[ Strona główna ]


Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2024/2025 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!
90minut.pl
 CLJ
 PZPN
RSSSF

 


2 marca 2004, 20:06:11 - mogiel
W Dobrzanach tylko klasa A

Nie będzie wiosną III ligi w Dobrzanach - zdecydował Artur Bykowski, były dyrektor klubu

Zorza po przerwie zimowej nie wznowiła treningów. Klub wystąpił o dotację w wysokości 350 tys. zł z gminnej kasy. Pieniędzy nie dostał - burmistrz Dobrzan Krzysztof Remiasz twierdził, że gminy nie stać na luksus grania w III lidze. Na znak protestu były dyrektor klubu Artur Bykowski zrezygnował z pracy w Zorzy. Przez dwa miesiące trwał pat. Większość piłkarzy, którzy jesienią grali w III lidze, trenowała w innych klubach. Nie było w Dobrzanach nikogo, kto podjąłby decyzję o rezygnacji z gry w rundzie rewanżowej i wycofaniu zespołu z rozgrywek. Na decyzje w sprawie klubu czekano do referendum w sprawie odwołania burmistrza Remiasza. W ostatnią niedzielę lutego w głosowaniu odwołano burmistrza, któremu były dyrektor przypisywał odpowiedzialność za upadek Zorzy. Decyzje w sprawie przyszłości klubu zapadły wczoraj.

- Niestety nie wystartujemy w III lidze - informuje Bykowski. - Jest za późno na zorganizowanie drużyny, która by przygotowała się na tyle, aby nie ponosić klęsk na tym poziomie rozgrywek. A jak mamy przegrywać po 0-10, to szkoda naszych kibiców.

Jeśli Zorza nie zagra wiosną ani jednego meczu, wszystkie dotychczasowe wyniki tego zespołu zostaną anulowane, a zespół spadnie o dwie klasy niżej (od sezonu 2004/2005 drużyna będzie więc mogła grać w V lidze). Zyskują więc ci, którym Zorza odebrała punkty. Najbardziej na reaktywowanie trzecioligowej drużyny liczyła świnoujska Flota. To jedyny zespół z czołówki, który w rundzie jesiennej wygrał w Dobrzanach.

- Niechby zagrali chociaż ten jeden mecz - mówi Tadeusz Leszczyński, wiceprezes zespołu z Uznamu. - Nikt nie traci tyle co my. Gwardia Koszalin w Dobrzanach przegrała, Kotwica też, a Kujawiak tylko zremisował.

Bykowski póki co stanowczo zaprzecza, by klub mógł przystąpić do trzecioligowych rewanżów.

- Z zespołu, który grał jesienią, zostało trzech graczy: Jacek Dominiak, Przemek Filocha i Arkadiusz Wojciechowski. Zaproponowaliśmy im wzmocnienie naszej drużyny rezerw w klasie A, która będzie grać wiosną - mówi Bykowski. - Pozostałym graczom oddałem karty zawodnicze i pozwoliłem na szukanie innych pracodawców.

Nowy trenerem Zorzy będzie nauczyciel wychowania fizycznego z Dobrzan Witold Kuczyński.


źródło: Gazeta.pl

kibic z gr - 2 marca 2004, 20:17:23 - *.isp.tvkg.net
drużyna powinna zagrać choc jeden mecz, tak by było sprawiedliwie dla pozostałych drużyn takie jest moje zdanie, bo polonia bydgoszcz przystępuje do jednego meczu i jest ok , bo są w porządku dla pozostałych.

mm - 2 marca 2004, 20:51:53 - *.retsat1.com.pl
jak to jest w koncu z tymi licencjami. Z tego co myslalem to glownym pwoodem wprowadzeneim licencji bylo to aby druzyna miala zapewnione pieniadze na dokonczenie sezonu

mariokujaw - 2 marca 2004, 21:04:50 - *.satfilm.net.pl
Tak najuczciwsze by było gdyby rozegrali jeden mecz i zostały punkty wywalczone na boisku.Ale do kibiców Floty ja nie jestem kibicem niedzielnym za jakich uwazacie niektórych kibiców Kujawiaka Włocławek i śmieszy mnie to wasze płakanie ile to my stracimy trzeba było nie tracić frajerskich punktów w lidze a bylibyście w czubie chociaz raczej za nami . Pozdrawiam wyspiarzy od prawdziwego Kujawiaka

KIBIC - 3 marca 2004, 0:51:31 - *.tkk.net.pl (*.160.70.168)
NIECH NIE GRAJĄ PO CO KOMU JAKIEŚ DOBRZANY CZY POLONIA KTÓRZY WOGÓLE KIBICÓW NIE MAJĄ

adad@wea - 3 marca 2004, 1:20:41 - *.e-cho.com.pl
Filocha,Dominiak i Wojciechowski beda grac w Piascie Choszczno!!

STEMPELEK - 3 marca 2004, 10:30:38 - *.turek.sdi.tpnet.pl
Zachodniopomerskie od jakiegośczasu kojarzy mi się tylko z aferami.

Pseudonim (max 10 znaków):

E-mail:

Redakcja 90minut.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie 90minut.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników lub całe sieci.

 

Napisz do nas