[ Strona główna ]


Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2024/2025 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!
90minut.pl
 CLJ
 PZPN
RSSSF

 


4 lipca 2005, 0:06:51 - prof
Sześciu nowych graczy jedzie z Lechią do Poznania

W poniedziałek o 9:30 piłkarze drugoligowej Lechii Gdańsk udadzą się na dziesięciodniowe zgrupowanie do Poznania. Do autokaru wsiądzie 23 zawodników. Być może na miejscu ktoś jeszcze do drużyny dołączy.

Na pewno nie będzie to Radosław Michalski. Doświadczony, 36-letni pomocnik, który w środę ustalił warunki kontraktu z Lechią, niespodziewanie wyjechał na Cypr. W sobotę porozumiał się z tamtejszym zespołem AS Anórthosis, gdzie już kiedyś występował.

- Radek zadzwonił do mnie, że otrzymał korzystną finansowo ofertę - mówi trener Lechii, Marcin Kaczmarek. - Przeprosił za wywołane zamieszanie. Szkoda, bo bardzo liczyłem na jego grę w moim zespole. A tak, musimy teraz szukać defensywnego pomocnika.

Kandydatem do gry na tej pozycji w zespole Lechii jest Łukasz Gorszkow. 31-letni zawodnik zwiedził już w swojej karierze dwanaście klubów. Ostatnio grał w KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Inną alternatywę stanowi Maciej Mysiak. To z kolei 21-letni gracz krakowskiej Wisły, który rundę wiosenną poprzedniego sezonu spędził w GKS Katowice.

- Mysiak jest jednak raczej obrońcą, lecz nie wykluczam sytuacji, że dam mu szansę. Na przykład podczas jednego ze sparingów na zgrupowaniu w Poznaniu - mówi Kaczmarek.

Szukać też trzeba prawego pomocnika. Na pewno nie wróci bowiem do Lechii Jakub Biskup. Ten gracz zasili beniaminka ekstraklasy, GKS Bełchatów.

- W poniedziałek mam podpisać trzyletnią umowę, której warunki już ustaliłem - usłyszeliśmy od Biskupa.

Są jednak w Lechii nowe twarze. Ostatnim, który porozumiał się z gdańskim klubem, jest Paweł Pęczak. 28-letni obrońca, dotychczas występujący w klubach ekstraklasy (GKS Katowice, Amica Wronki, Górnik Zabrze i ostatnio znów Katowice), dołączy do nowych kolegów we wtorek. Przyjedzie wprost do Poznania.

Także na miejscu zamelduje się Marcin Janus. Środkowy obrońca, ostatnio grający w płockiej Wiśle. Z Gdańska natomiast wyruszy do stolicy Wielkopolski czterech nowych zawodników. Łukasz Giermasiński, Wiesław Ferra, Piotr Wilk i Grzegorz Król.

- Wyjazd tego ostatniego to bardziej kurtuazja i ukłon klubu w stronę wychowanka niż dalekosiężne plany. Grzegorz myśli o wyjeździe za granicę i chce się dobrze przygotować do sezonu. Ale nigdy nie można mówić nigdy - informuje dyrektor Lechii, Błażej Jenek.

Gdańszczanie zamieszkają w hotelu "Golęcin" na obiektach poznańskiej Olimpii. Na boisku tego zespołu będą trenować dwa, a nawet czasami trzy razy dziennie. Rozegrają również trzy mecze kontrolne. Już w środę zmierzą się z Mieszkiem Gniezno, później czeka ich spotkanie z Wartą Poznań i pod koniec zgrupowania z Kujawiakiem Włocławek.

Oni jadą na obóz

Mateusz Bąk, Wiesław Ferra, Dawid Ditrich, Sebastian Fechner, Krzysztof Brede, Robert Sierpiński, Marcin Janus, Paweł Pęczak, Paweł Żuk, Marek Kowalski, Michał Pietroń, Rafał Loda, Maciej Kalkowski, Sławomir Wojciechowski, Marcin Pietrowski, Łukasz Giermasiński, Michał Szczepiński, Piotr Wilk, Jakub Bławat, Roland Kazubowski, Piotr Wiśniewski, Krzysztof Rusinek, Grzegorz Król.


źródło: Dziennik Bałtycki

Krisk - 4 lipca 2005, 9:52:44 - *.abc.com.pl
W hotelu będą pewnie ustalać szczegóły kolejnej fuzji z Olimiią Poznań

piero - 4 lipca 2005, 10:31:52 - *.pl
Krisk, dlugo myslales nad tym blyskotliwym spostrzezeniem ?

brot - 4 lipca 2005, 10:52:28 - *.internetdsl.tpnet.pl
a co się stało z marcinem szulikiem? wie ktoś?

23 - 4 lipca 2005, 11:39:40 - *.chello.pl
szulo jest kontuzjowany

tczewiak - 4 lipca 2005, 11:43:43 - *.internetdsl.tpnet.pl (*.168.0.22)
podobno lechi brakuje prawego pomocnika
miom zdaniem mogą siegnac po marcina chyle z poloni slubice , która spodla do 4 ligi i on przyda sie lechii.przeciesz mial dobry sezon w piascie gliwice byl najlepszym strzelcem tej druzyny .polecam tego zawodnika.

Lechia_BKS - 4 lipca 2005, 16:22:32 - *.chello.pl
bedzie dobrze skład jest oki srodek tabeli bedzie napewno , a co dalej zobaczymy jak sie liga zacznie

wingss - 4 lipca 2005, 16:22:42 - *.internetdsl.tpnet.pl (*.168.1.12)
no Chyła był dobry naprwde pożyteczny zawodnik musi jescze troche popracować ale ma talent chłopak u nas naprawde dobrze mu wychodziło tylko trenerzy ustawiali go często do przodu , a on jest pomocnikiem i tam napewno byłby bardziej pożyteczny , ale pokazał ,ze w ataku też u mnie grać , jak najbardziej zawodnik zasługujący na 2 lige

Pseudonim (max 10 znaków):

E-mail:

Redakcja 90minut.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie 90minut.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników lub całe sieci.

 

Napisz do nas