7 stycznia 2012, 23:10:11 - qmichal
Bezbramkowy remis Sportingu w hicie portugalskiej ekstraklasy

Rywal Legii Warszawa w 1/16 finału Ligi Europy Sporting Clube de Portugal bezbramkowo zremisował u siebie z FC Porto w hicie 14. kolejki portugalskiej ekstraklasy. Sporting zajmuje trzecie miejsce w tabeli i traci do prowadzącego FC Porto sześć punktów.

7 stycznia 2012, 21:15 - Lizbona (Estádio José Alvalade)
Sporting Clube de Portugal (Lizbona) 0-0 FC Porto

Sporting: 1. Rui Patrício - 47. João Pereira, 5. Oguchi Onyewu, 4. Ânderson Polga, 48. Emiliano Insúa - 18. André Carrillo (62, 10. Marat Izmajłow), 31. Renato Neto (53, 14. Matías Fernández), 8. Stijn Schaars, 77. Elias, 11. Diego Capel (68, 6. Evaldo) - 9. Ricky van Wolfswinkel.

żółte kartki: Elias, André Carrillo, Ânderson Polga, Stijn Schaars - João Moutinho, Nicolás Otamendi, Fernando, Hulk.

sędziował: Pedro Proença Oliveira Alves Garcia (Lizbona).

Pierwszy mecz pomiędzy Legią i Sportingiem odbędzie się 16 lutego w Warszawie o 19:00. Rewanż zaplanowano tydzień później w Lizbonie o 21:05.

KS. - 7 stycznia 2012, 23:32:56 - *.pancom.pl
szybkie tempo meczu. Obie drużyny na swoim krajowym podwórku są bardzo mocne. Zobaczymy co (L) zaprezentuje ;)

Kamcio - 8 stycznia 2012, 1:13:51 - *.btk.net.pl
Dlaczego mecz Sportingu sedziował sedzia z Lizbony ?

czytelnik - 8 stycznia 2012, 1:34:28 - *.home.aster.pl
Kamcio - wynika to z innej "kultury sędziowskiej" w tym kraju. W Portugalii, podobnie jak w Hiszpanii, na porządku dziennym jest, że mecze ligowe może sędziować arbiter z tego samego miasta, co jeden z zespołów. Zresztą akurat sędzia Pedro Proença to arbiter o uznanej renomie w Portugalii, sędziujący od wielu lat mecze Ligi Mistrzów, więc cieszący się dużym autorytetem.

Dfgh - 8 stycznia 2012, 11:57:57 - *.113.121.230
Cieżko będzie Legii u siebie , a co dopiero tam . Wisła ma mimo wszystko chyba łatwiej ..

amaral - 8 stycznia 2012, 13:53:17 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Legia już pokazała z PSV, że mimo wszystko daleko jej bardzo do takich drużyn , więc raczej będzie w Wawie 0:2, a na wyjeździe formalność 0:2 albo 0:4 jeśli tamtym będzie się chciało. Legii brakuje po jednym takim piłkarzu europejskiego formatu do każdej formacji, żeby mieć szanse. sklad Sportingu to sami wybrani - super Holender w ataku, swietni obroncy i wyrozniajacy sie rozgrywajacy w Sagres Lidze. a Legia? raczej nie wyszukuje najlepszych w Europie...

Maksiula - 8 stycznia 2012, 14:23:14 - *.cdma.centertel.pl
To był 53 kolejny mecz ligowy beż porażki Porto.Tym samym ten klub wyrównał swój rekord klubowy.

DENIS - 8 stycznia 2012, 15:40:52 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl