|
|
22 marca 2005, 0:21:38 - america
Trzecia i czwarta liga w Tele 5
Ogólnopolska telewizja Tele 5 od tygodnia ma prawa do transmisji meczów trzeciej i czwartej ligi piłkarskiej oraz do części spotkań drugoligowych. Jest jednak pewien problem - nie wiadomo, kto pokryje koszty transmisji. Zwłaszcza spotkań z trzeciej i czwartej ligi.
We wtorek PZPN podpisał stosowną umowę ze stacją telewizyjną Tele 5 i może ona już transmitować spotkania z pojedynków czwartej i trzeciej ligi polskiej. Tele 5 pokaże też mecze drugiej ligi, z których częściowo zrezygnował Canal+.
- Najprawdopodobniej pokazywanie meczów zaczniemy od kwietnia - przedstawia plany telewizji Maciej Kowalczyk, dyrektor programowy Tele 5. - W tej chwili nie mamy jeszcze całego planu transmisji. Mamy natomiast listę klubów, których mecze chcielibyśmy pokazywać, i teraz będziemy już rozmawiali z nimi. Klub nie musi się zgodzić na transmisję. To nie jest przymus - dodaje Kowalczyk.
Ze wstępnego planu wynika, że Tele 5 na razie chce się skoncentrować głównie na drugiej lidze. W tej stacji transmitowany będzie między innymi mecz Górnika Polkowice z Zagłębiem Sosnowiec. Natomiast w trzeciej i czwartej lidze Tele 5 będzie chciało pokazywać spotkania czołowych drużyn w poszczególnych grupach i mecze zespołów, których stadiony spełniają pewne minimum - na przykład trybuny, na których zasiada więcej niż kilku kibiców. - To musi mieć też jakąś wartość estetyczną, jakoś wyglądać - wyjaśnia Kowalczyk.
Wynika z tego, że duże szanse na transmisje mają między innymi Śląsk Wrocław czy Miedź Legnica. Oba kluby znajdują się w czołówce ligowej i jak na trzecią ligę mają dobre obiekty. I we wstępnych planach Tele 5 przewidziano właśnie transmisję meczu Miedzi ze Śląskiem z Legnicy. Nic natomiast nie wiadomo, aby telewizja miała zawitać na stadion przy Oporowskiej.
- Nikt się z nami z Tele 5 nie kontaktował. Jeżeli przyjdzie taka propozycja, to się nad tym zastanowimy. W tej chwili trudno mi powiedzieć, czy bylibyśmy tym zainteresowani. Wszystko zależy, na jakich zasadach stacja będzie chciała pokazywać nasze pojedynki - analizuje Piotr Waśniewski, prezes Śląska.
I tu powstaje spory problem. Trudno bowiem sądzić, aby kluby trzeciej czy czwartej ligi, które w znacznej większości borykają się z dużymi problemami finansowymi, były chętne do płacenia za pokazywanie meczu. A ktoś przecież będzie musiał pokryć koszty realizacji transmisji. Dyrektor programowy Tele 5 Maciej Kowalczyk przekonuje: - Kluby nie będą płaciły, ale też nie będą otrzymywały pieniędzy. Dla klubu będzie to promocja. Koszty transmisji pokryje sponsor. Właśnie prowadzimy rozmowy z firmą, która byłaby zainteresowana pokryciem kosztów wszystkich meczów, które chcemy pokazywać w zamian za reklamę. Kluby też mogą na własną rękę szukać sponsorów. My będziemy im pomagali - zaznacza.
Ale w niektórych przypadkach pojawiają się spore problemy. Nieoficjalnie wiemy, że Tele 5 była zainteresowana pokazaniem przynajmniej dwóch spotkań lidera dolnośląskiej czwartej ligi Gawina Królewska Wola. W tej sprawie zostały już przeprowadzone wstępne rozmowy, ale do porozumienia na razie nie doszło. A wszystko właśnie przez pieniądze.
- Były rozmowy, ale my na razie nie wchodzimy w ten układ. Oni chcieli od nas 12 tys. złotych za przeprowadzenie transmisji - zdradza Andrzej Gawin, właściciel klubu z Królewskiej Woli. - Obudzili się teraz, gdy ja mam już zamknięty budżet klubu. Jeżeli nie zmienią propozycji, to my się na pewno na to nie zgodzimy. Nie mówię jednak ostatecznie, że nie. Czekamy po prostu na sygnał od nich i jeżeli coś się zmieni, to wówczas będziemy się zastanawiać. Istnieją inne sposoby rozliczenia, dogadania się. Ale 12 tys. za transmisję nie zapłacimy - podkreśla prezes lidera czwartej ligi.
Na pewno na podobnych zasadach nie będą pokazywane również mecze Śląska. Chociaż do wrocławskiego klubu żadna propozycja jeszcze nie trafiła, to jeżeli będzie ona podobna do tej, jaką dostał Gawin, to z Wrocławia relacji nie będzie.
- Na takich zasadach na pewno nie zgodzimy się na transmisję. Nie stać nas na taki wydatek - krótko wyjaśnia prezes Waśniewski.
|
źródło: Gazeta.pl


 |

mazovia - 22 marca 2005, 0:30:59 - *.devs.futuro.pl (*.16.1.234)
brawo!!!ze stacja ta zdecydowala sie na pokazywanie nizszych klas pilkarskich.jeszcz raz brawo!!!

cinek (L) - 22 marca 2005, 1:47:36 - *.72.38.194
fajnie ze beda niskie ligi pokazywane chetnie bym poogladal kilka meczy w mazowieckiej IV lidze :D

Sosnowicza - 22 marca 2005, 1:58:05 - *.devs.futuro.pl (*.59.1.212)
Niedługo dojdzie do tego bedziemy się emocjonować meczami B-klasy w ogólnopolskiej telewizji. Cała Polska bedzie pasjonowac się meczami Huraganu Kocikowa. Czy napastnik listonosz pan Zdzisław Pokraka pokona bramkarza na co dzień hydraulika Zenona Kopyto dowiecie się oglądając TELE5. Poprostu suuuuuuuuper.

Gutek_tsp - 22 marca 2005, 6:37:30 - *.bielsko.dialog.net.pl
I bardzo dobrze że będa niższe ligi w tv, niech cała Polska zobaczy co się tam wyrabia!! Mówię o sędziowaniu!!


bartecky - 22 marca 2005, 6:52:22 - *.cable.mindspring.com
do Gutek_tsp: Cale szczescie, ze beda transmisje, bo ludzie zobacza jak niewiele trzeba umiec, zeby grac na poziomie 4 ligi. Kiksy z tych meczow zasila program Smiechu warte, a zachowania kibicow urozmaica nieco Z kamera wsrod zwierzat.. A wiem co sie tam dzieje bo kiedys sedziowalem nizsze ligi polskie i wiem czym to pachnie...

stelma_zdw - 22 marca 2005, 7:30:35 - *.153.164.88
Pokazujcie mecze Pogoni Ekologa Zduńska Wola. Stadion ok. 2000 tys. pojemności, kryta trybuna. Luksus jak na 4 lige.

Michał - 22 marca 2005, 7:55:54 - *.sm-rozstaje.pl
Panowie nie cieszmy się przed wcześnie. Pamiętacie jak TVP3 miało transmitowac 2 ligę ?? Wszyscy skakaliśmy do góry z radości a wiadomo jak to się skończyło.

Zachar - 22 marca 2005, 8:20:18 - *.neonet.gliwice.pl
mam nadzieje że te mecze bedą pokazywane na żywo i że przynajmniej raz w tygodniu bedziemy mogli sobie obejrzeć jakieś spotkanie...

tom - 22 marca 2005, 8:49:47 - *.153.190.9 (*.20.75.135)
w kwietniu pojedynek na szczycie Delta Warszawa- Dolcan Ząbki, można go rozegrać na Gwardii. Na pewno będzie sporo ludzi

gdynia - 22 marca 2005, 9:17:10 - *.teldom.pl (*.168.6.22)
Gdzie jest planowany terminarz.

zeyland - 22 marca 2005, 9:18:53 - *.icpnet.pl
A może tak mecze B - klasy np. Odlewu Poznań , pada tam zawsze około 10 bramek i połowa zawodników gra na kacu - jest co po oglądać

pyrkosz - 22 marca 2005, 9:40:29 - *.internetdsl.tpnet.pl
paranoja zeby kluby musialy placic za transmisje i jak one maja zarabiac skoro nawqet za 2 ligowe mecze nikt nie chce placic

JanMariaRo - 22 marca 2005, 9:59:35 - *.dialog.net.pl (*.168.191.19, 81.168.191.19, 127.0.0.1)
Zapraszamy z kamerami na stadion Olimpi Elblag!!

keram - 22 marca 2005, 10:15:58 - *.ostrow-wlkp.eu.org (*.168.1.16)
Jezu.Znowu to samo.Już tu było że 2liga w TV3,że będzie Magazyn piłkarski w publicznej,teraz że Tele5.Ile programów TV jeszcze bedzie transmitować mecze? Za tydzień będzie temat"Do porozumienia nie doszło"


mmmm - 22 marca 2005, 10:26:29 - *.internetdsl.tpnet.pl
Pamientajcie tez o 4lidze zachodniopomorskiej.jednego nie moge zrozumiec 'najpierw tele5 podpisuje umowe a pozniej szuka sponsorow.Chyba zaczeli nie z tej strony.12tys zl to lepiej w 3 czy 4 lidze dac dla zawodnikow niz takiej beznadziejnej telewizji

1962 - 22 marca 2005, 10:41:09 - *.117.8.130
czemu oni tylko gadają o Śląsku i Miedzi :/ 2 kwietnia w Jastrzębiu jest mecz GKS - Odra Opole o 19.30 przy światłach !! to będzie dopiero mecz ! :D

1962 - 22 marca 2005, 10:58:45 - *.117.8.130
Do nas chodzi po kilka tysiecy ludzi i atmosfera jest wspaniała, spytajcie kibicow Śląska którzy byli u nas na meczu. W gazetach pisali że było 4500 widzow a w rzeczywistosci było z 6tys. bo "pare" osob wchodzi zawsze przez płot ;)

Johan - 22 marca 2005, 11:18:01 - *.internetdsl.tpnet.pl
Mecze GKSu JASTRZĘBIE są warte pokazania!!! Na stadionie zjawia się sporo osób!A na mecze szczególnie ważne bądź z lepszymi drużynami to jest po kilka tysięcy widzów! Jest co oglądać bo i poziom jest dobry!!! Są jupitery (chyba nie jest to standart w Polsce jeśli chodzi o III ligę?) a więc bez przeszkód można grać przy świetle a wtedy atnmosfera jest świetna!! Zporaszamy do Jastrzębia!!!

Jarek_23 - 22 marca 2005, 11:21:46 - *.nm.e-zet.pl
Ja tutaj czegoś nie rozumiem. Jak mozna płacić telewizji za to, żeby pokazała na antenie mecz naszego klubu. To chyba odwrotnie powinno być...

piotrek_CK - 22 marca 2005, 12:34:16 - *.199.193.130
zamiast pokazywać niższe ligi skoncentrowali by sie na II lidze w tej rundzie bedzie naprawde ciekawie i napewno lepiej bedzie wygladalo to w tv.chodzi mi tu o doping,oprawy . bo w nizszych ligach jest z tym cienko choć nie na wszystkich stadionach. TELE 5 BIERZCIE II LIGE !!!!!!

rafi - 22 marca 2005, 12:47:03 - *.internetdsl.tpnet.pl (*.0.1.16)
nie liczcie na transmisje Live-oni przeciez wozów transmisyjnych nie maja-w gre wchodza tylko retransmisje -pewnie robione z 2 kamer!!

ŁKS - 22 marca 2005, 12:49:28 - *.toya.net.pl (*.1.173.219)
2 liga a reszte jest zbedna, bo po co ????

do ŁKS - 22 marca 2005, 13:26:32 - *.polsat.net.pl (*.10.10.90)
Może po to, żebyś zobaczył co czeka Twój klub po spadku klasę niżej marudo.

widzewiak - 22 marca 2005, 13:46:01 - *.euron.pl (*.151.54.135)
puszczajcie mecze widzewa bo to jest potega a nie jakies 3 czy 4 ligi

HKS - 22 marca 2005, 14:16:11 - *.internetdsl.tpnet.pl (*.168.1.62)
widzewiak idź z tym do Bońka on wam wszytko załatwi

gyl - 22 marca 2005, 14:20:11 - *.adsl.inetia.pl
tak widzewiaku - jeszcze głupsi, jeszcze śmieszniejsi ;)))) A na serio - ja z III Ligi chcę zobaczyć mecz Hutnika ze Stalą Rzeszów - powinno być nieźle!

S&S - 22 marca 2005, 16:19:55 - *.osiedle.net.pl
Na pewno większą przyjemność sprawiłoby mi oglądanie na przykład Siarki Tarnobrzeg czy Śląska Wrocław z ciekawą oprawą i konkretnymi ekipami kibiców niż IIligowego MKSu Mława gdzie na trybunach siedzą same zgredy. pozdrawiam

Real - 22 marca 2005, 17:11:03 - *.icm.edu.pl (*.17.35.138)
Nawet na transmisje z ligi mistrzów trzeba mieć sponsorów. To zrozumiałe, że ktoś je musi sfinansować. Ale niech nie pokazują klubu z Królewskiej Woli, kto to bedzie oglądał?

Profesor - 22 marca 2005, 18:08:13 - *.lublin.mm.pl
hahahaha a ja już pół roku ognondam transmisje MOTORU LUBLIN na lokalnej tv na osiedlu i sie śmieje!


kibic - 22 marca 2005, 18:33:00 - *.97.133.2
do S&S -- po pierwsze to sam jestes zgred po drugie nie widziales mławskich kibiców........ a dlaczego nie kibicuja to sie ich sam zapytaj .... boja ci nie powiem:/

Only Stal - 22 marca 2005, 18:54:39 - *.internetdsl.tpnet.pl
Za 2 tygodnie podobno mają pokazać mecz Wisłoka Dębica - Stal Sanok.... spoko lider z wiceliderem

Łaszczów - 22 marca 2005, 19:05:52 - *.internetdsl.tpnet.pl
Zapraszamy kamery na stadiony Motoru Lublin, Hetmana Zamość, Tomasovi Tomaszów Lub.,a za rok Korony Łaszczów!!!

STALOWIEC - 22 marca 2005, 19:19:19 - *.244.131.178.mielec131.ptc.pl
Jak ogladac to tylko takie mecze wartosciowe i jakies derbowe a tak apropo to stadion STALI MIELEC ma pojemnosc 35 tys jak sie zamontuje krzeselka to okolo 25 lub 20 to sie nazywa stadion ale niestety w IV lidze nie przyjdzie tyle kibicow 3LIGA 3 LIGA STAL MIELEC !!!!!!!!!

fan zks - 22 marca 2005, 19:30:44 - *.12d.piotrkow.pilicka.pl
Polecam czwartoligowe mecze z udziałem Concordii Piotrków!! na kazdym meczu około tysiaca widzów i co najważniejsze oprawa a nie jakieś wiejskie pikniki.

Tomek - 22 marca 2005, 21:36:24 - *.chello.pl
Oczywiscie i tak z transmisji nic nie wyjdzie jak zawsze tylko wielki szum 

S&S - 22 marca 2005, 22:24:48 - *.osiedle.net.pl
to ja teraz do Kibic Widziałem Mlawskich kibiców bo byłem w Mławie jako gośc na meczu i właśnie o to mi chodzi, że nie kibicuja. Przy okazji pozdro Siarka z Białegostoku

drops - 22 marca 2005, 23:34:08 - *.internetdsl.tpnet.pl
i bardzo dobrze i niech pokazują nawet A-klase wielu chłopaków z niższych lig zasluguje na to by ich pokazano

Olsztyn - 23 marca 2005, 9:27:51 - *.olsztyn.mm.pl
Macie pokazywac Mecze OKS 1945 Olsztyn w Tele 5

OKS - 23 marca 2005, 13:47:02 - *.citysat.com.pl (*.16.0.61)
Mogli by pokazac mecz Śląska Wrocław z Odra Opole to napewno bedzie ciekawszy mecz niz z Miedzią i lepsza oprawa meczu

Furek_STAL - 23 marca 2005, 18:17:41 - *.osk.enformatic.pl
STAL RZESZÓW!!! Na meczach tej druzyny jest zazwyczaj kolo 2 tysiecy osob.Na mecz derbowe na pewno bedzie sie pojawiac 5 tysiecy.

oks olszty - 20 kwietnia 2007, 9:50:50 - *.wejh.gda.pl
fajnie super tele5 trzecie i czwarte lige super moze tez stomil olsztyn wszytsko klub prawde:d

|
|