawowej.

Egzpert - 5 maja 2021, 7:47:19 - *.finemedia.pl
W takim razie jak napiszę:
,,MKS Miedź Legnica, którego zawodnikami są ..."
Będzie Twoim zdaniem poprawnie.
Mnie uczyli, że słowa zawarte w skrótowcu, pisze się wielkimi literami.

@Egzpert - 5 maja 2021, 10:34:17 - *.dynamic.chello.pl
Brawo, tak właśnie będzie poprawnie. No i czegoś się nauczyłeś.

Grimmer - 5 maja 2021, 13:22:42 - *.dynamic.chello.pl
a w angielskim byś powiedział - wygrali (oni - jako ludzie/zawodmicy) (they won)

waldo - 8 maja 2021, 22:40:15 - *.washdc.fios.verizon.net
Racja, Grimmer. Tak mowia i pisza w Anglii.
W Ameryce mowi sie i pisze o klubie: It won.
So, Liverpool have won/lost/drawn a match (UK) but DC United has won/lost/tied a game(US).
Remis w Anglii - a draw, ale w USA - a tie. So, a football team may draw a match in the U.K. but a soccer team can tie a game in the U.S.
W USA football to tylko futbol amerykanski. Pilka nozna to soccer.