[ Strona główna ]

REKLAMA

Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2016/2017 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!
90minut.pl
 MPJM
REKLAMA
 PZPN
RSSSF
REKLAMA

 


30 czerwca 2012, 13:39:30 - maciejko
UEFA tworzy juniorską Ligę Mistrzów

Na dzisiejszym posiedzeniu w Kijowie Komitet Wykonawczy UEFA podjął decyzję o utworzeniu europejskich rozgrywek klubowych juniorów.

Nowe klubowe rozgrywki U-19 ruszą testowo w sezonie 2013/14 - po dwóch sezonach podjęta zostanie decyzja odnośnie ich dalszej przyszłości.

W juniorskiej Lidze Mistrzów zagrają te same 32 zespoły co w seniorskich rozgrywkach - mecze odbywać się będą w takich samych grupach i terminach. W fazie pucharowej natomiast w poszczególnych parach odbędą się tylko pojedyncze spotkania, półfinały i finał zostaną rozegrane na neutralnych stadionach.

Komitet Wykonawczy UEFA ogłosił także gospodarzy Superpucharu Europy w 2014 i 2015 - za dwa lata zwycięzcy Ligi Mistrzów i Europy spotkają się w Cardiff, a za trzy lata w Tbilisi.

Przypomnijmy, że w obecnym roku Superpuchar odbędzie się jeszcze w Monako (jak dotychczas), a za rok w Pradze. Od 2014 roku Superpuchar będzie rozgrywany w połowie sierpnia (obecnie pod koniec miesiąca) w związku z planowaną zmiana kalendarza meczów międzynarodowych przez FIFA.

Na kijowskim posiedzeniu zdecydowano także o zwiększeniu puli pieniędzy dla uczestników Ligi Europy w celu zmniejszenia różnicy finansowej pomiędzy tymi rozgrywkami a Ligą Mistrzów. Dodatkowa przeznaczona kwota 40 mln euro pochodzić będzie od klubów LM (31,5 mln) i UEFA (8,5 mln).


źródło: własne / UEFA

REKLAMA

spyrraa - 30 czerwca 2012, 13:41:48 - 178-37-98-58.adsl.inetia.pl
elegancko a trampkarze?

antypzpn - 30 czerwca 2012, 13:45:00 - staticline10718.toya.net.pl
Glupota!! U nas mlodzi zawodnicy z Lubina wymiataja a w LM U-19 mieliby grac juniorzy Slaska?? Jakim prawem, po co sa te rozrywki mistrzostw Polski juniorow

xyz - 30 czerwca 2012, 13:51:24 - afnc248.neoplus.adsl.tpnet.pl
Superpuchar w Gruzji? Nieźle...

Witkowski - 30 czerwca 2012, 13:53:01 - 195.150.156.163
Czy leśne dziadki starały się być może o finał Ligi Europy w którymkolwiek roku? Nie słyszałem. Chyba jednak czas najwyższy...

REKLAMA

empe1 - 30 czerwca 2012, 13:54:08 - p5089DA26.dip.t-dialin.net
antypzpn a czy tam pisze ze kwafikanci tez beda brali udzia ?? nie tylko 32 druzyny ktore sie zakwalfikuja

djpeterlov - 30 czerwca 2012, 13:55:15 - 89-73-50-154.dynamic.chello.pl
Świetna Decyzja. Mlodzi będą się ogrywać na szczeblu międzynarodowym. Antypzpn źle piszesz. W tych rozgrywkach będzie grał Mistrz U-19. To nie jest jak młoda ekstraklasa, że Śląsk mistrzem, i Juniorzy Śląska grają.

Diego - 30 czerwca 2012, 13:57:00 - 31.135.24.14
Stadion Śląska Wrocław był szykowany na Mecz Finałowy w 2013, ale aplikacja albo nie wygrała albo nie została złożona.

leszek - 30 czerwca 2012, 13:58:41 - 81-210-120-140.ip.netia.com.pl
do antypzpn: Nie martw się, Śląsk nie awansuje do LM. Poza tym, w większości druzyny które wystąpią w LM mają świetne druzyny juniorskie więc poziom bedzie bardzo wysoki. Świetne druzyny juniorskie mają Ajax, PSG, Barcelona, Inter, Juventus...

asd - 30 czerwca 2012, 13:58:58 - 89-70-47-27.dynamic.chello.pl
"W juniorskiej Lidze Mistrzów zagrają te same 32 zespoły co w seniorskich rozgrywkach - mecze odbywać się będą w takich samych grupach i terminach."
Przeciez jest napisane ze w tych rozgrywkach graja juniorzy tych ktorzy zagraja w fazie grupowej LM seniorow...

savik - 30 czerwca 2012, 14:00:56 - 86-99-N1.aster.pl
a co w takim razie z NextGen Series?

dragon666 - 30 czerwca 2012, 14:01:46 - 109.95.202.102
Po pierwsze od sezonu 2013/2014, a teraz będzie sezon 2012/2013. A po drugie zespoły juniorskie tych klubów które będą grać w fazie grupowej LM.

PanT - 30 czerwca 2012, 14:05:28 - pc4-125.routersys.pl
Bez sensu, juniorzy Zagłębia Lubin wymiatają a nie dostaną się bo seniorzy dają ciała. Co za debilski pomysł tej UEFA. O ile Liga Mistrzów juniorów jest dobrym pomysłem o tyle jej zasady to szajs.
1 W juniorskiej Lidze Mistrzów zagrają te same 32 zespoły co w seniorskich rozgrywkach - Pierwsza debilska zasada.
2 mecze odbywać się będą w takich samych grupach i terminach. - jak to rozumieć? Grają juniorzy na boisku obok? To nie będzie można ich oglądać, a piłka przecież jest dla kibiców.

Witkowski - 30 czerwca 2012, 14:07:48 - 195.150.156.163
@ PanT
Przecież wystarczy zamienić gospodarza z gościem...

FTP - 30 czerwca 2012, 14:13:00 - 94-40-48-2.pro-sys.pl
superpuchar w Tbilisi? tak poza tym reszta to dobre decyzje, z tym ze ta mloda LM im zwyczajnie nie wypali

REKLAMA

Kofu - 30 czerwca 2012, 14:24:54 - 80.50.134.230
Noo ta i powiedzmy Śląsk jakimś cudem wchodzi do LM (chociaż odpadnie pewnie z Czarnogórcami) i tam grają jego juniorzy jak wiadomo, że obok Wisły to Śląsk zupełnie nie stawia na młodych i ma ich najgorszych?

m.st.w. - 30 czerwca 2012, 14:38:36 - 178.73.49.197
@PanT, a jak było z Młodą Ekstraklasą? Grali na boisku obok seniorów? Pomyśl trochę.

kj - 30 czerwca 2012, 14:46:00 - 178.73.49.197
W Tbilisi!! :-)

pol - 30 czerwca 2012, 14:50:24 - 92.40.51.132.threembb.co.uk
boli was Slask trzeba bylo sobie wygrac lige a nie plakac teraz SLASK WROCLAW MISTRZ POLSKI 2012

Ygly - 30 czerwca 2012, 14:54:28 - host-89-228-19-247.zamosc.mm.pl
waleni waluty nie podali ;> oby nie ukraińska waluta bo lipa by była xD

zonk - 30 czerwca 2012, 15:00:12 - 188-222-148-168.zone13.bethere.co.uk
z tym,ze te same grupy i terminy to jest pomysl aby ciac koszty, chyba sobie nie wyobrazacie za samolot z druzyna bedzie lecial na drugi koniec europy, a przeciwnym kierunku poleci z juniorami. to sa potezne koszty i nie wydaje mi sie aby zaglebie czy ine potegi junorskie uradzily taki wydatek

Mądry - 30 czerwca 2012, 15:08:33 - apn-46-169-221-229.dynamic.gprs.plus.pl
Kiedyś 18-letni Wojtek Kowalczyk strzelał gole Sampdorii...
A dziś mamy mieć eksperymenty z juniorską LM.
CHYBA niezbyt udany pomysł,powtarzam:chyba.

Co ? Jak? - 30 czerwca 2012, 16:26:11 - 095160091181.siedlce.vectranet.pl
Po pierwsze nie srajcie tak z tym Śląskiem i Zagłębiem Lubin. Ten przepis wchodzi w sezonie 2013/2014 więc dotyczył będzie(ewentualnie) tego zespołu który zdobędzie mistrza w sezonie 2012/2013 Jak widać, nie dotyczy to Śląska, ani Zagłębia Lubin. Na razie nie dotyczy nikogo z polskiej ekstraklasy. Co do Zagłębia Lubin to na razie nie jest mistrzem Polski w 2012, a co bedzie w 2013 to sie okaze

Je jebiem - 30 czerwca 2012, 16:46:24 - staticline57142.toya.net.pl
Śmieszne zasady. W żaden sposób nie będzie to rozwijało juniorskiej piłki, bo i tak seniorzy wskażą team do rozgrywek... Co niby będzie motywowało juniorów do zdobycia tytułu mistrza Polski? Bzdura!
Gdyby to byli mistrzowie danych krajów w tej kategorii wiekowej to ok. Można wtedy mówić o jakieś lidze mistrzów, a tak do zwykła farsa.

kibic - 30 czerwca 2012, 17:02:22 - 77-255-254-184.adsl.inetia.pl
@PanT
Termin ten sam,godzina pewnie wcześniejsza,taki przedmecz i tyle.

kaka - 30 czerwca 2012, 17:42:03 - dynamic-87-105-34-29.ssp.dialog.net.pl
Jeżeli za zasługi senorskiej drużyny ma grać ich juniorski zespół to jest to dyskryminacja klubów w których świetnie szkoli się młodzież, ale brak kasy na seniorów... Ale co leśne dziadki mają na myśli. Pewnie dodatkowa kasa dla klubów z LM. Cała to FIFA, UEFA czy PZPN to wielka mafia...

Do Je jebi - 30 czerwca 2012, 18:01:11 - 095160091181.siedlce.vectranet.pl
A Ty myślisz, że w tym wszystkim to Polska jest najważniejsza. W Europie prawie w każdej lidze potencjalny mistrz kraju, czy też zespół grający w fazie grupowej(nie będący mistrzem kraju) mają silne zespoły juniorskie. Tak jest w Anglii, Hiszpanii, Portugalii, Niemczech, Italii, Francji i wielu innych krajach. Tylko w Polsce się martwimy, ze ewentualny mistrz juniorów np. ze słabszego klubu ekstraklasy, lub ligi niższej niż ekstraklasa, nie ma szans na występy w takiej grze. Po pierwsze zasady ustala UEFA(całe szczęśćie że nie Lubin, lub inny "pokrzywdzony") po drugie to mistrz Polski, musi awansować do LM co w przypadku polskiej piłki (bez względu na zespół) jest bardzo trudne. A wziąwszy pod uwagę fakt, że o mistrzostwo "biją" się przeważnie kluby najbogatsze w Polsce, zasada jest logiczna również w przypadku naszego kraju. Jeszcze jedno, najlepsi juniorzy z poszczególnych klubów polskiej ekstraklasy grają w rozgrywkach Młodej ekstraklasy, nie w rozgrywkach juniorskich. Wystarczy spojrzeć na kolejne lata rozgrywek ME i widać kto jak pracuje z młodzieżą. A rozgrywki i mistrzostwa juniorskie w Polsce mają dla zespołów ekstraklasowych co najwyżej średni prestiż. Ale rozumiem że są tacy którzy bardzo "przeżywają" te rozgywki i myślą tylko o sobie i o tym jak "dołożyć" tym bogatszym i tak naprawdę lepszym.

tellchar - 30 czerwca 2012, 18:07:50 - 81-219-206-252.adsl.inetia.pl
W klasie okręgowej i klasie A są te same zasady - jak seniorzy spadają/awansują to spadają/awansują także juniorzy. Chodzi o koszty i tyle. Nie wiem czym się bulwersujecie.
Superpuchar w Tbilisi - bardzo dobry pomysł. Mniejsze kraje z mniejszymi stadionami też powinny mieć szansę na pokazanie w Europie

Witkowski - 30 czerwca 2012, 18:15:59 - 195.150.156.163
@ tellchar
???
Z tego co kojarzę, to młodzicy spadają razem z juniorami, ale z seniorami chyba to nie ma nic wspólnego...

PZ - 30 czerwca 2012, 19:27:59 - aggw124.neoplus.adsl.tpnet.pl
No cóż. Juniorzy z zagranicy będą grać w swojej lidze mistrzów a nasi juniorzy będą grać po wioskach jak obecnie.

REKLAMA

abc - 30 czerwca 2012, 20:40:22 - 87-207-84-75.dynamic.chello.pl
Zagłębie? Mistrzem Młodej Ekstraklasy jest Legia, i to z olbrzymią przewagą. Nie rozumiem płaczów z Lubina.

serek - 30 czerwca 2012, 21:34:29 - 83.1.135.251
@abc tylko że wcześniej przez 2 lata dominowało Zagłębie, jeśli zaś uważasz, że najlepszych juniorów ma Legia, to czemu posiłkują się odpadkami z I zespołu? Zespół z Lubina co roku zmienia połowę składu, starsi odchodzą na wypożyczenia, a na ich miejsce wchodzą niektórzy z Juniorów starszych.
Pozdro dla kumatych

aaa - 30 czerwca 2012, 23:38:39 - aor25.neoplus.adsl.tpnet.pl
kumaty serku do twojej wiadomosci dziecko kochane sprawdz sobie składy Legii z młodej Ekstraklasy i pokaz mi gdzie tak bardzo posiłkuja sie 1 zespołem... Głupot nie opowiadaj ! a 8 lattemu grecja była mistrzemeuropy... Teraz rządzi Legia ... co było a nie jest nie pisze sie w rejestr... taka dziecinna wyliczanka a jakze aktualna

mks - 1 lipca 2012, 1:07:09 - 164.38.32.100
Ale w kontekscie juniorskiej LM nie mowimy o Mldej Ekstraklasie tylko o rozgrywkach juniorow, gdzie graja mlodsze chlopaki.
Zreszta Zaglebie w tym sezonie zdobylo na razie vice-mistrza MEkstraklasy i awanosowalo do najlepszej 4 w Polsce zarowno w juniorach mlodszych jak i starszych.

patol - 1 lipca 2012, 10:55:42 - 46.205.24.39.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
przecież Liga Mistrzów Juniorów to taka Młoda Extraklasa, ci co w niej grają to grają tam juniorzy bez względu na to czy wygrali czy nie, Pogoń i Piast awansowały do Ex to mają zespół w Młodej, jak mistrz Polski awansuje też będzie miał juniorów w tak zwanej lidze mistrzów gdzie w sumie to gra tylko kilka klubów co ma mistrza, wolałbym obejrzeć mecz mistrza San Marino kontra mistrz Andory niż po raz kolejny Barcelona-Real czy jakaś Chelsea-MU

grzesiek - 1 lipca 2012, 12:08:37 - ip-93-154-179-205.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
ci co sie smieja z Tibilisi, niech wezma pod uwage ze ten stadion jest duuuuuzo wiekszy od naszego nowiutkiego narodowego

Polak - 1 lipca 2012, 12:33:18 - 87-99-45-74.internetia.net.pl
Rzadko się zgadzam z kibicami z Lubina ale tu akurat macie rację, zasady kwalifikacji są bezsensowne, skoro są krajowe rozgrywki juniorów o mistrzostwo.
Co do szkolenia juniorów w Śląsku to właśnie nastąpiły ogromne zmiany. Szczegóły tutaj >>> http://www.slasknet.com/index.php?nr=12721

LESZ - 1 lipca 2012, 17:14:01 - adsl-94-72-208-105.karoo.kcom.com
@POLAK - chyba oszalales, co z tego ze na stronach pisze ze ma 74k pojemnosci skoro 80% stadionu jest bez krzeselek gdyby narodowy byl bez krzeselek to by sie pewnie pomiescilo 100k albo i wiecej, stadion jest calkowicie brzydki to nie chodzi o to ze jest kryty i co z tego, chodzi o bezpieczenstwo stadionu, pojemnosci, wygladu a napewno tego nie ma stadion w Gruzji, patrzac na zdjecia to wyglada jak maracana w budowie.

dziwnedziw - 2 lipca 2012, 8:42:40 - dbt61.neoplus.adsl.tpnet.pl
najlepsze bedzie gdy mistrzostwo polski zdobeda kluby np. Stal Mielec to czy beda mieli srodki na oplacenie wyjazdow ?!

L - 4 lipca 2012, 13:03:16 - 095160091181.siedlce.vectranet.pl
UWAGA UWAGA UWAGA UWAGA UWAGA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Prawdopodobnie(90%) od sezonu 2012/2013 a więc od rozpoczynającego się w sierpniu 2012, rozgrywki w kategorii junior starszy i junior młodszy będą w Polsce przeprowadzone w zmienionej formule. Runda jesienna zostanie rozegrana na szczeblu województw, następnie po 2 zespoły (I i II miejsce) z każdego województwa(32 z jun.mł i 32 z jun.st.) zostaną podzielone na dwie grupy rozgrywkowe, które w rundzie wiosennej zagrają systemem każdy z każdym,jedną rundę. Tak zostaną wyłonieni mistrzowie grup, którzy rozegrają mecz o mistrza, w poszczególnych kategoriach. Jest to system nowy, opracowany przy udziale OZPN-ów i PZPN-u mający na celu podniesienie poziomu polskiej piłki. Nie będzie turniejów finałowych z udziałem 4 zespołów. Szczegóły zostaną opublikowane wkrótce. Teraz przypadków będzie o wiele mniej i tytuł mistrzowski trafi do naprawdę najlepszego.

L - 4 lipca 2012, 13:13:57 - 095160091181.siedlce.vectranet.pl
UWAGA UWAGA UWAGA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Druga część tych rozgrywek może być trochę inna, tzn.podział nastąpi na 4 makroregiony,po 8 zespołów i rozgrywki dwurundowe(mecz i rewanż) a następnie system pucharowy, lub turniej finałowy z udziałem 4 mistrzów makroregionów. Wszystko zostanie dopracowane i ogłoszone oficjalnie przed startem rundy jesiennej sezonu 2012/2013 Wiadomo ,że ważną sprawą w ostatecznym "wyglądzie" tych rozgrywek są finanse i teraz "odpowiedni ludzie na odpowiednich stanowiskach" są w trakcie ustalania ostatecznego kształtu tych rozgrywek.

Pseudonim (max 10 znaków):

E-mail: