20 listopada 2010, 17:19:36 - Alkashpah
Gol Roberta Lewandowskiego

Trwa strzelecka seria Roberta Lewandowskiego. Po dwóch bramkach zdobytych w środowym meczu reprezentacji Polski napastnik strzelił gola dla BV Borussia 1909 w wygranym 2-1 (0-1) wyjazdowym spotkaniu 13. kolejki 1. Bundesligi z SC Freiburg. Polak wszedł na boisko w 71. minucie za Shinjiego Kagawę, a cztery minuty później uzyskał wyrównującą bramkę dla swojej drużyny. Asystę przy drugiej bramce dla Borussii zaliczył Łukasz Piszczek.

20 listopada 2010, 15:30 - Fryburg Bryzgowijski (Badenova-Stadion)
SC Freiburg 1-2 BV Borussia 1909 (Dortmund)
Mats Julian Hummels 27 (s) - Robert Lewandowski 75, Mensur Mujdza 78 (s)

żółta kartka: Roman Weidenfeller (Borussia).

sędziował: Marco Fritz (Wirtembergia).
widzów: 24 000.

Swoją czwartą ligową bramkę Lewandowski zdobył głową po dośrodkowaniu Marcela Schmelzera. Polacy mieli swój udział również przy drugim golu dla Borussii. Jakub Błaszczykowski odegrał piłkę na prawym skrzydle do Łukasza Piszczka. Obrońca posłał futbolówkę po ziemi w pole karne, gdzie naciskany przez Lucasa Barriosa Mensur Mujdza skierował piłkę do własnej siatki.

Piszczek rozegrał cały mecz, a Błaszczykowski pojawił się na murawie w 61. minucie, zmieniając Kevina Großkreutza.

BV Borussia 1909 wciąż zajmuje pierwsze miejsce w tabeli niemieckiej ekstraklasy z siedmioma punktami przewagi nad drugim 1.FSV Mainz 05. Dzisiejsza wygrana zespołu z Dortmundu to jego siódme kolejne wyjazdowe zwycięstwo, co jest nowym rekordem 1. Bundesligi.

boq - 20 listopada 2010, 17:20:21 - *.chello.pl
ale pudło Kuby ;/

owca - 20 listopada 2010, 17:20:23 - *.adsl.inetia.pl
dobrze grali nasi w końcówce. Kuba na pustą bramke nie strzelić, wstyd

wislak - 20 listopada 2010, 17:20:34 - *.chello.pl
Dodam, iż Kuba z Piszczkiem super sie rozumieją, ładnie wymiatają polacy w BVB!

sopel1910 - 20 listopada 2010, 17:20:43 - *.73.48.87
Brawo Lewy!
Może trener wreszcie przejrzy na oczy i zauważy, że BVB gra najlepiej kiedy na boisku jest tercet Polaków...

Alankos - 20 listopada 2010, 17:20:48 - *.chello.pl
Ale KUBA nie trafił do pustej :P akurat piłka była na łączeniu 2 muraw :/

kefir - 20 listopada 2010, 17:21:13 - *.netcologne.de
szkoda pudła Kuba na pustą bramkę

ADR - 20 listopada 2010, 17:21:25 - *.home.aster.pl
Lewy jest naprawdę dobry. 4 gole na tą ilość czasu co on zagrał...zaczyna wymiatać;) Ma chyba kilka razy lepszą średnią strzelecką niż Barrios.

Otw - 20 listopada 2010, 17:21:58 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
kuba wymiata:D

t. - 20 listopada 2010, 17:22:31 - *.255.155.180
Dobry mecz Lewego, szkoda, że Kuba nie strzelił na pustą bramkę.. No i ta poprzeczka Freiburga w 92 minucie!

mmartinn - 20 listopada 2010, 17:22:35 - *.89-161.tel.tkb.net.pl
Błaszczykowski w 85 minucie wykonał pudło roku które będzie pokazywane w telewizjach na całym świecie ;) taki strzał również powinien być opisany skoro już wyliczamy osiągnięcia Polaków w tym meczu ;P

Pietras88 - 20 listopada 2010, 17:28:34 - *.adsl.inetia.pl
@zks: gościu, pisze się "to pudło", a nie "te". "Te" stosujemy do liczby mnogiej - np. te piłki, te gole...

t. - 20 listopada 2010, 17:29:27 - *.255.155.180
Bramka Lewego:

dawid9 - 20 listopada 2010, 17:31:11 - *.internetdsl.tpnet.pl
Brawo Robert, oby tak dalej!!!

GKSa1964 - 20 listopada 2010, 17:31:51 - *.79.11.183
Kazdy wie ze zapamietane lepiej zostanie pudło Kuby niz bramka Lewego.Pomyliło mu sie z rugby

Grzechoo - 20 listopada 2010, 17:36:00 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Pudło Kuby tylko świadczy o tym że nawet najlepszym zdarzają sie wpadki.

jh - 20 listopada 2010, 17:38:34 - *.adsl.inetia.pl
Dajcie link do pudła Kuby

znafca - 20 listopada 2010, 17:39:41 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
ŚWIETNY mecz Piszczka - warte odnotowania. Pewny w defensywie, dobre ofensywne wejścia, trzecia asysta w trzecim kolejnym meczu. Do momentu wejścia Kuby i Lewego wydawało się, że mecz zakończy się 1:0 dla Freiburga (mimo kilku sytuacji Borussii), potem Kuba wywalczył piłkę, podał do Schmeltzera, ten do Lewego i zrobiło się 1:1. Następnie akcja Piszczek-Kuba-Piszczek i 2:1 dla Borussii - BRAWO POLACY!

ojej - 20 listopada 2010, 17:57:29 - *.117.117.203
Brawo polska kolonia z Dortmundu Przede wszystkim Lewy utrzymuje niezłą formę, dwie bramki z WKS i teraz z Freiburgiem, może coach Borussii spróbuje zagrać w końcu 4-4-2 z Lewym i Lucasem, bądź też wystawi Lewego od początku meczu
Robert pozdro z Poznania;)

woker - 20 listopada 2010, 17:59:46 - *.ssp.dialog.net.pl
brawa dla Polaków, szkoda że tak niewielu gra z powodzeniem za granicą. Szczerze mówiąc dobrze(o ile to odpowiednie słowo), że taka sytuacja (niestrzelona bramka) przytrafiła się Kubie, a nie Robertowi, który dopiero wchodzi do drużyny i musi sobie wyrobić renomę. W Dortmundzie wiedzą na co stać Kubę i taka jedna fatalna sytuacja nie powinna wpłynąć na jego karierę tam. Ważne też, że wygrali bo inaczej Kuba miałby na sumieniu 2 stracone punkty. A na przyszłość mógłby już takich numerów nie odwalać, bo jak to zobaczyłem na żywo w tv to sam nie wiedziałem co mam zrobić - śmiać sie czy płakać ;)

Rafał - 20 listopada 2010, 18:16:21 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ale drewno błaszczykowski na pusta bramke nie trafił.

Do rafał - 20 listopada 2010, 18:28:45 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Zastanów się człowieku co ty wypisujesz, Błaszczykowski to najlepszy piłkarz w naszym kraju i takie są fakty. Jednak nie popisał się, szkoda bo miałby gola a Lewandowski asystę.

Rafał - 20 listopada 2010, 18:30:18 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Błaszczykowski to drewno typowy jezdziec bez głowy.

Mati - 20 listopada 2010, 18:33:29 - *.adsl.inetia.pl
Lewandowski z bundeslidze strzela co 57 minut :]

Sens - 20 listopada 2010, 19:09:16 - *.adsl.inetia.pl
Takie pudło już nie zdarzy mu się w karierze. Ot, tak wyszło, nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, zwłaszcza, że to Polacy zdobyli te 3 pkt. dla Borussii.

ziom - 20 listopada 2010, 19:20:17 - *.50.236.246
a co by to dało jakby trafił ?? Przecież sędzia użył gwizdka przed tym jak Kuba "kopnął" piłkę !! tylko nie wiem czy był faul na Lewym, czy Lewy faulował bramkarza, bo rzeczywiście faulował :D

Scalia - 20 listopada 2010, 19:48:39 - *.w83-114.abo.wanadoo.fr
No i ta seria strzelecka juz sie skonczy.

kolo05 - 20 listopada 2010, 19:51:16 - *.subscribers.sferia.net
rafał ogarnij się bo po każdym meczu polaków się podpruwasz a sam pewnie nie wychodzisz z dworu nawet na spacer co dopiero mowa o piłce.

s - 20 listopada 2010, 19:55:19 - *.xdsl.centertel.pl
ludzie! Kubie sie nie udało raz i juz plujecie jadem , zreszta widac ze bramkarz był faulowany bo Lewy go złapal za noge i tak i tak gola by nie było

Lones - 20 listopada 2010, 20:07:11 - *.sta.asta-net.com.pl
Ten cały Rafał to typowe dziecko Neo, co zresztą widać po ip. W każdym możliwym temacie miungwi.

DEXTER - 20 listopada 2010, 20:18:37 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
brawo Robert!

F - 20 listopada 2010, 21:28:15 - *.pools.arcor-ip.net
super. przy bramce samobojczej akcja rozegrana przez POlakow. Kubie sie nie udalo, ale nie takie okazje marnowano. Wprowadzil swiezosc do gry i byl zdecydowanie jednym z najlepszych na boisku.

zsh - 20 listopada 2010, 23:18:18 - *.dsi-sieci.pl
lewy moze wkoncu sie odblokowal a kuba oj co za pech ale kazdemu sie zdarza

kuba - 20 listopada 2010, 23:26:15 - *.cdma.centertel.pl
przeciesz tomek hajto w transmisji powiedzial z e mu sie odbila piszczek gra tam kapitalnie i w obronie i ataku najepszy na boisku a lewy wszedl i walnol po 4 minutach gry dobry mlody zespul

m1x.pl - 21 listopada 2010, 14:02:37 - *.98.82.2
Błaszczykowski miał fuksa, że wygrali. W przeciwnym razie byłoby "ciepło" w szatni.