6 grudnia 2011, 22:42:59 - Dawid
Gol Jakuba Błaszczykowskiego w Lidze Mistrzów

Jakub Błaszczykowski zdobył gola dla Borussii Dortmund w przegranym 2-3 (2-1) meczu ostatniej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów z Olympique de Marseille. Polski pomocnik zdobył gola w 23. minucie spotkania, wykorzystując podanie Roberta Lewandowskiego. Jest to pierwsze trafienie Błaszczykowskiego w Lidze Mistrzów.

6 grudnia 2011, 20:45 - Dortmund (Signal Iduna Park)
BV Borussia 1909 (Dortmund) 2-3 Olympique de Marseille
Jakub Błaszczykowski 23, Mats Hummels 32 (k) - Loïc Rémy 45, André Ayew 85, Mathieu Valbuena 87

żółte kartki: Felipe Santana - Stéphane Mbia, Morgan Amalfitano, André Ayew, Alou Diarra, Mathieu Valbuena.

sędziował: Howard Melton Webb (Anglia).

Błaszczykowski i Lewandowski rozegrali pełne 90 minut. Przez cały mecz na boisku przebywał także polski obrońca Borussii Łukasz Piszczek.

Borussia zajęła ostatnie miejsce w tabeli grupy F i odpadła z europejskich pucharów. Trzecie miejsce w grupie zajął Olympiakós SFP, który jako pierwszy zespół z Ligi Mistrzów zapewnił sobie rozstawienie w losowaniu 1/16 finału Ligi Europy i może trafić na Legię Warszawa lub - w przypadku awansu - Wisłę Kraków.

asdas - 6 grudnia 2011, 22:43:59 - *.dynamic.chello.pl
szkoda..

kriss - 6 grudnia 2011, 22:44:03 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
haha pomyślcie co musieli w Pireusie czuć jak myśleli że przejdą do fazy pucharowej a tu przed 90 min kicha :D:D

Ketald - 6 grudnia 2011, 22:44:04 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Fatalny mecz w wykonaniu Piszczka, praktycznie zawalił 2 bramki, Kuba i Lewy bardo przeciętnie, jak cała Borussia

1910 - 6 grudnia 2011, 22:45:05 - *.adsl.alicedsl.de
pierwsze trafienie i ostatnie w barwach Borusii... Adieu BVB. Nur St.Pauli!!!

t. - 6 grudnia 2011, 22:45:24 - *.255.245.83
Dowiedzieli się do przerwy, że Olympiakos wygrywa 2-0 to odpuścili..

Dees - 6 grudnia 2011, 22:46:27 - *.dynamic.chello.pl
Jest to pierwsze trafienie Błaszczykowskiego w Lidze Mistrzów, a zarazem ostatnie jeśli chodzi o ten sezon niestety.

robchy - 6 grudnia 2011, 22:46:37 - *.adsl.inetia.pl
Piszczek cienko Lewy średnio Kuba jeden z lepszych w BVB. Perisic tragedia

WalkaPB - 6 grudnia 2011, 22:46:51 - *.dynamic.chello.pl
Bardzo dobry mecz Kuby . Słaby Piszczka a przeciętny Lewego

qwerty567 - 6 grudnia 2011, 22:50:11 - *.ssp.dialog.net.pl
niestety Piszczek bardzo słabo, Kuba w pierwszej połowie dobrze, w drugiej połowie już tak jak cała Borussia przeciętnie, Lewy oprócz asysty niewidoczny

Polak - 6 grudnia 2011, 22:50:34 - *.szczecin.mm.pl
Pewnie dostali informacje że Olympiakos wygrywa do przerwy 2:0 i jeszcze oni przed przerwą dostali na 2:1 , a przypominam że musieli wygrać 4 bramkami , to kto przy zdrowych zmysłach by grał na 100% ? Jest jeszcze liga...

rayden - 6 grudnia 2011, 22:50:46 - *.68.73.191.debica73.tnp.pl
Bardzo nieprzyjemnej kontuzji twarzy doznał Kehl , jeszcze gorzej to wyglądało niż kontuzja Bendera z Arsenalem ... coś mają pecha defensywni pomocnikcy BVB .

Mati - 6 grudnia 2011, 23:00:17 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Były mistrz Niemiec skompromitował się w Lidze Mistrzów, dobrze, że powtórki nie będzie...

benek - 6 grudnia 2011, 23:01:39 - *.greenco.pl (unknown)
Dobrze się stało bo inaczej awansowaliby nieroby grecy Olympiakos się spotka z Legią hehe

Lolo - 6 grudnia 2011, 23:10:01 - *.199.241.6
szkoda ze BVB nie zagrało do końca..

pRotoss - 6 grudnia 2011, 23:13:56 - *.238.70.81.ip.abpl.pl
aufiderzein liczy sie tylko Bayern! Gwiazdy jeden 2lata wstecz latal po klepiskach 2 ligii niejakiego
Znicza a drugi kajs w IV lidze nawet zespolu niy pamietam.

AntyPełO - 6 grudnia 2011, 23:14:38 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
A tabele nieuaktualnione ciuś, ciuś...

kunex - 6 grudnia 2011, 23:15:40 - *.dynamic.chello.pl
Kuba jeden z lepszych BVB, słabiutko Goetze i Piszczek, tragedia Perisic.

11 znakow - 6 grudnia 2011, 23:20:49 - *.opera-mini.net (*.189.142.176)
Czy ktokolwiek potrafi racjonalnie wytlumaczyc dlaczego polsat wybral na jutro mecz MC-Bayern? Jesli tylko Napoli nie odpusci lub nie zostanie przekrecone, to w grupie A jest juz pozamiatane. A przeciez Lille czy Basel graja o wszystko z Trabzonem i MU.

Rafał - 6 grudnia 2011, 23:48:24 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Najgorszy zawodnik meczu Piszczek. Ten gość to tragedia ogrywają go jak dzieciaka ciągłe kiksy i niecelne podania żenada.

Brutus - 6 grudnia 2011, 23:57:59 - *.adsl.inetia.pl
Po wystąpieniu Sikorskiego, przynajmniej tyle, że Błaszczykowski do 11 wskoczył

Ja - 7 grudnia 2011, 0:14:29 - *.play-internet.pl
a sędziowała łysa angielska bezczelna świnia

maruda - 7 grudnia 2011, 0:44:05 - *.sileman.net.pl
dobrze, że bayer i Bayern uratowały honor bundesligi po tej wpadce "mistrza".

robrep - 7 grudnia 2011, 0:54:50 - *.cht-bng-12.adsl.virginmedia.com
Gdyby niemiecka gwiazdeczka trafiła do bramki to by było 3:0 i realna szansa na awans. Jak Lewy nie trafił to Niemcy chcieli go zjeść. Ciekawe co teraz napiszą.

Borys - 7 grudnia 2011, 1:40:00 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Oglądałem 2 połowę. Piszczek i Błaszczykowski - beznadzieja. Ale reszta Borussi wcale nie lepiej. Szczególnie ten Chorwat sprowadzony z ligi Belgijskiej - lol.

bolek - 7 grudnia 2011, 7:59:53 - *.dynamic.chello.pl
Ktoś tu pisał, że liga niemiecka jest najlepsza na świecie. Owszem, w piłkę ręczną.

lepo - 7 grudnia 2011, 8:42:09 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
patrzcie kto sedziowal to pewnie dlatego xd

smuda - 7 grudnia 2011, 11:20:10 - *.microchip.net.pl
a po co to wyróżniać?

do lepo - 7 grudnia 2011, 11:21:21 - *.microchip.net.pl
do lepo: faktycznie, sędziował ten nieudacznik, który uznał bramkę dla Polski w meczu z Austrią z 2-metrowego spalonego

tomco23 - 7 grudnia 2011, 12:29:00 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
za spalonego odpowiada sedzia boczny , webb za karnego z kapelusza

DENIS - 7 grudnia 2011, 14:49:07 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brawo Kuba szkoda tylko że się nie udało awansować może następnym razem

StalStWola - 7 grudnia 2011, 17:23:25 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
I co z tego? Fajnie, że Polacy grają, ale co mnie obchodzi niemiecka drużyna i to na najważniejszych newsach.

Kolo - 7 grudnia 2011, 18:23:35 - *.is.net.pl (*.115.95.215)
po wyniku do przerwy Olympiakosu BVB uznalo ze niema co sie meczyc powiedzieli do OMow ze odpuszczaja niech oni wejda dalej i przez to druga polowa kicha

koki - 7 grudnia 2011, 18:55:38 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
ogolnie Piszczek swietny jest choc meczu nie widzialem z Olympiacosem

korm - 9 grudnia 2011, 17:55:45 - *.217.146.194.generacja.pl
gdyby w borussi ni grali polacy i byłby mecz borussia - arsenal to by wszyscy kibicowali arsenalowi bo tam gra przecież sczęsny