31 października 2011, 20:21:12 - Dawid
Wyjazdowe przełamanie "Czarnych Koszul"

W ostatnim spotkaniu 12. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Ruch Chorzów przegrał na własnym stadionie z Polonią Warszawa 0-1 (0-0). Spotkanie nie stało na wysokim poziomie, niewiele działo się szczególnie w pierwszej odsłonie meczu. Dużo więcej sytuacji było w drugiej części spotkania, oba zespoły miały swoje szanse na zdobycie goli. Gola na wagę trzech punktów dla Polonii zdobył w 65. minucie Pavel Šultes. Była to pierwsza wyjazdowa wygrana "Czarnych Koszul" w tym sezonie.

W pierwszej części spotkania nie obserwowaliśmy wielu składnych akcji, obie drużyny rzadko potrafiły przebić się przez obronę rywali. W 6. minucie zza pola karnego mocno uderzył Marek Zieńczuk, lecz bardzo dobrze w bramce spisał się Michał Gliwa. Minutę później dobrą okazję dla gości miał Pavel Šultes. Świetnym podaniem obsłużył go Róbert Jež, Šultes trafił w bramkarza "Niebieskich", a piłka po dobitce Ježa poszybowała nad bramką. Później gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. W 21. minucie piłka po strzale Bonina z rzutu wolnego trafiła w zewnętrzną część słupka i opuściła boisko. Cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry w pierwszej połowie Maciej Jankowski wbiegł w pole karne Polonii, jednak w ostatniej chwili skuteczną interwencją popisał się były piłkarz Ruchu - Maciej Sadlok.

Drugą połowę obie drużyny zaczęły rozkojarzone, zarówno zawodnicy Ruchu, jak i Polonii grali chaotycznie i brakowało im dokładności. Pierwsza warta odnotowania sytuacja miała miejsce w 55. minucie, kiedy groźnie uderzał Bonin, a piłka po jego uderzeniu minimalnie minęła słupek bramki Ruchu. Po kilkunastu sekundach Ruch próbował odpowiedzieć, jednak Zieńczuk po sprytnym podaniu Jankowskiego trafił w prost w Gliwę. W 63. minucie przed świetną szansę stanął Šultes, który po podaniu Łukasza Trałki próbował oddać strzał z zaledwie kilku metrów, ale w ostatnim momencie przed utratą gola "Niebieskich" uratował Piotr Stawarczyk. Po chwili odpowiedział Ruch, bezpańską piłkę przejął Piech uprzedził on Sadloka i stanął oko w oko z Gliwą, napastnik Ruchu próbował przelobować bramkarza gości, który odbił futbolówkę. W 65. minucie Polonia objęła prowadzenie, błąd popełnił kapitan Ruchu Rafał Grodzicki, który dał się przepchnąć Šultesowi, a ten z kilku metrów technicznym strzałem pokonał Peškoviča. Siedem minut później po dośrodkowaniu Zieńczuka Piech uderzył głową, ale trafił w miejsce, gdzie stał bramkarz "Czarnych Koszul". Była to ostatnia groźna okazja w tym spotkaniu. W końcówce piłkarze Polonii mądrze się bronili, a Ruch nie potrafił stworzyć groźnej sytuacji.

31 października 2011, 18:30 - Chorzów (Stadion Miejski)
Ruch Chorzów 0-1 Polonia Warszawa
Pavel Šultes 65

Ruch: 33. Michal Peškovič - 21. Łukasz Burliga, 15. Rafał Grodzicki, 2. Piotr Stawarczyk, 20. Marek Szyndrowski - 5. Marek Zieńczuk (84, 6. Wojciech Grzyb), 28. Gábor Straka (55, 31. Paweł Lisowski), 23. Marcin Malinowski, 14. Łukasz Janoszka - 18. Arkadiusz Piech, 7. Maciej Jankowski (65, 9. Paweł Abbott).

Polonia: 1. Michał Gliwa - 26. Aleksandar Todorovski, 4. Marcin Baszczyński, 21. Maciej Sadlok, 5. Đorđe Čotra - 15. Grzegorz Bonin, 18. Łukasz Trałka, 6. Tomasz Jodłowiec, 8. Róbert Jež (84, 28. Łukasz Piątek), 22. Tomasz Brzyski (62, 32. Bruno) - 29. Pavel Šultes (76, 9. Edgar Çani).

żółte kartki: Straka, Zieńczuk, Burliga, Malinowski - Trałka, Jež.

Boniek - 31 października 2011, 20:21:57 - *.kampsys.3s.pl
jestem kibicem Ruchu .. ale sami se ten los zgotowali !!

Adam71989 - 31 października 2011, 20:22:20 - *.xdsl.centertel.pl
Mecz nudny jak flaki z olejem. Dobrze, że jednak wygrała Polonia bo ona ma realniejsze szanse na zbudowanie jakiejś drużyny.

Matejko - 31 października 2011, 20:22:22 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Bravoo Polonia!!
Pzdr z Sącza;D

hehe - 31 października 2011, 20:22:30 - *.free.aero2.net.pl
Ruch jest cienki jak barszcz. maks środek tabeli.

lol - 31 października 2011, 20:22:31 - *.dynamic.chello.pl
nie było spalonego i czerwonych dla Ruchu .....pieknie

BIALORUS - 31 października 2011, 20:22:49 - *.internetdsl.tpnet.pl
Ale nudny mecz, Ruch zasługiwał na Remis ale jak zwykle brak dobrego zawodnika w Środku tkóy uspokoiłby grę i rozegrał dobrą piłę. Polonia na zachwyca ale jakoś punkty Ciuła obie drużyny środek tabeli.

polo11 - 31 października 2011, 20:23:30 - *.internetdsl.tpnet.pl
taaaak w końcu ruch coś dawno z polonią nie wygrał KSP!!!!

mufc73 - 31 października 2011, 20:23:47 - *.stk.vectranet.pl
Ruch przegrał na wlasne życzenie... beznadziejny PIECH i szkolny błąd Grodzickiego... szkoda, bo ta Polonia to słabizna... pozdro z Bytomia

Radek - 31 października 2011, 20:25:11 - *.adsl.inetia.pl
Kto tam pracuje w tym Canala + ??? Chodzi mi o sytuacje z 65 minuty meczu gdzie niby był spalony, pokazują sytuację z kamery która jest pod kątem w stosunku do graczy Polonii i Ruchu i mówią, że niby był niewielki spalony Drodzy Komentatorzy bierzcie pod uwagę kąt położenia kamery dla mnie nie było spalonego Pozdrawiam

OLE OLE KS - 31 października 2011, 20:25:27 - *.internetdsl.tpnet.pl
no Piasecki...

OLO-KSP - 31 października 2011, 20:25:32 - *.home.aster.pl
Mądra gra obrony Polonii. Drugi mecz z rzędu na wyjeździe na zero z tyłu.
W piątek jedziemy z Lechem i jest nadal walka o mistrza!
W Warszawie tylko POLONIA!

Kamil - 31 października 2011, 20:25:41 - *.acn.waw.pl
Jak Polonia w Warszawie to słabizna, to jaka jest Polonia w Bytomiu?
Gratulacje dla KSP!

pep - 31 października 2011, 20:25:42 - *.rudaslaska.vectranet.pl
całe 5500 Widzów,normalnie SZACUN SZACUN SZACUN.

kkk - 31 października 2011, 20:25:47 - *.play-internet.pl
Głośny doping kibiców ksp dał im zwycięstwo haha

bruno - 31 października 2011, 20:26:15 - *.AM.osi.pl
sprawiedliwosci stało sie zadość
super POLONIA

kuide - 31 października 2011, 20:27:03 - *.dynamic.chello.pl
na eurosporcie tez mówia spalony i 2 czerwone dla Zienczuka i szyndrowskiego.szok....

PB1920 - 31 października 2011, 20:27:21 - *.201.159.178.ip4.galileusz.pl
wiela było warszawioków?

ktoś - 31 października 2011, 20:28:21 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
warszawioków kilka tysięcy :P głośni i fanatyczni haha

Bob - 31 października 2011, 20:28:32 - *.warszawa.mm.pl
REDAKCJA: czemu Polonia jest w tabeli pod Ruchem? Mają tyle samo punktów. Teraz bramki się liczą w pierwszej kolejności? Nie bezpośrednie spotkanie?
Z góry dzięki za odpowiedź.

KSP1911 - 31 października 2011, 20:28:33 - *.internetdsl.tpnet.pl

kapsel...
bravo sultes

Trener z K - 31 października 2011, 20:28:42 - *.home.aster.pl
Do Redakcji: Polonia powinna być na 5tym miejscu w tabeli bo w małej tabelce ( Ruch, Korona, Polonia ) ma 4 punkty, a z tego co wiem w trakcie sezonu nie bieże sie pod uwagę blinasu bramkowego.

KSP - 31 października 2011, 20:29:27 - *.play-internet.pl
Wreszcie! Szkoda, ze tak pozno 1 zwyciestwo oby powrot do walki o puchary.

musolinski - 31 października 2011, 20:30:04 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Polonia to jest w Chicago, tylko, że w piłkę na trawie nie graja!

king - 31 października 2011, 20:31:08 - *.stk.vectranet.pl
Kiepski ten Ruch okropnie. Gra bez skladu i ładu i do tego beznadziejny i toporny technicznie Piech.Porazka z slabiutka Polonia jak najbardziej zasluzona. Po prostu niebiescy dali plame wstyd wstyd i jeszcze raz wstyd za porazke na Cichej..

Gorniczek - 31 października 2011, 20:31:53 - *.215.200.67-internet.zabrze.debacom.pl
zla passa Gornika rozpoczela sie od meczu z lechia w ktorym gornik gral bardzo dobrze.. dzis ruch tez gral dobrze i tez od teraz bedzie zla passa

ktoś - 31 października 2011, 20:32:55 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Gorniczek - kompleksy ..

szary - 31 października 2011, 20:33:07 - *.ip.netia.com.pl (*.223.30.43)
gratulujemy wyniku. pozdrowienia z Zabrza

adan - 31 października 2011, 20:36:47 - *.adsl.inetia.pl
Hej Polonia!!!! KSP 1911 !

do tony - 31 października 2011, 20:38:41 - *.devs.futuro.pl
Discopolo to sobie wyłącz z magnetofonu.

wars trads - 31 października 2011, 20:40:57 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Dla Warszawiaków liczy się tylko i wyłącznie POLONIA WARSZAWA.

adad - 31 października 2011, 20:42:56 - *.toya.net.pl
i dlaczego to jest na niebiesko?

C-w-a-j-k- - 31 października 2011, 20:43:09 - *.146.2.131.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
king-ty to jestes znawca...

CidRRok - 31 października 2011, 20:44:32 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
ehhh walka o utrzymanie nic więcej

ijeeeijaee - 31 października 2011, 20:46:11 - *.inet-siec.pl
ward trads - powinnienes sie wstydz ze twoj klub sie polaczyl z groclinem a ty sie cieszysz tym ale jaki klub tacy kibice !

chris - 31 października 2011, 20:47:13 - *.aster.pl
@on79- czyli narodowy socjalizm kwitnie w Chorzowie.
Co na to polskie włądze i PZPN

siewieRz - 31 października 2011, 20:47:22 - *.i-bud.eu
sprawiedliwy wynik meczu to remis 0:0, napastnik polonii był na spalonym w momencie podania, a na dodatek jeszcze wygłup grodzickiego i stało się. Z drugiej strony panie piech z tylu okazji to przynajmniej 1 gola wypada strzelić......no cóż gramy dalej

Ferbiee - 31 października 2011, 20:48:16 - *.tktelekom.pl
Polskiej Ekstraklasy nie da sie ogladac. To jedna wielka kopanina...

chris - 31 października 2011, 20:48:26 - *.aster.pl
Chodziło mi o polskie władze, które udają, iż nie widzą problemu.

hurra - 31 października 2011, 20:50:28 - *.dynamic.chello.pl
Brawo Rodowity Klubie Stolicy!

warszawiak - 31 października 2011, 20:51:04 - *.home.aster.pl
brawo Polonia
zwyciestwo bylo potrzebne

lyjoksg - 31 października 2011, 20:52:14 - *.pool.mediaWays.net
@chris und partner! Jedyny problym jaki widza to som Gorole takie jak ty!

wars trads - 31 października 2011, 20:52:30 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Polonia Warszawa Duma Stolicy od 100 lat !!!

siwula - 31 października 2011, 20:53:44 - *.252.171.230
Brawo Grzesiek Bonin najlepszy na placu!!!!!!!! punkciki jada do stolicy!!!

jorg - 31 października 2011, 20:58:31 - *.rudaslaska.vectranet.pl
te punkty poszły z sobiechem i sadlokiem za pieniadze do warszawy.ruch nie chciał na bramke strzelic!!!

KSP - 31 października 2011, 20:59:50 - *.play-internet.pl
Do szyderca i innych takich spod znaku (L)... jaka frekwencja w zaprzyjaznionym Elblagu? niech zgadne 4-5 razy nizsza niz gdy my bylismy w I lidze? Nie macie swoich problemow?

train - 31 października 2011, 21:03:50 - *.toya.net.pl
Znów kontrowersje przy bramce. Asystenci nie zdają egzaminu. To chyba braki szybkościowe dają o sobie znać. Wszystko wskazuje na to,że był spalony.

Warsiwiak - 31 października 2011, 21:03:51 - *.adsl.inetia.pl
Jak miło znowu ujrzeć ten piękny herb na stronie główniej 90minut.pl
Co do gry to zasłużone zwycięstwo Polonistów, byli dziś dużo lepsi, choć powinni podziękowac Gliwie, bo niw wiadomo jakby sie potoczył mecz gdyby Gliwson nie wyją tego strzełu Piecha.

bbbie - 31 października 2011, 21:07:56 - *.play-internet.pl
smiejecie sie z Podbeskidzia ze graja padake ale tam sa gracze ambitni i nie graja za taka kase jak wiekszosc ex a kto oglądał dzis mecz ten widział jaki poziom prezentowali piłkarze

pyton - 31 października 2011, 21:09:14 - *.hsd1.il.comcast.net
zabole jestescie tylko zalosnym klubikiem ktorego nikt na SLASKU nie lubi.RUCH ma potencjal a wy NIC

needle - 31 października 2011, 21:10:03 - *.adsl.inetia.pl
Czyli czołówka taka jak w zeszłym sezonie, znaczy nuda; trudno sie spodziewać, że KORONA czy WIDZEW się wdrapią na podium
Kibice RUCHU jak zwykle żenada, dobrze, że wszedł program cywilizowania kibiców w Chorzowie, może za pare lat coś z tego będzie

pyton - 31 października 2011, 21:11:32 - *.hsd1.il.comcast.net

Hanys - 31 października 2011, 21:16:18 - *.dynamic.chello.pl
Jak gra Ruch czy Śląsk to można usnąć z nudów ,taka jest niestety nasz liga słaba ,jedynie Lech i Legia i kiedyś Wisła coś grają(grała) i wnoszą trochę jakości do naszej słabej ligi reszta to kopanina i czasem jakieś momenty!!Pozdro dla normalnych Only GieKSa

Hanys - 31 października 2011, 21:23:02 - *.dynamic.chello.pl

pyton - 31 października 2011, 21:29:11 - *.hsd1.il.comcast.net
Hanys no no teraz to Gieksa gra smiechu warte,na wiosne moze ugracie z 9 punktow i SPADEK

Olimpia - 31 października 2011, 21:29:37 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@Warsiwiak
Ty o naszą frekwencje się nie martw a ilu was było na wyjeździe bo na wyjazdy od nas jeździ na pewno więcej niż was.
Szkoda Ruchu który ma swoją historie.Ale Dyskobolia lepsza.
Pozdrowienia dla Braci z Sosnowca i Warszawy
PS : Czekam na derby Warszawy zobaczymy ilu was jest w Warszawie... o ile nie będziecie się bali

obiektyw - 31 października 2011, 21:55:27 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
widzisz grodzicki jakbys nie myslal ze jeste ekstra stoperem to ta bramka by nie padla, cwaniaku chciales dac gosciowi z lokcia a tu prosze jakis pepik cie wykiwal cieniasie he he w lidze wkoncu wszystko pomalu staje sie tak jak powinno byc, ruch walka o utrzymanie

kibic ksg - 31 października 2011, 22:01:14 - *.rudaslaska.vectranet.pl
wszyscy kibice KSG powinni nie komentować tego tematu, szanujmy się wzajemnie.

amica - 31 października 2011, 22:21:04 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Piotrek dzwoniłem do Ciebie dlaczego nie odbierasz???? Odbierz mój telefon!!!!

MaRiusz - 31 października 2011, 22:35:09 - *.dynamic.chello.pl
Bruno symulator!! Nie czyatm komentarzy ale na pewno jakieś szczewo coś napisało, dlatego odpisze KSG 1:2 HKS!

. . . - 31 października 2011, 22:50:47 - *.opera-mini.net (*.62.110.102)
kocham komentarze Tomka Hajty . gdyby nie on mecze polskiej ekstraklasy na eurosport 2 bylyby nudne .

hehe - 31 października 2011, 22:51:58 - *.warszawa.mm.pl
@Olimpia na ostatnich byliśmy w 1400 osób, bo więcej biletów nam nie dano. 1400 to tyle ile Wasz młyn liczy po zsumowaniu 10 kolejnych meczów. Jak już dorobisz się na bilet do Warszawy to przyjedź i popatrz, a potem wróć do domu i opowiedz.

Pan - 31 października 2011, 23:00:54 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
dla Warszawiaków liczy sie polonia hahaha 2000 u siebie 50 na wyjazdach :D W Warszawie Tylko Legia!!!

mat - 31 października 2011, 23:01:59 - *.212.48.83
ludzie co się dzieje. coraz mniej ciekawych spotkań a więcej kopaniny! co jest? miał być coraz wyższy poziom a w porównaniu z poprzednim sezonem to znacznie mniej jest ciekawych spotkań, obfitujących w bramki przede wszystkim !!!

Do Olimpia - 1 listopada 2011, 0:19:34 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Człowieku, ale o czym ty piszesz? Jak na razie to Polonia się pojawia na derbach w komplecie, a Legia nie. Więc kogo się ma Polonia bać? Co ty wczoraj się urodziłeś?

toro - 1 listopada 2011, 8:33:27 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Józek szabelką potrząsnął i od razu jego drużynie podarowano 3 punkty, uznajac gola z merowego spalonego.... Kibiców gości jak zwykle (od bodaj maja) brak notabene

miop - 1 listopada 2011, 8:46:03 - *.dynamic.chello.pl
toro masz racje.....oczywiscie teraz nikogo nie zawieszą ,nie ukarają(Polonii nie skrzywdzono),Pan Eksztajn stwierdzi że to bład małej wagi wypaczenie wyniku bramkowego i punktowego....bo to sędziowie miedzynarodowi sedziowali,on nie ma na nich przełozenia.
Jak by bramka taka wpadla dla Ruchu to we wszystkich wiadomosciach by gadali ze Polonie skrzywdzono.

cosmopolis - 1 listopada 2011, 9:19:01 - *.elblag.vectranet.pl
Górny Śląsk-Wielkopolska 0:1!

józek łod - 1 listopada 2011, 9:25:57 - *.218.105.126
Ale jaja kto tym patałachom płaci taki pieniądze szok mecz na poziomie czwartej ligi kopnij biegnij po 1500 zeta na miesiąc i niech grają cieniasy od polska liga ale to wina prezesów ze zgadzają się ma mizerię i płacą wielkie kasę miernotom

Dudek09 - 1 listopada 2011, 9:39:14 - *.dynamic.chello.pl
Grodzicki po raz kolejny zawalił mecz Ruchu! To najsłabszy obrońca w polskiej ekstraklasie!

siemRce - 1 listopada 2011, 10:20:15 - *.sukcesnet.pl
sami sobie jestesmy winni a polonia nic nigdy nie zwojuje w naszej lidze co do kibicow czarnych koszul poprostu szok niechciało im sie przyjechac a na stronie wielka polonia mozna było przeczytac -zamów sms owa transmisje z chorzowa łachachacha

??????? - 1 listopada 2011, 11:00:47 - *.stk.vectranet.pl
Boze ale ten Ruch to jakies drwale,a ten kurdupel Piech to technicznie pasuje do 3 ligi -straszne jest to ze grupa drwali bez techniki(Grodzicki,Stawarczyk,Piech)moze zajmowac wysokie miejsce w tabeli

XXX - 1 listopada 2011, 11:26:19 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Śmieję się ze znowu lipa kibice Polonii nie przyjedzie na meczu w Chorzowie.Bardzo słabo kibice Polonii....

Polonia - 1 listopada 2011, 12:04:39 - *.154.87.0
Jak dla mnie ten mecz stał na niskim poziomie(zresztą jak wszystkie mecze w tej naszej cudownej Polskiej Ekstraklasie) Budują naprawde fajne stadiony, próbują coś robić na skale Europejską ale z taką grą tylko sami siebie upokarzamy.

Hanys - 1 listopada 2011, 12:06:34 - *.dynamic.chello.pl
pyton--- a czy ja jestem zadowolony z gry GieKSy?? NIE!! A spadku nie będzie tylko górna część tabeli!! A awans równo z nowym stadionem bo tylko tak trzeba , już wy wstyd Śląskowi przynosicie z waszym stadionem to my chcemy inaczej;-)

TRŚL - 1 listopada 2011, 12:20:37 - *.rudaslaska.vectranet.pl
smRody postaralibyście sie trocha ;P podniecocie sie DErBAMI a tu takie szopki ;)

DENIS - 1 listopada 2011, 12:38:27 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
No To może będzie premia;)

MaRiusz - 1 listopada 2011, 12:43:37 - *.dynamic.chello.pl
@Boikot haha śmiejesz się a "Katowice" w I lidze przegrywają z Kolejarzem Stróże Wszystkie wice tytuły kupione I się cieszą "Ekstraklasa albo śmierć!" Haha pomyślcie kto przynosi wstyd Śląskiej piłce Pozdro Niebieskie Katowice

klan - 1 listopada 2011, 12:56:14 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
dla mnie to Polonia w przerwie zimowej powinna sciagnac lepszych pilkarzy niz sa a w pierwszej kolejnosci bramkarza. Moze by takiego tez Rogera Guereiro kupili xd

1922 - 1 listopada 2011, 13:20:50 - *.toya.net.pl
Nie przepadam za Czarnymi Koszulami, ale jednak brawo ,chociaż bardziej kibicowałem Chorzowianom

WK - 1 listopada 2011, 14:52:39 - *.toya.net.pl
Olawa, Lech, Kotwica, Rozwoj & Start, Radomiak, Szreniawa, Siarka - NOWI DRUGOLIGOWCY!!

J\r/-100% - 1 listopada 2011, 16:18:44 - *.rudaslaska.vectranet.pl
\r/uda śląska - \G/ratuluje śmie\r/dzielom po\r/ażki !!! T\r/SL-100%KS\G/

Jiří SKS - 1 listopada 2011, 17:00:48 - *.opera-mini.net (*.183.167.233)
Bravo Polonio! Pozdro z české Prahy.

Thor - 1 listopada 2011, 17:07:00 - *.rudaslaska.vectranet.pl
DO J\r/-100% my wam /9\ratulujemy wyniku w DeRbach!!! na Górnym Śląsku bez zmian szczewa nie wstaną z KOLAN !!!!!!!!

scania - 1 listopada 2011, 18:35:28 - *.182.28.204.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
j r -ciebie fanie ktos musial skrzywdzic.widac po wpisach...bykowina,mowi ci to cos???albo 3:0 lub 2:1???a ten ostatni wpis cos ci jest za bardzo bliski nieprawdasz???

KSGLIWICE - 2 listopada 2011, 9:57:42 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl