4 grudnia 2011, 16:35:40 - koofel
Twente gromi w lidze

FC Twente wygrał 6-2 (2-0) z FC Utrecht w 15. kolejce holenderskiej Eredivisie. Rywal Wisły Kraków w Lidze Europy jest trzeci w tabeli z trzydziestoma punktami.

4 grudnia 2011, 14:30 - Utrecht
FC Utrecht 2-6 FC Twente
Frank Demouge 68, Daan Bovenberg 72 - Peter Wisgerhof 9, Ola John 13, 63, Willem Janssen 47, 58, Steven Berghuis 83

Twente: 13. Nikołaj Michajłow - 15. Roberto Rosales, 4. Peter Wisgerhof, 19. Douglas, 20. Dwight Tiendalli - 7. Denny Landzaat, 6. Wout Brama, 11. Emir Bajrami (83, 12. Steven Berghuis) - 22. Nacer Chadli (34, 14. Willem Janssen), 9. Luuk de Jong (85, 21. Marc Janko), 24. Ola John.

żółte kartki: Édouard Duplan - Douglas, Willem Janssen, Denny Landzaat.

sędziował: Reinold Wiedemeijer (Velden).
widzów: 20 025.

W 65. minucie mecz przerwany na 15 minut z powodu odpalenia środków pirotechnicznych przez kibiców gospodarzy.

Mecz Wisła - Twente odbędzie się 14 grudnia o 21:05 w Krakowie.

z - 4 grudnia 2011, 16:38:09 - *.adsl.szeptel.net.pl
brawo Twente

dgs - 4 grudnia 2011, 16:41:23 - *.50.54.34
mecz Wisly z Twente bedzie jeszcze trudniejszy ze wzgledu wlasnie na to ze Twente wystawi kilku rezerwowych.. a to dlatego ze Ci rezerwowi beda sie bardziej starac chcac sie pokazac trenerowi

dżokej - 4 grudnia 2011, 16:47:35 - *.warszawa.vectranet.pl
twente musi strzelić więcej goli niż wisła żeby wygrać mecz!

Klio - 4 grudnia 2011, 17:34:46 - *.zamek.net.pl
Po wznowieniu gry Utrecht strzelił dwa gole. Kibice wiedzieli jak pomóc swojej drużynie :P

@@@ - 4 grudnia 2011, 18:54:58 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
A niedawno Utrecht wygrał 6-4 z Ajaxem. Uwielbiam specyfikę i ilość bramek tej ligi.

needle - 4 grudnia 2011, 19:54:35 - *.adsl.inetia.pl
To prawda, tam pada sporo bramek, pewnie najwięcej
Nie wnikając w przyczyny napiszę, że podobnie dużo strzelali gracze w NRD (DDR).
Za to we Włoszech (okres catenaccio!) bramkarze mało wpuszczali.
Pamiętam, że polscy dziennikarze (młodym przypomnę, że był to dla nas okres futbolowej prosperity, chociaż w sklepach brakowało wszystkiego, nawet żywności)krytykowali polką ligę wymiennie tj. w ten sposób, że narzekali na bramkarzy i obrońców wskazując im Włochy, a napastników (trzema sie wówczas grało!) porównując np. do NRD.
Śmieszne jeszcze jest to, że wówczas niemal ===> WSZYSCY grali w rodzimej lidze bo był przepis, który "na Zachód" wypuszczał tylko piłkarzy >28 roku zycia i z odpowiednim dorobkiem w reprezentacji (aby nie plamili słabą grą naszego państwa).
Takie były czasy, nie to co dziś.
A dziś...tylko narzekania słyszę:/

jol - 4 grudnia 2011, 20:41:43 - *.is.net.pl
@needle - fakt wiele się zmieniło, ale jak widać polscy dziennikarze sportowi (głównie ci z telewizji) dalej są ignorantami i co by się nie działo, to są oni mistrzami w szukaniu dziury w całym.

DENIS - 4 grudnia 2011, 20:52:57 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl