[ Strona główna ]


Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2024/2025 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!
90minut.pl
 CLJ
 PZPN
RSSSF

 


8 października 2009, 20:21:56 - MichalMKS
WD PZPN ukarał zawodników zamieszanych w korupcję

Wydział Dyscypliny PZPN w związku z aferą korupcyjną wezwał Dariusza Wdowczyka do stawienia się na posiedzeniu 22 października. Wtedy zapadnie decyzja o karze dla skazanego już przez sąd byłego trenera m.in. Korony Kielce.

W czwartek zapadły decyzje o karach dla trzech byłych bądź obecnych piłkarzy kieleckiego klubu. Piotr Bajera, Rafał Wójcik i Kamil Kuzera, który reprezentuje barwy Korony także w tym sezonie, zostali zdyskwalifikowani na okres od sześciu do dziewięciu miesięcy.

- Wspólnie z kolegami z Wydziału Dyscypliny ustaliliśmy, że przesłuchamy pana Wdowczyka podczas kolejnego posiedzenia. Wyślemy mu list polecony w tej sprawie - powiedział przewodniczący WD PZPN Artur Jędrych.

16 września 2009 roku były obrońca reprezentacji Polski, a później trener m.in. Polonii Warszawa, Legii Warszawa i Korony został skazany przez Sąd Rejonowy w Kielcach na trzy lata więzienia w zawieszeniu na pięć lat i grzywnę w wysokości 100 tys. zł. Ma również zakaz zajmowania stanowisk związanych z organizowaniem profesjonalnych zawodów sportowych przez trzy lata.

To wyrok za korumpowanie i usiłowanie korumpowania sędziów, obserwatorów PZPN i zawodników drużyn rywalizujących z Koroną w rozgrywkach trzeciej ligi. Sprawa dotyczy ponad 20 meczów w sezonie 2003/2004. Wdowczyk podczas śledztwa przyznał się do winy i zgodził na dobrowolne poddanie się karze.

- Mam nadzieję, że po odcierpieniu kary wrócę do futbolu. Tak jak zamieszani w korupcję piłkarze, którzy mają możliwość uprawiania swojego zawodu - powiedział w telewizyjnym wywiadzie Dariusz Wdowczyk.

- Nie wiemy jeszcze, jaką karę nałożymy na pana Wdowczyka. Hipotetycznie w grę wchodzi nawet dożywotnia dyskwalifikacja, ale nie jestem w stanie teraz powiedzieć nic konkretnego. Poza tym musimy zebrać cały materiał dowodowy. Nie tylko z prokuratury, ale również z poprzednich posiedzeń Wydziału Dyscypliny. Dzisiaj przesłuchaliśmy trzech byłych piłkarzy Korony. Ich zeznania również będą mieć wpływ na naszą decyzję - podkreślił Artur Jędrych.

Obecni w czwartek w PZPN byli piłkarze Korony poznali już wysokość kar. Kamil Kuzera został skazany na dziewięć miesięcy dyskwalifikacji, a Piotr Bajera i Rafał Wójcik na sześć miesięcy.

- To dyskwalifikacja bezwzględna, ale jej termin zacznie obowiązywać od czasu uprawomocnienia się wyroków. Na razie zawodnikom przysługuje prawo odwołania się do Związkowego Trybunału Piłkarskiego - zakończył przewodniczący Wydziału Dyscypliny.


źródło: PAP

Sandecja - 8 października 2009, 20:35:27 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Kpina i robienie z kibicow idiotow. Dozywotnia dyskwalifikacja, tylko taka decyzja oszolomow z pzpnu byla by sprawiedliwa... A jak sie nie podoba pilkarzyki-sprzedawczyki to won pracowac do teatru ewentualnie jakiegos kabaretu wy to naprawde potraficie grać...
A pan Wdowczyk to juz naprawde przechodzi pan samego siebie: "Mam nadzieję, że po odcierpieniu kary wrócę do futbolu" . Trzeba miec doprawdy tupet, jest pan bezczelnym h , mam nadzieje ze zaden klub nigdy nie zatrudni czegos takiego jak pan... Trzymajcie sie z dala od pilki i kibicow sprzedawczyki , ZERO SZACUNKU DLA WAS !
Pozdrowienia dla kibicow

Olo - 8 października 2009, 20:39:46 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Z całym szacunkiem do p. W.....ka. ale ten pan nie powinien już nigdy zasiąść na ławce trenerskiej. Uważałem go za przykład wsród trenerów, ale to co wyprawiał to nie da się tu opisać. Piłkarzyki brali kredyty w bankach żeby tylko zapłacić- tak tak panie W.....k. Nie zrozumiem nigdy, taki człowiek miał i ma nadal wszystko- sukcesy w reprezentacji, kasy full, a on wzioł się za takie numery. Chyba chciał śmigać BENTLEJEM 2009 r- full wypas- nie zrozumiem nigdy pana W.....ka. Czas skończyć z przekupstwami , bo to co się widzi na boiskach to totalna żenada. Pochodze z Gorzowa i nie daleko jak wczoraj sędzia wyrolował nas w 90 min pokazując karnego z niczego, i gdzie tu jest PZPN. Okradł nas czyli GKP Gorzów z cennych 3 punktów, nawet obserwator łapał się za głowę to co zrobił w 90 min meczu. Więc żądam za korupcje najwyżśzy wymiar kary.

Arheo - 8 października 2009, 21:12:19 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
hmmm Olo rozumiem twoje rozgoryczenie, ale ogladajac tego karnego to bylo tam pociagniecie za koszulke zawodnika. Delikatne ale bylo. napastnik to wykorzystal i polozyl sie na ziemii jak szczupak - taka jego rola w druzynie jakby nie bylo. Zauwaz tez ze ani bramkarz Janicki ani obroncy za bardzo nie protestowali. Karny 50%-50% zaleznie od odwagi sedziego. Aha nie jestem z Plocka, nic nie mam wspolnego z Wisla - pochodze z WLKP. pozdrawiam

gregRTS - 8 października 2009, 21:16:24 - *.internetdsl.tpnet.pl
Cooo?

Spr - 8 października 2009, 21:24:43 - *.uznam.net.pl
Dość juz przekrętów i kupowanych meczy w polskich ligach. Panowie zamieszani z udowodnioną winą powinni nigdy nie mieć nic wspólnego z polskim futbolem. To dzięki nim nasza reprezentacja gra tak a nie inaczej. "Leśne dziadki" z "nieukiem" Grześkiem winni oddać władzę osobom młodym i bardziej zaangażowanym w dobro naszej piłki narodowej i ligowej. Wszyscy olewamy mecze reprezentacji.

el_budynio - 8 października 2009, 21:38:25 - *.114-178-91.adsl-dyn.isp.belgacom.be
Na rozstaju dróg stoi Dariusz W. on wskarze ci drogę...

darson - 8 października 2009, 21:47:26 - *.chello.pl
A kiedy się w końcu zajmą ludźmi ustawiającymi mecze dla Widzewa? Co, nie ma takich?

mario - 8 października 2009, 21:54:28 - *.dyn.optonline.net
nie bronie aferzystow ale jezeli kierowca pod wplywem alkoholu ma wypadek to idzie siedziec ,ma zabrane prawo jazdy na okreslony czas,pozniej zdaje egzamin i wszytko jest ok jest czystym kierowca.Wdowczyka nalezy posadzic a po wyjsciu niech zaczyna od nowa a pzpn niech go karze zakazem wykonywania zawodu trenera i dzialacza w druzynach od klasy okregowej do ekstraklasy,niech trenuje a b c klasy sam zmieni zawod

Marcin - 8 października 2009, 21:57:18 - *.smrw.lodz.pl
Czym są te kary dla piłkarzy i trenerów którzy kupczyli w porównaniu kar jakie nałożono na całe kluby w których w chwili odbywania tych kar nie ma osób winnych i karę ponoszą inni piłkarze, trenerzy, działacze i kibice ??
Absurd i paranoja.
darson - wskaż ich to PZPN na pewno się nimi zajmie. Nie zajmuje się - to znaczy że ich nie ma. Co najwyżej może być 1 osoba o której wszyscy interesujący się sprawą doskonale wiedzą.

Paweł - 8 października 2009, 22:06:08 - *.toya.net.pl
do darson
wg publikowanych wszędzie dokumentów wstępnie zarzuty w sparwie Widzewa postawiono tylko jednej osobie - panu Sz. początkowo przyznał się do chyba 6 zarzutów potem wycofał swoje zeznania.
Do chwili obecnej prokuratura nie skierowała sprawy do sądu. Mineły już dwa lata inne sprawy z tego okresu znalazły już epilog w sądzie.
Korona, Arka - ilu już jest skazanych wyrokami sądowymi?

mp - 8 października 2009, 22:09:42 - *.internetdsl.tpnet.pl
czytam "...zostali zdyskwalifikowani na okres od sześciu do dziewięciu..." i myślę, że dalej będzie "lat" ... a tu takie jaja... a to co dalej mówi W. to sku......stwo (sorry, ale inaczej tego nie mogę nazwać, tak czuję jako kibic)

buc - 8 października 2009, 22:10:29 - *.157.154.229.hispeed.pl
w kalendarzu brakuje XXI Igrzysk Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro.

Pablo - 8 października 2009, 22:12:18 - *.152.rev.vline.pl
Niech oni zaczną od siebie.Kto ukara PZPN???

Mk - 8 października 2009, 22:13:22 - *.internetdsl.tpnet.pl
kiedy Ujek

1964 - 8 października 2009, 22:16:29 - *.chello.pl
Cała prawda po PZPN http://www.youtube.com/watch?v=D_0quX-uy4Q

as - 8 października 2009, 22:19:15 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
prosze i znowu Korona w akcji

PogonSz - 8 października 2009, 22:31:53 - *.132.136.202
do nikogo w pzpn nie dociera ( dociera tylko sami sie nie beda karac) ze doping i korupcja to najgorsze przestepstwa w sporcie (jak morderstwo z premedytacja w normalnym prawie) zreszta za najciezsze uznane rowniez przez fifa i uefa. normalne sady rozpatruja te sprawy jako "zwykla" korupcja ale w sporcie korupcja ma calkiem inny wymiar i kary pzpn powinny byc 10cio krotnie wyzsze niz zwyklych sadow a mam wrazenie ze jest odwrotnie.i gdzie tu sport???(wiem, wiem powiecie naiwny - sport to byl przed wojna, a teraz jest showbiznes)

fanTS - 8 października 2009, 22:32:09 - *.bielskobiala.vectranet.pl
a co to ma byc ,pokaz karności i sprzeciwu PZPN-u przeciw korupcji w polskiej piłce...hahahahahahaha Panie Dyzma to nic nie zmieni i tak będzie pusty STADION ŚLĄSKI 14.10.2009 - wtedy dziady pojmiecie co to znaczy bawic się za pieniądze podatników i kibiców...

palfaj - 8 października 2009, 22:43:29 - *.home.cgocable.net
tak to jest kpina
Najpierw Listkiewicz i cala reszta nie widziala korupcji.A teraz kaza.Ich wszystkich trzeba ukarac dorzywotnio za to ze dali tym mlodym ludzio brnac w bagno a teraz karac za co .Teraz ukaral ich sad .Nie ma kilku kar za przewinienia jest jedno.Jesli sie bylo slepy i gluchy ,to ich ukarac wyrzucic ich ze struktur pilkarskich i sportowych.A nie nagradzac i p.Listkiewicz jest delegatem w UEFA i FIFA i jeszcze zostanie dyrektorem komitetu organizacyjnego EURO 2012
I nie dziwcie sie ze ludzie bojkotuja PZPN i reprezentacje,powinni zbojkotowac i TV i wszystkie pilkarskie ligi bo to kant i oszustwo.Dopuki Ci wszyscy skompromitowani ludzie nie odejda ze struktur sportu,mowa o dzialaczach ,trenerach i zawodnikach
Ale czy MY POLACY jestesmy SOLIDARNI
NIE - Liczy sie tylko kasa i glupota
Jak to mowia czym gorzej tyym lepiej

P - 8 października 2009, 22:45:41 - *.pai.net.pl
Jako kibic Widzewa cierpie już drugi rok za domniemaną korupcję a takie sprzedawczyki za pół roku będą mieli już odbębnioną karę i wszystko w dupie

do P - 8 października 2009, 22:55:09 - *.echostar.pl
Jako kibic Widzewa cierpisz dopiero pierwszy rok za korupcję. Już zapomniałeś, że spadliście z Ekstraklasy sportowo?

s - 8 października 2009, 22:55:35 - *.adsl.inetia.pl
P - cierpisz pierwszy rok za korupcję, bo przypomnę, że spadliście z ligi SPORTOWO.

kibic - 8 października 2009, 23:16:15 - *.adsl.inetia.pl
Pusty stadion na reprze w Chorzowie i trans: "żądamy dożywotnich dyskwalifikacji dla pilkarzy, sędziów, obserwatorów, działaczy i trenerów zamieszanych w korupcje - kibice" Od tego trzeba by zaczac, akcja na reprze i w ligach w calej Polsce.

pchełka - 8 października 2009, 23:26:46 - *.star.net.pl
Kto jedzie na mecz ze słowacja do Chorzowa ? Bo ja nie I moi znajomi równiez, niech w koncu zobacza , ze kibice trzymaja sie razem przeciwko takim praktykom.
A nie ze majewski teraz gra na naszych uczuciach.

vVv - 8 października 2009, 23:31:16 - *.net.brewet.pl
Jako społeczność kibiców piłki nożnej musimy skończyć z PZPN jak skończyliśmy z PZPR. Tam też w czubie było grono starców, którzy sądzili, że są niezbędni, nietykalni i nieusuwalni. Też mieli możnych obrońców za granicą. Dziś nikt po nich nie zapłacze. I chociaż FIFA i UEFA będą nam grozić - z PZPN-em musi być tak samo - nie inaczej!!!

vVv - 8 października 2009, 23:44:18 - *.net.brewet.pl
"Cała nadzieja w Nowym Pokoleniu działaczy"
Leo Beenhakker w zagranicznych gazetach o obecnym PZPN:
"Problem polega na tym, że w federacji pracują ludzie sfrustrowani, gwarantujący tylko stagnację, ale z wielkim apetytem na władzę, którą nie chcą się z nikim dzielić. Program szkolenia mogłem opracować, napisać na kartce, lecz ona wylądowałaby w szufladzie Engela"
"Piłkarze zrobili, co mogli. Tak wygląda teraz poziom polskiej piłki. W eliminacjach do mistrzostw Europy nasza gra była więcej niż przyzwoita, ale teraz zawodnicy byli już dwa lata starsi i nie starczyło im sił oraz umiejętności. Od trzech lat powtarzałem, że się oddalamy od reszty kontynentu, świat ucieka, bo ma plan, strukturę pracy, treningu, a Polska stoi w miejscu. Do myślenia powinna dawać wczesna eliminacja polskich drużyn z europejskich pucharów."

vVv - 8 października 2009, 23:45:36 - *.net.brewet.pl
i dalej mówi Beenhakker:
"Z zadania nie wywiązał się PZPN, który nie poszedł za ciosem po wywalczeniu awansu do Euro 2008. Sukces w eliminacjach nie doprowadził do żadnych zmian w szkoleniu.
- Nie miałem żadnego wsparcia. Czy pan Jerzy Engel zrobił choćby małą rzecz, by było lepiej? Czy pan Antoni Piechniczek coś stworzył? Narodowe rozgrywki dla młodzieży, ośrodek szkoleniowy czy choćby kursy dla trenerów z nowszymi podręcznikami niż te z 1988 roku, które nadal obowiązują?"

"Problem polega na tym, że w federacji pracują ludzie sfrustrowani, gwarantujący tylko stagnację, ale z wielkim apetytem na władzę, którą nie chcą się z nikim dzielić. Program szkolenia mogłem opracować, napisać na kartce, lecz ona wylądowałaby w szufladzie Engela. Nie byłem tam autorytetem, bo przecież polscy trenerzy też mieli sukcesy, w Barcelonie na igrzyskach był nawet srebrny medal. Ludzie z PZPN wiedzieli wszystko najlepiej, niektórzy z pokolenia mistrzostw świata 1974 to dramat polskiego futbolu. Przez całą moją kadencję szykowali tylko noże, chcieli mi je wbić w plecy po meczu z Portugalią, później po meczu z Czechami. Ratowałem się zwycięstwami."
"Piechniczek i Engel w holenderskiej federacji z takim zaangażowaniem nie mogliby być nawet kierowcami, nie mogliby otwierać drzwi przed van Gaalem czy Guusem Hiddinkiem. Polski problem to regiony, które wybierają ludzi do władz. Czy przeciętny działacz zagłosuje na Rafała Ulatowskiego? Nie. Ale może jego syn już tak. Nadzieja w nowym pokoleniu"
"Współczuję piłkarzom, wszyscy są fantastycznymi ludźmi, ale ludzie z otoczenia drużyny narodowej to banda amatorów"
"Widziałem podczas mojej długiej kariery wiele szalonych rzeczy, ale PZPN przebija wszystko, co dotąd widziałem."

fanatic - 8 października 2009, 23:50:38 - *.miedzychod.mm.pl
co to za kary panowie nie jest wam wstyd oni juz nie powinni miec stycznosc z futbolem od C''-Klasy, niech szukaja sobie pracy.....teraz wykopki sa ! az nie moge pojac jak taki trener jak Wdowczyk i to medialny tak sie w to wkrecił i zapewne załuje tej chwili wowczas kiedy to dał sie skusic na takie bagno i jestem pewien ze by nie ta cała afera z korupcja to nie przerwał tego by ...bo to ,,polak -kombinator'' tym barzdziej nie jest mi zal bo by to k.. robił nadal-pozdrawiam normalnych a zarazem pozdrawiam tych z wlkp wy juz wiecie panowie teraz siedzicie cicho w innych klubach -małych klubikach od B-Klasy do 3-ligi ja bynajmniej o was nie zapomniałem ale ci z PZ\PN chyba dawno zapomnieli

fanatic - 8 października 2009, 23:54:49 - *.miedzychod.mm.pl
to były złociste lata 80-90... no nie pany.....

andy - 9 października 2009, 0:03:16 - *.204.109.23
aktualnosci z PZPN z ich strony :
Bilety - to dla Was grają biało - czerwoni! Tu dowiesz się jak i gdzie można kupić wejściówki na mecze podopiecznych Leo Beenhakkera. Zapraszamy do kibicowania - pomóżcie kadrze swoim wspaniałym dopingiem!

gfsg - 9 października 2009, 0:06:52 - *.adsl.inetia.pl
Polski paradoks... Ojcowie polskiej korupcji(czytaj PZPN) kara ludzi, którzy podporządowywali się ich "decyzjom"
TAK TRZYMAC CHŁOPAKI

antypzpn - 9 października 2009, 0:09:49 - *.cable.ubr12.dals.blueyonder.co.uk
panom juz dziekujemy STOP DZIADOstwu W POLSKIEJ PILCE !!!

gadzior - 9 października 2009, 1:30:17 - *.chello.pl
Widzew spadł sportowo....ale sportowo tez awansował zatem dlaczego gra w I lidze? Dlatego cierpi za domniemana korupcje....ale tego oczywiście juz w "waszych" argumentach nie ma. Nie ważne. awansowalismy raz, awansujemy i drugi a co do tych zawodnikow, korony i innych to mam to gdzies...szkoda nerwów. Wole sie interesować swoim klubem. Pozdro dla normalnych

ktod - 9 października 2009, 6:54:43 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
To kpina i przyzwolenie na korupcje. Teraz beda sie caly czas dogadywac, bo juz degradowac nie mozna, a pilkarze i dzialacze beda mieli w pamieci symboliczne kary. Oddajcie pieniadze za stracony czas i nerwy w ustawianych meczach. A p. Ujek za co zarabia kase na ligowych boiskach. To jest smianie sie w twarz kibicom.

a co z Ujk - 9 października 2009, 8:03:55 - *.chello.pl
a co z Ujkiem ? on jakos nie zostal zdyskwalifikowany, a nawet ba - zagrał w nagrodę z orzełkiem na piersi. pzpn=żenada

bolek - 9 października 2009, 9:01:18 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Najbardziej ucierpiał Górnik Polkowice. A niektóre kluby sie smieją

ktod - 9 października 2009, 9:16:50 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Najbardziej to ucierpielismy My Kibice. A tych ktorzy nam to zgotowali karze sie symbolicznie. I jeszcze jaka kasa z naszych podatkow na sciganie idzie, sady, dochodzenia. Dyskwalifikacja na pol roku to prawie jak ciezsza kontuzja, a kary wiezienia w zawieszeniu i wieksze grzywny to dostaje sie za wykroczenia o wiele mniej szkoldiwe.

kszok - 9 października 2009, 9:32:24 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Rafał Wójcik trenerem KSZO II w nagrodę za korupcję!!!!.

toom - 9 października 2009, 12:29:39 - *.netmax.net.pl
A co z panem Piotrem R.Jego jak i klubu nie spotkała żadna kara i jest dobrze??Jak zwykle równi i równiejsi

propozycja - 9 października 2009, 12:34:06 - *.160.236.45
słuchajcie, moze na wzór bojkotu meczu zrobimy akcję bojkotującą produkty firm które maja umowy sponsorskie z PZPN. To moze przynieść lepszy skutek, nawet jak i tak będziemy kupowac ich produkty. Przeciez zadna firma nie chce byc kojarzona negatywnie!!!! to moze przyniesć lepszy skutek. co Wy na to? no i to może faktycznie uderzyć po kieszeni PZPN

jodke - 9 października 2009, 12:56:46 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
a kto ukarze pzpn ?

RTS - 9 października 2009, 13:41:06 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
W nagrode Pan Bilski dostal 3 -ligową drużyne ze Starachowic do prowadzenia.jednak korupcja popłaca

PogonSz - 9 października 2009, 13:51:51 - *.132.136.199
tak samo jak mecz repry powinna zostac zbojkotowana jakas kolejka ligowa od e-klasy w dol. nie lesne dziady wiedza ze to nie zarty.

PogonSz - 9 października 2009, 13:59:14 - *.132.136.199
a bojkot kolejki ligowej moze dalby do myslenia tez dzialaczom klubowym zeby sprzedawczykow nie zatrudniali a to by byla dla nich najgorsza kara. niestety dotyczy to tez Moskalewicza z Pogoni ale jak wyrywac chwasty to wszystkie!

PogonSz - 9 października 2009, 14:09:04 - *.132.136.199
i nie ma co tu gadac ze cala Polska jest skorumpowana i kazdy kiedys dal albo przyjal jakas lapowke bo w tym przypadku skala jest porazajaca - setki tysiecy oszukanych kibicow kupujacych bilety, sponsorow tez czesto nie wiedzacych co pilkarzyki wyprawiali,ludzi grajacych u bukow (tu naprawde ludzie potracili duzo pieniedzy- czytaj zostali okradzeni) ze juz o wychowaniu mlodziezy w klubach nie wspomne. swoja droga ciekawe czy ktos w koncu za bukow sie wezmie i ile oni meczy poustawiali, ale ruszyc mafie (ta prawdziwa) chyba nikt sie nie odwazy

stach - 9 października 2009, 16:35:11 - *.c200.msk.pl
A gdzie kary dla Ujka, Reisa , który śmieje się z tego ,że odwiedził wrocławską prokuraturę i gra dalej w I lidze jakby nigdy nic się nie stało.A kiedy przyjdzie pora na byłego zawodnika Podbeskidzia Adama K. a obecnie Ruchu Radzionków , który miał duży udział/negatywny-wszyscy domyślają się o co chodzi/ w tym że ten zespół nie awansował do ekstraklasy za czasów Żurka.

RTSŁomża - 10 października 2009, 12:21:16 - *.elomza.pl
Jeśli dla Wdowczyka kara dyskwalifikacji dożywotnia to dla prezesa pzpn i antoniego p.
[bylego trenera kadry]kary dożywotniego więzienia.Prezes pajac to i mamy lige pajacową.

roosevelt5 - 10 października 2009, 23:19:04 - *.toya.net.pl
Do S
Co do kary Widzewa.
Owszem sportowo spadł do niższej ligi.
Jest tylko jedno ale...
Jest wyrok sądu, potwierdzający nieprawidłowości przy przyznawaniu licencji dla Poloni B.
I zgodnie z przepisami PZPN, nie powinno być spadku Widzewa.
Tak więc formalnie spadku sportowego nie było (niezależnie od postawy Widzewa w tym sezonie).
Inna sprawa, że sam zapis dot. nieprzyznawania licencji i konsekwencji jest...DURNOWATY.
Co było widać już po raz drugi.

Pseudonim (max 10 znaków):

E-mail:

Redakcja 90minut.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie 90minut.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników lub całe sieci.

 

Napisz do nas