14 sierpnia 2010, 17:20:10 - qmichal
Debiut Lewandowskiego w Borussii

Borussia Dortmund wygrała 3-0 (2-0) w I rundzie Pucharu Niemiec na wyjeździe z trzecioligowym Wackerem Burghausen. W drużynie prowadzonej przez Jürgena Kloppa zadebiutował Robert Lewandowski. Napastnik reprezentacji Polski pojawił się na boisku w 56. minucie, zmieniając Lucasa Barriosa. Były zawodnik Lecha Poznań miał dwie niezłe okazje do pokonania bramkarza rywali, ale nie zdołał zdobyć gola.

14 sierpnia 2010, 15:30 - Burghausen (Wacker Arena)
SV Wacker Burghausen 0-3 BV Borussia 1909 (Dortmund)
Lucas Ramón Barrios Cáceres 4, Neven Subotić 13, Kevin Großkreutz 48

żółte kartki: Patrick Owomoyela - Sören Halfar, Markus Grübl, Christian Brucia.

sędziował: Marco Fritz (Korb).
widzów: 10.000.

W Borussii nie zadebiutował Łukasz Piszczek. Polak całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych. Całą pierwszą połowę w barwach gości rozegrał Jakub Błaszczykowski, który w przerwie został zmieniony przez Mario Götzego.

W drużynie Wackeru pełne 90 minut rozegrał były obrońca Polonii Gdańsk, Łódzkiego Klubu Sportowego i Piotrcovii Piotrków Trybunalski Darlington Eglakhian Omodiagbe.

źródło: Eurofutbol.pl

Piotrek - 14 sierpnia 2010, 17:24:15 - *.euro-net.pl
Bardzo udany debiut, wazne ze zagral, i wazne ze wygrali, mamy teraz nadzieje ze debiut w 1 Bundeslidze bedzie rownie udany Serdeczne Gratulacje za 'niezle okazje' zarowno za ten mecz jak i za spotkanie z Kamerunem !

kolo - 14 sierpnia 2010, 17:35:25 - *.chello.pl
Czyli standard - zaczęły się mecze o stawkę i już nie strzela goli. W Bundeslidze wiele nie pogra i wróci do Polski jak Matusiak.

marcelinho - 14 sierpnia 2010, 17:38:08 - *.toya.net.pl
kolo niestety to prawda,polscy piłkarze tylko w sparingach potrafią grac,bo inni grają wtedy na luzie

do kolo - 14 sierpnia 2010, 17:38:41 - *.bielskobiala.vectranet.pl
Matusiak pojechał do Włoch do Pelermo. Jak wiadomo włoska liga to walka gdzie raczej Polscy pilkarze sie nie sprawdzają. Niemiecka jest inna.

młody - 14 sierpnia 2010, 17:43:20 - *.leczna.enterpol.pl
@marcelinho - taa, szczególnie ostatni sparing Reprezentacji z Kamerunem to pokazał..

PATA - 14 sierpnia 2010, 17:47:40 - *.play-internet.pl
O lol, pamiętam tego Darlingtona ze szkółki Ptaka, myślałem że już dawno wrócił do Afryki czy coś

obkietyw - 14 sierpnia 2010, 17:48:26 - *.is.net.pl
A jaka jest Niemiecka liga? tam to nie trzeba walczyc?

kokos - 14 sierpnia 2010, 17:48:50 - *.w90-46.abo.wanadoo.fr
OHO juz sie zaczyna zrzędzenie forumowiczów Polskich, że to że śmo że sro.... Że nie strzelił że juz się zaczyna...
Ludzie odrobina wiary! Dopingować na całego, nawet jak wróci to z 5- 6 cyfrowym kontem i gigantycznie większym doświadczeniem jakiego w Polsce nie zobedzie , i nawet jak bedzie grał to bardziej dla przyjemnosci, niech jak najwiecej Polakow doi zagraniczne kuby jak sie da na gruba kase, kiedys sie nam to wróci , mówie wam!
Nie mamy nic do stracenia!
Robert jest dobry i trzymajmy kciuki za niego - hej!

hacek - 14 sierpnia 2010, 17:50:14 - *.chello.pl
@młody- akurat w tym sparingu nie grał roli brak koncentracji ale rożnica klas między polska i kamerunem.

Do obiekty - 14 sierpnia 2010, 17:53:52 - *.bielskobiala.vectranet.pl
chodzi mi o to że w takich Włoszech biedny Robercik by sobie nie poradził z takimi obrońcami , siłowa twarda piłka, w Niemczech już troszke inaczej to jest... pozdro ;]

predator - 14 sierpnia 2010, 17:55:43 - *.toya.net.pl
Darlington, jeden z lepszych czarnoskórych zawodników w Polsce, ładna bramka z GKS dla ŁKS. Pozdrawiamy.

jarek k. - 14 sierpnia 2010, 17:56:31 - *.play-internet.pl
Lewy 3-4 mecze pogra(bez gola),potem ławka i trybuny.A za 2 lata z podkulonym ogonem wyląduje w jakimś Widzewie czy Cracovii jak Matusiak

Dr X - 14 sierpnia 2010, 18:59:18 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
wielka gwiazda heheh

Rafał - 14 sierpnia 2010, 19:07:02 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Pare meczow bedzie wchodził z lawki a potem grzanie ławy non stop dla tej "gwiazdeczki".

mario - 14 sierpnia 2010, 19:58:08 - *.85-237-183.tkchopin.pl
10 tys widzów na meczu 3 ligowego zespołu.To nic ze przyjechała Borussia Dort.ale wrażenie robi.

franek - 15 sierpnia 2010, 12:25:37 - *.aztw.cable.virginmedia.com
no no faktycznie standart pisze sie tylko i czyta o niektorych kadrowiczch:zagral,mial okazje,ale w kadrze tego nie widac dramat!najlepsza kadra jka byla to za engela janasa i benhakera pamietne mecze portugalia czechy anglia itd

maniek - 15 sierpnia 2010, 14:03:36 - *.ntlworld.ie
Ogladalem ten mecz na orangeinfo i mial bez mala identyczna sytuacje jak z Kamerunem i tak samo sie to zakonczylo - czyli pudlo, trzeba popracowac nad tym RobertO

antyneo - 15 sierpnia 2010, 16:25:59 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
ale wy zalosni jestescie dzieci neo bo gola nie strzelil z trzecia liga to juz dno.. a co ma ciagle strzelac z kazdym? ruszcie dupy i idzcie grac chocby z szosta liga niemiecka to jakbyscie wybiegli na boisko to nie wiedzielibyscie co sie dzieje. pozdro Lewy dobry z Ciebie pilkarz i nasza nadzieja trzymaj sie

Sestak - 15 sierpnia 2010, 17:58:41 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Robert przydałby się może Lechowi bardziej niż Borussi ;D Życzę mu dobrze, stać go na więcej niż forma w jakiej jest. (nie jest z nią jakoś super)

sfas - 17 sierpnia 2010, 9:47:37 - *.wroclaw.mm.pl
zobaczcie 3 liga i przychodzi po 10 tysiecy kibicow a u nas co ? u nas 3-7 tysiecy na ekstraklasie .. zenada

. - 19 sierpnia 2010, 17:47:50 - *.internetdsl.tpnet.pl