Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2009/2010 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!
RSSSF statystyki www stat.pl

W 136 meczach zdobyto 307 goli, co daje średnią 2,257 goli na mecz. Gospodarze zdobyli 175 goli (57%), a goście 132 gole (43%). W I połowach meczów strzelono 143 gole (47%), a w II połowach 164 gole (53%)

Gospodarze wygrali 62 mecze (46%), padło 36 remisów (26%), a goście wygrali 38 meczów (28%).

Częstość wyników:

1-0 - 21 razy, 1-1 - 19 razy, 2-0 - 16 razy, 0-1 - 16 razy, 0-0 - 12 razy, 2-1 - 11 razy, 0-2 - 6 razy, 1-3 - 5 razy, 1-2 - 5 razy, 4-0 - 4 razy, 2-2 - 4 razy, 3-2 - 3 razy, 3-0 - 2 razy, 3-1 - 2 razy, 2-3 - 2 razy, 5-2 - 2 razy, 1-4 - 1 raz, 0-5 - 1 raz, 2-6 - 1 raz, 4-1 - 1 raz, 3-3 - 1 raz, 2-4 - 1 raz,

sobota - 66 razy (49%) - średnio 4500 widzów

W rozgrywkach wystąpiło 376 zawodników w tym 81 obcokrajowców, co stanowi 22%.

W rozgrywkach sędziowało 19 sędziów.

W rozgrywkach pokazano 500 żółtych kartek i 30 czerwonych kartek. Daje to średnią 3,676 żółtej i 0,221 czerwonej kartki na mecz.

W rozgrywkach podyktowano 22 karne, z których wykorzystano 17, co daje skuteczność 77%.

Spotkania obejrzało 688906 widzów, co daje średnią 5200 widzów na mecz.

Średni wiek zawodnika: 26 lat, 336 dni. Średni wiek strzelca: 26 lat, 263 dni.

5 goli - Paweł Brożek, Sebastian Olszar, Grzegorz Podstawek, Vuk Sotirović
4 gole - Andradina, Marcin Mięciel, Mariusz Sacha, Mouhamadou Traoré, Przemysław Trytko, Cezary Wilk

Strzelcy karnych:

2 gole - SEBASTIAN DUDEK, TOMASZ FRANKOWSKI, DARIUSZ PIETRASIAK
1 gol - Bartosz Bosacki, Arkadiusz Głowacki, Wojciech Grzyb, Maciej Iwański, Sebastian Mila, Adrian Mrowiec, Karol Piątek, Jacek Popek, Maciej Rogalski, Jacek Trzeciak, Hubert Wołąkiewicz

Zmarnowane karne:

1 raz - JACEK KOWALCZYK, GRZEGORZ NICIŃSKI, DARIUSZ PIETRASIAK, MARIUSZ UJEK, HUBERT WOŁĄKIEWICZ

Strzelcy w I połowach meczów:

5 goli - PAWEŁ BROŻEK, GRZEGORZ PODSTAWEK, ARTUR SOBIECH
4 gole - Sławomir Peszko, Mariusz Sacha, Przemysław Trytko
3 gole - Marek Bažík, Tomasz Frankowski, Andraž Kirm, Robert Lewandowski, Patryk Małecki, Marcelo, Sebastian Mila, Sebastian Olszar, Vuk Sotirović
2 gole - Bruno, Krzysztof Gajtkowski, Marek Gancarczyk, Arkadiusz Głowacki, Wojciech Grzyb, Łukasz Janoszka, Remigiusz Jezierski, Marcin Kaczmarek, Radosław Matusiak, Ilijan Micanski, Marcin Mięciel, Andrzej Niedzielan, Karol Piątek, Jacek Popek

Strzelcy w II połowach meczów:

6 goli - ROBERT LEWANDOWSKI
5 goli - Tomasz Frankowski, Andrzej Niedzielan
4 gole - Patryk Małecki
3 gole - Andradina, Paweł Gamla, Maciej Iwański, Marcelo, Mouhamadou Traoré, Cezary Wilk
2 gole - Piotr Ćwielong, Daniel Bueno, Sebastian Dudek, Kamil Grosicki, Bartłomiej Grzelak, Filip Ivanovski, Bartosz Ława, Marcin Mięciel, Tomasz Mikołajczak, Milan Nikolić, Dawid Nowak, Paweł Nowak, Sebastian Olszar, Adrian Paluchowski, Sławomir Peszko, Tomas Radzinevičius, Marco Reich, Hernán Rengifo Trigoso, Maciej Rogalski, Artur Sobiech, Paweł Sobolewski, Vuk Sotirović, Jakub Tosik, Jacek Trzeciak, Mariusz Ujek, Marcin Wachowicz, Jakub Wilk, Piotr Wiśniewski, Marcin Wodecki, Krzysztof Wołczek

Strzelcy u siebie:

6 goli - ANDRZEJ NIEDZIELAN
5 goli - Tomasz Frankowski, Artur Sobiech
4 gole - Andradina, Paweł Brożek, Robert Lewandowski, Marcin Mięciel, Vuk Sotirović
3 gole - Paweł Gamla, Kamil Grosicki, Bartłomiej Grzelak, Marcelo, Sebastian Olszar, Adrian Paluchowski, Grzegorz Podstawek, Mariusz Sacha, Przemysław Trytko, Cezary Wilk
2 gole - Takesure Chinyama, Daniel Bueno, Sebastian Dudek, Arkadiusz Głowacki, Filip Ivanovski, Jacek Markiewicz, Tomasz Mikołajczak, Sebastian Mila, Sławomir Peszko, Karol Piątek, Jacek Popek, Hernán Rengifo Trigoso, Szymon Sawala, Sebastian Szałachowski, Jakub Tosik, Jacek Trzeciak, Mariusz Ujek, Kamil Wilczek, Krzysztof Wołczek

Strzelcy na wyjeździe:

6 goli - PATRYK MAŁECKI
5 goli - Robert Lewandowski
4 gole - Sławomir Peszko
3 gole - Tomasz Frankowski, Andraž Kirm, Marcelo, Ilijan Micanski, Mouhamadou Traoré, Piotr Wiśniewski, Marcin Wodecki
2 gole - Marek Bažík, Mateusz Cetnarski, Marek Gancarczyk, Wojciech Grzyb, Maciej Iwański, Łukasz Janoszka, Bartosz Ława, Paweł Nowak, Sebastian Olszar, Grzegorz Podstawek, Artur Sobiech, Paweł Sobolewski, Marcin Wachowicz, Jakub Wilk

Strzelcy jesienią:

8 goli - Tomasz Frankowski
6 goli - Marcelo, Sławomir Peszko

Strzelcy wiosną:

Strzelcy w przeliczeniu na minuty (przynajmniej 2 gole, decyduje średnia minut gry przypadająca na jedną bramkę):

54 minuty - VUK SOTIROVIĆ
81 minut - Adrian Paluchowski
146 minut - Hernán Rengifo Trigoso
153 minuty - Dawid Nowak
159 minut - Robert Lewandowski

Minuty na boisku:

1530 minut - GRZEGORZ BARAN, ANDRZEJ BLEDZEWSKI, RAFAŁ GRZYB, PETER HRICKO, MARCIN MALINOWSKI, JÁN MUCHA, KRZYSZTOF PILARZ, ŁUKASZ SAPELA
1528 minut - Tomasz Brzyski
1524 minuty - Bartosz Ława
1518 minut - Piotr Polczak
1517 minut - Wojciech Grzyb

Żółte kartki:

7 kartek - MATE LACIĆ
6 kartek - Jacek Kowalczyk, Jacek Kuranty, Dariusz Łatka, Sławomir Peszko, Piotr Piechniak, Krzysztof Ulatowski, Cezary Wilk
5 kartek - Arkadiusz Baran, Bruno, Janusz Gancarczyk, Aleksander Kwiek, Maciej Małkowski, Maciej Michniewicz, Adrian Mrowiec, Łukasz Tupalski
4 kartki - Iñaki Astiz Ventura, Bartosz Bosacki, Dickson Choto, Bartłomiej Chwalibogowski, Júnior Enrique Díaz Campbell, Krzysztof Gajtkowski, Seweryn Gancarczyk, Kamil Glik, Janusz Gol, Marcin Kaczmarek, Lukáš Killar, Patryk Małecki, Marcelo, Krzysztof Nykiel, Jakub Rzeźniczak, Szymon Sawala, Artur Sobiech, Tadeusz Socha, Marek Sokołowski, Pavol Staňo, Gábor Straka, Marek Szyndrowski

Czerwone kartki:

2 kartki - PIOTR CELEBAN, RAFAŁ GRODZICKI, ROBERT KŁOS, JACEK KOWALCZYK, SŁAWOMIR PESZKO
1 kartka - Ivan Đurđević, Krzysztof Gajtkowski, Dariusz Jarecki, Tomasz Jodłowiec, Jacek Kuranty, Mate Lacić, Piotr Malarczyk, Ilijan Micanski, Nikola Mijailović, Costa Nhamoinesu, Paulius Paknys, Piotr Piechniak, Łukasz Pielorz, Sebastian Przyrowski, Jakub Rzeźniczak, Maciej Sadlok, Piotr Świerczewski, Krzysztof Ulatowski, Aleksandar Vuković, Tomasz Wróbel

21 zawodników - Polonia Bytom, Ruch Chorzów

Jokerzy - zawodnicy wchodzący z ławki i strzelający przynajmniej jedną bramkę (podano liczbę takich występów):

2 razy - DAWID NOWAK, TOMAS RADZINEVIČIUS, MARCO REICH, PAWEŁ SOBOLEWSKI, VUK SOTIROVIĆ, PIOTR WIŚNIEWSKI
1 raz - Marcin Budziński, Piotr Ćwielong, David Caiado, Tomasz Dawidowski, Édson, Tomasz Frankowski, Piotr Gawęcki, Daniel Gołębiewski, Dariusz Jackiewicz, Jakub Kaszuba, Ernest Konon, Grzegorz Kuświk, Ivans Lukjanovs, Antoni Łukasiewicz, Roman Maciejak, Marcin Mięciel, Tomasz Mikołajczak, Milan Nikolić, Miroslav Radović, Hernán Rengifo Trigoso, Maciej Rogalski, Paweł Sasin, Marcin Smoliński, Sebastian Szałachowski, Jacek Trzeciak, Mariusz Ujek, Marcin Wachowicz, Cezary Wilk

Odra Wodzisław Śląski41755
Kolejno: nazwa klubu, żółte kartki, czerwone kartki, punkty (za każdą żółtą kartkę 1 pkt., za każdą czerwoną kartkę 2 pkt.)

Cracovia60035706
Kolejno: nazwa klubu, średnia widownia na meczach drużyny u siebie, łączna widownia na meczach drużyny u siebie, liczba meczów drużyny u siebie (uwzględniono wszystkie spotkania z udziałem widzów; dane orientacyjne z dokładnością do 100 widzów)