22 października 2010, 20:02:54 - pmamczak
Oskarżenia korupcyjne wobec piłkarzy RKS-u Radomsko

Wydział do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Apelacyjnej we Wrocławiu skierował do Sądu Rejonowego w Radomsku kolejny akt oskarżenia w śledztwie dotyczącym korupcji w polskiej piłce nożnej.

Aktem oskarżenia tym razem objętych zostało 21 byłych piłkarzy RKS-u Radomsko. Przestępstwo dotyczy przyjęcia korzyści majątkowej w kwocie 200 tys. zł za "ustawienie" meczu drugiej ligi przeciwko Zagłębiu Lubin. Spotkanie odbyło się w dniu 6 czerwca 2004 roku.

Od początku afery korupcyjnej w polskiej piłce przesłuchano już 416 osób, którym przedstawiono około 1800 zarzutów. Dotychczas do sądów skierowano 10 aktów oskarżenia, którymi objęto 342 oskarżonych. Sądy skazały prawomocnie 110 osób.

źródło: wroclaw.pa.gov.pl

m - 22 października 2010, 21:01:04 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ten klub jeszcze istnieje, bo nie mogę go znaleźć w żadnej lidze!?

.. - 22 października 2010, 21:03:45 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jaki klub tacy piłkarze haha

zbysiumurd - 22 października 2010, 21:06:10 - *.play-internet.pl
Skoro dali 200.000zł to musieli w końcu strzelić na 0-1, Zbysiu Murdza supersnajper strzelił bramke bo w 90 minucie Radomsko już było w szatni i liczyło kwit

t - 22 października 2010, 21:22:36 - *.multimo.pl
zbysiumurdz - zagłębie strzeliło wtedy w 90+5, sędzia tyle przedłużał, żeby lubin w końcu strzelił. a radomsko leżało i prosiło o bramkę.

koma - 22 października 2010, 21:55:53 - *.radomsko.vectranet.pl
Radomsko gra w 5 lidze ale jako Mechanik Radomsko.
RKS formalnie nie istnieje, ale jego kibice działają i maja się dobrze co widac na meczach okręgówki!

Marek - 22 października 2010, 21:59:21 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ten mecz to była parodia. Mam jeszcze gdzies to nagrane na VHS. Wszyscy piłkarze Radomska pobiegli do przodu, a 3 piłkarzy Zagłębai ledwo zmiesciło piłke w bramce. Dzięki temu meczu Zagłębie awansowało do ekstraklasy. Czy obecny trener Młodej Ekstraklasy GKS Bełchatów oraz napastnik Włókniarza Zelów również są na liście 21 piłkarzy ? Grali w tamtym meczu w barwach Radomska.

@ Marek - 22 października 2010, 22:14:38 - *.net-serwis.pl
W tamtym meczu gral tez piłkarz lidera Ekstraklasy...

Mario - 22 października 2010, 22:15:45 - *.uni.lodz.pl (*.16.1.181)
Pamitam ostatni sezon RKS w ówczesnej 2. lidze- wiosną same porażki!

Ryba - 22 października 2010, 22:24:01 - *.teoc.pl
Ale to było perfidne dla kibiców...byłem na meczu...Radomsko grało przez 90 minut a póżniej w 93 minucie wszyscy wszyscy specjalnie się położyli...żeby kibice uwierzyli że to taki wspaniały mecz i Radomsko walczy do końca w każdym meczu:d...

kibic - 22 października 2010, 22:26:47 - *.xdsl.centertel.pl
Surowe kary za korupcję.Wtedy będę spokojny o Polską Pilkę.

Ryba - 22 października 2010, 22:31:26 - *.teoc.pl
Pamiętam jeszcze jak zawodnicy i cała kadra nie wychodziła po meczu długo z szatni...a wszyscy co byli na meczu wiedzieli że to był mecz ułożony delikatnie mówiąc...Perfidia nie zna granic naszych grajków...a po tym zdarzeniu i tak Ci co sprzedali mecz grali bez niczego przez kilka lat w naszej eks poźniej przez kilka lat...ale kto myśli logicznie to wie kto sprzedała w tym meczu, Ci co znali Dolnośląskie i grali wcześniej w tych rejonach i znali zapach Miedzi - Przykładów moge mnożyc, pamietam jak dzisiaj: Leszczyński(grał w Sląsku wcześniej i znał klimaty Lubina i zapach tych pieniędzy KGHM, Lato to samo kolesi co nie miara w Zagłebiu itd.

sedzia dre - 22 października 2010, 23:33:17 - *.star.net.pl