[ Strona główna ]

REKLAMA

Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2016/2017 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!
90minut.pl
 MPJM
REKLAMA
 PZPN
RSSSF
REKLAMA

 


30 stycznia 2011, 20:22:29 - euzi
Czech, Białorusin i Serb będą testowani przez Polonię Warszawa

Dziś przylecieli do Warszawy trzej obcokrajowcy, którzy będą testowani przez Polonię - Czech Antonín Rosa, Białorusin Oleg Wierietiło i Serb Miloš Adamović. Wszyscy trzej wylecą jutro z zespołem na zgrupowanie do Hiszpanii.

24-letni Rosa jest lewym obrońcą mogącym także grać na lewej pomocy. Swego czasu był testowany przez holenderski Feyenoord. Występował także w młodzieżowych reprezentacjach Czech. Większą część kariery Rosa spędził w FK Teplice. Dwa lata temu świętował zwycięstwo w Pucharze Czech. W bieżącym sezonie jego drużyna zajmuje szóste miejsce w tabeli po rundzie jesiennej.

22-letni Wierietiło także jest obrońcą i całą dorosłą karierę spędził w Dinamie Mińsk. Również grał w młodzieżowych reprezentacjach swojego kraju. Natomiast Adamović ma 22 lata i grał m.in. w belgradzkim OFK. W 2010 roku pomocnik przeszedł do Sheriffa Tiraspol, z którym wywalczył mistrzostwo i Puchar Mołdawii.

Antonín Rosa
ur. 12 listopada 1986 r., Uście nad Łabą, obrońca, 191/82

FK Litoměřice (juniorzy)
2004/05 (j) - FK Teplice (juniorzy)
2004/05 (w) - FK Teplice - 1-0
2005/06 - FK Teplice - 2-0
2006/07 (j) - FK Teplice - 1-0
2006/07 (w) - FK Chmel Blšany - 12-2 (II liga)
2007/08 - FK Teplice - 22-1
2008/09 - FK Teplice - 28-1 - puchar
2009/10 - FK Teplice - 17-1
2010/11 (j) - FK Teplice - 16-0

Oleg Wierietiło
ur. 10 lipca 1988 r., Nowosiołki, obrońca, 180/72

DJuSSz Wołkowysk
RGUOR-Dinamo Mińsk
2005 - Dinamo-d Mińsk - 17-1
2006 - Dinamo-d Mińsk - 23-0
2007 - Dinamo Mińsk - 24-0
2008 - Dinamo Mińsk - 26-0
Dinamo-d Mińsk - 1-0
2009 - Dinamo Mińsk - 24-1
Dinamo-d Mińsk - 1-0
2010 - Dinamo Mińsk - 29-1

Miloš Adamović
ur. 19 czerwca 1988 r., Šabac, pomocnik, 176/66

2006/07 (j) - OFK (Belgrad) - 1-0
2006/07 (j) - FK Palilulac Krnjača (Belgrad) - 13-0
2006/07 (w) - FK Dinamo (Vranje) - 14-0
2007/08 (j) - FK Dinamo (Vranje)
2007/08 (w) - OFK (Belgrad) - 11-0
2008/09 - OFK (Belgrad) - 27-0
2009/10 (j) - OFK (Belgrad) - 1-0
2009/10 (w) - Sheriff Tiraspol - 14-2 - mistrzostwo, puchar krajowy
2010/11 (j) - Sheriff Tiraspol - 16-1

REKLAMA

Matthew - 30 stycznia 2011, 20:26:01 - 5ac7ede8.bb.sky.com
Brac tego Wierietilo,fajny wiek no i duzo gral.

kurdebele - 30 stycznia 2011, 20:27:54 - 078088228131.kielce.vectranet.pl
Niedługo Smuda będzie musiał powoływać zawodinków z zaplecza ekstraklasy, bo na najwyższym szczeblu rozgrwek będzie grał tylko złom z zagranicy.

łeb żaby - 30 stycznia 2011, 20:29:03 - 77-253-107-133.adsl.inetia.pl
polonia chyba bardzo do serca wzięła stwierdzenie,że drużynę buduje się o tyłu;) ale jeżeli Ci grajkowie są dobrzy,to czemu ich nie brac.

f - 30 stycznia 2011, 20:52:27 - 77-253-13-79.adsl.inetia.pl
Np. tego Wierijetiło to można spokojnie brać :młody i podstawowy obrońca silnego klubu

REKLAMA

paszua - 30 stycznia 2011, 21:07:00 - czworka.p.lodz.pl
adamovic bardzo dobry podstawa w lidze europy rosa sredni sie wydaje ale wartosc jedna z lepszych w klubie i ten z bialorusi sie dobry wydaje
http://transfermarkt.de/de/antonin-rosa/leistungsd
aten/spieler_35578.html
http://transfermarkt.de/de/oleg-veretilo/profil/sp
ieler_59373.html
http://transfermarkt.de/de/milos-adamovic/mwverlau
f/spieler_42224.html

Bikero - 30 stycznia 2011, 21:09:22 - abyz39.neoplus.adsl.tpnet.pl
kurdebele - 30 stycznia 2011, 20:27:54 - 078088228131.kielce.vectranet.pl
Niedługo Smuda będzie musiał powoływać zawodinków z zaplecza ekstraklasy, bo na najwyższym szczeblu rozgrwek będzie grał tylko złom z zagranicy.

koronka - 30 stycznia 2011, 21:31:36 - abgf41.neoplus.adsl.tpnet.pl
kurdebele
A ile w Arsenalu Anglików ?? - 3 :P Ile w Realu hiszpanów, troszke więcej ale i sporo obcokrajowców, a ile w niemieckiej repce Niemców ?? tego to sie chyba policzyć nie da XD w ułamkach dziesiętnych xD

do koronki - 30 stycznia 2011, 22:04:52 - eqi76.neoplus.adsl.tpnet.pl
Tyle, że w Arsenalu sami reprezentanci a u nas sam szrot poza może 10-12 wyjątkami

dagoda - 30 stycznia 2011, 22:07:55 - cgc47.neoplus.adsl.tpnet.pl
Widocznie pan Józek - hodowca kurczaków uznał, że bez obcokrajowców w składzie ugra niewiele...

paszua - 30 stycznia 2011, 23:31:20 - czworka.p.lodz.pl
http://www.youtube.com/watch?v=9-cvWH8P3Lw
swietny ten adamovic mowie serio

Artur - 30 stycznia 2011, 23:31:56 - host-89-231-106-222.warszawa.mm.pl
nie wiem czy słusznie piszecie odnośnie akurat Polonii o tych obcokrajowcach...przecież to piłkarze którzy raczej mają zwiększyć konkurencję a nie być piłkarzami od których będzie się zaczynać ustalanie składu ... super by było by w każdym klubie ekstraklasy było tylu ciekawych polskich piłkarzy co w Polonii : Jodłowiec, Kokoszka, Sadlok, Sobiech, Mierzejewski, Smolarek...to piłkarze którzy na 99% będą mieli miejsce w "11" ...a kolejni piłkarze mający szansę na grę Trałka, Brzyski, Tosik, Przyrowski...do tego piłkarze którzy uzupełniają kadrę Piątek, Gołębiewski, Gancarczyk, Rachwał, Gliwa... tak więc jak widać polaków w tym klubie jest sporo...który z obcokrajowców ma szansę być w tych 18-20 piłkarzach grających w lidze w Polonii? Bruno? Andreu? Cotra? może ten Wernilo lub Villafane (bo tylko jeden z nich dojdzie) i może jakiś środkowy pomocnik...czyli 4-5 piłkarzy na 20.

moderator - 30 stycznia 2011, 23:35:11 - rev-20.ethnet.com.pl
Dobry pomysł na silną drużynę-konkurencja.Słabi wypad.JW od niedawna w pilce a efekty piorunujące.

ducze - 30 stycznia 2011, 23:54:17 - 78.147.201.198
obiecal JW ze beda efekty to stara sie slowa dotrzymac... ale oczywiscie najpierw musial zderzyc sie z fala krytyki wszystkich wszystkowiedzacych, a ja tam Pana Jozka cenie - tak trzymaj Prezes!!!

kapitanżbi - 31 stycznia 2011, 0:35:05 - 89-76-167-185.dynamic.chello.pl
dobrze że istnieje google translator - może w tej Polonii jakoś się dogadają ... ale ciekawe czy będą z laptopami biegać po boisku? :D :D