8 grudnia 2010, 22:37:25 - qmichal
LM: Występ Jerzego Dudka w Realu po długiej przerwie

Jerzy Dudek po ponad rocznej przerwie zagrał w bramce madryckiego Realu. Polak od pierwszej minuty rozpoczął mecz ostatniej kolejki grupy G Ligi Mistrzów pewnie wygrany z Auxerre 4-0 (1-0). 37-letni golkiper ostatni raz wystąpił w barwach "Królewskich" 10 listopada zeszłego roku w meczu Pucharu Hiszpanii z AD Alcorcón. Dudek nie zaliczył jednak dzisiaj pełnego występu. W 45. minucie zderzył się z napastnikiem rywali Royem Contout i został przypadkowo uderzony łokciem w twarz. Prawdopodobnie z powodu urazu szczęki były reprezentant Polski musiał opuścić boisko jeszcze przed zakończeniem pierwszej połowy. Zastąpił go rezerwowy bramkarz Antonio Adán Garrido.

Dudek przed zejściem z boiska grał naprawdę dobrze. Dwukrotnie ratował swój zespół przed stratą gola - w 26. minucie po uderzeniu głową Jeana-Pascala Mignot i w 43. minucie, parując piłkę na rzut rożny groźnie uderzoną w dalszy róg przez Dennisa Oliecha.

8 grudnia 2010, 20:45 - Madryt (Estadio Santiago Bernabéu)
Real Madrid CF 4-0 AJ Auxerre
Karim Benzema 12, 72, 88, Cristiano Ronaldo 49

żółte kartki: Raúl Albiol Tortajada, Mahamadou Diarra - Jean-Pascal Mignot.

sędziował: Serge Gumienny (Belgia).

Pełne 90 minut w barwach gości rozegrał Dariusz Dudka. Z powodu kontuzji nie mógł zagrać napastnik Auxerre Ireneusz Jeleń.

Bromkorz - 8 grudnia 2010, 22:48:43 - *.dynamic.chello.pl
do DariuszDud - nie powinieneś mówić tak krytycznie o bracie.. toż to nie do pomyślenia ! mimo iż Jurek spanikował i uciekł już w połowie boju ! Wykorzystał moment, że miał jeszcze zerowe konto !

Lenin - 8 grudnia 2010, 22:59:54 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
kiedy Jeleń wraca na boisko ?

jurek - 8 grudnia 2010, 23:03:38 - *.unknown.vectranet.pl
Ani to mądre, ani smieszne co wypisujecie. Zycze jakiemukolwiek Polakowi, zeby chociaz otarł się o pierwszy skład "Królewskich", tym bardziej w takim wieku. Jurek to żywa legenda Polskiej piłki i nie tylko, za co wielki szacunek z mojej strony. W ostatnich 10 latach (moim zdaniem) najlepszy Nasz piłkarz, patrząc na kluby i osiągnięcia do których walnie się przyczyniał. Dudek - Stambuł 2005! Liverpool pamięta, Polacy też.

Lassowitz - 8 grudnia 2010, 23:38:50 - *.protonet.pl
Jorg, wracej do nos na Ślonsk, do Górnika.
Dyć godołżeś, że kejś zagrosz do nos,do swojego ukochanygo manszaftu. Nojwyższy czos!
yno \G/ůrny Ślůnsk !

dagoda - 8 grudnia 2010, 23:48:04 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Miał dwie świetne interwencje.
Za to Krysia będzie teraz grać w każdym meczu, nawet o pietruszkę, żeby sobie postrzelać i odkuć się na słabeuszach za kompromitację na Camp Nou...

hieronim - 9 grudnia 2010, 7:26:20 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
gratulacje

TOrCIDA - 9 grudnia 2010, 7:50:00 - *.centertel.pl
a MY Jurek Pamiętamy kim Ty jesteś GraJ jak najwięcej i wracaj do nas za rok moze dwa Skorupski i Stachowiak sie wiele nauczą będzie nowy stadion napewno do 40 mozesz pograć potem Podolski na zakonczenie kariery i bedzie 15 majster WIELKI SZACUNEK mamy do Ciebie Jurek Pozdro

s - 9 grudnia 2010, 10:21:13 - *.adsl.inetia.pl
Dudek przed zejściem z boiska grał naprawdę dobrze. -> po co slowo naprawde? sam nie dowierzasz?

szycha - 9 grudnia 2010, 10:55:26 - *.146.144.177.nat.umts.dynamic.eranet.pl
Jurek bronił Real strzelił jedną brame:D
a gdy zszedł to Real strzelił 3 gole więc
Antonio Garrido lepiej Motywował Zespół:D

kibic87 - 9 grudnia 2010, 12:59:54 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
do "jurek"
Zgadzam sie w 90% - w 90% ponieważ moim zdaniem Dudek to najlepszy polski pilkarz nie ostatnich 10, a ostatnich 20 lat pozdrawiam

DEXTER - 9 grudnia 2010, 13:47:47 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
jak pech to pech nie dość że przez rok na ławie siedział i w końcu dostał szanse żeby sie pokazać to jeszcze szczękę złamał trzymaj sie Jurek

scigi - 9 grudnia 2010, 17:05:07 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jeżeli Franek jest trenerem napastników, to już wiem kto powinien byc trenerem bramkarzy. Jurek Dudek! Pozdro.

kuba - 5 czerwca 2013, 9:34:33 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
dudek jestes najlepszy

kultura - 4 września 2015, 17:38:38 - *.31.217.210
Choć dziś mamy kilku świetnych bramkarzy, to chwilowo żaden nie broni w tak świetnym klubie i żaden nie występuje w LM. Chciałoby się rzec - Jurek wróć!
Tęsknię za całą tamtą ekipą: Szymkowiak, Krzynówek, M. Lewandowski, Żurawski, Rząsa...
Aż dziw że taka wiadomość wzbudziła zainteresowanie tak niewielu komentatorów.