[ Strona główna ]


Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2019/2020 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!
90minut.pl
 CLJ
 PZPN
RSSSF

   
   

.: O klubie | Liga | Mecze :.

Bielawianka Błękitni Bielawa Klub Sportowy Bielawianka Błękitni Bielawa
Rok założenia: 1946
Barwy: niebiesko-biało-niebieskie
Adres: Sportowa 10, 58-260 Bielawa
telefon: (74) 833-48-86; faks: 833-44-60
WWW: http://www.bielawa.prv.pl/ (nieoficj.)
Stadion: pojemność - 2 500 miejsc / oświetlenie - brak / boisko - brak danych
Prezes: Zbigniew Rak
Trener: Kazimierz Dzigoński, Andrzej Lubieniecki (w trakcie rundy jesiennej 2002/03)


Sukcesy

 
Kadra


Bramkarze: Damian Sadyś, Mirosław Oporski
Obrońcy: Jacek Bielecki, Wojciech Gandurski, Jarosław Rapacz, Jacek Szydłowski, Krzysztof Zając
Pomocnicy: Wojciech Działo, Patryk Hałaczkiewicz, Sławomir Roczniak, Tomasz Owczarek, Kamil Skalski, Rafał Stasiak, Grzegorz Górnicki
Napastnicy: Marek Baranowski, Tomasz Boczkowski, Łukasz Koselski, Daniel Szostak, Jarosław Starczewski, Robert Cyrta, Marek Rakieć
 
Uwagi

• Nazwy: (1950-1957) Zrzeszenie Sportowe Włókniarz, (1962-1972) po połączeniu z pieszycką Pogonią klub nosił nazwę Bielawianka-Pogoń -> (?) KS [Klub Sportowy] Bielawianka Bielawa -> (2000) KS [Klub Sportowy] Bielawianka Błękitni Bielawa (po połączeniu z Błękitnymi Owiesno) -> (styczeń 2007) KP Bielawianka
 
Dane z sezonu: 2002/03
Zobacz także dane z sezonu: 2003/04 2004/05 2005/06 2006/07 2007/08 2008/09 2009/10 2010/11 2011/12 2012/13 2013/14 2014/15 2015/16 2016/17 2017/18 2018/19 2019/20
W drużynie grali m.in.: Tomasz Boczkowski, Daniel Chęciński, Wojciech Gandurski, Michał Gendera, Patryk Hałaczkiewicz, Eugeniusz Kołodziejczyk, Jarosław Machowski, Adrian Morasz, Paweł Ochota, Andrzej Tomasz Owczarek, Mateusz Peroński, Jarosław Rapacz, Robert Samek, Seweryn Ślepecki, Andriej Zabijakin.
 
Rozgrywki z udziałem
   2001/02 - III liga 2001/2002, grupa: 3 (Lubuskie, Dolny Śląsk, Opolskie, Śląsk)
   2002/03 - IV liga 2002/2003, grupa: dolnośląska
   2002/03 - Puchar Polski 2002/2003, grupa: Dolnośląski ZPN - Wałbrzych
   2003/04 - IV liga 2003/2004, grupa: dolnośląska
   2003/04 - Puchar Polski 2003/2004, grupa: Dolnośląski ZPN - Wałbrzych
   2004/05 - Klasa okręgowa 2004/2005, grupa: Wałbrzych
   2004/05 - Puchar Polski 2004/2005, grupa: Dolnośląski ZPN - Wałbrzych
   2005/06 - Liga okręgowa 2005/2006, grupa: Wałbrzych
   2005/06 - Puchar Polski 2005/2006, grupa: Dolnośląski ZPN - Wałbrzych

 

Napisz do nas