5 grudnia 2010, 19:20:18 - slady
Gol Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski strzelił bramkę dla Borussii Dortmund w wygranym meczu 15. kolejki niemieckiej 1. Bundesligi z 1.FC Nürnberg VfL 2-0 (1-0). Dla Polaka był to piąty ligowy gol w obecnym sezonie.

5 grudnia 2010, 17:30 - Norymberga (easyCredit-Stadion)
1.FC Nürnberg VfL 0-2 BV Borussia 1909 (Dortmund)
Mats Hummels 23, Robert Lewandowski 88

żółte kartki: Julian Schieber, İlkay Gündoğan - Robert Lewandowski, Neven Subotić.

sędziował: Michael Weiner (Dolna Saksonia).
widzów: 48548.

Robert Lewandowski oraz Łukasz Piszczek rozegrali cały mecz. Jakub Błaszczykowski pojawił się na boisku w 61. minucie, zmieniając Kevina Großkreutza.

Borussia z dorobkiem 40 punktów nadal jest liderem tabeli niemieckiej ekstraklasy. Przewaga dortmundczyków nad drugim 1.FSV Mainz 05 wynosi dziesięć punktów.

marco - 5 grudnia 2010, 19:24:02 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
niech ktoś zapoda linka z bramką... oglądałem mecz na necie ale ostatnich 5 min. nie oglądałem

Eskimos - 5 grudnia 2010, 19:24:23 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brawo Lewy :D

luksTS - 5 grudnia 2010, 19:24:53 - *.ssp.dialog.net.pl
Meczyk lekko nudnawy ale miło ogladać 3 Polaków w Bundeslidze na pozycji lidera. Lewandowski wypadł średnio na tle Kuby i Piszczka a jednak zaliczył trafienie. Cały Lewy Gratulacje dobrze że trener na niego stawia i chce zeby sie ogrywał. U nas po połówce siedziałby na ławie.

milosierny - 5 grudnia 2010, 19:25:25 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
widac ze Lewy sie stara ale to nie jest to co Barrios! takiego rezerwowego miec to skarb! ale cieszy bramka!

BVB - 5 grudnia 2010, 19:25:28 - *.interpc.pl
BVB Jest Mistrz Jesień a kończone Sezon czekać Mistrz Niemiec też czeka Ligi Mistrzów

Mariusz - 5 grudnia 2010, 19:25:48 - *.dynamic.chello.pl
I gitara! Tak 3maj "LEWY"

ksgfun - 5 grudnia 2010, 19:29:10 - *.ekspres.net.pl
i co niemncy zrobili by bez polaków

rayden - 5 grudnia 2010, 19:31:27 - *.68.95.101.mielec95.tnp.pl
Lewy nie grał za dobrze ale napastników rozlicza się za bramki .
PS. Wasyl strzelił gola dla Anderlechtu !

kuba10 - 5 grudnia 2010, 19:32:28 - *.stansat.pl
Brawo Lewy !!! Oby tak dalej
I drugie dobre info Wasilewski strzelił bramkę dla Anderlechtu.

ŁKS/IRLAND - 5 grudnia 2010, 19:42:37 - *.mysmart.ie
rozwala mnie Lewy, zagral slabiutko, pilka odbijala sie od niego, byl malo kreatywny, Barrios wypada lepiej calosciowo, ale.. pilka go szuka w polu karnym i wepchnal kule tam gdzie trzeba pod koniec meczu. POwinien popracowac nad technika uzytkowa i bardzo jestem ciekaw jak rozwinie sie jego talent. Kuba wniosl ozywienie w poczynania pszczolek od 60 minuty.

totu - 5 grudnia 2010, 19:43:40 - *.adsl.inetia.pl
@marco:
Był kocioł w polu karnym, piłka trafiła do Lewego, ten się obrócił o 180 stopni i strzelił po ziemi w długi róg.

buka - 5 grudnia 2010, 19:46:33 - *.home.aster.pl
Brożkowi to musi być wstyd- jemu się nawet nie chciało spróbować zrobić kariery.
Kibicuję dalej Lewemu- ma charakter całkiem niepolski.

znaleziony - 5 grudnia 2010, 19:47:59 - *.ssp.dialog.net.pl
0ede599a4b547ce1c2acb&autoStart=true&bmstart=0
gol lewego.

.. - 5 grudnia 2010, 20:00:40 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Co wy gadacie Lewandowski ma bardzo dobrą technikę i dużo gorszy od Barriosa na pewno nie jest. Jakby był to by nie był nawet rezerwowym w Dortmundzie.
Ten mecz bardzo słabiutko wyszedł Lewemu , chyba jeden z najsłabszych a i tak się udało bramkę zdobyć

Wit - 5 grudnia 2010, 20:04:48 - *.eth0.raptor-cl-annet.lubman.net.pl
Po łądnej akcji piłka po zamieszaniu odbiła się do niego, a on tyłem do bramki oddał ładny strzał ;)

DEXTER - 5 grudnia 2010, 20:17:22 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
no i brawo Robert tak trzymaj

kks - 5 grudnia 2010, 20:23:20 - *.cdma.centertel.pl
poznan pamieta robert czekamy na borussie w 1/16

bodzioha04 - 5 grudnia 2010, 20:37:13 - *.syrion.pl
Barrios strzelił 8 goli w 14 meczach i ciagle w nich grał po 80 min. Lewandowski strzelił 5 goli w 12 meczach i ciągle gra po 20-30 min więc zle nie wypada.

gffgdg - 5 grudnia 2010, 20:57:21 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
48 tys widzow dziekuje Dobranoc Polska 100 lat za murzynami:P

czeniek - 5 grudnia 2010, 21:27:49 - *.dslaccess.co.uk
Nieźle Borussia ładuje. Wali kogo popadnie. W danej chwili to chyba najpewniejszy zespół w Europie?

1962 - 5 grudnia 2010, 21:48:49 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brawo Lewy, wszedł kupon ;)

Caroldinho - 5 grudnia 2010, 21:59:15 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Oglądałem mecz a Lewandowski w tym meczu wyglądał jak cienias nie mógł znaleźć sobie miejsca na boisku i przeważnie miał same straty taki piłkarz powinien wygrywać każdą walkę o górną piłkę Jak pod koniec sezonu będzie miał 15 brameczek to przeproszę jak na razie to mu klasy brakuję ale ma od kogo się uczyć

rajkos12 - 5 grudnia 2010, 22:02:05 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
no zachowal sie jak rasowy napastnik, nie dal innemu strzelic, wzial odpowiedzialnosc na siebie i strzelil bramke. Brawo, klasa!

LG - 5 grudnia 2010, 22:27:33 - *.254.179.118
słabiak

dzunio - 6 grudnia 2010, 8:30:23 - *.adsl.inetia.pl
brawo Robert Tak 3maj

figueroa - 6 grudnia 2010, 12:05:27 - *.toya.net.pl
Lewy zagrał w sumie marny mecz. Bardzo dobra zmiana Błaszczykowskiego, b. dobry mecz Piszczka.
Lewy miał troche pecha, raz prawie wyszedł sam na sam ale piłka odbiła się od obrońcy Norymbergi i przeleciała między nogami Roberta (był na piątym metrze). Sporo strat i do tego kiepski sędzia, który gwizdał spalone jak spalonych nie było i na odwrót. Cieszy mnie to, że Lewy się nie załamywał i walczył do końca o bramkę. Trener Klopp też wierzył w Lewego i po każdej nie udanej akcji zachęcał go do dalszych prób. W skali 1-10, Piszczek 7, Błaszczu 7, Lewy 7(gdyby nie bramka 5-6)

asdw - 6 grudnia 2010, 23:25:33 - *.uni.opole.pl
Powiedzcie mi jak to jest, że w Norynberdze całe 90 minut pada śnieg, pod koniec nawet bardzo mocno, a murawa ZIELONA, nawet przez chwilę nie było białego "korzucha" na boisku, a w Poznaniu gdzie też niby podgrzewana murawa BIAŁO??!! Ok, ktoś powie że śnieżyca większa, no ale w takim razie jesli tam było cały czas zielono,to w Poznaniu powinna choć troche przeswitywać murawa?? Inna technika? Chyba że temperatura około zera stopni , to co innego, ale nie wiem jaka była.