7 listopada 2009, 20:11:54 - elenril
Lech znów remisuje w Bytomiu

Polonia Bytom zremisowała 1-1 (0-0) na własnym stadionie z Lechem Poznań. Bramkę dla gospodarzy strzelił Marcin Radzewicz, a dla lechitów Robert Lewandowski, który prowadzi w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców z siedmioma golami na koncie. Był to już trzeci kolejny ligowy remis tych drużyn w meczach rozegranych w Bytomiu po powrocie Polonii do ekstraklasy.

W 11. minucie Robert Lewandowski zakończył swoją indywidualną akcję silnym strzałem sprzed pola karnego, jednak Wojciech Skaba nie miał problemów ze złapaniem piłki. Osiem minut później dośrodkowanie z rzutu rożnego Jakuba Wilka głową przedłużył Tomasz Mikołajczak, a Lewandowski nieczysto trafił w piłkę i posłał ją obok bramki. W 27. minucie futbolówka po strzale Wilka z rzutu wolnego pośredniego wykonywanego z pola karnego odbiła się od muru ustawionego przez gospodarzy i trafiła w słupek. Po sześciu minutach Wilk wycofał piłkę do ustawionego przed szesnastką bytomian Mateusza Możdżenia, jednak jego uderzenie prawą nogą pewnie obronił bramkarz Polonii. W 42. minucie gospodarze po raz pierwszy poważnie zagrozili bramce Lecha. Marcin Kikut na tyle niefortunnie wybijał futbolówkę z własnego pola karnego, że ta trafiła pod nogi Marka Bažíka, który jednak strzelił prawą nogą obok słupka.

W 48. minucie po szybkiej akcji Marcin Radzewicz podał do będącego na czystej pozycji Grzegorza Podstawka, ale napastnik gospodarzy nie zdołał dosięgnąć piłki. W 60. minucie Wilk dośrodkował z rzutu wolnego, a futbolówka po strzale głową Bartosza Bosackiego przeleciała nad poprzeczką. Trzy minuty później po złym zagraniu Szymona Sawali Wilk podał pomiędzy obrońców rywali, a Lewandowski pewnie umieścił piłkę w siatce w sytuacji sam na sam z bramkarzem Polonii. W 71. minucie bytomianie doprowadzili do wyrównania, kiedy wprowadzony chwilę wcześniej Michał Zieliński podał do Marcina Radzewicza, który mocnym uderzeniem lewą nogą pokonał Jasmina Buricia. W 81. minucie Zieliński dynamicznie wbiegł w pole karne Lecha i oddał strzał, ale piłka przeleciała obok słupka.

7 listopada 2009, 18:15 - Bytom
Polonia Bytom 1-1 Lech Poznań
Marcin Radzewicz 71 - Robert Lewandowski 63

Polonia: 1. Wojciech Skaba - 8. Peter Hricko, 16. Piotr Kulpaka, 2. Lukáš Killar, 18. David Kotrys - 7. Miroslav Barčík (69, 25. Michał Zieliński), 24. Rafał Grzyb, 26. Tomasz Nowak, 19. Marek Bažík (46, 21. Szymon Sawala), 20. Marcin Radzewicz (77, 17. Piotr Tomasik) - 10. Grzegorz Podstawek.

Lech: 30. Jasmin Burić - 23. Marcin Kikut, 22. Grzegorz Wojtkowiak, 19. Bartosz Bosacki, 3. Ivan Đurđević - 32. Mateusz Możdżeń, 21. Dimitrije Injac, 6. Tomasz Bandrowski, 7. Jakub Wilk (82, 20. Anderson Denyro Cueto Sánchez) - 8. Robert Lewandowski, 26. Tomasz Mikołajczak (89, 13. Ján Zápotoka).

żółte kartki: Killar - Lewandowski, Bosacki.

sędziował: Szymon Marciniak (Płock).
widzów: 5500.

endrju - 7 listopada 2009, 20:12:51 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
słabo Lech

Steffen - 7 listopada 2009, 20:12:59 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
I dobrze. Polonia B. i Ruch w pierwszej czwórce będą zapewne na koniec sezonu :-)

LukiPB - 7 listopada 2009, 20:14:53 - *.devs.futuro.pl
Remis tez fajny ale mogły być 3 punkty ;)Tylko Polonia Bytom!!!

bb - 7 listopada 2009, 20:15:15 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Cueto wrócił do 1 składu? Oficjalnie już?

kRis - 7 listopada 2009, 20:15:27 - *.telpol.net.pl
szkoda że Polonia nie wygrała ale i tak jest w czołówce ;) jutro Ruch 3pkt. ObeRschlesien !

czarny5688 - 7 listopada 2009, 20:15:52 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Żal normalnie kompromitacja lech zdech tak te przyslowie sprawdza sie dobitnie to bedzie cud jak lech bedzie w 1 trojce na koniec cud

Lechyy - 7 listopada 2009, 20:15:56 - *.btk.net.pl
Wezcie tego zielinskiego wyrzucie!! A co do Lecha koniec marzen o mistrzostwie... ;/

kibic LP - 7 listopada 2009, 20:16:36 - *.unregistered.net.telenergo.pl
Kibice tyle kilometrów za wami przejeżdżają a wy ... co ?? Grać , walczyć, zwycięzać Róbcie to dla kibiców !!

wisełka & - 7 listopada 2009, 20:17:37 - *.146.211.207.nat.umts.dynamic.eranet.pl
No jak miło a jutro Jaga w ramach przyjaźni z Wisełką zremisuje z Ruchem i przewaga nadal będzie duża
JAZDA JAZDA JAZDA BIAŁA GWIAZDA

Chorzowian - 7 listopada 2009, 20:20:51 - *.adsl.alicedsl.de
bRawo Polonia, wazny punkt

uszon - 7 listopada 2009, 20:24:01 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
lech co ty wiesz co

Kocot - 7 listopada 2009, 20:24:38 - *.nwrknj.fios.verizon.net
Tak wlasnie konczy sie chytrosc szkoda bylo kasy na dobrego trenera , pilkarzy to jest to co jest czyli kupa

melon - 7 listopada 2009, 20:27:03 - *.nwrknj.fios.verizon.net
Tym meczem Lech udowodnil ze z mocnej druzyne szybko stal sie ligowym sredniakiem a tyke bylo gadania cos tak jak polscy politycy obiecanki cacanki....

jokR - 7 listopada 2009, 20:37:12 - *.33.120.27
Polonia powinna wygrać takie okazje w drugiej połowie szkoda.

Czacza - 7 listopada 2009, 20:44:23 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
A jak sędziowanie w tym meczu?

lala - 7 listopada 2009, 21:02:27 - *.t.pppool.de
sklad Lecha coraz slabszy,
nie ma Arboleda, Stilicia, Rengifo, Peszko, majstra nie bedzie w Poznaniu.

DePalmez - 7 listopada 2009, 21:06:41 - *.173.28.143.tesatnet.pl
Zieliński i te nażelowane gwiazdunie WON!
A wy, internetowi kibice, leczcie sobie dalej wasze kompleksy względem Lecha i bluzgajcie ile chcecie. Mamy to gdzieś.

kuba - 7 listopada 2009, 21:10:53 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
piękny mecz Brawo dla Kulpaki Grzyba i Radzy:D W następnym meczu po 3 pkt:D

stefan - 7 listopada 2009, 21:15:11 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
DePalmez - najpierw niech Lech coś osiągnie - wówczas może ktoś będzie mógł mieć kompleksy. Na razie to kompleksy mają poznaniacy wobec Legii czy Wisły.

dobRze POLONIA pozdRowienia z ChoRzowa ;) GÓRNY ŚLONSK

Pawcio - 7 listopada 2009, 21:56:11 - *.onecik.pl (*.0.2.186)
Lech do mistrzostwa po prostu nie dojrzał. Przykre to, ale taka jest prawda. Motywacji wystarcza jedynie na silnego rywala?? Beż urazy do Polonii, bo to przyzwoity zespół.

mecenas - 7 listopada 2009, 21:57:30 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Zieliński, masz honor? Jeśli tak to złóż dymisję.

. - 7 listopada 2009, 22:01:20 - *.internetdsl.tpnet.pl
największy błąd Lecha ?? pozbycie się Smudy ...

Pawcio - 7 listopada 2009, 22:09:42 - *.onecik.pl (*.0.2.186)
Pozbycie się Smudy i takie niefrasobliwe podejście do niektórych zawodników. Nie lepiej byłoby na spokojnie załatwić sprawę z Rengifo, a nie od razu wyrzucać chłopaka do ME? Jeden dobry napastnik na drużynę z "mistrzowskimi" aspiracjami to chyba zdecydowanie za mało.

dumni i wi - 7 listopada 2009, 22:18:28 - *.99.77.213.easy-com.pl
i tak tylko Lech...pozdro dla areczki szkoda pkt. ...

FANPB - 7 listopada 2009, 22:36:38 - *.adsl.inetia.pl
W Polonii dobrze grali Hricko,Radzewicz,Nowaka było go pełno wszędzie i Barcik nieco słabiej prezentował się Baźik i Podstawek a Sawala nie wprowadził swoją zmianą nic do gry
Ważny punkt z przebiegu meczu to dla nas jak zwycięstwo!
POLONIA BYTOM NA ZAWSZE

BatoRy - 7 listopada 2009, 22:47:27 - *.175.64.187
Ładnie polonia szkoda ze nie wygraliscie GORNY SLASK zycze wam dobrze w tym sezonie pozdRo z Chorzowa BatoRego

Jaga na po - 7 listopada 2009, 22:49:35 - *.175.144.165.koba.pl (*.0.49.5)
Jutro Jagiellonia ogra w Chorzowie Ruch Chorzów, a za tydzień w Bytomiu pokona Polonię. My chłopaki z Białegostoku jesteśmy najlepsi. Jaga, Jaga, Jagiellonia.

wiem - 7 listopada 2009, 23:38:06 - *.146.132.165.nat.umts.dynamic.eranet.pl
do : Jaga na po
Chłopie dopisaleś sobie punkty tak pewnie , ale my zapraszamy do Bytomia i znowu lanie tak przynajmniej 1:0

max - 8 listopada 2009, 0:17:36 - *.adsl.inetia.pl
Tylko Polonia Bytomska!! Piekary z Polonią!! Szkoda bo mogly byc 3 pkt ale i tak Królową Śląska tyko Polonia!!!

Kibicc - 8 listopada 2009, 0:40:28 - *.net
Ciekawe na kogo teraz pseudotrener Zieliński zwali winę za kiepską grę Lecha. Zaraz zabraknie zawodników do roli kozła ofiarnego. Pewnie tym razem odeśle do ME gościa od podawania ręczników, albo zwolni panie sprzątające szatnie.

MichaL - 8 listopada 2009, 3:33:25 - *.broker.com.pl
No to teraz lech ma coraz mniejsze szanse na majstra. a tacy faworyci byli....hehe. zas walka rozstrzygnie sie pomiedzy wisla a legia

fdfdfd - 8 listopada 2009, 7:06:50 - *.adsl.inetia.pl
Lukas Jutkiewicz strzela bramke dla motherwol

argas - 8 listopada 2009, 7:19:28 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
dobrze ze przynajmniej lech nie zawodzi :D

OlegWKS - 8 listopada 2009, 8:38:01 - *.lanet.net.pl
To tak jak z Polonią W. Całkiem do rzeczy zawodnicy pojawili sie w Polonii po przejęciu Groclinu i co zrobił obecny trener wraz z zarządem, rozsypali ekipe to samo u mnie we Wro połączył się Gawin ze Ślęzą i też to co otrzymali od Pana Gawina czyli ligę piłkarzy, wszystko to umoczyli, obecny Lech to już nie ten po połączeniu z Amiką, ale schemat podobny i pokazuje jak w kilka miesięcy można rozwalić to co ktoś budował przez wiele sezonów, pozdro

adres - 8 listopada 2009, 8:59:02 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
dla Poloni ten remis jest o wiele cenniejszy przeciez oni chca bezpiecznie sie utrzymac ,ale dla Lecha ten remis to jak porazka przeciez tam ambicje mieli ogromne nawet majstra zdobyc a juz wiadomo ze Lech mistrza nie ugra,a malo tego beda problemy zeby zajac 3miejsce w lidze,Lech gra bez polotu i akcje sa rwane i schematyczne.

yoz - 8 listopada 2009, 9:01:21 - *.161.2.29
Ładna piłka dla oka i skuteczna...

elton - 8 listopada 2009, 9:52:56 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
ludzie powiedzcie mi bo Polonia Bytom ma zgode z Arka a czy Lech ma jeszcze zgode z Arka?i czy kibice z Bytomia lubia Lecha?

dal anonim - 8 listopada 2009, 10:04:58 - *.galileusz.3s.pl
elton Polonia kiedys miala sztame z lechem... teraz z lechem nie wchodzimy sobie w droge tak za bardzo.
Polecam dla wszystkich, warto sobie przypomniec ten filmik:

do anonim - 8 listopada 2009, 10:39:56 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
ale czemu bytom trzymacie z arka?przeciez gdynia to drugi koniec polski,a druga sprawa dlaczego zerwaliscie zgody z piastem i odra opole?

realista - 8 listopada 2009, 10:52:04 - *.zvid.net
utrzymanie dla polonii? hehehe chlopie Polonia leciutko bedzie miala srodek tabeli a nie walke o utrzymanie hehe żeś zażarcił teraz hehe,po przebiego spotkania ten remis tez jak porazka dla Polonii tyle sytuacji miec ze slabiutkim leszkiem i nie ustrzelic nic wiecej ehh,no ale maly kryzys musial kiedys przyjsc,oby szybko odszedl i wszystko wrocilo do normy i Polonia w czubie tabeli,ps Polonia nie zerwala zgody z Oderka Opole skad wy takie newsy macie hehehe

19PB20 - 8 listopada 2009, 11:30:28 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
A czemu Ruch ma Zgode z Atletiko ? A to drugi koniec europy ;)

chonw19R20 - 8 listopada 2009, 11:31:33 - *.3s.pl
Takie pytania bez odpowiedzi :D

Rafał - 8 listopada 2009, 11:45:27 - *.microchip.net.pl
Polonia nadal ma sztamę z Arką i Oderką Opole.
Arka nie ma sztamy z Lechem.

cosmo1 - 8 listopada 2009, 11:49:33 - *.75.121.15

jozefmatys - 8 listopada 2009, 12:33:36 - *.chello.pl
Lech bez: Arboledy,Stilica,Peszko i Rengifo tp nie jest drużyna która może coś znaczyć. Po boisku biegali pikarze, którzy pod względem umiejetności i charakterności nigdy nie beda na poziome zawodnikow, ktorzy mecz ogladali z trybun lub w tv. Szkoda, ze lech powoli sie konczy, wspomniani pilkarze sa 3 miesiace od emigracji, bo lech z gotowej druzyny stanie sie ekipa gorsza zarowno gra jak i potencjalem kadrowym i trenerskim od tej druzyny ktorą obejmował Smuda. W Poznaniu wszystko zrobili źle w tym sezonie. Szkoda ale tak juz zawsze bywa z druzynami ktore zaczynaja w koncu cos w POlsce pokazywac ( wide Legia, Widzew, Legia, Wisła Kasperczaka)

ks - 8 listopada 2009, 12:39:54 - *.eimperium.pl
Spójrzcie na tą bramkę dla Polonii - majstersztyk! - cztery szybkie podania z ograniem w sumie dziewięciu razem z bramkarzem Lecha zawodników i Lech na kolanach - Nowak z kółeczkiem do Hrićko, Hrićko z klepy do Sawali, Sawala lekko podciągnął i do Ziela, ten też z klepy do Radzy, Radza zapytał Buricia czy może być w prawe okno i kropnął z lewej nogi. Miodzio.

Wolbrom - 8 listopada 2009, 13:08:27 - *.174.109.41
Piotr Tomasik!Piotr Tomasik!Piotr Tomasik!Piotr Tomasik!Piotr Tomasik!Piotr Tomasik!Piotr Tomasik!Piotr Tomasik!Piotr Tomasik!Piotr Tomasik!Piotr Tomasik!Piotr Tomasik!Piotr Tomasik!Piotr Tomasik!Piotr Tomasik!Piotr Tomasik!Piotr Tomasik!Piotr Tomasik!Piotr Tomasik!Piotr Tomasik!Piotr Tomasik!Piotr Tomasik!Piotr Tomasik!Piotr Tomasik! Wolbrom z Tobą! Reprezenatacja czeka!:D

RR - 8 listopada 2009, 13:59:30 - *.radzionkow.net
Górak out.

WER - 8 listopada 2009, 14:04:03 - *.117.8.116
Hahahahahah, łech.

asda - 8 listopada 2009, 14:37:11 - *.chelmnet.pl
Caly poznan placze! - Mistrza juz nie zobacze!

komarLP - 8 listopada 2009, 15:47:53 - *.srem.net
Płacimy frycowe za wystawianie młodzieży. Z przebiegu meczu Lech grał lepiej piłką, organizacją gry i z łatwoscią odbierał piłe. Najgorsze jest to, że Lech potrafi narzucic swój styl gry (czego nie potrafi większość ekip z E-klasy) ale nie ma z tego bramek. Minimalizm na 1:0 nie popłaca, dlatego Lecha Smudy oglądało się lepiej. Co do majstra i przyszłosci Lecha to jestem spokojny, może nie w tym sezonie, ale wróćmy tylko na Bułgarską

akan - 8 listopada 2009, 16:39:33 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
lech jak nie zmieni trenera to zadnych wiekszych sukcesow nie osiagnie,ale zarzad lecha chce za psie pieniadze miec trenera i za psie pieniadze transfery zrobic i efekty sa takie jakie sa czyli kiepskie bo ambicje lecha siegaja tytulu mistrza,lech musi zmienic trenera na kogo?kasperczak moze albo ktos z zagranicy z charyzma np czech duszan uhrin lub jakis niemiec nawet.

petros - 8 listopada 2009, 19:58:41 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

andy - 8 listopada 2009, 20:27:38 - *.joynet.3s.pl
Remis sprawiedliwy. Mam tylko pretensję do sędziów za to, że nie widzą złośliwych fauli u naszych gwiazdeczek i nie dają żółtych. Gdyby taki np. Lewandowski dostawał kartki w każdym meczu, to może zacząłby grać fair.

nyrolo - 8 listopada 2009, 22:48:56 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
gratuluje przyjaciół z lodzer citi!!! Alana chłopaka z Kościelnej z Jeżyc obrażać, to jak by na Peje Rycha wrzucać!! Oj Lewy odejdzie i tylko wrunki i Land Zostanie!!!!

WLooo.w-w - 9 listopada 2009, 10:56:29 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
szkoda AMIKI miała mieć mistrza a tu taka lipa

JawoRzno - 9 listopada 2009, 18:22:25 - *.132.246.94.artcom.pl (*.168.30.68)
te "realista" co ty za bzdury opowiadasz??
Lech słaby? Moze nie potega poprzedniego sezonu ale Lech zawsze jest mocny...
Polonia słaba? Sory nie w tym sezonie...A srodek tabeli to nie jest "cieniutko"...
pozdrwionka dla kibicow obu tych klubów

anonim z b - 10 listopada 2009, 8:26:30 - *.adsl.inetia.pl
Gratuluje obu klubą piękny mecz... ale pierwsza połowa w wykonaniu Naszej POloni tragiczna w drugiej dopiero zaczeli grać .... Lech coraz słabszy jestem z bytomia ale co sie dzieje z kolejorzem?!?!?!?!?!

Jagiellonc - 10 listopada 2009, 13:24:10 - *.109-241-81.adsl-dyn.isp.belgacom.be
Niech Lech kupi 17 letniego ghanijczyka Francisa Boadiego z clubu Great Olimpycs w ghanie :D

Jagielloni - 10 listopada 2009, 13:36:27 - *.109-241-81.adsl-dyn.isp.belgacom.be
Albo niech kupi 19 letniego brazylijczyka tales tlaija de souza z klubu internacional w brazylii :D

Kolejorz - 15 listopada 2009, 22:40:43 - *.adsl.inetia.pl
To prawda zgadzam się z tym że Polonia Bytom ma zgodę z Arka Gdynia każdy to wie albo przynajmniej większość . Lech poznań ma zgody Arka Gdynia , Cracovia , Kszo Ostrowiec świętokrzyski . Mecz dosyć ciekawy szkoda punktów ale cóż nie zawsze idzie wygrac w Bytomiu na stadionie Polonii

@ - 16 listopada 2009, 21:17:15 - *.icpnet.pl
Redakcjo, w 60. minucie uderzenie głową Bosackiego było po rzucie rożnym, a nie wolnym, wykonywanym przez Wilka.