9 lutego 2011, 22:51:28 - maciejko
Wypowiedzi po meczu Polska - Norwegia

Franciszek Smuda (selekcjoner reprezentacji Polski): - To nie był ładny mecz dla oka, ale trzeba umieć wygrywać też takie spotkania. Cieszy to, że strzeliliśmy bramkę na początku spotkania i potem utrzymaliśmy prowadzenie. Po przerwie nie musieliśmy gonić wyniku i graliśmy tak, żeby dowieźć zwycięstwo. Dziennikarzy i kibiców interesują tylko zwycięstwa - jak nie ma zwycięstw to od razu "jedziecie".

- Roger wyglądał biegowo na treningu i w meczu dużo lepiej, a na tym najbardziej mi zależy. Zobaczę później gdzie będę go ustawiał na boisku, na razie poczekam do marcowych spotkań. Ireneuszowi Jeleniowi najbardziej potrzeba czasu, żeby doszedł do formy, jaką prezentował przed kontuzją. Cieszy mnie, że Robert Lewandowski zagrał dobre spotkanie - dziś był praktycznie wszędzie. Martwi mnie to, że nie graliśmy tak płynnie jak w poprzednich spotkaniach, to była przerywana i szarpana gra. Rafał Murawski zagrał słabo dlatego, że w zasadzie jeszcze nie zaczął przygotowań do sezonu. Adam Matuszczyk grał słabo w I połowie, ale po przerwie dużo piłek odbierał.

- To nie jest jeszcze ten skład, który bym widział ostatecznie - będzie lepiej, gdy do gry wrócą kontuzjowani. Na pewno zagraliśmy dziś solidnie w obronie. Widzę, że duże postępy zrobił Kamil Glik, który od czasu przenosin do Bari i regularniejszej gry nie robi głupich błędów, nabrał pewności siebie.

Grzegorz Krychowiak: - Cieszymy się z tego zwycięstwa, atmosfera w drużynie jest dobra, wszystko gra. Czuję się bardzo dobrze, nie spodziewałem się występu, więc jestem zadowolony z tych kilku minut. Szansa gry jest dla każdego i będę walczył do końca o występy w tej reprezentacji.

Wojciech Szczęsny: - Jestem zadowolony z czystego konta, tym bardziej że w II połowie w zasadzie tylko się broniliśmy. Popełniłem na początku meczu błąd, ale miałem dużo szczęścia i piłka trafiła mnie w głowę. Jeszcze będę w życiu wiele błędów popełniał, ale mam nadzieję, że nigdy nie będą skutkować czymś poważniejszym. Cała defensywa zagrała dziś bezbłędnie, nie pozwoliliśmy Norwegom stworzyć wielu sytuacji - największe zagrożenie stwarzali na bokach boiska. Carew to świetny zawodnik, ale dziś wyglądał jakby niezbyt mu się chciało angażować w grę zespołu.

Robert Lewandowski: - Ważne, że dziś udało się zagrać konsekwentnie. W poprzednich meczach nie zawsze nam to wychodziło. Przy bramce wziąłem obrońcę na plecy i oddałem strzał, można chyba powiedzieć, że był to ładny gol. Dziś grałem cofnięty, w zasadzie jako ofensywny pomocnik. Miałem w związku z tym trochę defensywnych zadań i dlatego często pojawiałem się w obronie.

Dariusz Dudka: - Trener uczulał nas, żeby w II połowie zwracać uwagę przede wszystkim na obronę. Gra nie wyglądała najlepiej, dostosowaliśmy się do stylu gry rywali. Było dużo przebitek, nie utrzymywaliśmy piłki, ale jakoś z tego wybrnęliśmy. Nie straciliśmy bramki i można być zadowolonym. Chcemy grać dobrze, ale przede wszystkim chcemy wygrywać. Wiemy, że Norwegowie to dobry zespół, są od nas kilkadziesiąt miejsc wyżej w rankingu FIFA, ale dziś nie było widać między nami żadnej różnicy.

Gosc - 9 lutego 2011, 22:53:35 - *.ip.cybergrota.com.pl
Taka postawa się chwali , młody raczej zdolny czemu nie , ale raczej po Euro 2012

Arthur - 9 lutego 2011, 22:54:28 - *.internetia.net.pl
W czym Krychowiak jest lepszy od P. Kaźmierczaka?

ehe - 9 lutego 2011, 23:00:07 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
lepiej mowi po francusku

Strain - 9 lutego 2011, 23:10:48 - *.dobrafirma.com
@Arthur: Powołano by Kaza to też jakiś inny odpowiednik Ciebie miałby pretensje; czemu nie Krychowiak? @sa: Selekcjoner kadry polskiej reprezentacji jest od tego, aby wybrać takich zawodników i tak z nimi opracować schematy taktycznie aby osiągnąć jak najlepszy wynik na naszym UEFA Euro 2012. Zresztą widzę jedynie błąd w części 'gonić wyniki'. W drugim jest stwierdzenie faktu, że pomimo dobrej gry np. w meczu z Australią (MISTRZ AZJI panowie!) wynik był ZŁY!

s - 9 lutego 2011, 23:16:11 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Glik zrobił postepy duze ale na kadre to chyba jeszcze mało

bbmax - 9 lutego 2011, 23:17:21 - *.centertel.pl
Australia - wiceMISTRZ AZJI panie Strain

;d - 9 lutego 2011, 23:19:41 - *.ssp.dialog.net.pl
@Strain - mistrzem Azji jest Japonia ;).

Strain - 9 lutego 2011, 23:20:02 - *.dobrafirma.com
@bbkmax: Faktycznie. Mój BARDZO WIELKI BŁĄD. Mistrzem Azji jest Japonia. Nie będę się usprawiedliwał (może nerwy, nie wiem). Pomyliłem się, dzięki za poprawę bbkmax. Ale to powoduje, że człowiek nie jest idealny. Każdy się myli. Pozdrawiam.

robchy - 9 lutego 2011, 23:23:37 - *.adsl.inetia.pl
Obserwowałem dzisiaj Glika i wcale nie był to dobry występ. Parę razy minął się z piłką, parę razy czysto w nią nie trafił i parę razy wybił do rywala, ale fakt jest postęp bezpośredniego zagrożenia pod nasza bramką nie zrobił ;)

Lukas - 10 lutego 2011, 0:02:45 - *.microchip.net.pl
Panowie przecież Glik w kadrze to jakaś pomyłka?na chama jest powoływany do kadry tylko po co?ewidentnie się nie nadaję!wolałbym takiego Arbolede mimo że nie jest rodakiem,Glik więcej zagrożenia wywołuje niż z niego pożytku>gdzie trenerzy i eksperci którzy tak się starają go wypromować mają oczy?

ms - 10 lutego 2011, 0:06:00 - *.nplay.net.pl
czepiacie się Glika a na dzisiaj pewnie mimo wszystko lepszych nie ma. może jak się zacznie sezon to Jodłowiec czy Wojtkowiak ale w lutym to Glik i Głowacki byli najlepszym wyborem. Według mnie dobry wybór Franka.
A jak Glik zagra pare meczy jeszcze w serie A to może i od niego zacznie kadre ustalac ;d

Lukas - 10 lutego 2011, 0:08:56 - *.microchip.net.pl
Nie że się czepiam bo nic do chłopaka nie mam ale po prostu jest za słaby i na razie to niech gra ale w kadrze U23 o ile jeszcze takowa istnieje,ewidentnie się nie nadaję!

Lenin - 10 lutego 2011, 0:09:08 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
a propos mistrza Azji: ciekawe czy doczekamy czasów kiedy mistrzem Azji zostanie Australia a mistrzem Europy Izrael

Oqt - 10 lutego 2011, 0:47:23 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Wiesz no, jeszcze tego lata mistrzem Ameryki Pd. może zostać Japonia xD

jontek - 10 lutego 2011, 9:01:17 - *.centertel.pl
co wy mówicie , jaki wojtkowiak ?? wojtkowiak to totalne beztalencie , glik wcoraj wymiatał , był wszędzie i na lewej obronie i na miejscu głowackiego , chłopak jest młody i bardzo dobry .
arboleda to stary gość już damien perquis jest 100% lepszy od arboledy

K - 10 lutego 2011, 10:19:38 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
I znowu wpadka Panie Smuda. Powołuje Pan gościa który nie zaczął przygotowań? (Murawski). To są jaja! A było to widać. Reprezentacja to nie przypadki. Są inni do grania...

Brawo - 10 lutego 2011, 11:23:22 - *.tktelekom.pl (*.168.0.142)
Brawo
To kolejny krok w kierunku utrzymania się w pierwszej setce rankingu FIFA. A mogło być groźnie bowiem Luksemburg pokonał Słowację i depczą nam już po piętach.

michu - 10 lutego 2011, 15:13:20 - *.internetia.net.pl
Lukas-gdyby Glik był naprawde taki słaby ja piszesz,to w życiu nie zagrałby w lidze włoskiej,pozdrowienia.

rrr - 10 lutego 2011, 15:13:26 - *.radom.vectranet.pl
panowie generalnie mecz był slaby wbrew wypowiedziom niektorych fachowców,1 połowa gol lewandowskiego i to wszystko szrpana gra lekka przewaga polakow,ale to tylko dlatego ze norwedzy cofnęli się czekali nie wiadomo na co 2 polowa tragedia niedokladnosc zero pomysłu brak strzalow,,,,wg mnie szczęsny nie mial duzo roboty raz minął sie z pilka niebezpiecznie 2-3 strzaly obronił ktore lecialy w niego ,obrona slaby glik niepewny gość piszczek nieżle, obraniak nieżle,lewy nieżle reszta slaba,

emi - 10 lutego 2011, 20:25:38 - *.tstt.net.tt
a propos mistrzow kontynentow. jakby taka japonia byla mistrzem azji i ameryki pd. (wiem, ze to nieprawdopodobne, ale teoretycznie mozliwe) to fifa mialaby problem organizujac puchar konfederacji

bittner - 10 lutego 2011, 22:11:15 - *.microchip.net.pl
Glik? bardzo nierówny występ. W pierwszej połowie mało pewny i przestraszony ale w drugiej przecierałem oczy czy to ten sam gościu - walczył, dobrze się zastawiał i ustawiał