[ Strona główna ]

REKLAMA

Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2016/2017 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!
90minut.pl
 MPJM
REKLAMA
 PZPN
RSSSF
REKLAMA

 


19 grudnia 2010, 15:53:00 - krycho
Júnior Ross podpisał kontrakt z Arką

24-letni napastnik Douglas Júnior Ross Santillana podpisał kontrakt z Arką Gdynia. Umowa obowiązuje do końca czerwca i jest z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Júnior Ross w Arce na testach pojawił się 1 grudnia. Urodził się 19 lutego 1986 w Bellavista w Peru. Ma 180 cm wzrostu i waży 70 kg. Grał w U-17, U-20 i seniorskiej reprezentacji Peru, gdzie zaliczył 10 spotkań w latach 2005-2008.

Ross przeszedł zarówno testy wydolnościowe z zespołem, jak i wszechstronne indywidualne testy medyczne w klinice Rehasport w Poznaniu.

Potem trwały negocjacje z jego menedżerem i w ten weekend nastąpiło ostateczne dogranie warunków indywidualnych kontraktu.

- Ross jest szybki, dobrze wyszkolony technicznie i liczymy, że także jego gra i doświadczenie w 2. Bundeslidze da pozytywne efekty na boiskach polskiej ekstraklasy. Podpisaliśmy umowę na półtora roku, lecz w czerwcu 2011 jej przedłużenie uzależniamy od spełnienia naszych oczekiwań, co do gry zawodnika. Jest to transfer skrojony na miarę możliwości klubu uwzględniających zarówno poziom sportowy zawodnika, jak i jego oczekiwania finansowe - powiedział dyrektor sportowy Arki Andrzej Czyżniewski.

Trener Dariusz Pasieka zna przeszłość tego zawodnika i nie ukrywał zadowolenia.

- Cieszę się, że tego typu zawodnik podpisał z nami kontrakt. Potwierdza to naszą konsekwencję w dalszej budowie zespołu i wzmocnieniu ofensywy. Znałem tego zawodnika z okresu występów w 2. Bundeslidze. Uważam, że będzie wzmocnieniem i typem zawodnika, który da nam poprawę jakości w ofensywie. Jest szybki, bardzo dynamiczny i potrafił być skuteczny. Liczę, że u nas zacznie znowu zdobywać bramki lub będzie dzięki tym elementom, wypracowywać kolegom sytuacje do ich zdobycia. Na tym nie kończymy i pracujemy nad dalszymi wzmocnieniami - powiedział trener Dariusz Pasieka.

Warto dodać, że trwają także negocjacje dotyczące przedłużenia kontraktu z Maciejem Szmatiukiem oraz rozmowy dotyczące zmian warunków kontraktów Marcina Budzińskiego i Krystiana Żołnierewicza. Klub wysłał także do Zagłębia Sosnowiec zapytanie ofertowe dotyczące możliwości przeprowadzenia transferu definitywnego Michała Grunta do Arki.

Ross od 2004 grał w Coronel Bolognesi w lidze peruwiańskiej. Po dwóch latach był wypożyczony do CS Cienciano i potem wrócił do Bolognesi. W styczniu 2007 r. przeniósł się do Alianza Lima. W lutym 2009 roku został z kolei wypożyczony do klubu 2. Bundesligi FSV Frankfurt 1899.


źródło: Arka Gdynia

REKLAMA

matimajste - 19 grudnia 2010, 15:54:26 - eco66.neoplus.adsl.tpnet.pl
Pewnie znowu nie wypał jakiś.

cinek - 19 grudnia 2010, 15:57:34 - adsc27.neoplus.adsl.tpnet.pl
Co to ja sie pytam jest?

pablos - 19 grudnia 2010, 15:59:35 - 77.46.51.11
Junior Ross
W FM-ie był kiedyś wielkim talentem, ciekawi mnie czy głównie tym się sugerowali ;p

m - 19 grudnia 2010, 16:02:09 - ip-81-219-82-113.air-net.gda.pl
w fm'07 byl dobry

REKLAMA

Strain - 19 grudnia 2010, 16:02:22 - server6.dobrafirma.com
@Cinek: A Ty, za przeproszeniem, 'czym' jesteś określając ludzi 'co to jest?'? Widzisz, że Peruwiańczyk mający epizod w 2. Bundeslidze.

ss - 19 grudnia 2010, 16:06:46 - arabiclassifieds.com
W 2 bundeslidze kompletnie się nie przebił, a warto wspomnieć, że FSV w ubiegłym sezonie cudem się utrzymało. W Peru koleś też strzelał od święta... kolejny wynalazek typu Mawaye, który nc nie wniesie do drużyny....

;D - 19 grudnia 2010, 16:16:21 - aam237.neoplus.adsl.tpnet.pl
Może drugi 3bamba Będzie ;DD

AGLondyn - 19 grudnia 2010, 16:17:15 - host-92-0-32-190.as43234.net
No, żebyście się nie zdziwili. Wiele było transferów, które miały być hitem, a g***o z tego wyszło. Wielu było też zawodników, którzy spisywani na straty okazali się nieźli. Wszystko zweryfikuje liga. Takie złowieszczenie jest równie głupie jak sugerowanie się sparingami.

jan - 19 grudnia 2010, 16:33:46 - 87-207-166-102.dynamic.chello.pl
przypominal ze jak Mawaye gral to bym najlepszym pilkarzem Arki!!

Syn - 19 grudnia 2010, 16:41:39 - apn-77-115-68-205.dynamic.gprs.plus.pl
Dajcie spokój złośliwym komentarzom,bo prawda jest taka,że "niechciani" w jednym klubie "odbudowują" formę w drugim i odwrotnie.

Synek - 19 grudnia 2010, 16:51:14 - apn-77-115-68-205.dynamic.gprs.plus.pl
Poza tym trzeba się wziąć za profesjonalne szkolenie dzieci i młodzieży i wówczas nie będzie trzeba ściągać "posiłków 6 garnituru" z innych lig!

KL - 19 grudnia 2010, 16:57:34 - p5B09610D.dip.t-dialin.net
Znaturalizowac go i do repry z nim, natychmiast

1962 - 19 grudnia 2010, 17:14:08 - cak213.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jak rok temu sprowadzili Thibambe to w Arce wypalił.

mako - 19 grudnia 2010, 17:22:10 - host-217-172-228-231.gdynia.mm.pl
Teraz tylko jakiegoś pomocnika typu Ławy czyli np. Sarvas i Gitara.

REKLAMA

znicz - 19 grudnia 2010, 17:24:52 - 178235033061.elblag.vectranet.pl
On też żąda premii za awans z czwartego miejsca do ekstraklasy?

karolzhh - 19 grudnia 2010, 17:33:32 - apn-95-40-130-91.dynamic.gprs.plus.pl
Nie panikujcie,bardzo dobry kontrakt,bo tylko na pol roku,a przedluzenie zalezy tylko od niego...a jest
szybki,b.dobry technicznie,wszystko zalezy tez od trenera,jak mu poustawia w glowie...on musi uwierzyc w siebie.

slawek - 19 grudnia 2010, 17:48:57 - 77-253-147-138.adsl.inetia.pl
post znicza postem kończącego się roku
padłem

LuksTS - 19 grudnia 2010, 17:59:36 - dynamic-78-9-1-253.ssp.dialog.net.pl
Arka prowadzi mądra politykę transferową.
Np Szmatiukowi kończy sie kontrakt za 6miechów to juz prowadza z nim rozmowy o przedłuzeniu a nie tak jak u nas czekaja do konca nie wiadomo na co, do tej pory nie moge przeboleć ze ten obrońca odszedł od nas za darmoszke.

romek - 19 grudnia 2010, 18:06:12 - 89-76-135-76.dynamic.chello.pl
Ja się pytam po raz setny - kiedy dodacie możliwość korzystania z kanału RSS na 90minut ???

sefislfa; - 19 grudnia 2010, 19:03:36 - host-89-229-208-118.kwidzyn.mm.pl
taa i po pol roku trafi do legii za 500 tys ojro a tam bedzie drugim 3bambo

pewny - 19 grudnia 2010, 19:07:19 - user6-053.satfilm.net.pl
Arka spadnie a pan Pasieka wyleci i to beda te transfery klubu z Gdyni

paweł - 19 grudnia 2010, 19:13:02 - 89-77-234-218.dynamic.chello.pl
Świetnie że transfer juz teraz załatwiony i człowiek przystapi do przygotowań z zespołem od początku. Arka będzie mocniejsza i wierzę, że wiosna będzie nasza.

AG 1929 - 19 grudnia 2010, 19:27:44 - 212.129.68.174
pewny to jestem tego ,że nigdy nie wyjdziesz w barwach na miasto biało-niebieski pederasto...
O nasz klub niech wredni się nie martwią- my sobie poradzimy. Tylko Arka Gdynia

kondi192 - 19 grudnia 2010, 19:43:30 - c32-252.icpnet.pl
Chłopak jest dobry, świetne posunięcie Arki Gdynia

hejaBKS - 19 grudnia 2010, 19:49:54 - user-46-113-41-141.play-internet.pl
tak sie sklada ze w centrum widzialem kilka razy kolesi w szalach lub czapkach Baltyku,a co do transferu to bedzie niewypal..... a szkoda bo jak byscie sie utrzymali to zawsze mamy 6 punktow wiecej...

LechiaGdan - 19 grudnia 2010, 19:51:54 - cpc4-orpi1-0-0-cust180.2-3.cable.virginmedia.com
Wybral oferte Arki wiec wielki pilkarz z niego nie jest...

zbyba - 19 grudnia 2010, 20:00:16 - 89-74-11-176.dynamic.chello.pl
dobry czy zły - oceńcie sami http://www.dailymotion.pl/video/x60b72_best-of-jun
ior-ross_sport

maxolino - 19 grudnia 2010, 20:16:36 - host-91-202-230-6.static.oc3.zagan.visnet.pl
Póki co to news dnia.

DEXTER - 19 grudnia 2010, 20:30:44 - abb122.neoplus.adsl.tpnet.pl
będą z niego ludzie teraz czas zająć sie tymi którzy chcą wyłudzić kasę!

REKLAMA

g - 19 grudnia 2010, 20:40:35 - host-81-190-124-156.szczecin.mm.pl
czemu oceniacie kolesia mimo, że go nie znacie? Podobno jest szybki a w polskiej lidze to starczy.

Ricken - 19 grudnia 2010, 22:57:27 - 82-160-42-106.tktelekom.pl
Naprawdę działo się dziś w polskiej piłce, oj działo. Dawno nie było tak, że tylko jeden news na 90minut.pl

do Dexter - 19 grudnia 2010, 23:03:17 - afoz147.neoplus.adsl.tpnet.pl
jeśli oni mieli w kontraktach zapis, że wypłata przy awansie, to piłkarze mają wygraną na 100% w sądzie, bo taki zapis jest niezależny odnośnie sposobu awansu. Wniosek? Trzeba być fair i albo awansujecie i wypłacacie albo zostajecie w lidze niżej i nie wypłacacie 3 mln.

waldiAG - 19 grudnia 2010, 23:08:05 - host-81-190-26-96.torun.mm.pl
oby to drugi Tshibamba był

lechista - 19 grudnia 2010, 23:23:32 - public-gprs112919.centertel.pl
Znicz jak zawsze pierdzielisz glupoty to teraz ze smiechu nie moge.Czy o n też żada premii za awans do e-klasy z 4 miejsca????

lechista - 19 grudnia 2010, 23:27:54 - public-gprs112919.centertel.pl
W ostanich 45 meczach kadra,liga peruwiańska i FSV Frankfurt zdobył jednego kuriozalnego gola.A Pasieka da nam jakosc w ofensywie jest szybki i potrafil kiedys byc skutecznym hehhehehe.

lechista - 19 grudnia 2010, 23:31:32 - public-gprs112919.centertel.pl
ten kuriozalny gol czasami jest wpisywany jako samobojcze trafienei obroncy wczesniej we wszystkich meczach seniorskich od kiedy gral 17-24 lata zdobyl łacznie 20 bramek w 7 sezonach czyli jakby podzielic to niecałe 3 bramki na sezon 2liga i 1 liga peruwianska,kadry Peru wszystkie 17-18 pierwsza i FSV 2 liga niemiecka.Taki napastnik nie zbawi Arki nastepny paralityk typu Ivanowski,Mawaye czy :Labukas stzrelajacy gole na zawołanie

poi - 19 grudnia 2010, 23:38:39 - 77-236-1-245.home.aster.pl
Przyznam, że jego statystyki najlepiej nie wróżą- ale możemy sobie teraz tylko gdybać- za pół roku wszystko będzie jasne.
Choć osobiście życzę Juniorowi najlepiej.

do hejabks - 19 grudnia 2010, 23:45:22 - acrs229.neoplus.adsl.tpnet.pl
ja też kiedyś w centrum gdyni widziałem paru łepków w biało - niebieskich szalach. nie był to jednak ani Lech, ani bałtyk, a... mks kluczbork jakas wycieczka gimnazjalistów. wiec ty tez pewnie sie pomyliles

RafaAG - 20 grudnia 2010, 0:10:45 - cpc3-hitc1-0-0-cust27.9-2.cable.virginmedia.com
Junior Ross jezeli tylko szybko zaaklimatyzuje sie w zespole bedzie duuuuzo lepszy niz Tschibamba , dobre posuniecie Arki.

qwe - 20 grudnia 2010, 0:11:10 - acrt5.neoplus.adsl.tpnet.pl
znowu jakis odpad trafil do odpadow

ss - 20 grudnia 2010, 0:17:18 - arabiclassifieds.com
"To jest transfer na miare naszych możliwości" hehe, trafne.
24 mecze w 2 bundeslidze i 1 bramka, ale jak na Polske to młody talent jeszcze 24 lata, pogra w ME.

Unhold - 20 grudnia 2010, 1:53:28 - 94.254.139.225
Wystarczy poszperać w necie żeby się przekonać że z niego taki napastnik jak z niejeden nasz obrońca... po cholere takie drewno do naszej ekstraklasy... kolejny "genialny" tschibamba" czy jak to sie pisze w każdym razie ładnie bamba gra w gdyni!!!
______________
19RUCH20TYCHY

hejaBKS - 20 grudnia 2010, 10:15:38 - user-46-113-228-168.play-internet.pl
ty widziales Kluczbork, a ja Baltyk, potrafie odczytac ,,kadluby ,, z bialo-niebieskiej czapeczki.... ale to juz wasz problem.

AG 1929 - 20 grudnia 2010, 10:52:10 - 109.125.10.10
hejaBKS - coś mi się wydaje ,że ty chyba jednak jesteś hejaSKS że takie bzdury piszesz....Albo jestes faktycznie lechistą i widziałeś,ale chyba kadłuba cień,który wzbił się niczym wiatr....

Rodowity - 20 grudnia 2010, 11:49:19 - user-188-33-33-186.play-internet.pl
AG1929 wez klapki z oczu sciagnij, poznalem paru Kadlubow latem i niektorzy byli w barwach swego klubu, bylo to w sopocie ale zawsze to trojmiasto,

PEPE - 20 grudnia 2010, 12:04:31 - 77-253-6-58.adsl.inetia.pl
a ja śmigam w barwach man utd po chorzowie i nikt sie mnie nie czepia

willy - 20 grudnia 2010, 15:23:26 - 68.67.13.203
duzo sie nie udzielam ale widze,ze na kazdym temacie o Arce witaja nas napinacze.robi sie to juz nudne ten sam temat.podejrzewam,ze to jakis dzieciak(i) lechista albo jakis zakompleksiony kadlubek.Miejsce baltyku jest jakie jest i to w tym stuleciu sie nie zmieni.Co do nowego gracza Witamy na pokladzie Arki.Nie wiem czy to bedzie juz na wiosne ale czuje po kosciach,ze pierwsze zwyciestwo(a potem seria taka jak przez 5 lat w Conradinum ale w klasie 50/50 Arki/lechii)jest juz bardzo blisko.Kocham nasz klub ze swiatecznymi pozdrowieniami z zolto-niebieskiego M.Polnocnego

AGLondyn - 20 grudnia 2010, 22:11:33 - host-92-4-9-231.as43234.net
Willy - pozdro z żółto-niebieskiego Londynu ;)

Śledz - 20 grudnia 2010, 22:47:03 - host-81-190-10-231.gdynia.mm.pl
no patrzalem filmik jak gra Ross i trudno powiedziec czas pokaze ale widac ze Petarde w Nogach Zobaczymy jak to bedzie moze faktycznie drugi Tshibamba

acab - 21 grudnia 2010, 0:09:13 - user-46-112-193-190.play-internet.pl
zobaczymy na wiosne

willy - 21 grudnia 2010, 16:24:23 - 68.67.13.203
Morze Polnocne pozdrawia goraco zolto-niebieski Londyn i AGLondyn a przy okazji Wesolych Swiat i Szczesliwego Nowego Roku oby tez dobrego dla naszej Areczki.pozdrawiam tez przy okazji wszystkich kibicow i zycze spokojnych swiat.

Pseudonim (max 10 znaków):

E-mail: