12 września 2009, 21:09:10 - elenril
Lech się przełamał

Jagiellonia po zaciętym i emocjonującym meczu przegrała 2-3 (2-2) w Białymstoku z Lechem Poznań. Bramki dla gospodarzy strzelili Tomasz Frankowski i Remigiusz Jezierski, a gole dla gości zdobyli Robert Lewandowski, Sławomir Peszko i Manuel Arboleda. Lechici przełamali passę trzech meczów bez wygranej i po tym zwycięstwie awansowali na piąte miejsce w tabeli.

W 11. minucie gospodarze objęli prowadzenie po golu Tomasza Frankowskiego. Z dystansu próbował strzelać Paweł Zawistowski, ale piłka trafiła do 35-letniego napastnika Jagiellonii, który pewnym strzałem pokonał bramkarza gości. W 15. minucie Kamil Grosicki mógł zdobyć drugą bramkę, ale jego uderzenie obronił Grzegorz Kasprzik. W 20. minucie po szybkiej akcji Jagiellonii Igor Lewczuk dokładnie dośrodkował w pole karne, gdzie gola głową strzelił Remigiusz Jezierski. Siedem minut później Marcin Kikut w dynamicznym biegu zagrał piłkę na czystą pozycję do Roberta Lewandowskiego, który z najbliżej odległości umieścił ją w siatce bramki gospodarzy. W 43. minucie Kikut wykonał długie podanie do Sławomira Peszki, który minął wychodzącego bramkarza Jagiellonii i skierował piłkę do pustej bramki. W doliczonym czasie gry po szybkiej kontrze lechitów w sytuacji sam na sam z golkiperem gości znalazł się Tomasz Mikołajczak, ale trafił piłką w nogi Rafała Gikiewicza.

W 54. minucie Grosicki oddał mocny strzał, ale Kasprzikowi udało się obronić to uderzenie. Pięć minut później Jezierski przejął piłkę przed polem karnym Lecha, jednak oddał niecelny strzał. W 68. minucie Lewandowski dobrze przyjął piłkę w polu karnym Jagiellonii, ale nie zdołał pokonać Gikiewicza. W 72. minucie Marco Reich dośrodkował w pole karne gości, ale Jezierski nie potrafił opanować futbolówki. W 88. minucie Peszko dokładnie dośrodkował z rzutu wolnego, a Manuel Arboleda głową skierował piłkę do siatki, zapewniając zwycięstwo Lechowi.

12 września 2009, 19:15 - Białystok
Jagiellonia Białystok 2-3 Lech Poznań
Tomasz Frankowski 11, Remigiusz Jezierski 20 - Robert Lewandowski 27, Sławomir Peszko 43, Manuel Santos Arboleda Sánchez 88

Jagiellonia: 33. Rafał Gikiewicz - 4. Igor Lewczuk (77, 23. Krzysztof Król), 3. Pavol Staňo, 5. Andrius Skerla, 17. Alexis Patricio Norambuena Ruz - 32. Bruno, 11. Hermes, 8. Paweł Zawistowski (65, 27. Marco Reich), 10. Kamil Grosicki (60, 7. Vahan Gevorgyan) - 9. Remigiusz Jezierski, 21. Tomasz Frankowski.

Lech: 1. Grzegorz Kasprzik - 23. Marcin Kikut, 19. Bartosz Bosacki, 5. Manuel Santos Arboleda Sánchez, 2. Seweryn Gancarczyk - 17. Sławomir Peszko, 21. Dimitrije Injac, 29. Gordan Golik (30, 26. Tomasz Mikołajczak; 86, 13. Ján Zápotoka), 14. Semir Štilić (79, 11. Hernán Rengifo Trigoso), 7. Jakub Wilk - 8. Robert Lewandowski.

żółte kartki: Skerla, Norambuena Ruz - Lewandowski.

sędziował: Dawid Piasecki (Słupsk).
widzów: 5600.

BadBoy - 12 września 2009, 21:09:42 - *.hsd1.il.comcast.net
Ogladalem mecz, wcale nie byli gorsi, szkoda...

czarny5688 - 12 września 2009, 21:09:52 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brawo równo z gwizdkiem

max - 12 września 2009, 21:10:00 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
ładny meczyk brawo lech

Buba - 12 września 2009, 21:10:06 - *.adsl.inetia.pl
Siatkarska zasada.Kto nie wygrywa 3:0, przegrywa 2:3.

sxvsdfv - 12 września 2009, 21:10:09 - *.adsl.inetia.pl
trzeci !!!

Radomiak - 12 września 2009, 21:10:32 - *.ghnet.pl
Czemu tak mało ludzi na meczu? W Białymstoku coś kombinują ze stadionem?

nareszcie - 12 września 2009, 21:10:34 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
brawo kolejorz....90 minut super predkosc

olo - 12 września 2009, 21:10:55 - *.chello.pl
ehh z 2-0 na 2-3, wsumie ok bo kto ma gonić Wisłe jak nie Lech ?!

m3x - 12 września 2009, 21:11:13 - *.adsl.inetia.pl
Kolejorz znowu kupuje ...

vaxel - 12 września 2009, 21:11:26 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
wie ktoś może dlaczego zszedł Mikołajczak, który przecież zastąpił Golika? Kontuzja jakaś czy ewidentnie słaba gra?

Bebe - 12 września 2009, 21:11:30 - *.acn.waw.pl
Tak, przebudowują stadion

oczko_188 - 12 września 2009, 21:11:44 - *.szczecin.mm.pl
a jeszcze na livescores.com pokazywali jak lech jeszcze gra ;)

glusza - 12 września 2009, 21:12:14 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
W Białymstoku remontują stadion i dlatego jest tak mało miejsc

adriano - 12 września 2009, 21:12:22 - *.mobile.playmobile.pl
Prowadzili 2:0 i przegrali 2:3. Brawa dla Lecha za walkę do końca. Jaga spokojnie się utrzyma. Pozdro dla normalnych!!!

lolek - 12 września 2009, 21:13:42 - *.c160.msk.pl
Graty z lepszej strony Bielska dla Lecha. Podbeskdizie z wami! Chrapek teraz widzi ze niepotrzebnie od nas odchodzil bo tera siedzi na lawie w Lechu i jest nikim bo pewnie nawet go kibice lecha nie rozpoznaja a u nas byl kims, byl uwielbiany przez kibicow wszyscy go kochali i zawsze gral! Pewnie wroci po sezonie jak Kołodziej, albo nawet w zimie bo podobno Chrapek chce z lecha odejsc bo nie gra ;p a gdzie bedize mial lepiej jak nie w Bielsku

Lech98com - 12 września 2009, 21:13:49 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Brawo Kolejorz!!!

Dziad - 12 września 2009, 21:14:08 - *.244.210.91.neter.pl
Arboleda i tyle ;P

Wienio - 12 września 2009, 21:16:41 - *.175.144.165.koba.pl (*.0.49.5)
A Jaga sie już utrzymała. Żółto-czerwone Pany. Jaga, Jaga Jagiellonia. Ultrasy

KSZO - 12 września 2009, 21:17:17 - *.cable.ubr16.nmal.blueyonder.co.uk
................BRAWO LECH........................
bardzo dobre spotkanie oby juz same takie wygrane.
-------------KSZO---LECH---ARKA-------------------

kibic - 12 września 2009, 21:17:31 - *.wf1.isko.net.pl
szkoda jagiellonii trudno taki jest sport trzymajcie się chłopaki trzy punkty były już prawie blisko

Arheo - 12 września 2009, 21:18:14 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
gratki dla Lecha z Turku !!! pozdro !!

ziuk_NYC - 12 września 2009, 21:18:51 - *.nyc.res.rr.com
bardzo bym chcial zobaczyc powtorke strzalu Bruno w 95 minucie czy aby Kapzik nie wskoczyl z pilka do bramki ?

OSUstyle - 12 września 2009, 21:19:34 - *.internetdsl.tpnet.pl
Brawo Lech ! ;D pozdro z Turku ;D

jan - 12 września 2009, 21:19:58 - *.33.42.79
W Białymstoku od pół roku połowa stadionu to wał ziemny. I podobno przez zimę ma być tak samo. Zanim stadion powstanie to u nas będą MŚ 2040...

damnix - 12 września 2009, 21:39:20 - *.108.26.11
To co zrobili Arboleda i Bosy przy straconych bramkach woła o pomste do nieba.

KOMW - 12 września 2009, 21:40:41 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jak zwykle Lech strzela w końcówce.Idiotą zawsze się udaje

aa - 12 września 2009, 21:41:15 - *.chello.pl
adriano: " Jaga spokojnie się utrzyma. "
a powinna polecieć za korupcję...

bb - 12 września 2009, 21:48:34 - *.e-wro.net.pl
I oto chodzi , co jaga ,moze.

BJ - 12 września 2009, 21:50:43 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
"Jak zwykle Lech strzela w końcówce.Idiotą zawsze się udaje"
ale napisać komentarz poprawnie to już niekoniecznie ;-)

mis_fis - 12 września 2009, 22:03:35 - *.csk.pl
Lech gral piach i taka to jest druzyna. O duchu fair play nie wspomne. Wynik zdecydowanie niesprawiedliwy, a sedzie dziwnie gwizdal na korzysc Lecha. Jaga miazdzyla Kolejorza w pierwszej polowie, szkoda, ze bramki, ktore stracilismy to byly szmaty. Doping i publicznosc fest. Nie moge doczekac sie magazynu dzisiaj na C+ i Szybkiej Pilki i jak ocenia te sytuacje. Nic, trzeba punktow szukac w nastepnych meczach. A Lech za Zielinskiego to naprawde dno i wodorosty i 5 metrow mulu. Forza BKS!

janosik - 12 września 2009, 22:05:51 - *.76.152.128 (*.168.8.163)
Brawo Lech!!! Ale i tak Wisła mistrz.

Livia - 12 września 2009, 22:11:39 - *.ssp.dialog.net.pl
ARBOLEDA...Pozdro z Lubina!
Mistrzostwo dla Lecha!

a ja - 12 września 2009, 22:16:35 - *.175.144.163.koba.pl (*.0.21.115)
a ja sie pytam redakcji 90minut- może wiecie czy Pan Piasecki ze swoimi asystentami juz kieruje sie w strone Wrocławia w asyscie funkcjonariuszy? Co oni wyprawiali dziś "sedziujac" to woła o pomste do nieba!

mossad - 12 września 2009, 22:18:30 - *.netia.com.pl
Brawo Lechu Bardzo dobry wyniczek dla nas - pozdrowienia z biało-czerwonego Krakowa

Myk - 12 września 2009, 22:18:39 - *.175.144.168.koba.pl (*.0.47.104)
Sprawiedliwszym wynikim był by remis
Jagiellonia rozpoczęła znakomicie, a Lech tylko się przyglądał co się dzieje. Gdyby udało się strzelić na 3:0, to ciuchcia poznańska by się wykoleiła.
Bramki dla Lecha (czytaj Amica) padły z niczego.
Przy drugiej pomógł nasz bramkarz, który nie miał dziś dobrego dnia
Po przerwie piłkarskie szachy + sędzia faworyzujący gości (aptekarstwo przy naszych przewinieniach, pobłażanie przt poczynaniach gości) Szczytem bezczelności było tylko słowne upmnienie za faul i przepychanki Lewandowskiego, który miał już na swoim koncie żółtko i powinien wylecieć z boiska.
Mimo przegranej piłkarze Jagiellonii dostali po meczu gorące brawa. Jak będziemy tak walczyć jak dziś, to jestem spokojny o utrzymanie

Miedziowy - 12 września 2009, 22:24:44 - *.ssp.dialog.net.pl
Jagiellonia ma potencjał,aby walczyć o pierwszą piątkę ,a nie o utrzymanie.Gdyby nie te ujemne punkty...Powodzenia od kibica Zagłębia z Lubina.

BER.FC - 12 września 2009, 22:38:47 - *.adsl.alicedsl.de
ile lecha na wschodzie ?

boss - 12 września 2009, 22:52:44 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
lecha w bialym jakies 100-150 osob

brzydki - 12 września 2009, 22:53:41 - *.x66.x18.171.jaskom.pl
Czemu Lech traci tyle goli w tym sezonie?

czarny5688 - 12 września 2009, 22:57:45 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Dam małe sprostowanie Jaga nie jest wstanie być w 5 piątce czy trójce nawet jakby nie mieli tych - 10pkt, a dlaczego tak mówię no bo Jaga nie umie grać na wyjazdach proste

kolo - 12 września 2009, 22:58:35 - *.gorzow.mm.pl
Narescie.

evomorales - 12 września 2009, 23:05:18 - *.108.19.186
Lech mimo słabszej pierwszej połowy zasłużył na zwycięstwo. Jego gra była bardziej dojrzała, choć Jaga w pierwszej połowie zdominowała Kolejorza ambicją i świetną dyscypliną taktyczną za co należą się brawa. Było jednak widać różnice w rzemiośle piłkarskim, w umiejętnościach poszczególnych zawodników. Jeśli chodzi o gospodarzy to bardzo podobał mi się Igor Lewczuk, chłopak pokazał jak powinien grać boczny obrońca- odważnie, szybko i dynamicznie. Niezły Zawistowski i momentami Pavol Stano. Nie rozumiem natomiast zachwytów nad Grosickim. Chłopak na niezłe przyspieszenie, szybko wykonuje zwody lecz ich repertuar jest bardzo ograniczony co czyni jego grę czytelną. Poza tym nie potrafi zmieniać tempa akcji, najbardziej pasuje mu kiedy dostaje podanie na wybieg lub może pojedynkować sić 1 na 1 przy linii pola karnego. Moim zdaniem nigdy nie będzie podstawowym piłkarzem reprezentacji Polski. W Lechu podobał mi się Injac, to najbardziej niedoceniany piłkarz Kolejorza, świetny taktycznie, bardzo dobry w odbiorze a i piłkę potrafi wyprowadzic. Zaskakująco dobry był też Kikut. Jestem ciekaw jak wpłynie na niego powrót do zdrowia Wojtkowiaka. Pamiętam że kiedy nie jest w rytmie meczowych to później bywa zawodny w momencie kiedy pojawia się na boisku. Lewandowskiego nie trzeba komplementować, najwyższa klasa jeśli chodzi o polskich napastnikow. Dobrze że wyzdrowiał Zapotoka, będzie z niego spory pożytek. W przeciwieństwie do innych komentatorów nie uważam jakoby było widać w grze Lecha braku Murawskiego. Injac czy Bandrowski potrafią go zastąpić w defensywie a problemy z rozgrywaniem wynikają raczej z przeciętniej dyspozycji Stilica. Szkoda tylko że Golik okazał się "szrotem" , Handzic mam nadzieje że jeszcze dostanie szansę bo możliwości chłopak ma niemałe.

Obrzydliwy - 12 września 2009, 23:30:38 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Nie zgodzę się, że Jaga nadrabiała swoje braki ambicją. Gospodarze doskonale sobie radzili w pojedynkach jeden na jeden, ich akcje oraz sposób rozegrania nie wskazywał na niższe umiejętności taktyczno-techniczne; przychylę się do opinii jednego z komentatorów - zadecydowały lepiej wykonywane stałe fragmenty gry, dorzuciłbym również doświadczenie. Mecz z obu stron bardzo dobry, chyba najlepszy z dotychczasowych.

MaciejNT - 12 września 2009, 23:34:34 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jaga w 70 minucie miała już dosyć, kondycyjnie usiedli na maxa - a przecież było 2 tygodnie przerwy w rozgrywkach.
To była główna przyczyna porażki.
Niech zwycięża Lech !

znicz - 12 września 2009, 23:35:56 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Obrzydliwy patrz wynik,a nie pi.....

Amica Pozn - 12 września 2009, 23:37:55 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ten klub to Amica Poznań Sportowa Spółka Akcyjna w biało-niebieskich barwach i na stadionie przy Bułgarskiej!!! Poznaniacy nie mają za grosz honoru!!! To co jest Amicą nazywają Lechem!!! To jednak w Bydgoszczy fani Zawiszy, Hydrobudowy nie nazywali Zawiszą!!!

Pavi(L) - 12 września 2009, 23:42:32 - *.internetdsl.tpnet.pl (*.168.1.193)
CWKS Legia !!!

do znicza - 12 września 2009, 23:45:16 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
To ty nie pi... frajeże !!! Jak wynik meczu jest 2:3 to chyba znaczy że był wyrównany i obie drużyny zagrały dobrze, tylko jedna strzeliła o tę jedną bramkę więcej. I choć Jagiellonia przegrała minimalnie to jednak przegrała, to fakt, no ale co ostatno prezentowała Amica/Lech Poznań a co Jaga ???!!! Poznaniacy zaliczyli Europuchary a Jaga tułała się po ogonie tabeli. Amica się ogrywała w Europie a Jaga tłukła po polskiej lidze, więc różnica jest chyba znaczna.

do Pavi(L) - 12 września 2009, 23:50:30 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
CWKS Legia i KKS Lech buhahahahahahaha :-)
tak było ale w PRLu !!!
Dziś to już jest bajka w której żyjąc Warszawiacy i Poznaniacy oszukują samych siebie !!!
ITI Group Warszawa i Amica Poznań !!!
Tak panowie: komercha, komercha i raz jeszcze komercha a wraz z nią poprawność polityczna.

Jaga - 13 września 2009, 0:04:48 - *.internetdsl.tpnet.pl
Byłem na meczu i ewidentnie było widac że sedzia jest za Lechem!!! Co on dzisiaj wyczyniał to masakra. Sami kibice Lecha napewno to potwierdzą!!!

reksio - 13 września 2009, 0:04:54 - *.bialystok.vectranet.pl
Powiem krótko-gratulacje dla Lecha.To był mecz kolejki co było widać po poziomie gry.Lech zagrał najlepszy mecz w sezonie,z tym się chyba nikt nie pokłóci ze mną.Jaga ma olbrzymie możliwości lecz trzeba pracowac nad mentalnością- koniecznie.Z Wisła juz przegralismy w szatni,zaś z Lechem po 2-giej bramce.Gikiewicz chłopie to już 3 bramka raczej z twojej winy-złap się za jaja i zacznij być ostoją tej drużyny.Obiektywnie Jaga ma duże szanse na utrzymanie tylko zacznijcie grać z większą wolą wygranej na wyjazdach.Pozdrawiam wszystkich kibiców w Polsce a w szczególności naszej ukochanej Jagiellonii.

evomorales - 13 września 2009, 0:35:15 - *.108.19.186
Mimo iż jestem kibicem Lecha to po części zgadzam się z zarzutami pod adresem sędziego. Kilka razy nadinterpretował ostre lecz mieszczące się w przepisach wejscia gracy Jagi ale nie sądze aby wypaczyło to końcowy wynik. Pamiętacie rzut wolny po którym Arboleda ustalił wynik? Faul zawodnika Jagi był i to brutalny. Tymniemniej uważam że w Białymstoku tworzy się ciekawa drużyna, która już teraz prenetuje naprawde dobry poziom. Trzymam się jednak tezy że Lechowi ustępuje piłkarsko, pod względem umiejętności. Gdyby jednak wszyscy gracze byli utalentowani jak Lewczuk, Bruno czy Zawistowski to byłaby ekipa licząca się w walce o podium.

lol - 13 września 2009, 1:01:20 - *.dynamic.dsl.as9105.com
do evomoralesa - Ty chyba inny mecz ogladales jak zachwycasz sie Kikutem a mowisz ze Grosik to cienizna, po pierwsze chyba musiales wyjsc do kibla jak nie widziales jak Grosik nawinał 2 razy w ciagu kilkunastu sekund Kukuta i pojechal sobie w pole karne, walnął i Kasprzik cudem obronil.. Jak Grosik nie do reprezantacji to Kikut nie nawet do ligi Maltanskiej.. Poza tym dzis sie Lech nastawil na Grosika i byl on podwajany przez caly czas. Popatrz sobie na jego akcje, bramki i asysty na www.ekstraklasa.tv i wtedy moze zrozumiesz zachwyty. Grosik w reprezentacji to kwestia czasu.. Taki Lobodzinski to juz moze mu buty czyscic.

lol - 13 września 2009, 1:06:32 - *.dynamic.dsl.as9105.com
..no i Twoj tekst Lewandowski najwyzsza klasa napastnika w Polsce haha.. No to ja wam gratuluje takiej klasy.. Za Frankiem niestety moze tylko torby nosic.. Lewandowski pokazal swoja klase w meczach Reprezentacji i z Bruggią gdzie byl zerem. Skonczy jak Matusiak.. Czyli trybuna za granica i powrot z podkulonym ogonem do drugiej ligi polskiej, moze potem jakis fart do outsidera ex. Dno i wodorosty.

rotfl - 13 września 2009, 1:14:05 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Taaaa....a co Frankowski robił za granicą Grał przecież cały czas i strzelał mnóstwo bramek, by wrócić jako najlepszy napastnik świata do ligi polskiej. Nie rozśmieszaj mnie.

czarny5688 - 13 września 2009, 1:14:43 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Dno to peewnie twoje drugie imie gosciu nie bierz sie za krytyke jak sam bys nie lepiej zagral pewnie 10min i zjechany bys byl kondycyjnie

rysio z kl - 13 września 2009, 1:47:35 - *.sileman.net.pl
Wielkie brawo dla Jagielloni, wielki minus dla Zielinskiego jednak Smuda to jest gosc teraz to widac po grze Lecha

kolo - 13 września 2009, 2:27:25 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Odnośnie Gikiewicza to postąpił fair zarówno wobec Lecha jak i Wisły tzn. że czołówka ma równe szanse(w meczu z Wisłą klopsa nikt nie wspominał?). W sumie to błąd z Wisłą był bardziej koszmarniejszy niż z Lechem co nie znaczy, że jemu życzę klopsa z Legią (jej i ewentualny klops Rafała nie pomoże) P.S Mistrzem mógłby zostać Lech-dla odmiany . Dobranoc

artikks - 13 września 2009, 10:12:03 - *.icpnet.pl
brawo dla kolejorza; frajerstwo niech nie pisze glupot tu; ekipa z wildy.

kibic - 13 września 2009, 11:06:22 - *.nowiny.net
Lechowi Gratulujemy trenera po tej rundzie out bedzie na bank

solo - 13 września 2009, 11:11:56 - *.as43234.net
Brawo Lech,gratulacje!Szkoda tylko tylu traconych bramek,za Zaielinskiego Lech mocno w dol poszedl,niestety!dobrze ze strzelaja,oby o jedna wiecej zawsze!Mamnadzieje ze betony z Gdanska utra nosa wisle!

raul - 13 września 2009, 11:42:10 - *.116.127.82
Szkoda ze blokujecie moje wpisy odnosnie pzpn i grzegorza laty. nie naruszam niczyjego dobra. staram sie tylko zaapelowac do kibicow bo sam nim jestem i dobro polskiej piłki leży mi na sercu. i nie moge patrzec co pzpn z panem lato wyprawiają. a niestety nie moge nic wiecej zrobic bo nie jestem osobą wpływową tylko zwykłym kibicem ktorego pojedynczy głos sie nie liczy,ale wieksz grupa moze zostac zauwazona dlatego te petycje.a dziennikarze powinni temu zrobic rozgłos bo macie taka mozliwosc a wtedy pzpn moze zrozumaiłby ze piłka to kibice a nie panowie ktorzy kurczowo trzymaja sie swoich stołkow.

evomorales - 13 września 2009, 11:53:31 - *.108.19.186
@ lol Rozumiem że namiętność do Twojego klubu przesłania Ci rozum ale twierdzenie że Frankowski preneztuje wyższy poziom od Lewandowskiego jest komediowe. Franek był bardzo dobrym napastnikiem, całkowicie innego typu niż Lewy. Kapiatlnie grał w polu karnym, potrafił podejmowa decyzje i właściwie atutu te służą mu nadal czyli możnaby mówić o nim w czasie teraźniejszym. Ale ale...facet ma już chyba 35 lat, szybkości i kondycji wyraźnie mu brakuje, przez większość meczu drepcze jak Olisadebe w Chinach na połowie przeciwnika i czeka aż coś się trafi, to już nie ten Franek z czasów Wisły. Lewandowski natomiast ma 20 lat, fantastycznie osłania piłkę, gra inteligentnie, ma dobrze "ustawioną nogę', jest szybki, dynamiczny i świetny tecznicznie. Brakuje mu skuteczności ale to przyjdzie z czasem. Tak czy owak to najlepszy obecnie polski napastnik. Kto się nie zgodzi ze mną?

kret - 13 września 2009, 12:04:57 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
brawo dla lecha i jagiellonii za niezly mecz. niech ktorys z tych klubow obejmie pan majewski to na pewno spadniecie tak jak powinna spasc cracovia

do evomora - 13 września 2009, 12:30:02 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
lewa pokazał co umie w meczu z club brugge ...

lol - 13 września 2009, 12:36:19 - *.dynamic.dsl.as9105.com
Chyba tego nie widziales.. Jak uwazasz ze Lewandowski tak zrobi to gratuluje wyobrazni.. I posluchaj co mowia komentatorzy
A tu masz co robi klasowy zawodnik jak jest sam na sam z bramkarzem.. Z tego co pamietam to Lewandowski w ostatnich kilku meczach mial takich sytuacji przynajmniej 4 (Brugge, Repra).. Czy strzelil jakas bramke?? Hallo? Nie slysze?? Czy wszystko trafil w bramkarza?? Wiec popatrz sobie i wyslij linka Lewandowskiemu, niech zobaczy jak sie to robi..
,3__kolejka__Jagiellonia___Korona_2_0__Frankowski_
_2_0_.html

furtak123 - 13 września 2009, 12:38:42 - *.adsl.inetia.pl
No ico ze wygral?,jak dzis wislka wygra bezie miala 8 pkt przewagi nad lechem i 7 nad legia.

kibic - 13 września 2009, 12:54:29 - *.161.13.190
zeby nie ten gikiewicz to wczoraj 3:0 i do przodu a tak jak niebedzie lepszego bramkarza to ....

BI - 13 września 2009, 12:59:36 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
3:3!
Jaga dziękujemy za remis.

zgredzik - 13 września 2009, 13:07:06 - *.nat.umts.dynamic.eranet.pl
mimo porażki, Jaga: będzie O.Ki. Czekamy na wspólne mecze w EX.
PozdRo... Widzew The Best !!!

do redakcj - 13 września 2009, 13:26:35 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
jak to jest ze stadionem Jagi?? raz jak jest komplet piszecie 8 tys a innym razem 5600-zero konsekwencji!!

Pangia - 13 września 2009, 13:43:55 - *.38.160.60.resman.pl (*.4.37.16)
I co? Mamy się cieszyć z ich wymęczonego zwycięstwa?

poleks - 13 września 2009, 13:45:16 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ten Gikiewicz zawala kolejne bramki!!! Za takie coś niepowinien dostać pensji przez miesiąc!!! może by zaczął myśleć bo to już kolejny gol w tym sezonie który sobie praktycznie sam strzela

kibic - 13 września 2009, 14:06:40 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Co fakt to fakt Jaga potrzebuje lepszego bramkarza ten Gikiewicz nie jest wsparciem dla Jagi w trudnych chwilach taka prawda.

mis_fis - 13 września 2009, 14:59:27 - *.csk.pl
wlaczajac sie do dyskusji nt. Frankowski-Lewandowski to najbardziej podoba mi sie ta oto bramka Franka dla Jagi. Jak mowia, zaden inny pilkarz tak by nie strzelil. http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10,91832,6381997
,20__kolejka__Jagiellonia___Legia_2_1__Frankowski_
_1_1_.html
Lewy na pewno ma zadatki na wielkiego napastnika, ale jeszcze nim nie jest. Na pewno w porownaniu z Framkiem jest szybszy, ale technicznie juz niekoniecznie, a w doswiadczeniu na pewno nie.
To co mnie irytuje w Jadze, to szybkosc i przyspieszenie niektorych zawodnikow. A przede wszystkim przyspieszenie. Chodzi mi np. o skerle i o Bruna. Ten drugi rozpedza sie jak czolg, start do pilki i bieganie ma beznadziejne i ogolnie wczoraj zagral w Jadze najslabiej ze wszystkich chyba. Prawie same niecelne podania, przeszkadzal w kilku sytuacjach swoim kolegom, a jak juz podal to albo niecelnie albo bardzo blisko. Byl zarowno slaby w obronie, jak i malo kreatywny w ataku. Bardzo slabo biegal. Generalnie pokazywal sie do tej pory bardzo dobrze, lub bez zarzutow, ale wczoraj to na pewno nie byl jego dzien. A dwa, ze biega i tak slabo.

MODERATOR - 13 września 2009, 16:02:30 - *.kimsufi.com
Pozdrowienia dla redakcji, która dała mi pół rocznego bana na wystawianie komentarzy :D Ale jak widać, coś nieskutecznie :D

yoz - 13 września 2009, 16:58:54 - *.161.2.29
Do wszystkich którzy sie wypytuja o frekwencje oraz o stadion w Białymstoku...
Na dzien dzisiejszy trybuna tylnia jest wyburzona... Jagiellonia w tym momencie jest w przebudowie stadionu... Dlatego jest niska frekwencja... Ale gdy wreszcie Jagiellonia sie po buduje frekwencja w 100% dopisze... Także musimy troche poczekać.

g - 13 września 2009, 17:07:40 - *.254.211.109

zs - 13 września 2009, 19:07:24 - *.access.telenet.be
Ci zawistni bialorusini z bialegostoku ktorych matki i ojcowie sledzikuja ze smietnikiem w centrum miasta nigdy nie moga sie pogodzic i pisza ze bylo 3:3 zeby chociaz poczuc satysfakcje .
Ja czuje satysfakcje jak jestem sluzbowo w pracy tam i widze tych ludzi w czapaczkach NIKE to ogarna mnie satysfakcja ze sie wyprowadzilem z wsi .

do redakcj - 13 września 2009, 19:11:09 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
to nie komuna zeby usuwac kazdy komentarz nie po waszej mysli -zenada!!!

żałosne - 13 września 2009, 23:20:34 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Popieram w 100% mojego poprzednika!!!
Wszystko co jest nie po myśli redakcji 90minut.pl jest usuwane pomimo tego że nie jest wulgarne i nie łamie regulaminu serwisu. Tak naprawdę to III RP jest bardziej komunistyczna niż PRL !!!

Poznaniak - 13 września 2009, 23:23:06 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Straszne słabo nam idzie w tym sezonie, dobrze, że chociaż z Jagą wygraliśmy, bo wstyd. :-(

do Poznani - 13 września 2009, 23:34:53 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Trzeba było jeszcze Groclin do fuzji dołączyć a nie do Warszawy przenosić! Jak Amica/Lech nie daje rady, tak Amica/Lech/Groclin Poznań na pewno by radę dali!!!

sgl - 14 września 2009, 1:19:38 - *.internetdsl.tpnet.pl
brawo LECH,pozdro z Górnego Ślonska

obiektywny - 14 września 2009, 7:13:27 - *.160.236.45
zaraz po stracie 3 bramki Jaga rozklepała Lecha, Jezierski wyszedł sam na sam z bramkarzem a sedzia odgwizdał spalonego ktorego nie było. wyraźnie widac to w powtorkach!!!! niech mi ktos wytłumaczy taka rzecz, rozumiem ze mozna czegos nie zauważyć, ale zeby widziec cos czego nie bylo to jest sztuka.

p - 14 września 2009, 7:50:32 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
odnośnie frekwencji kibiców na stadionie zawsze liczba była zawyżana o ok. 2tys. w poprzednich sezonach. Obecnie stadion ma 5600 miejsc , a bywa że na meczu jest ok.1tys. miejsc wolnych a i tak podawane jest że jest komplet 7tys. widzów

boobass - 14 września 2009, 9:38:13 - *.173.6.1.tesatnet.pl
Do Poznani - kiedy ostatni raz dziecko byłeś z mamusią u pana doktora? Chyba musiało byc to dawno albo nieodpowiednie tabletki zapisał

Kolejorz - 14 września 2009, 12:55:54 - *.adsl.inetia.pl
Do Poznani po 1 jesli chodzi o klub Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski gra w 4 ligowej Pólnocnej lub Południowej sprawdz jak nie wierzysz www.90minut.pl ten klub Dyskobolia Grodzisk Wlkp. Istnieje pozdrawiam i myśl trzeżwo.

Łapa - 14 września 2009, 15:49:08 - *.173.14.78.tesatnet.pl
Kolejorzu oby tak dalej do samego końca!!!!!!!!!

KORONA KIE - 15 września 2009, 10:54:46 - *.nat.umts.dynamic.eranet.pl
brawo Lech !!!! znowu gracie jak za Smudy !!! W świetokrzyskim tylko KORONA!

artikks - 15 września 2009, 16:50:57 - *.icpnet.pl