14 maja 2011, 20:15:42 - qmichal
Bezbarwny mecz w Gdańsku

Lechia Gdańsk bezbramkowo zremisowała na własnym stadionie z Polonią Warszawa w spotkaniu stojącym na dość niskim poziomie. Najlepsze sytuacje do zdobycia gola mieli gdańszczanie - w pierwszej połowie Kamil Poźniak, a w drugiej Abdou Razack Traoré. Po tym remisie Lechia zajmuje czwarte miejsce w tabeli i traci do drugiego Śląska Wrocław trzy punkty. Polonia jest na ósmej lokacie.

W pierwszej połowie na boisku nie działo się zbyt wiele. Zawodnicy sporadycznie przeprowadzali groźne ofensywne akcje, a tempo spotkania było dość wolne. W pierwszej części spotkania oddano tylko trzy celne strzały. W 12. minucie po zagraniu głową Luki Vučko w polu karnym niecelny strzał oddał Krzysztof Bąk. Osiem minut później Lechia powinna prowadzić 1-0. Po podaniu Pawła Nowaka Kamil Poźniak zmarnował świetną okazję, trafiając z kilku metrów w Sebastiana Przyrowskiego. W 25. minucie pierwszą groźną sytuację mieli poloniści. Bruno dokładnie podał w pole karne do niepilnowanego Adriana Mierzejewskiego, który oddał niecelny strzał w stronę dalszego słupka. W 41. minucie Nowak dobrze przyjął piłkę w szesnastce gości, ale jego strzał nie mógł sprawić problemów Przyrowskiemu. Chwilę potem Paweł Kapsa pewnie złapał futbolówkę po uderzeniu z dystansu Bruno.

Druga połowa także, delikatnie mówiąc, nie zachwyciła swoim poziomem. Przez większość tej części spotkania przeważali gospodarze. Poloniści nie stworzyli sobie ani jednej groźnej sytuacji. W 49. minucie silny strzał z rzutu wolnego oddał Marko Bajić, ale Przyrowski pewnie interweniował. Trzy minuty później gospodarze byli bliscy zdobycia gola. Ivans Lukjanovs bardzo dobrze zagrał do wprowadzonego w przerwie na boisko Abdou Razacka Traoré, który w sytuacji sam na sam z Przyrowskim strzelił w bramkarza Polonii, a jego dobitka została zablokowana przez Tomasza Jodłowca. W 55. minucie Łukasz Piątek uderzył z dystansu w środek bramki i Kapsa pewnie złapał futbolówkę. Następna ciekawa sytuacja miała miejsce dopiero 20 minut później. Nowak dośrodkował z rzutu rożnego, a Lukjanovs uderzył głową tuż nad poprzeczką. W 80. minucie wprowadzony kilka minut wcześniej na boisko Bédi Buval uderzył sprzed pola karnego obok bramki. Cztery minuty później naciskany przez dwóch rywali w polu karnym Nowak strzelił obok słupka.

14 maja 2011, 18:15 - Gdańsk (Stadion Miejski)
Lechia Gdańsk 0-0 Polonia Warszawa

Lechia: 1. Paweł Kapsa - 26. Deleu, 5. Krzysztof Bąk, 6. Luka Vučko, 3. Vytautas Andriuškevičius - 15. Jakub Zejglic (46, 7. Abdou Razack Traoré), 23. Marko Bajić (76, 18. Bédi Buval), 8. Łukasz Surma, 25. Kamil Poźniak (65, 17. Marcin Pietrowski), 22. Paweł Nowak - 11. Ivans Lukjanovs.

Polonia: 81. Sebastian Przyrowski - 24. Jakub Tosik (46, 2. Radek Mynář), 6. Tomasz Jodłowiec, 13. Adam Kokoszka, 21. Maciej Sadlok (74, 22. Tomasz Brzyski) - 9. Euzebiusz Smolarek, 16. Andreu, 28. Łukasz Piątek, 32. Bruno, 10. Adrian Mierzejewski - 90. Artur Sobiech (38, 19. Daniel Gołębiewski).

żółte kartki: Sadlok, Kokoszka.

sędziował: Adam Lyczmański (Bydgoszcz).
widzów: 6012.

Grzes - 14 maja 2011, 20:16:48 - *.slupsk.vectranet.pl
Szkoda!!LG

Reno - 14 maja 2011, 20:17:04 - *.146.97.104.nat.umts.dynamic.eranet.pl
Kibice w Gdańsku pozdrowili swojego najwierniejszego idola?

fd - 14 maja 2011, 20:17:10 - *.183-177-91.adsl-dyn.isp.belgacom.be
byla szansa na Puchary Lechia

x - 14 maja 2011, 20:18:22 - *.235.c94.petrotel.pl
Zaangazowanie na poziomie ligi zakladowej...
Za co oni biora pieniadze, za spacerowanie po boisku?!
0 szacunku dla polskich pilkarzy!!!

hjk - 14 maja 2011, 20:18:36 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
kibice TUSKA oczywiscie wstawili sie w odpowiedniej sile na stadionie. żal.lechia .danzing.com

jogi - 14 maja 2011, 20:20:18 - *.gdynia.mm.pl
Gra Lechi padaka i gdzie wy pasujećie.

Brodni(C)a - 14 maja 2011, 20:23:32 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Pozdro dla Polonii!
Ave Cracovia!

Oqt - 14 maja 2011, 20:24:24 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ha, i to jest właśnie Polska. Zawodnikowi jeden mecz nie wyjdzie, i już chcą go zmieniać. Trener przegra mecz i jest do wymiany. Kurna, spójrzcie na Anglię. Tam trenerzy są na lata, a piłkarze, aby usiąść na ławie, muszą regularnie zawodzić.

lg - 14 maja 2011, 20:24:39 - *.132.139.159
jogi a jak twoj klub hahaha gdzie on pasuje????spojrz na swoja druzyne zastanow sie a pozniej napisz cos ciekawego!!!!

xxx - 14 maja 2011, 20:30:45 - *.dynamic.chello.pl
To jest to, o meczu w którym NIC się nie dzialo napisać 30 linijek a o meczu w którym padło 6 bramek podać same składy, strzelców i ukaranych kartkami. BRAWO!!!

(L)Brodnic - 14 maja 2011, 20:41:24 - *.tvk.torun.pl
Mam nadzieję że Lechia dla dobra polskiej piłki postara się o dłuższe wakacje w tym roku, zwalniając miejsce w pucharach drużynie która ma szanse się w nich nie skompromitować np. Lechowi

WKS1947 - 14 maja 2011, 21:09:47 - *.1.146.63
Te Legionista, co Ty się martwisz o Lechię i jej wakacje, co ? i od kiedy tak wspomagasz Kolejorza jako kibic Legii ? Gra toczy się do końca, i nie będzie żadnych kopert, fryzjerów itp. W końcu na boisku można coś pokazać, a nie.. Życzę Lechii gry w pucharach. Pozdrowienia z Wrocławia.

ll - 14 maja 2011, 21:11:00 - *.dynamic.qsc.de
Nuda mecz, nie przemeczaly sie obie druzyny,
ale GDZIE PODZIALI SIE KIBICE w tak duzym miescie!!!
Z E N A D A !!!!!!!!!

lechia - 14 maja 2011, 21:12:30 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
10 minut – tylko tyle mógł wisieć transparent na trybunach Lechii Gdańsk podczas dzisiejszego meczu z Polonią Warszawa.
Na transparencie widniał napis "13 maja 1981 Ojcze Święty w 30 rocznicę zamachu pamiętamy w modlitwie"
Delegat PZPN obecny na meczu nie pozwolił na wniesienie transparentu na trybuny boiska .

CracoVia - 14 maja 2011, 21:37:08 - *.ip.netia.com.pl
Warszawska Polonio WALCZYĆ do końca! Pozdrowienie z Krakowa PS.Lechia frekwencja żenująca - jak na drużynę walczącą o europejski puchary...

joker - 14 maja 2011, 21:38:35 - *.146.76.154.nat.umts.dynamic.eranet.pl
Na szczęście Don z Pułtuska nie ma juryzdykcji żeby zamknąć bazylikę w Watykanie ,skoro mu tak Ojciec Święty przeszkadza,ale w odwecie moze pozamykać kościoły.

Napinacz - 14 maja 2011, 21:44:16 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Lechia to dno.Taka drużyna nie powinna grać w extraklasie.

Pavel_1991 - 14 maja 2011, 21:48:36 - *.tczew.vectranet.pl
Lechia i tak zawsze za Arką ahha,Gdynia mniejsze miasto,a Areczka jako pierwsza Puchar Polski zdobyła,no i ma więcej kibiców,bo Lechia ma przyjaźnie tylko z wielką dwójką..

Sopot - 14 maja 2011, 22:02:43 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Pavel ale Arka już spadła a Lechia ma 40 punktów chłopcze lekarza tobie potrzeba.

zaki - 14 maja 2011, 22:43:12 - *.mofnet.gov.pl (unknown)
frekfencja taka wielcy znawcy tematu,bo duzo ludzi przylaczylo sie do protestu i olalo pokazywanie dowodu,zeby wejsc na mecz!a do tego duzo ludzi nie wzielo dokumentu tozsamosci,bo nie wiedzialo,ze beda takie szopki.co za malysz sie tu wpisuja.zenada!!!a MY SWOJE LECHIA GDANSK!!!

zaki - 14 maja 2011, 22:49:40 - *.mofnet.gov.pl (unknown)
najlepsze jest to,ze ci co tu pisza o frekfencji naszej Lechii,czy innych klubow,sami wogole nie chodza na mecze,tylko przy klawiaturze z herbatka i kapciach/ a do tego wielkie rozkminki prowadza!!!a a gdzie arkowiec?chyba popelnil jakies glubstwo!

do zaki - 14 maja 2011, 22:52:06 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
hahaha, jaki ty gościu śmieszny jesteś, na każdym meczu jest was około 6 tys, wyjątek był z wisłą gdzie było nieco więcej a ty piszesz, że tak mało was bo do protestu się przyłączacie?? pomyśl zanim coś napiszesz, albo odwiedzaj częściej wasz stadion to zobaczysz że cały czas max 6 tys was chodzi na mecze, więc zacznij chodzić na mecze a nie oglądać wszystko na meczyki.pl i potem bzdury pisać w necie

LechiaBKS - 14 maja 2011, 23:07:12 - *.180.111.155.nat.umts.dynamic.eranet.pl
Do CracoVia- ty sie martwo o swój klubik- jutro dostaniecie oklep w derbach a jak spadniecie to zobaczysz ilu was wtedy będzie na trybunach

OZI - 15 maja 2011, 0:03:39 - *.dynamic.chello.pl
Już sie tak nie napinajcie śledzie ;) Zobaczymy jaka frekwencja bedzie u was w przyszłym sezonie jak spadniecie ;) Wtedy pogadamy.

mca (L) - 15 maja 2011, 0:34:12 - *.aster.pl
Matko jaka ta liga słaba ... Lechia co... sami sobie dopiszcie co ...
Graty dla Wisły za Mistrza!!!, Lechowi życzę pucharów!, Śląsk mile widziany w LE (utrzymajcie Lenczyka i formę)... reszta szkoda gadać ...
Pozdrawiam z Warszawy ...
i żeby było jasne - bardzo lubię Gdańsk .. mam tam wielu przyjaciół, ale tak samo jak Legia dziś jest tragiczna tak samo Lechia i to tyle!... Oby było lepiej w przyszłości

Morena - 15 maja 2011, 1:12:47 - *.ip.jarsat.pl
Arkowiec - uśmiechnij się choć raz, z uśmiechem Ci do twarzy.

fansss - 15 maja 2011, 1:33:44 - *.dynamic.chello.pl
Arka gra dobrze w derbach grali ale nie dokońca i stracili punkty teraz tez pech z korona.Lechia dzisiaj dobrze grała mogli wygrać mieli okazje a ktos pisze że grali słabo .Walczyli do końca ale brakowało szczęścia i tyle i tak sa wysoko na 4 miejscu i mają szanse na puchary do boju LECHIO

qqq - 15 maja 2011, 2:22:08 - *.ists.pl
do ddd Wisla juz grala z Barca przypominam 0:3 i 1:0

(P) - 15 maja 2011, 9:03:05 - *.adsl.inetia.pl
do qqq Wisła przegrała 4:0 i wygrała 1:0

Carlosmarc - 15 maja 2011, 9:13:02 - *.play-internet.pl
Piszecie, ze pierwszy raz trzeba bylo pokazywac dowod przy wejsciu?? Na Widzewie jest to przynajmniej od 2 lat a moze i dluzej. Kazdy bilet jest imienny i trzeba pokazac do niego dowod. A mimo wszystko zamknieto na nieslusznie stadion!!! Precz z POkomuną!

Corsar - 15 maja 2011, 10:41:46 - *.dynamic.gprs.plus.pl
najwazniejszy mecz dla Lechii będzie w następnym weekendzie, gdzie zmierzą sie u siebie z lechem. Jeśli chcą myślec o pucharach, muszą pokonac lecha.

Lechista - 15 maja 2011, 14:28:21 - *.dynamic.chello.pl
corsar i Jaga musi przegrać.

sas - 15 maja 2011, 15:23:25 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Corsar nie z Lechem tylko Amiką

luck - 15 maja 2011, 15:33:15 - *.dynamic.chello.pl
mecz w wykonaniu Lechii całkiem przyzwoity jak na naszą mnierną lige zabrakło szczęścia

Lotos - 15 maja 2011, 23:14:38 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Stop finansowaniu przez spółki skarbu państwa klubów sportowych

jorg - 16 maja 2011, 10:10:42 - *.dynamic.chello.pl
jak w Gdańsku z poparciem Donka to wasz kibic?

kibic - 16 maja 2011, 11:02:21 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Tak samo jak z poparciem dla Kurskiego to też nasz kibic.

dwr - 17 maja 2011, 10:30:41 - *.icpnet.pl
Lech za tydzień zabierze Lechii marzenia o Europie
6000 kibiców... uahaha, grają sezon życia, bo najwyżej kończyli w latach 50 na 5 miejscu, a tu przychodzi marna garstka.