8 grudnia 2009, 22:35:45 - Alkashpah
Gol Marcina Żewłakowa w Lidze Mistrzów

Marcin Żewłakow zdobył bramkę dla APÓEL-u w wyjazdowym spotkaniu Ligi Mistrzów przeciwko Chelsea FC. Drużyna, której piłkarzami są też Kamil Kosowski i Adrian Sikora, zremisowała 2-2 (1-2) i odpadła z europejskich pucharów.

8 grudnia 2009, 20:45 - Londyn
Chelsea FC 2-2 APÓEL (Nikozja)
Michael Kojo Essien 19, Didier Yves Drogba Tébily 26 - Marcin Żewłakow 6, Nenad Mirosavljević 87

żółte kartki: Jurij Żyrkow - Sávvas Poursaïtídis.

sędziował: Matteo Simone Trefoloni (Włochy).
widzów: 40917.

To pierwsza bramka Polaka w LM od 21 października 2008, kiedy to bramkę dla Ålborg Boldspilklub w meczu przeciwko Villarreal CF zdobył Marek Saganowski.

Żewłakow zszedł z boiska w 83. minucie, gdy zmienił go Mário Breška. Kosowskiego w 70. minucie zastąpił Mirosavljević, a Sikora znalazł się poza kadrą meczową. Ponadto na ławce rezerwowych APÓEL-u cały mecz spędził były gracz Wisły Kraków Jean Paulista.

paxi - 8 grudnia 2009, 22:40:40 - *.radom.vectranet.pl
Jesteśmy daleko w tyle za Cyprem. W ciężkiej grupie zdobyli 3 pkt i przegrali 3 razy 1 bramką. Gdyby tam była Wisła Lech albo Legia byłby blamaż i 6 porażek.

Strain - 8 grudnia 2009, 22:43:56 - *.1.178.0
Paxi:
Ale np. Debrecen wszystkie mecze do tej pory przegrał. Może z Lyon się im uda urwać punkt. A pamiętajmy, że to teoretycznie Wisła Kraków miała być zamiast Debrecenu.

OpravcaKSC - 8 grudnia 2009, 22:50:10 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
come on Chelsea!

waco OKS - 8 grudnia 2009, 22:50:33 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
zwalil mi kupon:D

FORZA JUVE - 8 grudnia 2009, 22:58:35 - *.191.0.70
'JUVE&LEGIA' polend fanatic JUVE... wierni po porażce dumni po zwyciestwie...nic sie nie stało juve!!! JUVENTUS TURYN!!!

michu - 8 grudnia 2009, 23:26:37 - *.range86-173.btcentralplus.com
bylem na tym meczu, i nawet speaker nie powiedzial ze to zewlakow strzelil gola, albo tak to powiedzial ze nikt nie skumal. gneralnie dowidziialem sie o tym z 90minut.pl - szacun dla redaktorow!

dynamo73 - 8 grudnia 2009, 23:29:28 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Zapakował bramę na Stamford Bridge ? Nieźle.

Emilian - 8 grudnia 2009, 23:45:14 - *.adsl.inetia.pl
Pytanie odnośnie Jurka Dudka.
Mianowicie dziś Casillas dostał drugą w fazie grupowej żółtą kartkę, tak więc w kolejnym meczu już fazy pucharowej będzie zawieszony, czy żółte kartki po fazie grupowej są anulowane ???? Proszę redakcję 90 minut.pl o odpowiedź. Z góry dzięki.

maciejko - 8 grudnia 2009, 23:52:22 - REDAKCJA
Emilian - w LM od fazy grupowej pauzuje się za trzy żółte kartki.

KSW&KSG - 8 grudnia 2009, 23:58:34 - *.196.163.63.threembb.co.uk
Juve 1-4 hehe nic sie nie stalo dobre

henio - 9 grudnia 2009, 0:16:19 - *.static.xcore.pl
90minut zrobiło z bramki Polaka news dnia.

BART - 9 grudnia 2009, 0:55:19 - *.24.69.1
do michu:co Ty za głupty gadasz ze nie wiedziałeś ze Marcin strzelił ja też byłem na tym meczu i nazwisko Żewłakow widniało na telebimie od 6 do 90 minuty nie wiem jak można tego nie zauważyć?!

dynamo73 - 9 grudnia 2009, 1:48:03 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Lepsi od niego miewają poważne kłopoty z trafianiem na tym stadionie... Ciekawe, jak grał Kosowski.

3456 - 9 grudnia 2009, 1:52:37 - *.nycmny.east.verizon.net
sikora gracz wielkiego kalibru, polska liga byla za slaba na jego umiejetnosci a od dwoch lat nie gra w pilke, taki mocny jest

olo - 9 grudnia 2009, 5:18:12 - *.adsl.inetia.pl
z tego co wiem to w tej rundzie LM bramke zdobył juz Kamil Kosowski , więc to nei pierwsza Bramka Polaka w LM po golu Saganowskiego z przed roku.

olo - 9 grudnia 2009, 5:26:19 - *.adsl.inetia.pl
...wiem ,że Kosowski strzelił w eliminacjach do LM tylko czemu wtedy pisali na większości portali , że"Gol Kosowskiego W LM" , a teraz piszą że to pierwszy gol Polaka w LM od Roku ....

Thomas - 9 grudnia 2009, 5:55:24 - *.adsl.inetia.pl
Kibiców więcej niż w całej kolejce ekstraklasy

dido - 9 grudnia 2009, 7:18:37 - *.mofnet.gov.pl (*.14.42.223)
Juve nic się nie stało !
Zawojujemy PUEFA

Skeba - 9 grudnia 2009, 7:21:29 - *.1.245.152
*Olo - pierwszy gol Polaka w fazie grupowej, o to chodzilo.

Edward - 9 grudnia 2009, 7:25:18 - *.toya.net.pl
Przypadkowo strzelił. Odbiła się piłka od jego korzeni

kozi55 - 9 grudnia 2009, 7:25:57 - *.50.126.98
zagrali dobrze Żewłakow do kadry szkoda ze dalej nie awansowali

marro - 9 grudnia 2009, 8:52:45 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ten wynik to niespodzianka. Ale widzieliscie jak wczoraj Bayern zdemolowal w Turynie Juventus, szok. Dosc powiedziec ze pierwszy rzut rozny gospodarze mieli w 75min., z taka gra Niemcy moga wejsc do finalu.

Wolf gang - 9 grudnia 2009, 9:49:50 - *.chello.pl
Czemu APOEL odpadł a nie Athletico przecież punktów mają tyle samo i w bezpośrednich spotkaniach były remisy a stosunek bramek ma lepszy APOEL ? Czy chodzi o to że Athletico zdobyło bramkę na wyjeździe ?

michu - 9 grudnia 2009, 10:08:55 - *.range86-173.btcentralplus.com
@BART - siedzialem na samym czubku East Stand Upper, jesli nie siedziales tam nigdy to powiem Ci że telebima zadnego nie zauważysz, głupot nie opowidam
pozatym fajnie ze Polak strzelił gola na Stamford Bridge

endrju - 9 grudnia 2009, 10:33:37 - *.cityconnect.pl
zauważcie że we wczorajszych meczach żaden z nich nie zakończył się zwycięstwem gospodarzy - albo remis albo wygrywali goście!
Dawno czegoś takiego nie widziałem
A tak przy okazji to będzie niezły poziom LE - Juve, Liverpool hehe
Wolf gang - dokładnie dzięki temu apoel niestety odpadł

Maksiula - 9 grudnia 2009, 11:45:03 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Wielkie brawa za tego gola strzelonego Chelsea dla Marcina Żewłakowa!!!Nieczęsto zdarza się, aby polski kopacz zdobył bramkę przeciwko tak wielkiemu zespołowi, i to jeszcze na stadionie Chelsea na Stamford Bridge.To jego pierwsze trafienie w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

qwerty567 - 9 grudnia 2009, 12:00:06 - *.ssp.dialog.net.pl
śmiem podejrzewać że taki Brożek albo Lewandowski nawet takiej sytuacji nie strzelili by gola

tobiasz - 9 grudnia 2009, 12:39:34 - *.adsl.inetia.pl
I jest o wiele lepszy niż te dwa drewniaki razem wzięte(Rasiak i włodarczyk)

JurekKiler - 9 grudnia 2009, 12:44:51 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
do kadry go!

DżembaDżem - 9 grudnia 2009, 12:46:48 - *.tomaszow.mm.pl
brawo dla Marcina, bardzo fajnie się znalazł. Juventus a propos powyższych wypowiedzi, nie miał wczoraj najmniejszych szans, w drugiej połowie został zmieciony przez Bayern. Szkoda że tak beznadziejnie grający Bayern awansował do kolejnej rundy, ale cóż Bordeux samo nie może. Miejmy nadzieje że Barca wyleczy van Gaala ;)

1962 - 9 grudnia 2009, 12:55:47 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
No Polak też potrafi brawo ;)

bertold - 9 grudnia 2009, 14:12:24 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
polak potrafi ale w zagranicznym w klubie,bo jakby byl w polskim klubie to by tam daleko w pucharach nie zaszedl!.Ogromne kleska polskiej pilki w tym roku,kluby kompromitacja a kadra dno.NBie widac konca tego regresu i chyba taki stan potrwa az do euro2012 potem moze cos ruszy,przyjda jacys sponsorzy chociaz kto by chcial inwestowac w polskie kluby,bo niewioadomo czy jak zainwestuje to czy kogos nie zlapia i nie wsadza do paki albo ujemne punkty dadza jak Jagielloni np.

ewqe - 9 grudnia 2009, 14:14:20 - *.169.137.209
zobaczcie jaka nadwage ma Essien a wy sie Boruca czepiacie

Human - 9 grudnia 2009, 14:17:19 - *.153.152.19
Podpisuję się pod pytaniem Wolf ganga. Redakcjo?

targed - 9 grudnia 2009, 14:29:25 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
bo na Cyprze nie ma takiej kliki w zwiazku co jest w Polsce gdzie kazdy chce sie nachapac duza kasa tym starym dziadkom ciagle malo duzej kasy dlatego jest to bagienko! i nie ma sie co dziwic ze Apoel gra w LM a polski klub nie,bo tam jerst normalnosc i zdropwy rozsadek a tutaj dominuje prywata i dbanie o swojk krzeselko.Mnie juz nsawet nie zdziwi jak mistrz Wysp Owczych zagra w LM za rok czy mistrz Litwy bo polska pilka upadla niziutenko.

Fan - 9 grudnia 2009, 14:49:21 - *.152.159.47.dsl.dynamic.eranet.pl
Marcin zasłużył na tą bramkę!

kalynsky - 9 grudnia 2009, 15:17:15 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
marro...no chyba cie chłopie fantazja poniosła...z taką grą do finału?? Człowieku jeden mecz im wyszedł, a w lidze z Freiburgiem poradzić sobie nie mogą. Mam nadzieje że odpadną już w 1/8 bo są najzwyklej w świecie słabi.

maniek - 9 grudnia 2009, 16:27:54 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Moim zdaniem ten dzień powinien zostać ustalony jako dzień narodowy ;d

abc72 - 9 grudnia 2009, 19:13:43 - *.tomaszow.mm.pl
@Human - Tak jak napisał Wolfgang i potwierdził Endrju - APOEL odpadł, bo ma gorszy bilans meczów bezpośrednich. Co bardzo mnie zmartwiło.

Fanatyk FM - 9 grudnia 2009, 19:46:55 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Kosowski na Realu gdy biegnie wygląda jak Grecki Bóg

jack85 - 10 grudnia 2009, 3:04:41 - *.bmly.cable.ntl.com
Ja tez bylem na tym meczu i o tym, ze Zewlakow strzelil gola dowiedzialaem sie rowniez w domu. Moze i jego nazwisko wyswietlalo sie na telebimie, ale jak siedzisz na trybunie East Stand to nici z telebimu

MakuKSC - 10 grudnia 2009, 5:55:26 - *.tu-graz.ac.at
Przykre jest to,ze z pojedynczego trafienia polskiego zawodnika w LM robi sie news na pierwsza strone i wielka sensacje. Na innych portalach(onet) pojawialy sie informacje jakoby Zewlakowem zainteresowany byl kiedys MU. Cala ta szopka swiadczy tylko i wylacznie o niskim poziomie pilki w naszym, polskim wykonaniu.

nie mozliw - 10 grudnia 2009, 15:13:35 - *.vectranet.pl
w Polskiej lidze 40tys ;> szok!

drako1998 - 10 grudnia 2009, 19:20:18 - *.233.181.198
ej a APOEL będzie w lidze europejskiej przecież ma więcej bramek nic atletico

bertold - 11 grudnia 2009, 9:58:23 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
co by taka wisla zakladajac zeby nawet dostala sie do LM kosztem Debreczyna ile punktow by zdobyla no moze 1 i nic wiecej z Lyoinem i Liwerpoolem po 2 razy porazki i moze z Fiorentina remisik cudem u siebie chociaz tez watpie w to.

endrju - 11 grudnia 2009, 10:38:46 - *.cityconnect.pl
drako1998 - nie rozumiesz że atletico ma lepszy bilans meczy bezpośrednich?!
bertold - ale zauważ że gdyby wisła ograła levadie to trafiła by na debreczyn ale potem mogłaby trafić np na olympiakos bo losowanie było dopiero później

wroclaw - 11 grudnia 2009, 13:35:40 - *.230.126.234
nie jest tak źle, średnio co rok ktoś z naszych zdobywa bramkę w LM: 2007-Krzynówek, 2008-Saganowski, 2009-Żewłaków, i 2010 Paweł Brożek w spotkaniu Wisły Kraków z Bayernem Monachium na 1:5.

ooll - 11 grudnia 2009, 14:56:04 - *.adsl.alicedsl.de
i odpadl zewlakow i tak

blisko - 12 grudnia 2009, 9:21:28 - *.stimo.net
Kurcze a ogladałem ten meczyk i aopol mogł ten meczyk zwyciezyc ale brawa dla Marcin Żewłakow