8 sierpnia 2021, 19:47:55 - dwieladek
Debiut Daniela Ściślaka w FK Pohronie

Daniel Ściślak zadebiutował w barwach FK Pohronie Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa w przegranym 1-3 (0-1) wyjazdowym meczu trzeciej kolejki słowackiej ekstraklasy przeciwko MŠK Žilina. 21-letni pomocnik rozegrał całe spotkanie.

8 sierpnia 2021, 18:00 - Żylina (štadión MŠK Žilina)
MŠK Žilina 3-1 FK Pohronie Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa
Timotej Jambor 2, Wahan Biczachczjan 67, 79 - Ladji Mallé 84

żółte kartki: Tibor Slebodnik - Daniel Horák, Dominik Špiriak, Miloš Lačný, Pavel Čmovš.
czerwona kartka: Dominik Špiriak (72. minuta, FK Pohronie, za drugą żółtą).

sędziował: Ladislav Prešinský (Vráble).

W drużynie gości całe spotkanie rozegrali także Aleksander Paluszek i Peter Mazan (kiedyś Raków Częstochowa, Radomiak Radom), Miloš Lačný (były zawodnik Śląska Wrocław) zszedł w 83. minucie, gdy zmienił go Marek Výbošťok, na ławce rezerwowych pozostał Libor Hrdlička (niegdyś Ruch Chorzów), a poza kadrą meczową znalazł się Martin Adamec (w przeszłości Wigry Suwałki, Jagiellonia Białystok, Odra Opole). Na ławce rezerwowych gospodarzy cały mecz przesiedział Jakub Kiwior, a trenerem jest były gracz Polonii Bytom, Jagiellonii Białystok, Korony Kielce, Podbeskidzia Bielsko-Biała i Bruk-Betu Termaliki Nieciecza Pavol Staňo.

FK Pohronie zajmuje dziewiąte miejsce z dorobkiem trzech punktów, a Žilina jest liderem z dziewięcioma "oczkami" na koncie.

pyra - 8 sierpnia 2021, 22:02:41 - *.play-internet.pl
FK Pohrona Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa ten klub mógłby wygrać konkurs na najgłupszą nazwę klubu w Europie.

. - 8 sierpnia 2021, 22:24:09 - *.icpnet.pl
Klub został założony w 2012 roku w wyniku fuzji: TJ Sokol Dolná Ždaňa i FK Žiar nad Hronom, stąd taka nazwa.

m=mc2 - 8 sierpnia 2021, 22:32:57 - *.29.29.5.ipv4.supernova.orange.pl
Ten klub został założony w 2012 roku w wyniku fuzji dwóch innych klubów TJ Sokol Dolná Ždaňa i FK Žiar nad Hronom. Są to dwie leżące w pobliżu siebie miejscowości pierwsza to wieś, jak u nas Nieciecza druga 20 tysięczne miasteczko.

m=mc2 - 8 sierpnia 2021, 22:42:32 - *.29.29.5.ipv4.supernova.orange.pl
W Słowackiej ekstraklasie gra jeszcze jeden klub, który reprezentuje 2 miejscowości to FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble. Pod tą nazwą gra od 2016 roku, po dołączeniu do niego 3 ligowej drużyny FK Spartak Vráble, baza 1 zespołu mieści się w Zlatych Moravcach, natomiast B teamu we Vráblach. Ich rezerwy grają w 3 lidze.

Piorun - 9 sierpnia 2021, 7:53:05 - *.67.88.198