11 września 2009, 21:57:27 - elenril
Grzegorz król

W meczu 6. kolejki Ekstraklasy Polonia Bytom pokonała na własnym stadionie 4-0 (2-0) Piasta Gliwice. Obydwie bramki w pierwszej połowie strzelił Grzegorz Podstawek po dokładnych dośrodkowaniach Marka Bažíka, a w drugiej części gry dwa gole zdobył Jacek Trzeciak. Podstawek ma na swoim koncie już cztery bramki i prowadzi w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców.

W 16. minucie Sebastian Olszar dostał piłkę od Kamila Wilczka i z linii pola karnego próbował przelobować Wojciecha Skabę, ale trafił w słupek bramki gospodarzy. W 25. minucie Miroslav Barčík mocno uderzył sprzed pola karnego, jednak dobrą interwencją wykazał się Jakub Szmatuła, wybijając piłkę na rzut rożny. W 35. minucie Polonia objęła prowadzenie, kiedy z rzutu rożnego na bliższy słupek dośrodkował Marek Bažík, a Grzegorz Podstawek strzałem głową umieścił futbolówkę w siatce. Tuż przed przerwą groźny strzał z dystansu oddał Tomasz Nowak, ale Szmatuła zdołał obronić to uderzenie. Chwilę później Bažík dośrodkował z lewej strony boiska na pole karne Piasta, a Podstawek po raz drugi pokonał bramkarza gości strzałem głową.

W 58. minucie Barčík dośrodkował w pole karne Piasta, a Szymon Sawala strzelił głową obok słupka. W 69. minucie wprowadzony w drugiej połowie Jakub Biskup oddał mocny strzał, po którym piłka minęła jednak bramkę Polonii. W 80. minucie Nowak podał do Jacka Trzeciaka, którego strzał najpierw obronił Szmatuła, ale wobec dobitki był już bezradny. W 82. minucie Przemysław Łudziński strzelił z dystansu, ale piłka przeleciała nad poprzeczką bramki gospodarzy. W 86. minucie Bažík mocno uderzył sprzed pola karnego, a próbujący dobijać piłkę Michał Zieliński został faulowany przez Macieja Michniewicza. Sędzia Robert Małek podyktował za to zagranie rzut karny, którego pewnym wykonawcą był Trzeciak.

11 września 2009, 20:00 - Bytom
Polonia Bytom 4-0 Piast Gliwice
Grzegorz Podstawek 35, 45, Jacek Trzeciak 80, 87 (k)

Polonia: 1. Wojciech Skaba - 8. Peter Hricko, 14. Adrian Klepczyński, 2. Lukáš Killar, 18. David Kotrys (34, 26. Tomasz Nowak) - 7. Miroslav Barčík, 21. Szymon Sawala, 24. Rafał Grzyb, 19. Marek Bažík, 20. Marcin Radzewicz (65, 6. Jacek Trzeciak) - 10. Grzegorz Podstawek (72, 25. Michał Zieliński).

Piast: 1. Jakub Szmatuła - 20. Maciej Michniewicz, 4. Mateusz Kowalski (78, 18. Przemysław Łudziński), 25. Kamil Glik, 16. Sławomir Szary - 7. Jakub Smektała, 5. Paweł Gamla, 11. Mariusz Muszalik, 10. Kamil Wilczek, 22. Daniel Chylaszek (46, 24. Jakub Biskup) - 9. Sebastian Olszar (61, 13. Roman Maciejak).

żółte kartki: Hricko - Wilczek, Gamla, Glik.

ale szybkie jest 90 minut

pb - 11 września 2009, 21:58:52 - *.internetdsl.tpnet.pl (*.168.37.8)
hahahha :P śmiech na sali :P

Zabrzanin - 11 września 2009, 21:58:56 - *.230.35.32
heh... cieniutko Piast... bardzo cieniutko...

OFV - 11 września 2009, 21:59:33 - *.dynamic.qsc.de
To sobie pastuchy pograly brawo Polonia!

P@RóFkA - 11 września 2009, 21:59:49 - *.tczew.net.pl
Piękny meczzagrała Polonia,Szkoda tylko że sa druzyna własnego boiska,bo co wyjazd to słabiutko...:]

Grzywa KSG - 11 września 2009, 22:00:06 - *.netia.com.pl
No no, Polonia w tym sezonie gra tak, że szczęki opadają. Zaskoczeniem są aż 4 bramki stracone przez Piasta. Tylko Śląsk !

bartez - 11 września 2009, 22:03:04 - *.broker.com.pl
z taką grą to nie mamy czego szukac w ekstraklasie. Muszalik na ławę!!!

do lol - 11 września 2009, 22:03:22 - *.chello.pl
Bo połowa Gliwic to Górnik hehehe -nawet koło stadionu jest Torcida

jasiu gdyn - 11 września 2009, 22:04:13 - *.limes.com.pl
Wielkie gratulacje dla Polonii z Gdyni, ta drużyna gra coraz lepiej i piekniej, myslę ,że w tym sezonie wysoko wylądujecie. Tak trzymać i powodzenia dalej.

Morena - 11 września 2009, 22:07:02 - *.ip.jarsat.pl
Tytuł tego artykułu jest co najmniej dziwny. Jak go pierwszy raz przeczytałem to myślałem, że Grzegorz Król gra teraz dla Polonii.

marek - 11 września 2009, 22:07:14 - *.internetdsl.tpnet.pl
teraz kurczaki widzicie gdzie wasze miejsce. Ile kurczakow na polonii?

PSG - 11 września 2009, 22:08:18 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
nie bylo karnego!

miqqu - 11 września 2009, 22:10:14 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Polonia Bytom nie przestanie mnie zadziwiać! Jedyne czego temu klubowi brakuje to porządnego stadionu i odrobiny stablizacji. Ale mimo to trzymam kciuki za ten zasłużony klub.
Normalny z Mazowsza pozdrawia kibiców Królowej Śląska Gratuluję zwycięstwa!!

Bolo - 11 września 2009, 22:10:16 - *.interpc.pl
BRAWO !!!
HEJ! HEJ! POLONIA !!!

miqqu - 11 września 2009, 22:11:22 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ilu kibiców na meczu?

olo - 11 września 2009, 22:13:26 - *.chello.pl
Niezniszczalny Trzeciak Hej! Hej! Polonia!

kolo - 11 września 2009, 22:13:27 - *.internetdsl.tpnet.pl
Chylaszek, Smęktała, Muszalik ŁAWA !

ogladacz - 11 września 2009, 22:13:50 - *.interpc.pl
3500

lepper - 11 września 2009, 22:13:58 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
W gliwicach tylko dwie dzielnice Sośnica i łabędy i połowa kopernika kibicują górnikowi resztra jest za Piastem

a - 11 września 2009, 22:14:51 - *.internetdsl.tpnet.pl (*.168.1.75)
a

mm91 - 11 września 2009, 22:15:17 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Gratulacje ze Szczecina...Polonia Bytom calkiem calkiem sie prezentuje.

floyd - 11 września 2009, 22:15:29 - *.sileman.net.pl
BYTOMSKI charakter= W Polonii "targa się do konca"...Brawo Podstawek,Trzeciak..........POLONIA BYTOM

ueo - 11 września 2009, 22:16:25 - *.xdsl.centertel.pl
Ktos z mazowsza dobrze napisal. Zadziwiaja ... Bravo Polonia Ty jedyna Krolowa Slaska

marek - 11 września 2009, 22:18:52 - *.internetdsl.tpnet.pl
lepper - TYLKO?? sośnica, łabędy i CAŁY kopernik to 3 największe dzielnice. chyba się nie pomyle mówiąc, że conajmniej połowa gliwiczan tam mieszka. fakt, reszta miasta kibicuje piastowi, ale NIKT więcej. za Górnikiem całe Zabrze, połowa Rudy, i dziesiątki małych/średnich miejscowości: np. Pyskowice, Lubliniec.

Arek - 11 września 2009, 22:21:52 - *.pools.arcor-ip.net
I już patologia obrzeży grodu pojawiła się aby pluć na własne miasto. Piaście jesteśmy z Wami !!

Fc Lublin - 11 września 2009, 22:22:48 - *.chello.pl
Pogrom

lepper - 11 września 2009, 22:23:02 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
jakie całe 3 dzielnice sami kibole i patologia są za Ksg dużo normalnych jest za Piastem tam jest za piastem ( pikników oczywiście

wks - 11 września 2009, 22:24:33 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
no i co ze spiewali taką sama piosenke, opatentowaliscie ja pyrusy

dede - 11 września 2009, 22:26:24 - *.devs.futuro.pl
Derby Lwowa dla Pulonii

19maRco20 - 11 września 2009, 22:26:47 - *.ssp.dialog.net.pl
POzdRo dla Polonii.Ciekawy mecz.pozdro dla niebieskiej strony Bytomia!!!

Brak2Sensu - 11 września 2009, 22:31:43 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Tytuł to jakaś aluzja?

FanaticKSG - 11 września 2009, 22:32:49 - *.116.133.252
Piastuchy wielcy napinatorzy a na Rynku u siebie dostaja oklep haha

Jaca - 11 września 2009, 22:33:37 - *.15-1.cable.virginmedia.com
Z ciezkim bole serca musze zlozyc gratki dla Poloni, ktora byla lepsza niestety, ale ten karny to jakies nieporozumienie, Zielinski powinien dostac bana za niega jakas kare dostac, te smieszne aktorskie upadki w futbolu sa tragiczne i tacy aktorzy powinni za nie cierpiec.

miqqu - 11 września 2009, 22:34:16 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Derby Lwowa? Dobre, ale czy obecni Gliwiczanie i Bytomianie pamiętaja jeszcze o mieście swoich dziadków??

Brak2Sensu - 11 września 2009, 22:34:39 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
A tak BTW...jadąc z Lublina do Milejowa koło Hamburga...przed Mełgwią jest miejscowość Jacków...tuż za Mełgwią Trzeciaków...rodzinne strony strzelca pozostałych bramek?:P

Tomasz - 11 września 2009, 22:52:05 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Dajcie spokój przecież wiadomo że kibice Górnika to najwieksi napinacze na necie więc tymi dziecmi nie ma się co przejmować.Brawo dla Poloni za dobry mecz a Piast mam nadzieje , że się obudzi w następnej kolejce.

bartez - 11 września 2009, 22:52:23 - *.broker.com.pl
No cóż patolo\g/ia musi przyjeżdzać do nas na Rynek bo u siebie w wielkiej metropolii tego nie mają

JK - 11 września 2009, 22:52:51 - *.adsl.alicedsl.de
do FanatickKSG
przyjedz z twoja banda do mnie
to juz nie wrocicie

Bartt - 11 września 2009, 22:54:44 - *.internetdsl.tpnet.pl
Jak zagrała nadzieja polskiego futbolu Glik?

JK - 11 września 2009, 22:56:16 - *.adsl.alicedsl.de
a Polonia zagrala naprawde dobry mecz
i gratuluje
choc nie wiadomo jak by bylo gdyby nie bylo slupka

miqqu - 11 września 2009, 22:58:29 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
To coś złego mieć na Śląsku lwowskie korzenie? bo chyba czegoś nie zrozumiałem...

arek i hug - 11 września 2009, 23:01:10 - *.microchip.net.pl
wielka ambicja i wola walki brawo polonia tak powinna nasza kadra grać, mała kasa wielkie serca piłkarzy polonia oby tak dalej

PATA - 11 września 2009, 23:03:23 - *.man.poznan.pl
Hehe, 38-letni Trzeciak wszedł na ostatnie 25 minut i 2 gole pyknął, gratki

ŁKS Łódź - 11 września 2009, 23:09:38 - *.33.128.130
Brawo Polonia Tak trzymac klub ze skromnyn budżetem a wygrywa ekstra klasa dla ambitnych a nie tylko dla bogatych pozdro z Łodzi

leiz - 11 września 2009, 23:14:01 - *.centertel.pl
Glik i pozostałe młode Wilczki z Piasta słabiutko,jeszcze dużo muszą się uczyć te nadzieje polskiej piłki,weterani słowaccy kręcili nimi jak chcieli !!!

Piekary_PB - 11 września 2009, 23:22:29 - *.microchip.net.pl
Piekary zawsze z PB Oberschlesien K.S. Polonia!!! Derby som nasze Polonia derby som nasze.

ruch - 11 września 2009, 23:35:44 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
no brawo Polonia ; ) ... 4 : 0 ładny wynik i wicelider ; ) ... ale tylko do jutra hehe ; ) WŁADCA JEST JEDEN !

obiektywny - 11 września 2009, 23:37:58 - *.sikornik2.osi.pl
no cóż porażka PIASTA zasłużona i jako kibic z Gliwic gratuluje POLONII gdyż wykazała dużą wolę walki.Od organizatora będę żądać zwrotu pieniędzy za bilet,gdyż z sektora gości nie wszystko widziałem ze względu na maszty oswietleń kibice POLONII niestety nie pokazali klasy a wręcz powiem iż pachniało wsią za przyjęcie kibiców gości ktorzy pokazali o wiele wiekszą klasę

pq - 11 września 2009, 23:42:36 - *.wroclaw.dialog.net.pl
fajnie, ze przypomnieliscie mi o grzesku krolu ;) koles ma dopiero 31 lat, a skonczyl sie juz dobre 6 lat temu :D a troche bramek w ekstraklasie nastrzelal (41) ;)

Piekary_PB - 11 września 2009, 23:43:37 - *.microchip.net.pl
Poza tym niy boło 5000 yno 7000 samego Piasta około 800.

adiPB - 11 września 2009, 23:58:57 - *.adsl.inetia.pl
Mecz w wykonaniu Polonii świetny palce lizać co do Piasta to grali tak bardziej na poziomie 2 ligowym , kibice jednych i drugich stworzyli super widowisko szczególnie Poloniści stara gwardia nie rdzewieje Podstaw i Trzeci Rulezz
Zawsze i wszędzie Polonia najlepsza będzie

pawel - 12 września 2009, 0:09:20 - *.adsl.inetia.pl
O co chodzi z Rynkiem w Gliwicach? Toricida znowu tam była? Były jakies awantury? A jak zbiórki? Weszła gdzieś Torcida? pozdro

zakompleks - 12 września 2009, 0:25:27 - *.254.231.162
piszesz tak jak bys nie znal zaboli po prostu zal im dupe sciska ze to My gramy w e-klasie... nic sie nie dzialo bo cygany zaprosily ich na dobra bibe bo w koncu graly dzis mecz:D :D:D:D

gfljd - 12 września 2009, 0:28:05 - *.toya.net.pl
Viva Pogoń Lwów!
Od listopada 2010 w Lwowskiej Halowej Lidze Biznesu.
Od sezonu 2010/2011 w III lidze okręgu lwowskiego.

zakompleks - 12 września 2009, 0:29:59 - *.254.231.162
wkoncu chlopaki lubia sie czasem dobrze pobawic:D:D

Fanatyk - 12 września 2009, 0:34:41 - *.254.231.162
bahahahaha "piekary_pb" gdzie Ty sie tam 7000 tys osob naliczyles hahahaha stadion w ogole nie byl caly zapelniony doping momentami b. dobry ale glowny mlyn poloni to naprawde zaledwie jakies ( jak nas było tam niby tylko 800 osob) to ich bylo tyle samo napewno nie wiecej mowa o glowny mlyn

dsfsf@fdsf - 12 września 2009, 0:36:20 - *.chello.pl
pan Obiektywny siedział w sektorze gości
na pewno był obiektywny

ZL - 12 września 2009, 0:43:03 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
nie siejcie paniki z tym rynkiem. dzisiaj bylo spokojnie jak i na rynku jak i na dzielnicach.ostatni raz ich widzialem jak uciekali jak "kurczaki" po zwyciestwa.Piasta na liscie z tego co mowili chyba 960 osob.Pozdro bez odbioru ale i tak zaraz pewnie sie dowiecie ze dostajemy oklep co weekend jak i na rynku jak i na dzielnicach Jak cos to wpadajcie do Gliwic (zobaczycie sami jak jest)pochodzic a pozniej na piweczko na ladny ryneczek moze nie jest za duzy ale przynajmniej mamy ! Przed i po meczu spokojnie troche padalo i ja bylem juz 2 godziny przed meczem na sektorze i bylem caly mokry nawet majtki ^^
Polonia wygrala zasluzenie a Piast gral taka padake ze ... nawet obrona nic nie pokazala dlatego 4 w dupe bo na Odrze W. przynajmniej sie bronili i wygralismy.ELO

PB - 12 września 2009, 0:53:32 - *.68.31.231
@ZL majtki miałeś mokre bo... się zlałeś :D

... - 12 września 2009, 0:53:45 - *.home.aster.pl
szacunek nie ma kasy a grają

1908 - 12 września 2009, 1:05:14 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wszystko zaczyna układać sie tak jak powinno to wyglądać, czyli spadek w dolne rejony tabeli Gliwickiego Piasta i tak za dużo Wasz klub zapunktował głównie szczęśliwe 3 pkt 2 tygodnie temu jak i w Bełchatowie...To wysokie dzisiejsze zwycięstwo to w zasadzie słabość Piasta niż moc Polonii, jedynej prawdziwej w EX która i tak będzie w spokojnym środku tabeli, spójrzcie na te nazwiska...

PG_Fan - 12 września 2009, 1:17:14 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Tylko Piast! Nic sie nie stalo! Jestesmy zawsze tam, gdzie nasz GKS gra!
Miejsce w tabeli nadal cieszy!

mlody - 12 września 2009, 1:19:04 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
taaak juz byscie chcieli zabole , jedna porazka i juz nam spadek wrozycie :D:D za tydzien sie odkujemy bo Jaga na wyjezdzie nie wygrala nic od 1,5 roku..... zeby uciac temat liczby - nas tysiac na sektorze w Bytomiu , w 2 polowie kapitalna zabawa na golych torsach !! do momentu straty 3 gola nasz doping to byla czolowka ekstraklsaowa , oczywiscie trzeba zaznaczyc fakt bylismy na wyjezdzie.
A do zaboli - nie uda wam sie zaklamac rzeczywistosci , bo was nie przybywa , zostala stala ekipa , a wiara w Piasta sie rozrasta z miesiaca na miesiac ! i nic na to nie poradzicie chocbyscie niebo poruszyli to w Gliwicach rzadzi gliwicki Piast

pipek - 12 września 2009, 1:21:26 - *.adsl.inetia.pl
"jak się wzmacniasz zawodnikami z 3 ligi to wkrótce do niej trafisz" MOże wyciągnać wnioski panie Bodzioch?

do obiekty - 12 września 2009, 5:52:12 - *.adsl.inetia.pl
wy to macie piekny sektor dla gosci 2 schodki i plot 3 metry,wszystko widac haha i dacie nam 199 biletow, troche pomysl jak cos palniesz

PB_T - 12 września 2009, 7:38:15 - *.nettik.3s.pl
Barvo Polonia - gratulacje z pobliskich Piekar tu też coraz wiecej Polonistów!!!!!

flacha - 12 września 2009, 9:18:54 - *.15.151.90
Brawo Polonia, Rafał Grzyb do reprezentacji.Pozdrowienia dla kibiców Wiernej.

Arecheq - 12 września 2009, 9:29:49 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Dobrze tak Piastuchom :p

węgier - 12 września 2009, 9:31:35 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
i w ten sposób polonia pokazała kto żądzi na śląsku

repra - 12 września 2009, 9:33:55 - *.compnet.pl
flacha ,zgadza sie Grzybek juz dawno zasluguje na powolanie gdyz jest o niebo lepszy na tej pozycji od murawskiego i lewandowskiego razem wzietych.serce ,zaangazowanie i niesamowita "wydolnosc",ale niestety z Polonii ciezko mu sie bedzie przebic,lepiej przeciez powolac patalachow z za granicy co grzeja lawe

PG - 12 września 2009, 9:34:51 - *.33.139.105
My jako kibice przez cały mecz prowadziliśmy równą walke... niestety piłkarzą ta sztuka juz sie nei udała http://www.youtube.com/watch?v=zZ9pqluZDFU&eurl=ht
tp%3A%2F%2Fwww%2Epiastgliwice%2Eeu%2Findex2%2Ephp&
feature=player_embedded

G_ce - 12 września 2009, 9:58:58 - *.gl.digi.pl
re mlody
kibicow Gornika nie przybywa? hehe no masz racje tylko Was jest coraz wiecej
a wracajac do pilki to zycze Wam utrzymania bo wole zeby w EX gralo jak najwiecej slaskich klubow , mozemy sie nie lubiec ale szacunek powinien byc :P pozdro

do G_ce - 12 września 2009, 10:18:01 - *.xdsl.centertel.pl
Nie rozumiesz wypowiedzi. Naszych kibiców przybywa na Waszych dzielnicach(Co za pare lat przy dobrych sportowych wynikach może coś zmienic) bo dzieciaki wybieraja Piasta! Napisz mi tak obiektywnie czy żaboli prybywa na takim Zatorzu, Sikorniku i podobnych dzielnicach bastionach Piasta?? Bys sie zdziwił ilu kibiców przyjechało wczoraj na Piasta z poza Gliwic i Waszych dzielnic!(bo przy kupnie biletów trzeba było powiedziec skąd jestes)

do G_ce - 12 września 2009, 10:25:56 - *.xdsl.centertel.pl
I zdaje sobie sprawe, ze muszą sie bunkrowac na Waszych dzielnicach. Gra w ekstraklasie naprawde dużo zmienia na korzyść Piasta

Pangia - 12 września 2009, 10:26:10 - *.38.160.60.resman.pl (*.4.37.20)
Polonia jak zwykle zaskakuje. 2 lata temu miała spaść z I (wtedy II) ligi i awansowała do ekstraklasy. Teraz tak samo - wygrywają mecz za meczem i mało kto wierzy, że spadną.

boromir - 12 września 2009, 10:28:26 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
I gdzie są teraz ci wszyscy napinacze, którzy wołali: "Glik do kadry!" ????
Skoro Podstawek robił z nim co chciał, to co by dopiero było, gdyby trafił na takiego Zlatko Novakovicia?

antopol16 - 12 września 2009, 10:39:14 - *.33.167.12
Gratki dla Polonii. Optyczna przewaga Piasta, z której nic nie wynikało. Jak się gra systemem tysiąca podań, to to się zawsze tak kończy. Polonia skuteczna do bólu. Piastowi przyda się taki prysznic, bo już myśleli, że są gwiazdami. Organizacja opuszczania stadionu przez kibiców Piasta do bani. 1,5 godziny czekania nie wiadomo na co. Policja jak zwykle stanęła na wysokości zadania, wprowadzając zamęt skutecznie wku..ła kibiców. Genialny z jej strony był pomysł, żeby ci co przyjechali samochodami czekali na podstawiane autobusy. Wszelkie stwierdzenia, że nie interesuje mnie autobus gdy przyjechałem samochodem odbijały się od ich kasków. Dotychczas myślałem, że te kaski nie przeszkadzają w myśleniu, ale się pomyliłem.

kibic - 12 września 2009, 11:58:42 - *.3s.pl
najwięcej chuliganów wypowiada się na 90minut.pl haha nie możliwe ;) Gliwice są podzielone ;) 70% Piasta 30% Górnika i każdy szanujący się kibic to potwierdzi ;) ale widze że was to boli zę Gliwice miastem PIASTOLI!
Na rynku bawi się tylko Piast! wpadacie raz na rok jeszcze potrzebujecie pomocy waszych parnterów z GejKSy i bijecie małolatów to oznacza tylko o waszej słabości bo nie możecie się zmobilizowac żeby co tydzień tam przychodzic!

czekamy tyle lat, 47 lat
nadchodzi już najwyższy na nas czas czas!
Ole ole ole ole...
Marzenia są piękne!
Marzyliśmy o 1 lidze
Marzyliśmy o ekstraklasie
Marzymy o Mistrzu Polski!

marlyn - 12 września 2009, 14:07:45 - *.adsl.inetia.pl
brawo Polonia !! wszystko co dzieje sie w Bytomiu tj. sprawy kibicowskie i sportowe na wielki plus pozdrowienia z Łodzi. >RTS<

do kibic - 12 września 2009, 15:31:01 - *.nat.umts.dynamic.eranet.pl
kiedy to niby wparowaliśmy na wasz rynek z gieksa ?? idź już dziecko za książki się weź bo jutro klasówka w szkole ... patologia nie zna granic dotyczy to i ksg i piasta po co wypisujecie takie bzdury kazdy wie jak jest ?? piasta jest wiecej w gliwicach ale na koperniku, sosnicy czy labedach nikogo nie przybywa te 3 dzielnice dla piasta sa nieosiągalne jak pozostałe dla gornika i tak bedzie przez lata, kibice piasta to mlodzi ludzie ktorzy sobie przypomnieli o klubie gdy ten zaczal walczyc o ekstraklase i tyle w temacie piastowi jako zabol zycze utrzymania a nam oczywiscie awansu jako szanujacy sie kibic wole derby z wami niz mecze z belchatowem pozdro i skonczcie z ta napina bo kazdy cwany w necie i w grupie a na solo to glowa w dol i przepraszam ...

PG - 12 września 2009, 15:32:40 - *.254.228.142
kilka razy dobrze sie usmialem jak pikniki poloni przekrzykiwaly glowny mlyn ktory nie mial nic do gadania tylko musial sie przystosowac i spiewac z pikinikami hahaha:D:D

obserwator - 12 września 2009, 16:12:42 - *.sileman.net.pl
to nie pikniki tylko stara gwardia !! Tylko PB !!

Marko - 12 września 2009, 16:23:25 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brawo Grześ tak trzymaj Polonia idzie na mistrza

Wojkowice_ - 12 września 2009, 16:38:04 - *.microchip.net.pl
Piasta 800 nie więcej. Widzów 6500-7000 tyś. Idziemy na mistrza

Obrzydliwy - 12 września 2009, 16:55:14 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Dobrze, że okienko transferowe zostało zamknięte, bo Polonia zabrałaby niemal wszystkich rozgrywających ligi. Bażik, Barcik, Trzeciak, Kowalski, Nowak, to wszystko urodzeni "playmakerzy", bez względu na fakt, czy grają na boku, czy w środku. Dodatkowo jest Grzyb, który także zalicza się do graczy kreatywnych, nawet boczny obrońca Hricko potrafi pograc kombinacyjnie. Dzięki temu Polonia gra "krakowską", a nie bytomską piłkę. To oczywiście pół żartem, pół serio. Na chwilę obecną Bytomianie grają najciekawiej spośród śląskich drużyn, pomimo niewysokich wygranych (nie liczę meczu z Piastem) mecze z ich udziałem ogląda się z przyjemnością. Miejsce w czołówce nie jest przypadkowe, na przyszłośc obawiałbym się jednak o linię defensywną, tam w razie kartek, bądż kontuzji nie widzę wartościowych dublerów.

PB Piekary - 12 września 2009, 17:33:57 - *.chello.pl
nie jedna drużyna jeszcze popłynie z Polonią .

brawo - 12 września 2009, 17:34:02 - *.sileman.net.pl
Polonia gra super pilke, pare szybkich podan na malej przestrzeni, wciagaja przeciwnika i nagle jedno dlugie na skrzydlo badz odrazu na napastnika.
Bardzo fajnie to wyglada dla oko oby tak dalej Polonio

Piekary_PB - 12 września 2009, 19:56:02 - *.microchip.net.pl
Górny Ślonsk KS Polonia Bytom Tera trza Wisła sprowadzic na zol. Oberschlesien Mein Vaterland j...pzpn.

barteq - 12 września 2009, 20:43:11 - *.chello.pl
panowie nie napinać się za tydzień mecz na szczycie tabeli wisła - POLONIA

michał PB - 12 września 2009, 23:42:14 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Do PG my STARO GWARDIA, któty wy niemocie.

znad Brdy - 13 września 2009, 9:17:07 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Gratki dla Polonii. Ktroś powyżej rozpisywał się o technicznej grze bytomiam. Mnie osobiście to nie dziwi. Wzak w latach 50-tych i 60-tych Polonia była kuźnią piłkarskich talentów, wypada wspomnieć choćby takie nazwiska jak: Henryk Szymkowiak, Ryszard Grzegorczyk, Gerhard Lukoszczyk, Jan Banaś, Norbert Pogrzeba, Jan Liberda. Wielu z nich na stanowiło o sile reprezentacji Polski. De facto Legia pierwsze dwa tytuły Mistrzów Polski zawdzięcza rozgrabieniu na pniu mistrzowskiej ekipy bytomian z 1954 roku. Polonia jako jedyny zespół z naszego kraju ma w dorobku zdobyty puchar, co prawda Rappana, ale zawsze !. Osobiście bardziej pamiętam innego zawodnika z Bytomia, a mianowicie Bryłkę. W sezonie 1977/78 a ściślej wiosną 1978 Polonia wygrywając w Bydgoszczy po strzale tego gracza, przyczyniła się do spadku naszej ekipy z I ligi. Oni jak i my byli beniaminkiem, a mecz był z rzędu tych za 4 punkty. Przyjęto chyba złą taktykę, gdyż atakowaliśmy całe spotkanie, a goście wyszli z jedną udaną kontrą i Bryłka okazał się naszym katem.
Polonia to także kiedyś stara sztama Zawiszy i z tego miejsca pozdrawiam Starą Gwardię Ślązaków. Dzięki za gościnne przyjęcia jakie urządzaliście podczas naszej bytności na Śląsku w latach osiemdziesiątych. Siegając do kibicowskich annałów przypomina mi się fakt gdy w jednej z knajp przywitaliście naszą ekipę piramidą ułożoną z kufli (było kiedyś coś innego niż pokale) napełnionych browarami.
Pozdrawiam

SubCMarcos - 13 września 2009, 12:41:42 - *.cable.ziggo.nl
Brawo Grzegorz Król! Wiedziałem, że sie w koncu odnajdziesz. Pamiętam bramki i grę w Amice i puchary. A tak a a propos, to nazwiska piszemy w Polsce z dużej litery, portalikowi żurnaliki!

robson PB - 13 września 2009, 12:53:50 - *.sileman.net.pl
Do SubCMarcos: To nie Grzegorz Król jak piszesz, tylko Grzegorz Podstawek, a król dlatego, że chociazby jest jak narazie najlepszym strzelcem w lidze

bb - 13 września 2009, 15:28:03 - *.xdsl.centertel.pl