[ Strona główna ]


Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2022/2023 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!
90minut.pl
 CLJ
 PZPN
RSSSF

 


7 marca 2007, 23:55:46 - prof
Zniknęły pieniądze za przejęcie Lecha

Zarzut ukrywania pieniędzy przed wierzycielami postawi policja dwóm byłym prezesom klubu piłkarskiego Lech. Radosław Majchrzak i Radosław Sołtys odpierają zarzuty: - Działaliśmy dla dobra klubu - argumentują.

Prokuratura Rejonowa Poznań-Grunwald i Komenda Wojewódzka Policji od dwóch miesięcy prowadzą śledztwo w sprawie ukrywania pieniędzy przed wierzycielami. Prawdopodobnie chodzi o 10 mln zł.

Na trop sprawy natrafił urząd skarbowy. Chodzi o wydarzenia z maja 2006 r., tuż przed powstaniem KKS Lech (czyli połączeniem drużyn WKP Lech Poznań i Amiki Wronki). Wówczas to Amica zapłaciła "staremu" Lechowi za prawa niematerialne (nazwę, barwy, herb) i za konieczność rozwiązania kontraktów z zawodnikami. Dokładnej kwoty transakcji nigdy oficjalnie nie podano.

Prokuratura nie chce rozmawiać o szczegółach. - Potwierdzam, że zajmujemy się taką sprawą i to wszystko, co mogę powiedzieć - usłyszeliśmy od prokuratora Roberta Maciejewskiego. W podobnym tonie wypowiada się urząd skarbowy. - Wykryliśmy nieprawidłowości, o których poinformowaliśmy organy ścigania. Więcej nie mogę powiedzieć, ze względu na obowiązującą nas tajemnicę skarbową - dodała Małgorzata Spychała-Szuszczyńska.

"Gazecie" udało się jednak ustalić, że już w przyszłym tygodniu były prezes WKP Radosław Majchrzak i wiceprezes Radosław Sołtys usłyszą w tej sprawie policyjne zarzuty. Śledczy ustalili scenariusz wydarzeń z maja 2006 r. Według nich Amica zapłaciła WKP Lech ok. 3,5 mln zł za wspomniane prawa niematerialne i ok. 7 mln zł za konieczność rozwiązania kontraktów z zawodnikami. Zdaniem prokuratury do tych transakcji WKP jednak nie mógł przystąpić. - Były one niezgodne z prawem, bo WKP miał wielomilionowe długi. Ponad 7 mln zł był winien samemu urzędowi skarbowemu i ZUS, a byli też inni wierzyciele - powiedział nam jeden ze śledczych pracujących przy sprawie. To nie koniec. Majchrzak i Sołtys nie zgłosili skarbówce kont, na które trafiły pieniądze, choć mieli taki obowiązek. - I w końcu konta opróżnili, wypłacając z nich osobiście 10 mln zł - część w gotówce, część przelewami - dodał informator.

Co na to byli prezesi? Radosław Majchrzak przedstawia całą sprawę zupełnie inaczej. Twierdzi, że za prawa niematerialne Amica zapłaciła WKP Lech ok. 4 mln zł, a w ramach "odszkodowania za rozwiązanie kontraktów z zawodnikami" ok. 3-3,5 mln. - Zaręczam, że myśmy tych pieniędzy nie wzięli dla siebie!

"Gazeta": - Co się więc stało z pieniędzmi? Czy zostały przeznaczone na odszkodowania dla zawodników, z którymi rozwiązano umowy?

Majchrzak: - Nie.

"Gazeta": - To na co?

Majchrzak: - W tej chwili nie potrafię tego wytłumaczyć.

Prezes jednak przyznaje, że pieniądze od Amiki trafiły na konta, o których urząd skarbowy nie wiedział, i że powodem była ucieczka przed wierzycielami. - Zanim zdążyliśmy zgłosić konta urzędowi, on sam je znalazł - zapewnił Majchrzak. I wyjaśnia, że część z pieniędzy od Amiki w ogóle na konta nie trafiła, bo od razu spłacono z nimi długi wobec członków PZPN (czyli np. klubów, piłkarzy, trenerów), co było jednym z warunków zgody na powołanie KKS Lech. - Resztę pieniędzy zabrali komornicy, którzy w końcu dowiedzieli się o kontach - dodał Majchrzak. I przyznał, że spodziewa się w tej sprawie zarzutów. Z wiceprezesem Sołtysem nie udało się nam porozmawiać.

Sprawę krótko skomentował Arkadiusz Kasprzak, obecny wiceprezes zarządu KKS Lech Poznań. Majchrzak i Sołtys są bowiem dziś pracownikami Lecha.

- W chwili, kiedy tym panom zostaną postawione zarzuty, sprawą z pewnością zajmie się zarząd klubu. Ale to wszystko brzmi niezwykle poważnie - stwierdził wiceprezes Kasprzak.


źródło: Gazeta.pl

smyru - 8 marca 2007, 0:16:35 - *.dsl.emhril.ameritech.net
jak zwykle czeski film w polskim wykonaniu, nikt nic nie wie, on tylko byl prezesem..., caly ten kraj to porazka.

K - 8 marca 2007, 0:33:01 - *.215.219.81.static.kielce.msk.pl
To amica płaciła lechowi za rozwiązanie kontraktów z zawodnikami?

benito - 8 marca 2007, 0:33:35 - *.icpnet.pl
Może w końcu oczyszczą klub z osób z "układami". MLS nie powinni się znaleźć w "nowym" Lechu, jednak ich pozostanie pewnie było jednym z warunków dojścia fuzji do skutku. Teraz zarząd będzie miał powód żeby się ich pozbyć... i bardzo dobrze.

Kuba - 8 marca 2007, 0:36:10 - *.catv.net.pl
Lech i Widzew to dwa kluby, które zagrały bardzo nieczysto. mając wielkie długi, uciekły od nich, tworząc nowe spółki, nie obciążone żadnymi zobowiązaniami. w przypadku tych 2 przekształceń powinno się odstąpić od zasady "lex retro non agit" i je należycie rozliczyć - tj. albo Lech i Widzew spłacą swoje zobowiązania albo ich nazwy, herby, barwy i cała historia powinny wejść do masy upadłościowej. nie może być tak, że taki jeden rudy cwaniak, kiedyś świetnie grający w piłę i 2 szczyli z Poznania po prostu okrada nie tylko swoich prywatnych wierzycieliu, ale także nas, obywateli Polski, którzy przecież stratę ZUSu itd. odczują na swoich portfelach.
chcą pozbyć się długów - niech je spłacą. jeśli nie - w 7 sezonów przy pomyślnych wiatrach dotrą do ekstraklasy.

grzesiek - 8 marca 2007, 0:38:19 - *.163.wmc.com.pl
Zeby nie fuzja to lech by teraz grał w 4 lidze albo i dalej,oni mieli ogromne długi wiem bo mieszkam w poznaniu,znajac zycie to za kilka lat zrujnuja amike

benito - 8 marca 2007, 0:44:32 - *.icpnet.pl
grzesiek -> a co ma MLS do Amiki? Nic. Zresztą oni już długo w Lechu nie będą siedzieć skoro takie wałki robią.
Kuba -> właścicielem Lecha jest teraz Amica, która zapłaciła za herb i barwy właśnie panom MLS. To nie ich wina że kasa zniknęła a tym bardziej nas kibiców, więc co chcesz od Lecha? Przyczep się do MLS. To oni są winni.

czarny - 8 marca 2007, 0:59:46 - *.ntlworld.ie
no ładnie znowu afera.powinni wziąć się do roboty i zbudować drużynę z prawdziwego zdarzenia, która będzie grała nie tylko efektownie, ale i efektywnie.budują już stadion i to jest plus.a gdzie się podziała kasa?a co to za pytanie...?

kibic - 8 marca 2007, 1:01:19 - *.icpnet.pl
Przykro powiedzieć, ale Lechowi to nie pierwszyzna. Już były w latach 90-tych zmiany osobowości prawnej z przejęciem przez nowy podmiot aktywów, ale nie pasywów poprzednika. Mam nadzieję, że nowi właściciele zaprowadzą nowe standardy. Przecież Amica zapłaciła poprzedniemu Lechowi spore pieniądze za prawa do nazwy i pewnych praw niematerialnych, ale nie przejęła jego długów. No więc, stary Lech powinien się rozliczyć z zadłużenia, w którym się znajdował. Mam nadzieję, że albo się rozliczy albo winni zostaną ukarani. Każdy, kto tak postępuje (dotyczy to nie tylko Lecha), popełnia przestępstwo.

JBfan - 8 marca 2007, 1:38:20 - *.126.114.128-static.reverse.softlayer.com
Wydaje mi sie ze ZUS ii US chcialy te kase dla siebie - zeby odzyskac te 7 mln dlugu.
A tak forsa poszla do czlonkow PZPN i komornikow (zapewne sciagajacychdlugi wobec prywatnych firm)...
Te 10 mln zl pewnie nie pokryly wszystkich dlugow.
KKS chyba powinien wszytsko splacic, zeby smrod sie za nim nie ciagnal.
...
No chyba ze ci dwaj panowie wzieli kase dla siebie - wtedy wszystko jest jasne.

Do Kuba - 8 marca 2007, 2:44:08 - *.toya.net.pl
Kolega chyba nie bardzo wie o czym mówi - jeśli chodzi o Widzew. Spółka Widzew SA która miała i ma długi nadal istnieje i można ściągac od niej wierzytelności - kieruje nią niejaki pan Grajewski skadinąd znany również w Lechu. Prawo do herbu, do wizerunku oraz reprezentowania klubu w I lidze Grajewski uzyskał w czasowe użytkowanie od stowarzyszenia RTS Widzew, które posiada wieczyste prawo do tychże.
Innymi słowy, spólka Grajewskiego była tylko dzierżawcą praw do herbu i reprezentowania klubu w I lidze i to ona narobiła długów. Spółka nadal istnieje, można żądać ściągania od niej długów tylko jakoś dłużnicy nie kwapią się z tym i oczekują że stowarzyszenie odda pieniądze, które zagarnął p. Grajewski i jego świta.

fan - 8 marca 2007, 3:25:03 - *.wroclaw.dialog.net.pl
Czyli, krótko mówiąc, występ w Lidze Mistrzów (i nie tylko) obecny Widzew powinien wymazać ze swojej historii bo to przecież sukcesy spółki Grajewskiego...
Takie wałki w majestacie prawa są możliwe tylko w tym kraju.

sztefi - 8 marca 2007, 7:01:10 - *.internetdsl.tpnet.pl
W Polsce znikneły pieniądze? niemozliwe :P

Adriano - 8 marca 2007, 8:00:54 - *.89-161.tel.tkb.net.pl
poprostu byli przywiązani do tych pieniędzy.
co tu sie dziwic suma niecodzienna

do"do kub - 8 marca 2007, 8:54:57 - *.183.136.194
wytlumacz tylko dlaczego zaczeliscie od 2 ligi skoro nie mieliscie nic wspolnego z widzew SA

leon - 8 marca 2007, 10:18:55 - *.eplus-online.de
a dlaczego sie nie mowi o szymkowiaku, to przeciez pod jego rozkazami robila ta trojka najwieksze przewalki, przy ktorych to co wyciaga prokuratura we Wroclawiu to tylko drobiazgi. To byl dopiero Dziki Zachod....

Obserwator - 8 marca 2007, 10:26:02 - *.toya.net.pl
Niektórzy mentalnie pozostali jednak w poprzednim ustroju. Pawelec, Grajewski, teraz dwóch innych z Poznania - oni winni wszystkiemu... Możemy dopisać ich do listy za Żydami, masonami i cyklistami... Ale teraz jest kapitalizm, masz długi - spłacasz.
Pytanko do kibiców Lecha i Widzewa (oraz innych, którzy przyklaskują takim wałkom) - jak możecie spojrzeć w oczy np. kibicom Gieksy? W tej sytuacji to właśnie tacy jak oni są wyrolowani. Tylko w przeciwieństwie do Was mają honor i dzielnie walczą o swój byt, a Wy śmiejecie się z całej Polski i udajecie Greka...

wymiatacz - 8 marca 2007, 10:55:53 - *.internetdsl.tpnet.pl
AMIKA KUPIłA OD LECHA BARWY, HERB, TRADYCJę za kilka baniek. W zasadzie klub powinien nazywać się Amika Poznań. Bez napinki, ale ja będąc kibicem Lecha przestałbym odwiedzać obiekt przy Bułgarskiej. "Wygodnie jest nie wiedzieć..."

pp - 8 marca 2007, 11:27:09 - *.devs.futuro.pl
Biznes po Polsku. Chłop wynajmuje lokal na biznez na jakiś okreslony czas ale robi długi i się zwija. Kto winny - oczywiście ten co lokal wynajął i niech spłaca Kubusia. Ludzie czy naprawde nienawiść wam nie pozwala zauważyć, że obecnie w Polsce spólki zarządzają klubami. Jak onet S.A. zrobi długi i zbankrutuje to Legia ma te długi spłacać jako jedna ze spółek ITI lub odwrotnie??? jak PTAK-owi zbankrutuje jeden czy drugi stragan to Pogoń won z ligii??? Czy wy wiecie co to jest Spółka Akcyjna czy Spółka z O.O. Nie wnikam teraz czy w sporcie jest to etyczne ale w biznesie (pozasportowym) jest to normalka. Przecież wy i pozostałe 90% ludzkości kombinuje jak może i nie zastanawiacie się nad etyką. jak wykiwać ZUS, jak wykiwać US itp. A samochody z kratką to takie "cacy". No tak ale to są wasze samochody a Widzew nie wasz. Może się mylę w powyższym ale nobody perfect!!! Do Obserwatora: GKS nie tyle, ze ma honor (i chwała za to) co nie miał podstawy prawnej (PRAWNEJ). Bo jakby taka podstawa była to bysmy ku m.in. mojej satysfakcji mieli ich w lidze. bo GKS to GKS (nie mylić z u-botem)

Kibic1954 - 8 marca 2007, 12:16:52 - *.kaskada.net
Tylko w Polsce takie cuda mogš się zdarzyć.To kraj przekwitły korupcjš tak jak Kolumbia narkotykami

endriu - 8 marca 2007, 12:52:23 - *.bel.vectranet.pl
Panie pp. Moj klub GKS Bełchatów ma takie samo prawo do nazy GKS jak kazda inna druzyna. To nie oscypki ze Tylko nasi gorale chca miec na nie wylacznasc. Zastanawiam sie czemu uparliscie sie z tym BOT-em?? Wiekszosc z was matolki nawet nie wie co ten skrot oznacza. Juz mowie: Bełchatów, Opole, Turów. Dziwne by bylo zeby taka nazwe miala druzyna pilkarska prawda?? Wiem wiem to zazdrosc w was kipi ze druzyna bez kibicow jak mowicie lideruje wszystkim. Jest nas moze nie wielu bo nasze miasto jest niewielkie ale jestesmy i bedziemy!!! Pozdro dla normalnych.

brodo - 8 marca 2007, 12:57:23 - *.dei.uc.pt
Hydrocos upadło to i na AmicoLecha przyjdzie kolej. A jeszcze jest kwestia awansu Lecha do I ligi, w czasach gdy trenerem zespołu był dobrze znany "specjalista od awansów" Boguś B.

stan - 8 marca 2007, 13:40:04 - *.gdynia.mm.pl
endriu - to rzeczywiście spory sukces, taki jak i w Wiśle (Orlen) Płock. "inwestować"- czyt. przepierdz... pieniądze państwowych spółek, kosztem podatników w klubach bez kibiców ale dające satysfakcję miejscowym bossom (albo raczej kacykom). taki Drzymała (Dyskobolia) robi to przynajmniej za własne pieniądze.

ellert - 8 marca 2007, 14:02:58 - *.chello.pl
A ja myslalem,bo w gazetach pisali,ze tylko Arka robila przekrety...

Banan - 8 marca 2007, 17:39:47 - *.piotrkow.net.pl
Endriu twoja wypowiedz ni jak nie pasuje do tego tematu.Daj spokój i nie napinaj się kolego.Ja też jestem normalnym kibicem i czytając wypowiedzi niektórych internautów doszedłem do wniosku, że zamiast pisać o Lech wy piszecie o połowie klubów z pierwszej ligi, trochę z drugiej i po trosze z trzeciej.Dajcie spokój tym klubą bo to w dużej mieże wina leży po stronie ludzi, którzy nimi zarządzali a my biedni kibice musimy być skazani na takich pseudo działaczy.Przykład przekrętów idze z góry a ryba zawsze psuje się od głowy.W tym kraju nie ma klubu, który był by czysty i prowadzony bez przekrętów czyli normalni w skali kilku lat.Żal tylko tego, że szargane jest dobre imię klubu jego historia,tradycja i honor wiernych kibiców.Panowie trochę pokory, pozdrawia normalny kibic.

Ab_OK - 8 marca 2007, 17:47:44 - *.elsat.net.pl
wymiatacz - to nie klub Amica tylko FIRMA Amica wykupiła to wszystko! Więc niby czemu klub ma się nazywać Amica? Czy Legia nazywa się ITI? Jesteś taki skory to niechodzenia na mecze, to przestań chodzić na mecze swojej drużyny, bo jej herb, nazwa i wszystko inne zostało wykupione przez sponsora, a to Twoim zdaniem jest złe.

benito - 8 marca 2007, 18:26:57 - *.icpnet.pl
Obserwator -> normalnie się zagotowałem jak przeczytałem tą Twoją wypowiedź
1.jako kibic Lecha nie przyklaskuję takim wałkom, żaden z nas chyba tego nie robi.
2.Amica zapłaciła kasę za herb, barwy itd. i te pieniądze miały iść na spłatę długów. Chesz żeby Kolejorza zdegradowali dlatego że 2 osoby przemataczyły kilka(naście) baniek? no wybacz, to raczej te osoby powinny za to odpowiedzieć (jeśli to prawda) a nie klub i kibice.
3.Gieksa nie poleciała za długi tylko za to że Dziurowicz odważył się wspomnieć o korupcji w polskiej piłce.

Cichy - 8 marca 2007, 19:24:52 - *.71.98.217.tvknet.pl
Do Ab_OK
Jesli Firma Amica kupilaby to wszystko oczym wspomniales to Lech gralby w 2 lidze, a ponadto w OE gralby zespol Amica!!! Chyba sie nie myle, bo nie przeszli do Poznania pracownicy z fabrytki kuchenek, tylko zawodnicy Amiki!

aztecs - 8 marca 2007, 19:33:49 - *.popl.cable.ntl.com
a AmicoLech Poznan zajal miejsce w lidze Amiki Wronki wiec tlumaczenie ze to firma a nie klub zaplacila Lechowi jest smieszne... Jesli by tak bylo to startowalibyscie z pozycji zajetej przez Lecha a nie Amiki...
Nie ma Pogoni...
Nie ma Widzewa...
i nie ma juz Lecha...

L-P! - 8 marca 2007, 19:40:17 - *.icpnet.pl
wymiatacz - lecz sobie kompleksy gdzie indziej, bo czy się to tobie podoba, czy nie to i tak u nas będzie pełny stadion. Zdradź może jeszcze komu kibicujesz Wielki Kibicu (zimno/deszcz pada/niejasności)- nie idę na mecz. Z drużyną jest się na dobre i na złe (patrz jak my byliśmy w 2 lidze). Wronki czy Warszawa?? Jeżeli chodzi o wronieckich "fanów", to nie zapomnę jednej sytuacji sprzed 2 lat. Padało, było zimno -= miejscowi zaczeli zwijać fanę "Najwierniejsi", żartowaliśmy sobie, że "Najśmieszniejsi" zmarzli i się zwijają. A jak z Warszawy, to 4 remisy z rzędu u siebie i widzimy 5 tyś w "kurniku".

rob - 8 marca 2007, 19:46:38 - *.internetdsl.tpnet.pl
boże kiedy w tym kraju będzie normalność że nie będzie szwindli i zlodziejstwa chyba to niemożliwe bo to Polska właśnie

kibic 20 - 8 marca 2007, 20:08:27 - *.internetdsl.tpnet.pl
Niestety taka jest szara rzeczywistośc !! całe te przejęcie to jeden wielki wałek ...Obecnie w poznaniu gra Amica Wronki pod nazwa Lech Poznań...prawdziwy Lech jest w 3 ludze który nie otrzymał licencji.. obecny KKs gra na licencji Amici!! WSzyscy sie ciesza jaki to wielki i piękny ten "nowy" Lech ,przywiazanie do barw i trdycji kibiców ktorzy godnie nosza niebiesko-białe barwy ale panowie wy kibicujecie w prawdzie Amice !!!

wporzokolo - 8 marca 2007, 21:21:34 - *.177.103.175
Do wszystkich napinaczy twierdzacych, ze nowy Lech powinien sie nazywac Amica: Ferrari powinno nazywac sie Fiat, Jaguar - Ford itd....

Obserwator - 8 marca 2007, 22:26:48 - *.toya.net.pl
Na zachodzie jak nie ma kasy, to klub siłą rzeczy spada do niższej ligi i wraca po znalezieniu sponsora. U nas się utarła jakaś głupota, że pewne kluby nie mogą zlecieć. Lech, Widzew, ŁKS, Lubin, Śląsk, Ruch, Polonia W., Cracovia, Wisła - te kluby po '90 roku były/są w niższych ligach. Zginęły od tego? Niektórym nawet na dobre wyszło. Np. ŁKS wykorzystał szansę na reorganizację. Pozbył się widma ptaka, udało się wrócić na właściwe miejsce i co? Zabierają 3 punkty za dług wobec Kucza, którego nie przeoczyli jedynie działacze nowej spółki, ale także chyba listkoludy kontrolujące operację przejęcia? Spłacono w wyznaczonym terminie, a i tak punktów nie oddadzą, bo wg PZPN-u zrobiono to ze zbyt małą ochotą. Ok. 30 000 zł., żeby była jasność. I na cholerę było im to wszystko? Trzeba było iść na korepetycję do Bońka, co? Ten sam ŁKS jest gnojony w sprawie Kolendowicza, chociaż ci sami ludzie w takiej samej sprawie podejmują odwrotną decyzję... Także nie dziw się, że Lech złośliwie nazywany jest Amica Poznań, skoro innym klubom rzucane są kłody pod nogi. To nie jest zawiść, tylko bezsilny krzyk o sprawiedliwość kibiców upokarzanych klubów. Dla mnie Lech zawsze będzie Lechem, Widzew Widzewem itd. Jak chcecie, żeby wszyscy tak do Was podchodzili, to nie nabijajcie się z innych że nie mają sukcesów sportowych lub ładnego stadionu - niektórzy muszą oprócz tego walczyć jeszcze o licencję, długi o których po kilku latach ktoś się dokopie w tym burdelu na Miodowej, zwrot punktów, prawa do piłkarza itd. A inni mają to z góry załatwione.

19RR10 - 8 marca 2007, 22:31:43 - *.214.unknown.vectranet.pl
do rob - sam odpowiedziałeś sobie na zadane pytanie, szkoda tylko że to nie teleturniej bo przynajmniej coś by Ci do kieszeni wpadło. A poza tym słownik języka polskiego od conajmniej kilku lat nie uwzględnia takiego pojęcia jak "normalny" czy jak kto woli "normalność". Jednym słowem jak to stwierdził jeden z Naszych przedmówców tego niesamowitego info "czeski film w polskim wydaniu". Pzdr

Obserwator - 8 marca 2007, 22:38:55 - *.toya.net.pl
Benito - masz rację, że trochę "na wyrost" wrzuciłem Was do jednego worka z Widzewem - przy nich jesteście aniołkami (to jest napisane serio). Co do Gieksy to uznajmy to za naszą małą tajemnicę, bo w uzasadnieniu decyzji PZPN-u nie ma o Dziurowiczu ani słowa ;) Co do odpowiedzialności klubu - trzymając się przykładu Widzewa - czym byłby ten klub teraz, gdyby nie CL zdobyta w nieuczciwy sposób? Każdy klub mający wtedy 30 baniek by tego dokonał. Potem miasto dawało na remont stadionu itd. Łatwiej było o sponsorów. A jak było źle to zrobili "nowy" który przejął wszystko, z wyjątkiem ujemnego konta. Kibice tego klubu chodzą natomiast szczęśliwi i nabijają się z innych. Czy to nie jest przyklaskiwanie wałkom? Są kibice, którzy potrafią walczyć, zamiast iść na "łatwiznę" - Pogoń, Zawisza... Kibicom Pogoni "wystarczyła" tylko polityka prowadzenia klubu...

kibic23 - 9 marca 2007, 13:26:48 - *.netia.com.pl
Wczoraj tu był link mówiacy całą prawde o tym jak powstał Lech. Nie wiem dlaczego został usunięty ???? NIe była to żadna reklama itp..Ot e-mail pokazujacy jak powstał ten klub. Czy kogoś prawda w oczy kole ?? Podaje link ponownie..http://img20.imageshack.us/my.php?image=
amicakkssb1.gif

GIEKSA - 10 marca 2007, 12:06:40 - *.chello.pl
ZOBACZYŁEM JPG!! Ładnie!! Zmiana miasta zmiana nazwy po prostu piękne!!!
Jednym zdaniem :
GIEKSA NAJUCZCIWSZYM KLUBEM W RP!!!
ps. pozdrawiam Piotra Dziurowicza człowieka ,który rozpoczął zmiany!! Tak kierował "KATOWICAMI" jak mu układ pozwalał. TERAZ GO ROZUMIĘ I SZANUJĘ . To szef "Katowic" rozpier... z pomocą policji układ!! i chwała mu za to!!!

Hanys - 10 marca 2007, 12:13:50 - *.internetdsl.tpnet.pl (*.168.11.84)
Ja jestem z WLKP, od 6 lat jestem kibicem katowickiej GieKSy ( wcześniej byłem za Lechem - na szczęscie już nie jestem ). Moim zdaniem Wielcy kibice Lecha są śmieszni, Amica kupuje historie herb arwy i kibiców. Po żal sie panie boże ( :D: :D :D ). Widzew Lech i Legia za swoje przekrety sprzed lat powinny byc ukarane !!! Spadek do 4 ligi, albo zaczynac od B klasy, lub legia C klasa.
Jak GieKSa spadła do 4 ligi to kumple co są za lechem się ze mnie śmiali, ale to ja mam do śmiechu GieKSa bynajmniej się nie sprzedała tak jak zrobili to kibole Kolejorza.
I pomyśleć, że jak Lech kiedys spadal do 2 ligi, sezon pozniej do 3 i o maly wlos nie spadli to 4, to sie cieszylem ze sie utrzymali w 3 ( ciekawe ilu kibicow lecha to pamieta ??? pewnie mało !!!)
ALE NA SZCZĘSCIE JESTEM JUŻ GieKSiarzem a nie Kolejorzem.
GKS Katowice w WLKP !!!

Pseudonim (max 10 znaków):

E-mail:

Redakcja 90minut.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie 90minut.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników lub całe sieci.

 

Napisz do nas